Vienos meras Michaelis Liudvigas |
Psichosocialinė pagalba privalomojo mokymo įstaigoms
Vienos meras Michaelis Liudvigas (SPÖ) žada paramą privalomosioms mokykloms. Programa galėtų pasinaudoti iki 15 000 mokinių (2).
Neseniai atlikta 100 Vienos privalomojo ugdymo mokyklų apklausa parodė, kad beveik visoms mokykloms ypač reikalingi mokyklų psichologai ir socialiniai darbuotojai. Todėl dabar miestas masiškai plės psichosocialinės pagalbos paslaugas. Kasdienė pagalba mokiniams ir mokytojams „Jaunų žmonių sveikata yra vienas svarbiausių prioritetų, kurio Vienoje siekiama su dideliu atsidavimu. Įsteigę daugiaprofesines komandas privalomojo mokymo įstaigose, žengiame svarbų žingsnį ir siūlome tiesioginę, nesudėtingą ir nemokamą pagalbą“, - sako meras Michaelis Ludwigas (SPÖ).
Įgyvendinant šią programą, mokyklų, kurioms reikalinga specialioji pagalba, tinklą, kurį sudaro trys ar keturios mokyklos, prižiūri psichosocialinių tarnybų (PSD) komanda. Šią komandą sudaro klinikiniai psichologai, socialiniai pedagogai, socialiniai darbuotojai ir ergoterapeutai. Kiekvienoje tokio mokyklų tinklo mokykloje kasdien dirba po vieną asmenį iš kiekvienos iš šių komandų. Tuomet pirmoji viršregioninė mobilioji komanda pradės teikti paslaugas 2024 m. pabaigoje. Antrosios viršregioninės mobiliosios komandos pradžia planuojama 2025 m. pirmąjį ketvirtį. Tuomet bus pradėta diegti į kitas mokyklų asociacijas ir apygardas.
Galutiniame etape bus 17 daugiaprofesinių komandų po 4 žmones, kurios nuolat teiks pagalbą 52 privalomojo mokymo įstaigoms, kuriose mokosi apie 15 000 mokinių.
Trūksta mokytojų
Sąlygos vidurinėje mokykloje karštųjų taškų rajone yra šokiruojančios (simbolinis vaizdas) |
Vidurinės mokyklos direktorė atvirauja apie sunkią mokyklos kasdienybę ir nori, kad tėvai ir globėjai būtų atsakingesni (3):
„Jei tai būtų buvęs tik žodinis įžeidinėjimas, to nebūtų užtekę nušalinimui nuo pamokų. Mokykloje darosi vis blogiau ir blogiau.“
Mokykla jau dabar labai glaudžiai ir gerai bendradarbiaujama su policija, pabrėžia direktorė. Tačiau kokie galėtų būti sprendimai?
Vienos švietimo direkcijos duomenimis, praėjusiais mokslo metais iš mokyklos buvo pašalinti 756 mokiniai.
Iš esmės pirmiausia reikėtų pradėti nuo tėvų, reikalauja direktorė: „Vaikas toks negimsta. Tėvai turėtų būti labiau atsakingi, daugelis tik perkelia atsakomybę“.
Jos pasiūlymas: jei nepilnametis vaikas padaro nusikalstamą veiką, teisėti globėjai galėtų būti įpareigoti vaiko pašalpą investuoti į terapiją. Daugelis tėvų koronaviruso pandemijos metu nutraukė vaikų ugdymą. „Dabar jie jį visiškai praleidžia. Tai didina problemas“, - sako direktorė. Tuomet jų mokytojai turi jas spręsti visos dienos mokykloje.
Darbuotojų trūkumas taip pat išlieka opi problema. Direktorės vadovaujamame visos dienos centre 15 klasių dirba daugiau nei 50 mokytojų. Tačiau 40 iš jų dar tik mokosi. „Mokytojų komandą subūriau pati. Kai kurios mergaitės klasėse mokosi tik trečiame semestre. Jos baigė mokyklą prieš 1,5 metų ir dabar turėtų vadovauti klasei“, - sako direktorė.
Maždaug 60 proc. visų mokyklų trūksta arba netrukus trūks mokytojų. Vienoje reikia mažiausiai 50 klasių ir 100 komandų mokytojų.
Nuorodos:
(1). https://www.krone.at/3560556
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą