Tradicinėje penktadieninėje "Kossuth" radijo laidoje Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas kalbėjo apie Šventąjį Tėvą ir Ukrainos stojimą į ES. Epie tai šiandien rašoma vengrų portale "Magyar Nemzet".
Orbanas: Šimtai tūkstančių šeimų atsidurtų labai sunkioje padėtyje, jei Ukraina būtų priimta į ES. Ministras Pirmininkas taip pat kalbėjo apie Šventąjį Tėvą ir Ukrainos stojimą į ES.
Karo metu didžiausias palikimas, kurį gali gauti kariaujančios šalys ir Vakarų civilizacija, yra taika. Popiežius Pranciškus buvo taikos žmogus. Jis buvo nepalaužiamos drąsos žmogus, nes pasisakymas už taiką taip pat sukelia išpuolių“, - sakė ministras pirmininkas Viktoras Orbanas interviu Kossuth radijui. Prieš Donaldui Trumpui tampant JAV prezidentu, tik dvi šalys nuosekliai pasisakė už taiką - Vengrija ir Vatikanas. Karą remiantis tinklas pastaraisiais metais nuolat spaudė Šventąjį Tėvą atsisakyti savo antikarinės pozicijos, tačiau jis to nepadarė. Jo parama suteikė antgamtinį svorį teisingumui ir taikai.
Premjeras pažymėjo, kad popiežius Pranciškus du kartus aplankė vengrus Vengrijoje ir kartą Csíksomlyje. Tam galėjo būti asmeninių priežasčių, nes jis taip pat dirbo su vengrų vienuolėmis ir mus mėgo.
Susitikęs su juo taip pat pajutau, kad mus vienija krikščionių bendruomenė, bet be to, egzistuoja ir kitokia simpatija, pagrįsta tautybe.
- Viktoras Orbanas pasakė: „Aš esu labai dėkingas už tai, kad mano tėvynainiai, kurie gyvena su manimi, yra labai artimi.
Pasak premjero, tai, kas bus kitas Šventasis Tėvas, yra labai svarbu mūsų šaliai, nes Vengrijos Katalikų Bažnyčia atlieka svarbų vaidmenį mūsų visuomenės gyvenime: vadovauja švietimo įstaigoms, rūpinasi pagyvenusiais žmonėmis, vaidina svarbų vaidmenį romų integracijos srityje, jau nekalbant apie religinius klausimus. Premjeras nekantriai laukia, kas bus toliau, tačiau kol kas vis dar išgyvename sielvarto ir gedulo dėl netekties dienas.
Karo psichozė Europoje
Kalbėdamas apie Rusijos ir Ukrainos konfliktą, jis sakė, kad būtų gerai nutraukti karo psichozę Europoje. Be Jungtinių Valstijų Ukraina neturi jokių galimybių išlaikyti esamas pozicijas. Slovakai ir vengrai pasisako už taiką, kiti - už karo tęsimą ir pagalbos didinimą, o Vengrijos opozicija Briuselyje nori, kad mūsų šalis prisidėtų 45 mlrd. forintų tai beviltiška, vadybinė klaida, tai neperspektyvi idėja, tai tik laiko klausimas, ir karą palaikančios šalys turi pasukti į gatvę, kurioje taikos šalininkės nori pasiekti taiką, sakė V. Orbanas.
Kalbėdamas apie Ukrainos stojimą į ES, jis sakė, kad tai, kada Ukraina taps ES nare, priklauso ir nuo mūsų, vengrų. Kiekviena Europos Komisiją remianti partija kalba apie būtinybę priimti Ukrainą į ES. Vengrijos opozicija netgi surengė balsavimą šiuo klausimu, priminė premjeras. Jis pridūrė, kad Vengrijoje taip pat vyksta gyvos diskusijos. Opozicija pritaria Ukrainos stojimui į ES, tačiau Vengrijos vyriausybė teigia priešingai, sakydama, kad tai sužlugdytų Vengrijos ekonomiką.
V. Orbanas sakė, kad geriau neleisti, jog Ukrainos stojimas į ES pasiektų tokį etapą, kad jo nebūtų galima sustabdyti. Ministras Pirmininkas sakė, kad šalys į ES priimamos dėl to, kad tos šalys, kurios yra jos narės, gauna naudos. Štai kodėl Vengrija buvo priimta anksčiau.
Jei Ukraina būtų priimta ir tai būtų naudinga mums, mes mielai pasakytume „taip“, bet tai nebūtų naudinga Vengrijai.
Vengrijoje sumažėtų darbo užmokestis, o visiško užimtumo Vengrijoje gali nebelikti. Stojimas sunaikintų žemės ūkį, jis smarkiai susitrauktų. Daug šimtų tūkstančių šeimų atsidurtų labai sunkioje padėtyje. Be to, Ukraina yra tokia didelė šalis, kad visos ES lėšos atitektų jai. Be to, Vengrija taptų mokėtoja, todėl Vengrijos išmokos taip pat atitektų Ukrainai“, - pažymėjo Ministras Pirmininkas.
Pavojus nepriklausomybei
Premjeras priminė skandalingus Kingos Kollár pareiškimus: sužinojome dar vieną pavardę, kuri su Gyurcsányi begėdiškumu metė vengrams į akis, kad ji kiekvieną dieną Briuselyje dirba tam, kad vengrai negautų lėšų ir taip užkirstų kelią ligoninių renovacijai.
- Ryte atsibundame dėl savo ir savo šalies sėkmės, pavyzdžiui, kad pagerėtų viešųjų paslaugų kokybė ir būtų geros ligoninės, tačiau Briuselyje yra kelios dešimtys žmonių, kurie dirba tam, kad vengrai viso to negautų. Tai nepriimtina, ir aš turėčiau pavartoti stiprius žodžius, kuriems apibūdinti nereikia mikrofono. Ir už tai jiems mokami septyni aštuoni devyni milijonai forintų per mėnesį, ir jie žemina vengrų gyvenimo lygį“, - pažymėjo jis.
V. Orbanas pridūrė, kad Vengrija turi teisę į ES lėšas, iš kurių iki šiol jai pavyko gauti 13 mlrd. eurų. Dėl to buvo pakelti mokytojų atlyginimai, o šiais metais vėl bus gauta mažiausiai 1 000 mlrd. forintų, kurie bus gaunami ir kitais metais. Dar reikia surinkti daugiau kaip dešimt milijardų eurų.
Briuselis sako, kad jei būtume už karą, leistume migraciją ir atsisakytume vaikų apsaugos, gautume pinigų.
- Šie pinigai bet kokiu atveju ateis, ir mes juos parsivešime namo, išsaugodami savo šalies nepriklausomybę“, - sakė Ministras Pirmininkas.
Premjeras pažymėjo, kad Manfredas Vėberis (Manfred Weber) pučia Europos politikos švilpuką, o Tisos partiją pasamdė jo vadovaujama Liaudies partija, iš kurios Tisa gauna paramą, pavyzdžiui, sustabdydami mūsų šaliai priklausančias lėšas, jie mažina vengrų pragyvenimo lygį. Taip jie nori padėti į valdžią ateiti Tisza partijai, kuri mainais vykdys Briuselio reikalavimus. nebebus Vengrijos be migrantų, nebebus vaikų apsaugos, nebebus Vengrijos, pasisakančios už taiką, nes mes prisijungsime prie tų, kurie remia karinius veiksmus Ukrainoje, o tai jau yra Tisza partijos programos dalis. Vengrija dar ilgai nebeegzistuos kaip nepriklausoma valstybė, ir mes vėl tapsime kolonijine valstybe, pažymėjo Ministras Pirmininkas.
https://www.youtube.com/watch?v=LBkHjccSVL8
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą