Federalinės Vokietijos pranešime sakoma, kad iki balandžio 1 d. federalinė policija užregistravo 20 000 neteisėtų sienos kirtimų į Vokietiją, t. y. 2 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.
Duomenys buvo paskelbti tik gavus partijos "Alternatyva Vokietijai" (AfD) parlamento nario Martino Hesso prašymą.
Antradienį socialiniame tinkle komentuodamas vyriausybės atskleistą informaciją, M. Hessas rašė: "Nors Nancy Faeser žiniasklaidoje pasienio kontrolę pristato kaip sėkmę, skaičiai rodo, kad padėtis vis dar nėra kontroliuojama. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padaugėjo ir nelegaliai atvykstančių asmenų".
NIUS užsakymu atlikta reprezentyvi "Insa" apklausa parodė, kad dauguma vokiečių nebenori priimti pabėgėlių iš islamo šalių ir bijo tapti mažuma savo šalyje.
Balandžio 26-29 d. vykusioje apklausoje dalyvavo 2 004 18 metų ir vyresni žmonės. Atsakymai į septynis teiginius atskleidė vokiečių baimių, rūpesčių ir jausmų vaizdą.
1 teiginys: "Vokietija apskritai nebeturėtų priimti pabėgėlių iš islamo šalių."
Absoliuti dauguma gyventojų nenori priimti daugiau pabėgėlių iš islamo kultūrų. 52 proc. respondentų atsakė "sutinku" arba "iš dalies sutinku". 34 proc. atsakė "nesutinku" arba "greičiau nesutinku". 14 proc. nenurodė arba nežinojo atsakymo.
Nepriklausomai nuo to, kaip šis klausimas bus teisiškai įvertintas, Vokietijos gyventojai aiškiai nepritaria dabartinei federalinės vyriausybės migracijos politikai. Vien praėjusiais metais per prieglobsčio sistemą arba šeimos susijungimo procedūrą į Vokietiją atvyko daugiau kaip 461 000 žmonių - aiški jų dauguma iš islamo šalių.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą