Vakar Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pademonstravo, kaip praktiškai veikia „Froido lapsusas“. Giedodams himną prieš Vasario 16 skirta ceremoniją, kurioje buvo apdovanojamas net nenaudėlis, apdergęs valstybinę vėliavą, Prezidentas paragino dirbti „savo naudai.“
„Respublikoje“ rašoma:
„Valdžia nuolat moko paprastus piliečius, kaip dera ar nedera švęsti šventes, tačiau pati vis sugeba susimauti. Vakar, švenčiant Vasario 16-ąją, susimovė ir prezidentūra su prezidentu priešakyje. Per valstybės apdovanojimų teikimo ceremoniją himną bandyta sugiedoti 2 kartus ir abu kartus - nesėkmingai. Iš pradžių niekas nepasirūpino, kad laiku pradėtų giedoti tam reikalui pakviestas operos solistas. Tada Nausėda ėmėsi tvarkdario vaidmens ir paragino giedoti dar kartą. Viską vainikavo prezidento kliurka. Nors Kudirkos giesmėje aiškiai parašyta „tegul dirba Tavo naudai", prezidentas sugiedojo „savo naudai". Kita vertus, gal čia visai ne kliurka. Gal prezidentas taip išreiškė savo poziciją, būdingą daugeliui valdžios atstovų. Tai, kad moka dirbti savo naudai, jie yra įrodę ne kartą. Dirbti Lietuvos naudai nelabai norisi, tai negi giedosi taip, kaip iš tiesų nėra?“
Ta žmogaus psichikos vingrybė, kai meluojantis žmogus pasąmoningai suklysta ir atsiskleidžia, ką jis iš tikrųjų galvoja konkrečiu klausimu, turi savo terminą - „Freudo Lapsusas.“
Nausėda visą savo gyvenimą dirbo tik savo naudai, ne Lietuvos, ne žmonių, todėl ir sugiedojo „Froido lapsusą“.
"Froido lapsusas“ - išduoda slapčiausias individo svajones ir troškimus. Vargu ar yra žmogus, kuris bent kartą gyvenime nebūtų susidūręs su šiuo reiškiniu.
Froidas šį reiškinį aprašė savo studijoje "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" (1901 m.). Autorius teigė, kad tokie "klaidingi veiksmai" (išlygos, pasimetimas ir pan.) atsiranda tada, kai Ego ima dominuoti prieš Supersavąjį Aš ir todėl daro lemiamą įtaką Savojo Aš veiksmams ir apraiškoms. Tokios situacijos dažniausiai pasitaiko esant psichinei įtampai arba greitai kalbant ar rašant. Šis reiškinys atspindi individo "pasąmonę".
Nepaisant akivaizdaus absurdiškumo ir nekaltumo, Froidas atmetė tokius veiksmus kaip banalius, laikydamas juos psichologiškai reikšmingais, išorine neišspręstų pasąmonės konfliktų ir išstumtų troškimų išraiška. Kaip ir sapnus, Froidas parapraktiką laikė potencialiu "keliu" į pasąmonės paslaptis.
Ryškiausias Nausėdos nesiskaitymo su Tautos interesu pavyzdys - yro jo namas, pastatytas regioniniame parke, dėl kurio jis teisėsi su visuomene!!!
P.S. Nausėda visą gyvenimą dirbo tik savo, o ne Lietuvos naudai. Freudas, Vasario 16 aplankęs Nausėdą, buvo teisus.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą