2021-11-23

"Pfizer" korupcijos istorija verčia protingus žmones abejoti jų eksperimentiniu preparatu

 


Nenuostabu, kad farmacijos milžinė „Pfizer“ pirmoji gavo leidimą tęsti eksperimentinių COVID vakcinų gamybą ir naudoti jas Amerikoje, rašoma portale Cleverjourneys.com. Juk jie paaukojo nuo 1 iki 5 mln. dolerių Klintonų fondui ir išleido dalį iš 23,1 mln. dolerių lobistinių išlaidų vien 2009 m. valdant Obamai.


"Pfizer" taip pat buvo JAV paviljono 2010 m. pasaulinėje parodoje Šanchajuje pagrindinis rėmėjas. Dėl politinių priežasčių paroda buvo vienas iš pirmųjų Klintonų prioritetų, ir buvusi valstybės sekretorė pasinaudojo savo plačiu rėmėjų tinklu, kad padengtų visą 60 mln. dolerių sąskaitą per pirmuosius savo kadencijos metus.


Portale pažymima, kad daugelis ankstesnių "Pfizer" korupcijos tyrėjų, spaudžiami pagrindinių MIP, atsisakė tirpti korupciją, vykdomą diegiant eksperimentinius preparatus nuo SARS-CoV-2.

Įmonė "Pfizer" yra gavusi didžiausią JAV istorijoje baudą, kuri yra 2,3 mlrd. dolerių vertės susitarimo su federaliniais prokurorais dalis už netinkamą vaistų ("Bextra", "Celebrex") reklamą ir kyšių mokėjimą gydytojams. Bendrovė "Pfizer" pripažino savo kaltę dėl neteisingo vaisto nuo skausmo "Bextra" reklamos, nes reklamuodavo vaistą, kurio naudojimas nebuvo patvirtintas.


Praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje "Pfizer" buvo susijusi su širdies vožtuvų defektais, dėl kurių mirė daugiau nei 100 žmonių. Bendrovė "Pfizer" sąmoningai klaidino reguliavimo institucijas dėl pavojaus. Bendrovė sutiko sumokėti 10,75 mln. dolerių, kad patenkintų Teisingumo departamento kaltinimus dėl reguliuotojų klaidinimo.

Bendrovė "Pfizer" sumokėjo daugiau kaip 60 mln. dolerių, kad patenkintų ieškinį dėl vaisto nuo diabeto "Rezulin", dėl kurio pacientai mirė nuo ūmaus kepenų nepakankamumo.

Jungtinėje Karalystėje "Pfizer" buvo nubausta beveik 90 mln. eurų bauda už tai, kad Nacionalinei sveikatos tarnybai (NHS) išrašė per dideles sąskaitas. "Pfizer" iš mokesčių mokėtojų papildomai paėmė 48 mln. eurų per metus už tai, kas turėjo kainuoti 2 mln. eurų per metus.

2004 m. "Pfizer" sutiko sumokėti 430 mln. JAV dolerių, kad patenkintų kaltinimus baudžiamosiose bylose, jog ji papirkinėjo gydytojus, kad šie išrašytų jos vaistą nuo epilepsijos "Neurontin" pagal indikacijas, kurioms jis nebuvo patvirtintas.

2011 m. prisiekusieji nustatė, kad "Pfizer", prekiaudama vaistu "Neurontin", sukčiavo reketu. Bendrovė "Pfizer" sutiko sumokėti 142,1 mln.

Bendrovė "Pfizer" atskleidė, kad beveik 4 500 gydytojų ir kitų medicinos specialistų sumokėjo apie 20 mln.

2012 m. JAV Vertybinių popierių ir biržos komisija paskelbė, kad pasiekė 45 mln. dolerių susitarimą su "Pfizer" dėl kaltinimų, kad jos patronuojamosios įmonės papirkinėjo užsienio gydytojus ir kitus sveikatos priežiūros specialistus, siekdamos padidinti pardavimus užsienyje.

"Pfizer" buvo iškelta byla JAV federaliniame teisme dėl to, kad Nigerijos vaikai buvo naudojami kaip jūrų kiaulytės be vaikų tėvų sutikimo. Nigerijos teisme "Pfizer" sumokėjo 75 milijonus JAV dolerių už tai, kad vaikams naudojo eksperimentinį antibiotiką "Trovan". JAV bendrovė sumokėjo papildomą neskelbiamą sumą, kad būtų patenkinti čia pateikti kaltinimai.

Dėl vykdytų nacistinių eksperimentų su nenorinčiais to daryti kaliniais "Pfizer" pažeidė tarptautinę teisę, įskaitant po Antrojo pasaulinio karo priimtą Niurnbergo konvenciją.

Plačiai kritikuojama dėl to, kad iš neturtingų šalių išskaičiuoja mokesčius už vaistus, "Pfizer" įsipareigojo Pietų Afrikai skirti 50 mln. dolerių vaistui nuo AIDS. Tačiau vėliau "Pfizer" šio pažado neįvykdė.

Portalas Forbes.ru 2012 m. rašė, kad Rusijoje „Pfizer“ užsiėmė „otkatais“ per fiktyvias firmas, kyšiais „vokeliuose“ sveikatos apsaugos valdininkams.

Forbes ru. nurodo, kad 2012 m. rugpjūčio 7 d. didžiausia pasaulyje farmacijos bendrovė "Pfizer" (Viagros, Diflucano ir kt. gamintoja) pranešė pasirašiusi taikos sutartį su JAV teisingumo departamentu ir Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC), kurie kaltino jos patronuojamąją įmonę pažeidus FCPA. "Pfizer" sumokės 15 milijonų JAV dolerių pagal JAV teisingumo ministerijos baudžiamąjį skundą ir 26 milijonus JAV dolerių pagal SEC civilinį skundą (t. y. 16 milijonų JAV dolerių neteisėtų pajamų ir 10,3 milijono JAV dolerių baudų už neteisėtai gautų lėšų panaudojimą).

Rugpjūčio 7 d. Vertybinių popierių ir biržos komisija taip pat paskelbė "Pfizer" tyrimo medžiagą, kurioje išsamiai aprašoma, kaip 1997-2006 m. bendrovė išleido daugiau kaip 2 mln. dolerių kyšiams Rusijos, Bulgarijos, Kroatijos ir Kazachstano pareigūnams. Remiantis SEC pateiktais dokumentais, dėl neteisėtų veiksmų "Pfizer" gavo daugiau nei 7 mln. dolerių papildomo pelno. Naudodamasis kyšiais vaistų gamintojas skatino valstybinį savo vaistų pirkimą, muitinį įforminimą ir vaistų išrašymą.

SEC tyrimo duomenimis (informacija pateikta paskelbtame ieškinyje prieš "Pfizer"), nuo dešimtojo dešimtmečio vidurio iki 2005 m. bendrovė vykdė rinkodaros programą, kuria skatino ligonines pirkti vaistus ir pagal kurią gydytojams (kurie priimdavo sprendimus dėl vaistų pirkimo) grynaisiais pinigais buvo skiriama 5 % "Pfizer" produktų, kuriuos įsigydavo ligoninės, kainos. "Pfizer" dukterinės įmonės Rusijoje (ZAO "Pfizer", dar žinoma kaip "Pfizer Russia") darbuotojai gavo grynųjų pinigų kyšiams iš fiktyvių bendrovių, kurios išrašydavo suklastotas sąskaitas faktūras.

Visi su "ligoninių programa" susiję mokėjimai "Pfizer" Rusijos patronuojamosios įmonės finansinėse ataskaitose buvo įrašyti į dvi sąskaitas, per kurias 2004-2005 m. buvo pervesta 820 000 JAV dolerių. Informacija apie konkrečias klinikas, įmones ir asmenis pagal "Pfizer" ir SEC susitarimo sąlygas nebuvo atskleista.

2003 m. lapkričio 19 d. "Pfizer Russia" darbuotojas pateikė bendrovės apskaitos skyriui sąskaitą faktūrą už "sveikatos apsaugos ministro pirmojo pavaduotojo" kelionę į užsienį, rašoma dokumente, nenurodant, ar tai buvo federalinės, ar regioninės valdžios institucija. "Forbes" paklausus, bendrovė taip pat atsisakė nurodyti, su kuria agentūra susijusi sąskaita faktūra. Pridėtame laiške darbuotojas teigė, kad šių išlaidų apmokėjimas "palengvins bendrovės vaistų įtraukimą į lengvatinių vaistų sąrašą", t. y. tų vaistų, kurie pacientams teikiami biudžeto sąskaita.

Tuo metu Sveikatos ir socialinės plėtros ministerijos vadovo pirmojo pavaduotojo pareigas ėjo Genadijus Oniščenka (2012 m.Rusijos vyriausiasis sanitarijos gydytojas).


2004 m. gruodžio 2 d. "Pfizer" darbuotojas pateikė sąskaitą faktūrą už Maskvos sveikatos departamento pareigūno "rėmimą" ir lydraštį, kuriame nurodyta, kad jis dalyvavo sudarant antibiotikų, kuriuos turėjo įsigyti viena iš sostinės vaikų klinikų, sąrašą. Valstybės tarnautojas už finansinę kompensaciją įsipareigojo įtraukti bendrovės vaistus į sąrašą.

2005 m. birželio 27 d. "Pfizer" darbuotojas paprašė Rusijos pareigūno vykti į konferenciją mainais už pagalbą padidinant bendrovės vaistų pirkimus iki 100 000 JAV dolerių. Dokumente nenurodytas pareigūno statusas, jis apibūdintas kaip "vyriausybinis gydytojas".

2005 m. Rusija įvedė privalomą importuojamų vaistų sertifikavimą pagal Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus. Be sertifikato buvo draudžiama išmuitinti vaistus. Sertifikavimą vykdė valstybės įgaliotas sertifikavimo centras.

Iš SEC dokumentų matyti, kad "Pfizer" produktai nevisiškai atitiko sertifikavimui reikalingus kriterijus, todėl bendrovei kilo sunkumų juos importuojant į Rusiją. 2005 m. spalio mėn. sertifikavimo centro darbuotojas pasiūlė padėti gauti sertifikatus mainais už 3000 JAV dolerių mėnesinį mokestį. 2005 m. spalio-gruodžio mėn., gavusi "Pfizer" atstovybės Rusijoje vadovo sutikimą (SPARK-Interfax duomenimis, Robertas Maršalas 2005 m. vadovavo vieninteliam koncerno filialui Rusijoje), bendrovė minėtam pareigūnui per tarpininką sumokėjo 13 000 JAV dolerių.

SEC mano, kad bendrovę, į kurios sąskaitą buvo pervesti pinigai, kontroliavo Sertifikavimo tarnybos darbuotojai, ir problemos dėl produktų importo į Rusiją išnyko.

Dokumentuose teigiama, kad problemos vėl iškilo 2006 m., kai bendrovė nustojo mokėti mėnesinius mokėjimus dėl Rusijos biuro vidaus audito.

2004 m. balandžio 7 d. lydraštyje dėl dviejų sąskaitų faktūrų apmokėjimo "Pfizer" darbuotojas paaiškino, kad pinigai skirti Samaros sveikatos departamento pareigūnui už pagalbą bendrovei laimėti valstybinius konkursus.

Pirmoji sąskaita faktūra buvo išrašyta 2004 m. kovo mėn., jos suma - 3800 JAV dolerių. Pinigai buvo skirti tiesiogiai pareigūnui "apmokėti už paslaugas, susijusias su vaistų pirkimu regione" (pavardė nenurodyta). Antroji sąskaita 4500 JAV dolerių sumai buvo išrašyta 2004 m. balandžio mėn.; pinigai buvo pervesti į tarpininkaujančios įmonės, kurią bendrovė naudojo abejotiniems mokėjimams pareigūnams atlikti, sąskaitą.

Prof.Ignas Vėgėlė apie genetinio marmalo gamintojų korupciją parašė savo FB paskyroje. 

 


#Skaidrumas #Viešumas

Skiriama #VaccinatedEducated. Tinka ir nepasiskiepijusiems. Tekste nėra nieko apie vakcinų naudą ar žalą: jame subendrinti faktais paremti straipsniai ir duomenys apie skiepų registraciją, skiepų gamintojų sutartis su valstybėmis ir derybų procesus. Tekstas su nuorodomis ir konkrečiais duomenimis, todėl ilgas. Atsiprašau, toks „nesekmadieniškas“.
Grupė mokslininkų, norėdami įtikinti vakcinų skeptikus, kad skiepai iš tiesų yra saugūs ir efektyvūs, kreipėsi į teismą, prašydami Amerikos vaistų agentūros (FDA) pateikti Pfizer jai pateiktus duomenis ir dokumentus, kuriais remiantis minėta agentūra įregistravo Pfizer vakciną. Amerikos vaistų agentūra pasiūlė pateikti pilną dokumentų paketą per 55 metus, nes tiek užtruks viso dokumentų paketo nuasmeninimas ir Pfizer konfidencialios informacijos paslėpimas. Šių dokumentų pagrindu Amerikos vaistų agentūra per 108 dienas pateikė leidimą Pfizer skiepą tiekti į rinką. 108 dienos visapusiškam duomenų patikrinimui tam, kad įregistruotų vaistinį preparatą milijonams žmonių ir 55 metai šių dokumentų nuasmeninimui. Visiems viskas aišku? Šypsenos slepia replikas, kad toks terminas, ko gero, prašomas tam, kad nebeliktų gyvųjų tarpe sprendimus priėmusių atsakingų tarnautojų ir politikų. 2076 metai atrodo tolokai – gėrėtis pasauliu tuo metu daug kam dabar tėra tik svajonė. https://www.reuters.com/.../wait-what-fda-wants-55-years.../


Jei taip nenorima atskleisti dokumentų, kurių pagrindu buvo įregistruotas Cov19 skiepas milijonams asmenų, pradedi svarstyti, gal yra ką slėpti? Įdomu, kas slepiama: vakcinų efektyvumas, ar šalutiniai poveikiai, procedūriniai pažeidimai, o gal visa kartu? Sakote, sąmokslo teorija? Gilinamės toliau.
Jungtinių Valstijų maisto ir vaistų administracija (FDA) yra federalinė Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento agentūra. FDA yra atsakinga už visuomenės sveikatos apsaugą ir skatinimą, kontroliuoja ir prižiūri receptinius ir nereceptinius vaistus, vakcinas ir t.t.
Nuo 2017 m. iki 2019 m. balandžio mėn FDA vadovavo komisaras Scottas Gottliebas. Tas pats, kuris per trumpesnį nei trejų mėnesių terminą po darbo FDA tapo PFIZER direktorių valdybos nariu.
Scottą Gottliebą pakeitė Stephenas Michaelas Hahnas, kuris FDA komisaro pareigas ėjo 2019–2021 metais. Netrukus po to ir jis pradėjo dirbti privačioje kampanijoje, tampriai susijusioje su vakcinų gamintoju: tapo vyriausiuoju medicinos pareigūnu įmonėje „Flagship Pioneering“, rizikos kapitalo įmonėje, kuri kartu su jos vadovu bei įkūrėju 2010 metais įkūrė pačią MODERNA. Taip, tą pačią Moderna, kuri sėkmingai gamina Cov19 skiepą. https://www.fiercebiotech.com/.../six-months-after... ; https://www.flagshippioneering.com/companies/moderna
Sakote, kad verslas yra verslas ir geriausius iš karto pasikviečia dirbti pas save? Tiesa. Verslas siekia geriausiųjų. Bet kaip atsitiko taip, kad abu pastarieji FDA vadovai, kurie vadovavo vakcinų registravimui JAV, dirba tose įmonėse, kurios daugiausiai pelnosi iš Cov19 vakcinų pardavimo? O apyvartų augimas ir pelnas yra nesuvokiamo dydžio net ir turtingiausiems verslams. Iš ES pripažintų vakcinų minimos dvi, kurios tiekė vakcinas atsisakydamos pelno. Visos kitos savo vakcinas pardavinėjo su nuostabiais pelnais. https://www.theguardian.com/.../from-pfizer-to-moderna...
Moderna 2021 metų pirmojo pusmečio apyvarta 6.3 milijardai dolerių, iš kurių 5.9 milijardai dolerių už Cov19 vakcinas. Palyginimui 2020 metų pusmetis – 75 milijonų apyvarta, apyvartos skirtumas tarp 2020 ir 2021 metų – 84 kartai (taip, taip, ne procentai, o KARTAI). Kad susidarytume pilną vaizdą: Moderna per 11 savo veiklos metų nė karto nėra uždirbusi jokio pelno, tuo tarpu veiklos rezultatas vien už 2021 metų vieną ketvirtį – 2.78 milijardų dolerių.
Pfizer, 2021 metų pirmojo pusmečio apyvarta – 33.5 milijardai dolerių. Trečiojo ketvirčio bendrasis pelnas – 8.15 milijardų dolerių ir 24 milijardų apyvarta, didžiąja dalimi dėka Cov19 vakcinos. https://www.statista.com/chart/25434/pfizer-annual-revenue/
Palyginimui, 2021 metų Lietuvos biudžetas sudaro kiek daugiau nei 18 milijardų Eurų. Primenu, Pfizer PUSMEČIO apyvarta 33.5 milijardo dolerių (29.7 milijardo Eur). Jei Pfizer seksis neblogiau nei per pirmąjį pusmetį (o trečiasis ketvirtis rodo, kad dar ir geriau) – jos metinė apyvarta viršys trijų LIETUVŲ biudžetą.
Milijardas atrodo taip : 1.000.000.000. Net ir parašius skaičiais sunkiai įsivaizduojama. Supaprastintai: Pfizer, BioNTech (Vokiečių kompanija, kuri kartu sukūrė taip vadinamą Pfizer skiepą) ir Moderna uždirba 1.000 dolerių pelno kiekvieną sekundę arba 65.000 dolerių pelno kiekvieną minutę. https://reliefweb.int/.../pfizer-biontech-and-moderna... .
Ar dar kyla abejonių, kad kovos su pandemija didelė dedamoji (o gal „varomoji jėga“) yra verslas. Versle kaip versle – svarbiausia pelnas. Verslas siekia išvengti nebūtinų išlaidų ir visokeriopai vengia rizikų. Šalutinis vakcinų poveikis – akivaizdi rizika, ypač tokioms vakcinoms, kurių ilgalaikiai šalutiniai poveikiai apskritai yra netirti. Tik nedidelė dalis pasaulio valstybių kompensuoja dėl skiepų šalutinių poveikių kilusią žalą. Koks tikslas kompensuoti šalutinių poveikių žalą, jei abejojančius galima prilyginti plokščiažemiams ir sudarant nepakeliamas sąlygas priversti naudoti pagamintą produktą (pasiskiepyti) be jokios finansinės rizikos ir atsakomybės tiek verslui, tiek ir pačiai valstybei. Tam sukuriamos formos, kurias kiekvienas asmuo turi pasirašyti prieš vartodamas pagamintą produktą. Formose jūsų sutikimas su bet kokiu galimu šalutiniu poveikiu Jūsų sveikatai ir, žinoma, visų su tuo susijusių rizikų prisiėmimas (kiekvienas pasiskiepijęs pasirašėte, tik nesu tikras, ar perskaitėte). Beje, valstybės finansinės rizikos yra susijusios ir su politikų politine atsakomybe, kartais ir su labai realia baudžiamąja atsakomybe. Kam rizikuoti? Jei valstybės vengia atsakomybės dėl galimų šalutinių poveikių žmonių sveikatai, kodėl kitaip turėtų elgtis verslas?
Pakartoju visiems žinomą tiesą: bet kuris verslas sieks apriboti rizikas, kurių negali kontroliuoti ir apskaičiuoti. Verslo valdytojas privalo kurti verslo rizikos vengimo modelius ar tiesiog rizikų vengti per sutartis. Vieša paslaptis, kad vakcinų gamintojai apribojo savo atsakomybę dėl vakcinų šalutinio poveikio. Taip kalba tie, kuriems pavyko susipažinti su neužtušuotomis sutartimis. Sakysite, paskaityk pats, tada rašinėk abejones? Visos sutartys yra arba įslaptintos arba su juodai užtušuotais puslapiais. Remiantis „Transparency International Global Health“ ataskaita, tik 6 procentai analizuotų vakcinų sutarčių tarp vakcinų kūrėjų ir vyriausybių buvo viešai prieinamos, ir net jos buvo iš dalies užtušuotos. Tik viena sutartis (0,5 proc.) buvo paskelbta be redakcijų. (https://www.transparency.org/.../shot-at-vaccine... ). Pamenate, neredaguotų sutarčių ES su Pfizer/BioNtech nepavyko gauti net Europos parlamentarams? Šiuo metu jau kreiptasi į ES Teisingumo Teismą dėl teisės susipažinti su sutartimis.
Vakcinas ir skiepijimo programas kamuoja sumaištis, chaosas ir netinkama komunikacija. Kaip ir pandemijos pradžioje, šis skaidrumo trūkumas kainuoja gyvybes, teigia Transparency International. „... „Public Citizen“ atliktas tyrimas atskleidė, kaip „Pfizer“, kuri kartu su „Moderna“ tapo viena geidžiamiausių vakcinų nuo COVID-19, panaudojo didėjančią galią derybose su vyriausybėmis. Pranešama, kad nutekintos ir nepataisytos vakcinų sutartys rodo, kad farmacijos milžinas stengėsi „nutildyti vyriausybes, sumažinti tiekimą, perkelti riziką ir padidinti pelną“. Visa tai per vieną iš baisiausių visuomenės sveikatos ekstremalių situacijų pasaulyje, rizikuojant milijardų žmonių gyvybėmis.“ https://www.transparency.org/.../shot-at-vaccine...
Net ir paviešintose sutarčių tarp ES ir Pfizer/BioNtech dalyse parašyta tai, kas prieštarauja visiems demokratijos ir teisės principams. Sutartyje, pavyzdžiui, pabrėžiama, kad Europos Komisija įsipareigoja derybose su farmacijos pramone Cov19 vakciną skatinti kaip pasaulinio masto bendrąjį gėrį, be to, numatytas įsipareigojimas derinti su Pfizer viešąją komunikaciją apie jos naudojimą. https://www.teise.pro/.../v-a-vaicaitis-kelios-mintys.../
Tai ir yra atsakymas į klausimą, kodėl tyli politikai, kodėl vakcinacija pateikiama kaip vienintelis kovos su pandemija įrankis ir „pasaulinio masto bendrasis gėris“. Juk politikai tokias sutartis patys pasirašė! Paprašyta pateikti sutarties kopiją, SAM atsakė, kad tai yra „konfidenciali informacija, todėl šių sutarčių pateikti negalime“. Pasirodo, Lietuvoje ne atskiros sutarties nuostatos yra konfidencialios, bet visa sutartis! (ES skaidrumo aspektu visgi gerokai pažangesnė – sutartį, nors ir gerokai juodai „paspalvotą“, atskleidė).
Kodėl politikai dėjo parašus po tokiomis sutartimis, kurias bijo atskleisti savo rinkėjams? Akivaizdu, kad yra keletas priežasčių.
2020 metais pasaulį kartu su Covid-19 užvaldė baimės pandemija. Su lavonmaišiais, kapų duobėmis, dūstančiais žmonėmis ir perpildytomis ligoninėmis per visas žiniasklaidos priemones. Buvo net ir tokių reportažų, kai žmonės mirdavo gatvėse, o lavonų niekas valandų valandas nerinkdavo. Baimės pandemija išliko iki dabar – apie žiniasklaidos įtaką baimės pandemijai ir skiepų, kaip vieninteliam būdui kovoti su COVID-19, parašysiu ateityje.
Dabar apie kitą medalio pusę. Sutartis pasirašo politikai, o jas ruošia ir derina – derybininkai. Politikai sutarčių paprastai neskaito, nebent kyla skandalo grėsmė.
ES vardu su vakcinų gamintojais derėjosi Jungtinė derybininkų grupė iš septynių šalių: Ispanijos, Prancūzijos, Švedijos, Vokietijos, Olandijos, Italijos ir Lenkijos. Ši grupė užtikrino 4,6 milijardo vakcinų dozių Europos Sąjungai, kurios gyventojų skaičius – 448 milijonai. Sutartyse ne tik apribojimai vakcinas perparduoti ir dovanoti, bet ir galimybė didinti tiekiamų vakcinų kainas. Pfizer vakcinos kaina nuo pirminio tiekimo kainos 15,5 Eur pakilo iki 19,5 Eur; Moderna nuo 22,5 iki 25,5 Eur. Beje, Londono karališkojo koledžo (Imperial College London) studija rodo, kad mRNA vakcina gali būti pagaminama už 1,18 dolerio. Iki šiol ES sveikatos komisarė Stella Kyriakides neteikia duomenų, kokie asmenys sudarė tą Jungtinę derybininkų grupę. Čia rimtai. Neatskleidžiama informacija apie tai, kas ES vardu derėjosi dėl vakcinų tiekimo su jų gamintojais. Šiais demokratijos ir viešumo laikais.
Bet sąžiningi žurnalistai ir tyrėjai visgi kelias pavardes iškapstė. Pateikiu vieną.
Švedijos atstovas Richard Bergstrom. Tris dešimtmečius dirbęs vaistų pramonės įmonėse, penkerius metus – vaistų pramonės sektoriaus lobistu Europos Sąjungoje (Europos vaistų pramonės įmonių ir asociacijų federacijos vadovas). Konsultacinės veiklos neatsisakė ir šiuo metu: yra HBPC lobistas. HBPC konsultuoja pagrindinius vaistų pramonės lobistus – VIPS Šveicarijoje ir PhRMA, veikiančiai JAV. PhRMA nariai yra AstraZeneca, Johnson & Johnson, Pfizer ir Sanofi. Ponas Richard turi ir nuosavą konsultacinį verslą, kurio direktorius yra HBPC savininkas bei buvęs VIPS vadovas. Richard Bergstrom 2021 metais rodytame reklaminiame video pats prisipažįsta: „buvau pagrindinis farma lobistas Briuselyje“. Maža to, paaiškėjo, kad jis elektroninius laiškus, susijusius su derybomis, persiuntinėjo į savo asmeninę Gmail pašto paskyrą. Dėl to Švedijoje buvo kilęs skandalas.


Tai kas čia vyksta? Kodėl atsisakoma viešinti vakcinų gamintojų dokumentus, kuriais remiantis vakcinos įregistruotos? Kodėl slepiamos sutartys tarp vakcinų gamintojų ir valstybių bei jų sąjungų? Kodėl slepiami net asmenys, kurie derėjosi su vakcinų gamintojais?
Transparency International Global Health ir Toronto universiteto tyrimas atkreipia dėmesį, kad pasaulio reakcija į COVID-19 turėjo skaidrumo problemų nuo pat pradžios. Tyrimas aprašo neskaidrius vakcinų bandymus, vyriausybių bei vaistų kompanijų sandorių slaptumą, pabrėžia, kad tai kelia pavojų pasaulinės pandemijos atsako sėkmei. https://www.transparency.org/.../covid-19-vaccines-lack...# Beje, pilna šių institucijų ataskaita tiesiog šokiruoja. http://ti-health.org/.../For-Whose-Benefit-Transparency...
***
Jei perskaičius šį ilgą straipsnį dar kažkas įtikinės, kad reikia tikėti mokslu, paprašykite tą mokslą jums parodyti: vakcinų registracijai pateiktus dokumentus, sutartis tarp vakcinų gamintojų ir ES, sutartis tarp ES ir Lietuvos, paprašykite skaidrumo ir pagrįstumo, kokio iš jūsų reikalauja kiekvienas jūsų nuomonę menkinantis.
Jei kas nors dar siūlys pasitikėti mokslu, paklauskite, kodėl tuo mokslu netiki pati valstybė, iki šiol atsisakanti atlyginti žalą dėl galimo vakcinos šalutinio poveikio. Primenu Sutartį: apie vakcinas arba gerai, arba nieko. O dabar - marš skiepyti vaikus. Nes gausite bizūno.
Mano publikacijos Telegram: https://t.me/lebionka ir VK: https://vk.com/id460381786


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą