2020-05-26

COVID-19 ir Fort Detrick karinė biolaboratorija


Žemiau pateikiu dr.Joseph Mercola straipsnio „Kodėl mokslininkas iš karinės Fort Detrick biolaboratorijos turėjo mirti“ ištraukos vertimą, kuriame pasakoja apie JAV karinės biolaboratorijos istoriją ir jos galimą indėlį sukuriant COVID-19. Straipsnio ištrauką išverčiau pagal publikaciją portale www.naturstoff-medizin.de (Warum ein Wissenschaftler aus dem Biowaffenlabor sterben musste.)


(…) Fortas Detrick Frederike/Merylende yra JAV armijos medicinos tyrimų įstaiga. Labiausiai pagarsėjęs Fort Detrick tuo, kad ten vykdomi biomedicinos tyrimai ir jų įdiegimai.

Šiandien JAV armijos medicinos užkrečiamųjų ligų tyrimų institutas (U. S. Army Medical Research Institute of Infectious Diseases) yra daugiau nei 50 kvadratinių kilometrų plote ir apima 600 pastatų, kuriuose atliekami mirtinų biologinių medžiagų, tokių kaip Ebolos, raupų ir juodligės sukėlėjų tyrimai. Kai beveik prieš 80 metų buvo pastatytas Detrick fortas, ši vieta buvo pasirinkta todėl, kad ji nuošali (1).

Tuo metu atokumas buvo didžiulis pliusas, nes Fort Detrick biologiniai ginklai turėjo būti labai slaptai. Antrojo pasaulinio karo metu kovinės biologinės medžiagos buvo skaitomos labai pavojingomis. (...)Iš Fort Detrick licenzija buvo atimta 2019 metais, dabar ten testuojama COVID-19 vakcina

Fort Detrick iki šiol kelia abejones. Apsaugos nuo maro agentūra CDC atėmė iš šios įstaigos licenziją tirti griežtai kontroliuojamus patogenus 2019 metais. Patikrinimo metu CDC nustatė, kad nesenai įrengta ir cheminių medžiagų pagalba veikianti nukenksminimo sistema gali nepakankamai išvalyti įstaigos nuotekų vandenį. Tai reiškia, kad mirtini patogenai galėjo patekti į aplinką.

2019 metais buvo pranešta apie tokius du atvejus (14). CDC inspektoriai ne tik nustatė nukenksminimo sistemos mechaninius pažeidimus, bet ir apkaltino tyrėjus taisyklių nesilaikymu. 2009 metais Fort Detrick buvo laikinai uždarytas po to, kai buvo rastos neištirtų patogenų atsargos.

Po 2001 metų įvykusių teroro aktų su juodlige, kurių pėdsakai taip pat vedė į Fort Detrick, taisyklės nukenksminimo kovinių biologinių medžiagų buvo sugriežtintos. Dienraštis The Independent rašė (15): „FTB pagrindiniu įtariamuoju 2001 metų byloje buvo Bruce Ivins, vyresnis bioginklo tyrėjas iš Fort Detrick. Jis nusižudė 2008 metais – prieš tai, kai FTB apkaltino jį teroro aktų rengimu.“

2019 metų lapkritį CDC dalinai atšaukė apribojimus Fort Detrick, tačiau tyrimų SARS-CoV-2, kaip pranešama, tai nepalietė. 2020 metų kovą CDC pranešė, kad Fort Detrick vėl pilnai gali dirbti (16). Nuo tada kariniai Fort Detrick mokslininkai testuoja COVID-19 vakcinas ant laboratorinių gyvulių, o sekančiame etape potencialios vakcinos turi būti testuotos ant žmonių (17).

Papildomi eksperimentai su COVID-19 toliau vykdomi. Pranešama, kad Fort Detrick pirmąjį COVID-19 pavyzdį iš CDC gavo vasario pabaigoje. „Su šia kultūra mes galime ištirti apie 300 vaistų ar junginių“, - „Fox News“ pasakojo viruso tyrinėtoja Sheli Radoshitzky. "Naudodami šią robotizuotą sistemą, mes pridedame junginius, o po to perkeliame kultūros indus į izoliuotą sistemą, kur pridedame virusą." (18).

Trumpai tariant: Praėjus keliems mėnesiams po to, kai dėl nutekėjimo įstaiga turėjo būti uždaryta, Fort Detrick dabar ne tik turi SARS-CoV-2, bet ir aktyviai augina viruso atsargas, kad galėtų išbandyti tolesnius gydymo metodus ir vakcinas (19).

Iš Fort Detrick sekama sveikatos būklė

Fort Detrick taip pat yra būstinė Nacionalinio medicininės žvalgybos centro (NCMI) - žvalgybos agentūros, kurios veikla nukreipta į ligų protrūkius visame pasaulyje. NCMI dirba virusologai, toksikologai, gydytojai ir kiti specialistai, kurie dirba su perimtomis komunikacijomis, palydovų nuotraukomis ir netgi su socialiniais tinklais, o paskui dalijasi savo išvadomis su JAV kariškiais ir kitomis vyriausybės struktūromis.

„NCMI turi prieigą prie informacijos srautų, kurių neturi Pasaulio sveikatos organizacija, Ligų kontrolės centrai ar kitos organizacijos“, - „NBC News“ sakė buvęs NCMI pareigūnas Denis Kaufman (20).

Manoma, kad NCMI buvo perspėtas prieš mėnesį iki tol, kai COVID-19 buvo paskelbta globalia pandemija. Dabar centras stebi pandemijos eigą ir, pavyzdžiui, tiria, ar užsienio šalių vyriausybės teikia melagingą informaciją apie ligą.

Kartu su NSA NCMI išfiltravo „medicininį SIGINT [naujienų signalus]“ iš perimtų labdaros organizacijų pranešimų, užsiimdama tokiomis temomis, kaip „SARS Kinijoje, cholera Liberijoje ir dizenterija, poliomielitas ir cholera Irake“ (21). Žvalgybos duomenys, pavyzdžiui, jų taip pat gali būti gauti iš medicinos prietaisų ir fitneso-trekerių. 2016 metais „The Intercept“ (22).

„Po 13 metų ypač įsimenamos bendros pastangos surinkti medicininį SIGINT. Vis daugiau medicinos prietaisų ir fitnes-trekerių prijungiama prie interneto, o tai atveria visiškai naujas galimybes gauti žvalgybos duomenis, už epidemijų ir bioginklo ribų, atlikti tikslesnį monitoringą ir priežiūrą.“

NSA vadovo pavaduotojas Richardas Ledgettas birželį teigė, kad žvalgybos agentūra tiria teorinę galimybę panaudoti biomedicininius prietaisus, tokius kaip širdies stimuliatoriai, stebėti pasirinktus žmones. Tačiau net jis pripažįsta, kad dažnai yra lengvesnių būdų ką nors šnipinėti.

Teksaso nacionalinė laboratorija bendradarbiauja su 70 valstybių, tarp jų su Uhano laboratorija

Teksaso universitetui priklausanti Galvestono nacionalinė laboratorija (Galveston National Laboratory,GNL) yra aukščiausio saugumo lygio įstaiga (BSL4); ten jie dirba su labai pavojingais patogenais. Šiuo metu vykdomi GNL tyrimai. Tikrinamos maždaug 24 sutartys su Kinijos universitetais ir technologijų įmonėmis, ryšiai su Virologijos institutu Uhane ir mokslininkais, kurie dirbo nacionalinio saugumo vardu ir perdavė tyrimų rezultatus.

Tuo tarpu populiarėja teorija, kad SARS-CoV-2 kilusi iš biologinio ginklo laboratorijos Kinijos didmiestyje Uhane. Teksaso universitetas paskelbė pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad GNL bendradarbiavo su daugiau nei 70 šalių biologinio saugumo klausimais. Tai gali būti pavojaus signalas, - „Fox News“ sakė Stephanie Segal iš Strateginių ir tarptautinių studijų centro (CSIS) (23).

„Glaudesnis JAV ir Kinijos bendradarbiavimas atitinka bendrą mokslo tendenciją dėl tarptautinio bendradarbiavimo. Duomenys taip pat rodo, kad abi šalys yra labiau priklausomos nuo dvišalio bendradarbiavimo nei nuo bet kurios kitos šalies.“

"Tuo pat metu Amerikos žvalgybos agentūros kaltina Kiniją pasinaudojant moksliniu bendradarbiavimu ir „vagiant naujoves“, dr. Francis Collins, NIH sveikatos agentūros direktorius, 2018 metais paskelbė įspėjimą maždaug 10 000 akademinių JAV institucijų, kad biomedicininiams tyrimams gresia pavojus iš užsienio. Įpusėjus COVID-19 pandemijai, šiuo metu nuodugniai tiriami visi ryšiai tarp Uhano ir Amerikos universitetų, „Fox News“ pasakojo Patrickas Croninas iš Hudsono instituto (24).

„Iš pradžių lėtai fokusuojamės į tai, kiek Kinija naudojasi mūsų atvirais universitetais, o taip pat medicinos, biologinėmis ir kitomis mokslinėmis laboratorijomis [...] 2019 metų pabaigoje FTB ir NIH paskelbė, kad tirs 180 atskirus atvejus, susijusiu su daugiau nei septyniasdešimčia objektų. "

Beveik visais atvejais įtariamas biomedicinos tyrimų rezultatų vagystes įvykdė Kinijos piliečiai arba kinų kilmės amerikiečiai. Kinija pamažu rado savo kelią į valstybines tyrimų laboratorijas.“

JAV yra tik keturiolika 4 apsaugos lygio (BSL4) biologinių laboratorijų. Kiti tokie objektai yra Kinijoje, Argentinoje, Australijoje, Brazilijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Gabone, Vengrijoje, Indijoje, Italijoje, Kanadoje, Rusijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Pietų Afrikoje, Taivane, Čekijoje ir Didžiojoje Britanijoje.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą