2024-05-29

Salvini paragino Stoltenbergą atsistatydinti

 

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas raginamas atsistatydinti po to, kai pareiškė, kad Ukrainai turėtų būti leista naudoti tariamai gynybines Vakarų tiekiamas raketas Rusijos žemyninės dalies taikiniams atakuoti.

J. Stoltenbergas savaitgalį teigė, kad viena iš mūšio lauko sėkmės skirtumų priežasčių yra ta, kad Kijevui draudžiama naudoti NATO tiekiamas raketas ir kitus ginklus pulti taikinius Rusijoje.

„Atimant iš Ukrainos galimybę naudoti šiuos ginklus prieš teisėtus karinius taikinius Rusijos teritorijoje, jiems labai sunku apsiginti“, - sakė NATO vadovas.


J. Stoltenbergo pasiūlymas dėl eskalacijos sukėlė Romos pasipiktinimą, o Ministro Pirmininko pavaduotojas Matteo Salvini pareiškė, kad NATO vadovas turėtų arba „atšaukti, arba atsiprašyti, arba atsistatydinti“, praneša visuomeninis transliuotojas RAI News. M. Salvini teigė, kad Italijos karinė pagalba Ukrainai buvo teikiama tik gynybos tikslais, o ne „kovai, smūgiams ir žudymui už jos teritorijos ribų“.

„NATO negali priversti mūsų žudyti Rusijoje, taip pat niekas negali priversti mūsų siųsti Italijos karių kovoti ar mirti Ukrainoje“, - sakė jis.

Nors Italija iš esmės remia karo veiksmus Ukrainoje, pastaruoju metu ji tapo viena iš pagrindinių nuosaikesnių Europos šalių, pavyzdžiui, aiškiai atmetė Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono siūlymus, kad į mūšio lauką gali tekti siųsti NATO karius, kad būtų užkirstas kelias absoliučiai Maskvos pergalei.

Ministrė Pirmininkė Giorgia Meloni, buvo atsargesnė kritikuodama NATO vadovo komentarus.

„Nežinau, kodėl Stoltenbergas sako tokius dalykus. Reikia būti labai atsargiam", - sakė ji, bet pridūrė: ‚Sutinku, kad NATO turi išlaikyti savo tvirtumą, ji neturi rodyti lėtėjimo ženklų.‘

Meloni toliau sakė, kad buvo „daug abejotinų pareiškimų“, pabrėždama Prezidento E. Macrono pareiškimus, ir padarė išvadą: „Rekomenduoju būti atsargesniems.“

Rusijos Prezidentas Vladimiras Putinas taip komentavo J.Stoltenbergo raginimą atakuoti jo šalį:

"... nors jis, kaip ir aš, yra civilis, vis dėlto turėtų žinoti, kad tolimojo nuotolio tikslieji ginklai negali būti naudojami be kosminės žvalgybos. Viena. Antra. Galutinį taikinio pasirinkimą ir vadinamąjį skrydžio paskyrimą gali atlikti tik aukštos kvalifikacijos specialistai, remdamiesi šia žvalgybine informacija, technine žvalgyba. Kai kurių smogiamųjų sistemų, pavyzdžiui, „Storm Shadow“, atveju šie paskyrimai (skrydžio paskyrimai) gali būti atliekami automatiškai, nedalyvaujant Ukrainos kariškiams. Kas tai daro? Tai daro tie, kurie gamina ir tie, kurie tariamai tiekia šias smogiamąsias sistemas Ukrainai. Tai gali vykti be jokio dalyvavimo - ir tai vyksta nedalyvaujant Ukrainos kariams. Ir kitos sistemos, pavyzdžiui, ATACMS, taip pat rengiamos remiantis kosmine žvalgyba, [taikiniai] formuluojami ir automatiškai perduodami atitinkamiems skaičiavimams - jie gali net nesuvokti, ką įveda, - ir skaičiavimai, galbūt net ukrainiečių skaičiavimai, įveda atitinkamą skrydžio užduotį. Tačiau šią užduotį rengia ne Ukrainos kariškiai, o NATO šalių atstovai.

Taigi, šie NATO šalių atstovai, ypač Europoje, ypač mažose šalyse, turėtų žinoti, su kuo jie žaidžia. Jie turėtų nepamiršti, kad tai paprastai nedidelės teritorijos ir labai tankiai apgyvendintos šalys. Ir tai yra veiksnys, kurį jie turėtų turėti omenyje prieš pradėdami kalbėti apie smūgius giliai į Rusijos teritoriją. Tai rimtas dalykas, ir mes, žinoma, labai atidžiai tai stebime".


https://www.rainews.it/articoli/2024/05/le-parole-di-stoltenberg-agitano-la-politica-italiana-salvini-si-dimetta-tajani-collegialita-a7a532f2-d66f-4aac-9033-0e8e236b3aeb.html

https://viesulas22.blogspot.com/2024/05/lietuvai-svarbus-atsakymas.html


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą