2024-08-30

Naikintojai

 


Lietuvą naikinančių "žmogų" "tvarumas" "amžėja" link finišo. Aš tikiuosi, kad per šiuos baisius Lietuvos valstybei keturis metus konservatinės "žmogos" spėjo ištatuiruoti savo smegenų rudimentus ir į nosis įsivėrė žiedus (Gal žiedai neleis jiems knisti valstybės pamatus, ar ne? ("ar ne?"- visų valdžios pusdurnių labai plačiai naudojamas kalbos teršalas).

Prologas tragiškas, atitinkantis Lietuvą apnikusią, kaip kokia maro epidemija, valdžią.

Valstybės griovimo srityje, užbalio šeimininkų džiaugsmui, išties toli nueita. Paminėsiu kelis ypatingus pasiekimus.


1. Netvarkomas griūva Gedimino kalnas su pilimi. 

Apie tai papasakota Komentaras TV laidoje.

https://www.youtube.com/watch?v=fWgcWcEr_qM

2. Švietimo naikinimo politika. Trūksta pusseptinto šimto mokytojų, nėra knygų, nepasiruošus valstybinėse mokyklose pradedamas "įtraukusis ugdymas".

Prof.Eduardas Vaitkus

„Liaudies partijos” (Nr. 5) lyderis profesorius Eduardas Vaitkus atsakė į žurnalistų klausimus (Eltos ir laisvas.info) ir į klausimą "Ką manote apie švietimo politiką?" jis atsakė:

Ji yra katastrofiška. O be švietimo mes neturime jokios ateities. Mano dukra baigusi edukologiją, todėl daug ką apie švietimą aš iš jos žinau. ir apie problemas. ir apie tai, kad mokytojo profesija bus prestižinė jau 2025 m., nes apie tai paskelbta prieš kelis metus. Tačiau šioje vietoje – katastrofa. Viena priežasčių – kaip vykdomi viešieji pirkimai. Jie vykdoma arba iš europinių, arba iš Lietuvos fondų. Ir jie pratęsiami arba ne. Todėl ir kyla tospasipiktinimoo audros, kai pvz., egzaminų vaikams klausimai yra suformuluojami netinkami. Kitas klausimas – jeigu jūsų vaikas mokosi klasėje ir vienas vaikas nsuirengia nuogas ir laksto po klasę? Ką gali išmokti kiti vaikai? Tačiau apie šią problema mes nekalbame, o sakome, kad „ją sprendžiame”. O jeigu valdžia sako, kad „nėra pinigų”, tai netiesa, nes mes maudomės piniguose. Pernai Ukrainai padovanojome 1 mlrd. eurų, kad ji galėtų tęsti Amerikos karą prieš Rusiją, todėl pinigų ir trūksta.


Širvintų merė Živilė Pinskuvienė

Ž.Pinskuvienė: „Įtraukusis ugdymas sukuria daugiau problemų negu jų išsprendžia“

Tema jautri. Žinau, kad apie tai sunku, nepatogu kalbėti, apie tai bijoma kalbėti. Bet kažkas turi tą padaryti. Jaučiu pareigą, kadangi esu visiškai įsigilinusi, žinau visą situaciją nuo… iki .

Esu rajono merė, moteris bei mama.

Gerbiamieji, artėja dar viena rugsėjo pirmoji, netrukus prasidės dar vieni mokslo metai, o tėveliai ir vėl ves savo mylimas atžalas į darželius ir mokyklas linkėdami jiems gerų, prasmingų ir turiningų naujų mokslo metų.

Deja, šiais metais ne viskas taip šviesu ir džiaugsminga kaip norėtųsi Jums, gerbiamieji tėveliai.

Reaguodama į moksleivių tėvelių nerimą artėjant naujiems mokslo metams, jaučiau pareigą ir atsakomybę apie situaciją ir mūsų savivaldybėje priimtus sprendimus informuoti visus Širvintų rajono moksleivių tėvelius.

Prieš keletą metų dabartinių valdančiųjų sprendimu Seime buvo pradėtas „įtraukiojo ugdymo“ projektas, priimtos itin prieštaringai visuomenės vertinamos švietimo įstatymo pataisos, kuriomis buvo panaikintos vaikų su fizine ir protine negalia specializuotam ugdymui skirtos įstaigos, specializuotos klasės: tiek darželiai, tiek mokyklos buvo įpareigotos į bendras klases ar grupes priimti visus į juos besikreipiančius specialiųjų poreikių turinčius vaikus.

Galiu iš karto pasakyti ir nuraminti tėvelius – kartu su Širvintų rajono švietimo įstaigų vadovais priėmėme sprendimą, kad nuo rugsėjo pirmosios rajono ugdymo įstaigose vaikai su specialiaisiais poreikiais bus mokomi tose pačiose mokyklose, tačiau specialiai tam pritaikytose mokyklų erdvėse. Tikrai suprantu tėvelius, kurie turi specialiųjų poreikių vaikučius, todėl būtent šiems vaikams bus teikiamas papildomas dėmesys, prižiūrint papildomai iš rajono biudžeto finansuojamiems specialistams bei užtikrinant socialinį ryšį su visais vaikais.

Štai švietimo ministrė šiomis dienomis per visas žinias skambiai deklaruoja – startuoja „Įtraukusis ugdymas“, džiaugsmingai iš Seimo tribūnos skelbia rūpestį specialiųjų poreikių turinčiais vaikais, tačiau iš tiesų perkėlė visą atsakomybę už projekto įgyvendinimą ir su tuo susijusias problemas savivaldybėms, mokyklų vadovams, mokytojams, mokiniams, tėvams ir, liaudiškai sakant – nusiplovė rankas.

Sulig kiekvienais metais mokyklų klasėse vaikų, turinčių skirtingo laipsnio specialiuosius poreikius, vis daugėja. Prieš keletą metų, kai „įtraukiojo ugdymo“ projektas prasidėjo, klasėje būdavo vienas, du vaikai, turintys specialiųjų poreikių, o šiemet matome, kad kai kuriose klasėse tokių vaikų bus ir po keturis ir po penkis.


Tėveliai su baime ir nerimu laukia šių naujųjų mokslo metų. Jie pergyvena, kad dėl to kentės visų kitų mokinių ugdymo kokybė ir emocinė sveikata.

Jau ir anksčiau sulaukdavome daugybės skundų, kad kiti vaikai patiria emocines ir psichologines traumas, yra įsibaiminę,  bijo ar net apskritai atsisako eiti į mokyklą todėl, kad vienas ar kitas klasėje esantis specialiųjų poreikių vaikas nuolat „sproginėja“ – šūkauja, konfliktuoja, mėto daiktus, smurtauja prieš mokytojus ir dėl tokio elgesio kenčia visi klasėje besimokantys vaikai, kenčia jų emocinė būklė, jie susiduria su psichologinėmis problemomis, galų gale – kenčia visos klasės vaikų ugdymo kokybė, nes mokytojai ir specialieji pedagogai ar asistentai turi skirti atskirą laiką ir dėmesį kilusios situacijos sprendimui.

Ir tos situacijos kartojasi periodiškai. Ir visi klasėje besimokantys vaikai tampa savotiškais situacijos ir naujojo visiškai neparengto „įtraukiojo ugdymo“ projekto įkaitais.

Kaip rajono merė, privalau atvirai ir drąsiai konstatuoti – šis valdančiųjų taip skambiai pristatytas, tačiau skubotai ir paviršutiniškai parengtas ir paleistas „įtraukiojo ugdymo“ projektas sukuria daugiau problemų negu jų išsprendžia.

Įstatymą priėmė, skambiai pristatė, mokyklas įpareigojo, o priemonių ir įrankių tinkamam įgyvendinimui neskyrė. Nėra skirtas pakankamas finansavimas. Nėra galimybių pasamdyti tiek specialiųjų pedagogų, kiek reikėtų kokybiškam tokių vaikų ugdymui. Nėra parengta pakankamai atitinkamos kvalifikacijos specialiųjų pedagogų ir asistentų, kurie būtų parengti šiam sudėtingam darbui.

Todėl Širvintų rajone nuo rugsėjo 1 dienos specialiųjų poreikių vaikai bus ugdomi atskirose, tam pritaikytose erdvėse.

Užtikrinu, kad visos ugdymo įstaigos tinkamai pasirūpins visais mokykloje besimokančių vaikučių specialiaisiais poreikiais, jie bus integruoti į bendrąjį ugdymą (kartu mokantis dailės, muzikos, technologijų, fizinio ugdymo), bus skirtas išskirtinis dėmesys jų poreikiams. Tačiau YPATINGAIS, INDIVIDUALIAIS ATVEJAIS jie bus ugdomi atskirai nuo kitų vaikų, todėl daugiau nenukentės nei jų nei kitų klasės vaikų ugdymo kokybė, emocinė būsena, jie nebepatirs tiek psichologinių įtampų kiek jiems tekdavo patirti anksčiau.

Iššūkių daug, visi kartu juos įveiksime. Nuoširdžiai linkiu ramių, saugių, prasmingų ir turiningų artėjančių mokslo metų.

Ž.Pinskuvienė: įtraukiojo ugdymo projektas turi būti stabdomas nedelsiant, to reikalauja mokytojai ir mokinių tėvai. Šaltinis

3. Sunaikinta (išDulkinta) sveikatos apsauga. 

Prieš 50 metų per vieną dieną aš Vilniaus poliklinikoje galėjau iš ryto užsiregistruoti ir aplankyti dešimt gydytojų specialistų. Dabar aš tai galiu padaryti per 6 mėnesius, jei nenumirsiu.

P.S. Ar pavyks išgelbėti Lietuvos valstybę nuo sunaikinimo? Aš tuo abejoju, bet viliuosi, kad naikintojus, pagaliau, pakeis atsakingi piliečiai.



Komentarų nėra:

Rašyti komentarą