2024-06-17

"Migracijos paktas": Šokiruojanti dokumento analizė!

 


LRT rašo, kad užsienio kapitalo įmonės BNS atliktas tyrimas parodė, kad net 39 proc. apklaustųjų priimtų migrantus, o 34 proc. mano, kad geriau mokėti pinigus ir tegul migrantais rūpinasi kitos valstybės. Tačiau net 27 proc. neturi nuomonės arba neatsakė į klausimą.

O ar daug kas Lietuvoje žino ką nors apie šį "Migracijos paktą?" 


Aiškėja, kad lenkai apie jį nieko nežino. 

Man irgi neteko Lietuvos spaudoje ką nors sužinoti apie šį paktą detaliau.

Lenkijos portale wPolytice apie šio pakto subtilybes papasakojo Lenkijos Seimo narys Sebastian Kaleta.

Apie "Migracijos paktą" rašoma, kad Lenkai turės mokėti socialines išmokas nelegaliems imigrantams! 

Lenkijos parlamento narys Sebastianas Kaleta platformoje X pranešė apie šokiruojančias ES priimto migracijos pakto pasekmes. Jis pabrėžė, kad pagal prieglobsčio direktyvą lenkai, be kita ko, turės mokėti socialines išmokas nelegaliems imigrantams ir suteikti jiems aukšto lygio apgyvendinimą.

Pagal Migracijos paktą priimta Prieglobsčio direktyva "pabėgėliams" (kiekvienas nelegalus migrantas pagal Migracijos paktą įteisinamas kaip potencialus pabėgėlis) suteikia teisę į nemokamą aukšto standarto apgyvendinimą, socialines išmokas, visapusišką ir nemokamą medicininę priežiūrą, galimybę patekti į darbo rinką. Tai išplaukia ne tik iš 11 konstatuojamosios dalies, kuri praėjusį savaitgalį buvo dažniausiai cituojama, bet ir iš daugelio kitų konstatuojamųjų dalių ir nuostatų (ekrano nuotraukos prie pranešimų temoje)

- Sebastianas Kaleta rašė X platformoje.

Taip yra ne tik dėl 11 konstatuojamosios dalies, kuri praėjusį savaitgalį buvo cituojama dažniausiai, bet ir dėl daugelio kitų konstatuojamųjų dalių ir nuostatų.

Visa sistema sukurta siekiant užtikrinti, kad pabėgėliai nepersikeltų iš pasienio valstybių. Tačiau tai dar ne viskas. Pagal Prieglobsčio direktyvą nelegalūs imigrantai, kuriuos Lenkija turi priimti, grasindama finansine bauda, galės atsivežti į Lenkiją savo šeimas.

Prieglobsčio direktyva leidžia pabėgėlių šeimų susijungimą. Pabėgėliui tereikia pateikti prašymą, kad jo šeima būtų apsaugota, ir viskas. Jie gali būti kartu. Įdomu tai, kad šeimos sąvoka yra labai plati, todėl turėtume tikėtis, kad padaugės LGBT porų prašymų suteikti prieglobstį, todėl viena partnerė greitai per sieną išvilks kitus laukiančius

- Kaleta rašė: 

"Mūsų taip pat laukia besišypsančios mokyklos".

Jaunieji nelegalūs imigrantai automatiškai bus siunčiami į lenkiškas mokyklas.

Mūsų taip pat laukia besišypsančios mokyklos, į kurias automatiškai bus siunčiami paaugliai ir net suaugę pabėgėliai, kad integruotųsi į lenkų jaunimą, Kai kurie tikriausiai su peiliais ar kitais pavojingais daiktais, kuriuos jie naudoja, norėdami prasiveržti per Lenkijos sieną

- pabrėžė jis.

Kaleta įspėjo, kad iš Prieglobsčio direktyvos nuostatų tiesiogiai išplaukia, jog Lenkija turės mokėti dideles finansines išmokas priverstinai įsileistiems nelegaliems imigrantams.

Daugelis nepatikėjo, kai pastaraisiais mėnesiais sakiau, kad pabėgėliai gaus specialias išmokas. Kalba eina ne apie įsitikinimus, o apie direktyvos nuostatas, kurios nepalieka jokio iliuzijų šešėlio. Pabėgėliai turės gauti solidžias finansines išmokas

- rašė Kaleta.

Debatai dėl Migracijos pakto liūdniausia yra tai, kad jau daug mėnesių skambiname pavojaus varpais apie tai, kas jame numatyta, tačiau, kaip paprastai būna su ES teise, rimtos diskusijos prasideda tik tada, kai pradedame realiai jausti jo poveikį. Vis dėlto raginu dalytis šiais įrašais, tegul D. Tuskas ir Trečiojo kelio rinkėjai patys įsitikina, kaip gražiai D. Tuskas iškilmingai anuliavo referendumą, kad Lenkija taptų šių mechanizmų naudos gavėja.....

- pridūrė jis.

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas dar neseniai tvirtino, kad migracijos paktas nebus taikomas Lenkijai. Tačiau bent jau neseniai paviešintas Podlasės vaivadijos biuro dokumentas vietos valdžios pareigūnams, kuriame nurodoma nustatyti galimas masinio užsieniečių antplūdžio vietas, atrodo, rodo ką kita. Ar lenkai turės sumokėti už klaidingą Vokietijos migracijos politiką?


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą