2024-05-31

Žilvinas Svitojus: "Atėjo laikas vėl pabendrauti licvinizmo tema..."

 


Atėjo laikas vėl pabendrauti licvinizmo tema, apie kurią man kalba jau ir ukrainiečiai. Žino apie licvinizmą ir Estijoje, kurioje teko apsilankyti, nes su Babčenko bei Muždabajevu rinkome pinigus šarvuočiui (jis jau Ukrainoje pas 48-tą šturmo bataljoną). Licvinizmas niekur nedings, o su šia ideologija susiję problemos tik didės, nes Lietuvoje nėra kam jas spręsti, o taip vadinamos demokratinės Baltarusijos jėgos iš dalies yra to licvinizmo nešiotojų apsėstos.

Kyjive buvau susitikęs su dviem, taip vadinamo, “Kalinausko pulko” vadais. Vienas jų, įspūdingo stoto, pasaulio irklavimo rekordų savininkas, Pavelas atsisveikinimui spausdamas ranką pajuokavo, jog “maži žmonės išmoksta būti stipriais, nes gyvenimas priverčia”. Tai dėl to, jog nors susitikimo metu licvinizmo temos ir neplėtojome, tačiau aš jiems išsakiau aiškią savo poziciją. O ji griežta ir niekada nebus kitokia, nes aš žinau jų nuomonę šiuo klausimu. Atlaikiau to karo veterano-kulkosvaidininko žvilgsnį.


Dabar visi supranta, jog kare reikia padėti kariaujantiems už Ukrainos laisvę ir mūsų ateities ramybę. Ir aš tikrai padėsiu ten kariaujantiems kalinauskiečiams kiek tik leis mano menkos galimybės, tačiau vargu ar jie kada nors taps kažkuo daugiau. Kodėl?

Nes yra didelė tikimybė, jog šie žmonės bus ateities politikais ir stovės demokratinės Baltarusijos valdžios tribūnoje.

Tuo tarpu vis atrandu naujų licvinizmo propagandos šaltinių, kurie kaip taisyklė, gyvendami iš Europos, JAV pinigų jau agresyviai transliuoja kažkokią keistą Maskvai palankią propagandą nukreiptą prieš mūsų šalį.

Pavyzdžiui: radijo stotis Racyja remiama JAV ambasados Lenkijoje, Tarptautinio Solidarumo Fondo (Lenkija) ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos. Viename iš savo straipsnių, kuris prasideda “Kodėl Letuva, o ne Litva [baltarusiškai] ir kodėl oficialioje VilniOje bręsta politinė problema” rašo:

“Juk dalis LEtuvos visuomenės, gindama savo interesus, yra ne pasirengusi pulti kaimyninę ir čiabuvę Vilniaus krašto etninę grupę, bet ir iš tėvynės išvarytą bendruomenę. Persekiojamą LEtuvos priešų. Toks uždaras ratas, kurį teks nutraukti. Arba išskristi iš daugelio demokratinių šalių.”

Propagandiniame straipsnyje, kuriame nėra jokių abejonių, jog jie gali būti neteisūs naudodami “Lietuviai - neegzistuojanti tauta” naratyvą, bet nedviprasmiškai sako, jog kovodami su šiuo naratyvu mes elgiamės kaip naciai. Kiek įžūlumo reikia turėti?

Jiems niekas negresia, nes jie gyvena iš politikų jiems duodamų pinigų, kurie neprižiūri, ką jų remiami kanalai veikia.

Tai ir mūsų kaltė, nes mūsų šalis prieš dešimtmetį (ar dar anksčiau) pardavė Europai įdėją “Kuo daugiau Baltarusijoje LDK, tuo mažiau Kremliaus”. Deja, naratyvas išsigimęs ir jau žiojasi mūsų tautos ir šalies vardo. Be skrupulų ir daug nesislepiant.

Jiems viskas leidžiama. Tik nesuprantu priežasčių, o atsakymų nėra. Dar vienas puikus pavyzdys: Filipas Daneika. Lietuvoje daug metų gyvenantis ir IT įmonę turintis šovinistas, kuris tiesiog tyčiojasi į mūsų ir laisvalaikiu aktyviai kuria anti-lietuvišką turinį. Šio žmogaus įmonė Lietuvoje registruota jau beveik 11 metų.

Taigi šitą ilgą tekstą užbaigsiu jo Twitterio komentaru, kuriame mūsų vieta šiame pasaulyje yra apibrėžta identiška tai, kurią ukrainiečiams apibrėžė rossijanai:

“Pasakysiu jums atvirai: “lietuviai” - XIX a. terminas. LDK Statute parašyta: licvinai ir rusinai yra

LDK šeiminikai. Jokių “lietuvių” iki XIX a. nebuvo, todėl nedarykite klaidos.”

Ir patikėkite tai ne vienintelis toks atvejis. Sakykite kokios mokesčių sumos į biudžetą pakanka, kad galėtum mums priešišką propagandą vynioti? Ir kiek laiko reikės tai kęsti?


https://racyja.com/by/palityka/camu-letuva-a-ne-litva-i-camu-u-aficyjnaj-vilni-naspjavae-vjalikaja-njavykrutka/

https://x.com/Okendokenn/status/1789701070010069339 


Šaltinis: https://www.facebook.com/svitojus


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą