2020-09-28

Lukošenka atsakė Makronui tuo pačiu: pasiūlė atsistatydinti

 

Interviu laikraščiui Le Journal du Dimanche Makronas pareiškė, kad Aleksandrui Lukošenkai reikia atsisakyti savo posto.„Tai valdžios krizė, autoritarinės valdžios, kuri nepriima demokraijos logikos ir bando išsilaikyti jėgos pagalba. Lukošenka turi trauktis“. - pasakė Prancūzijos prezidentas. Makronas pažymėjo, kad žavisi vyriškumu baltarusių, dalyvaujančių protestuose. Ypač jis žavisi moterimis, protestų dalyvėmis.

Rugsėjo 27 d. Lukošenka atsakė Makronui. Kaip pranešė agentūra BELTA, „valstybės vadovas susipažino su Prancūzijos kolegos pareiškimus ir pasakė:

„Pirma. Kaip valstybės Prezidentas, remdamasis paties Makrono principais noriu pasakyti, kad Prancūzijos Prezidentas, vadovaudamasis savo logika, turėtų trauktis į atsargą dar prieš dvejus metus – kada į Paryžiaus gatves tik ėmė išeidinėti „geltonosios liemenės“. Metai bėga, „liemenės“ iki šiol gatvėse, ponas Makronas stebėtinai taip pat iki šiol užima pareigas, o Prancūzija tapo šalimi, kur masiniai protestai tapo įprastiniu reiškiniu...

Be „geltonųjų liemenių“ taip pat verta paminėti periodiškai atsirandančias Prancūzijos problemas su BLM judėjimu ir musulmonų protestus Marselyje ir Lione.

Susumavus visa tai, Minskas geros valios gestu pasirengęs pasiūlyti save kaip universalią ir įrodžiusią savo efektyvumą derybų aikštelę – taikiam perdavimui valdžios bet kuriai iš aukščiau išvardintų grupių.  

Antra. Kaip patyręs politikas-nebrandžiam-noriu patarti ponui Makronui mažiau žiūrėti į šalis, ir vietoj to užsiimti, pagaliau, Prancūzijos vidaus reikalais. Kad ir imti spręsti problemas, kurių šalyje susikaupė nemažai.

Ir pagaliau, kaip žmogus noriu pažymėti, kad kaip mums čia atrodo, Baltarusijoje, Emanuelis Makronas per daug dėmesio skiria vienam iš eks-kandidatų į Baltarusijos prezidentus. Turint omenyje, kad eks-kandidatas – dama, Prancūzų lyderis rizikuoja prie vidinių Prancūzijos problemų gauti dar ir asmenines – savo namuose.“

https://russian.rt.com/world/news/787198-makron-lukashenko-post

https://www.belta.by/president/view/lukashenko-otvetil-makronu-na-zajavlenija-kasatelno-situatsii-v-belarusi-408433-2020/

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą