2023-03-22

Seymour Hersh: Bideno administracija ir toliau slepia savo atsakomybę už "Nord Stream" dujotiekių sunaikinimą

 

Praėjo šešios savaitės nuo tada, kai paskelbiau anoniminiu šaltiniu pagrįstą pranešimą, kuriame JAV prezidentas Joe Bidenas įvardijamas kaip pareigūnas, nurodęs praėjusį rugsėjį paslaptingai sunaikinti "Nord Stream 2" - naują 11 mlrd. dolerių vertės dujotiekį, kuriuo iš Rusijos į Vokietiją turėjo būti tiekiamos dvigubai didesnis gamtinių dujų kiekis. Ši istorija sulaukė atgarsio Vokietijoje ir Vakarų Europoje, tačiau JAV žiniasklaidoje ji beveik liko nepastebėta. Prieš dvi savaites, po Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo vizito Vašingtone, JAV ir Vokietijos žvalgybos tarnybos bandė dar labiau padidinti žiniasklaidos sąstingį, pateikdamos laikraščiams "New York Times" ir Vokietijos savaitraščiui "Die Zeit" melagingas versijas, kad paneigtų pranešimą, jog Bidenas ir JAV agentai yra atsakingi už dujotiekių sunaikinimą.

Baltųjų rūmų ir Centrinės žvalgybos valdybos atstovai spaudai nuolat neigė, kad Amerika atsakinga už vamzdynų susprogdinimą, ir šių pro forma paneigimų Baltųjų rūmų spaudos korpusui buvo daugiau nei pakankamai. Nėra jokių įrodymų, kad kuris nors ten paskirtas žurnalistas dar būtų paklausęs Baltųjų rūmų spaudos sekretoriaus, ar J. Bidenas padarė tai, ką būtų padaręs bet kuris rimtas vadovas: oficialiai "pavedė" Amerikos žvalgybos bendruomenei atlikti nuodugnų tyrimą, pasitelkiant visas savo pajėgas, ir išsiaiškinti, kas būtent įvykdė šį poelgį Baltijos jūroje. Pasak šaltinio žvalgybos bendruomenėje, prezidentas to nepadarė ir nedarys. Kodėl? Nes jis žino atsakymą.


Sarah Miller - energetikos ekspertė, "Energy Intelligence", kuri leidžia pagrindinius prekybos žurnalus, redaktorė - viename interviu man paaiškino, kodėl dujotiekio istorija buvo didelė naujiena Vokietijoje ir Vakarų Europoje. "Rugsėjį sugriovus "Nord Stream" dujotiekius dar labiau šoktelėjo gamtinių dujų kainos, kurios ir taip jau šešis ar daugiau kartų viršijo prieškrizinį lygį", - sakė ji. "Nord Stream" buvo susprogdintas rugsėjo pabaigoje. Po mėnesio, spalio mėn., Vokietijos dujų importas pasiekė aukščiausią lygį - 10 kartų viršijo prieškrizinį lygį. Visoje Europoje pakilo elektros energijos kainos, o vyriausybės, siekdamos apsaugoti namų ūkius ir įmones nuo šio poveikio, išleido, kai kuriais skaičiavimais, net 800 mlrd. eurų. Dujų kainos dėl švelnios žiemos Europoje dabar sumažėjo maždaug iki ketvirtadalio spalio mėn. aukščiausio lygio, tačiau jos vis dar 2-3 kartus didesnės už prieškrizinį lygį ir daugiau nei tris kartus didesnės už dabartines JAV kainas. Praėjusiais metais Vokietijos ir kitų Europos šalių gamintojai uždarė daugiausiai energijos naudojančias gamyklas, pavyzdžiui, trąšų ir stiklo gamybos įmones, ir neaišku, kada jos vėl pradės veikti, jei apskritai pradės veikti. Europa stengiasi įdiegti saulės ir vėjo energijos pajėgumus, tačiau jie gali būti nepakankamai greiti, kad išgelbėtų didelę dalį Vokietijos pramonės." (Milleris rašo tinklaraštį "Medium".)

Kovo pradžioje prezidentas J. Bidenas Vašingtone priėmė Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą. Kelionės metu įvyko tik du vieši renginiai - trumpas Baideno ir Šolco apsikeitimas komplimentais prieš Baltųjų rūmų spaudos atstovus be jokių klausimų ir CNN interviu su Šolcu, kurį davė Fareedas Zakarija ir kuriame nebuvo kalbama apie įtarimus dėl dujotiekio. Kancleris skrido į Vašingtoną be Vokietijos spaudos atstovų, oficiali vakarienė nebuvo suplanuota, o abu pasaulio lyderiai neturėjo surengti spaudos konferencijos, kaip įprasta per tokius aukšto lygio susitikimus. Vėliau buvo pranešta, kad J. Bidenas ir F. Scholzas susitiko per 80 minučių, didžiąją laiko dalį nedalyvaujant jokiems padėjėjams. Nuo to laiko nė viena vyriausybė viešai nepaskelbė jokių pareiškimų ar rašytinių susitarimų, tačiau asmuo, turintis prieigą prie diplomatinės žvalgybos informacijos, man sakė, kad buvo aptarta dujotiekio susprogdinimo tema ir dėl to tam tikrų Centrinės žvalgybos valdybos elementų buvo paprašyta bendradarbiaujant su Vokietijos žvalgyba parengti priedangos istoriją, kuri Amerikos ir Vokietijos spaudai pateiktų alternatyvią "Nord Stream 2" sunaikinimo versiją. Žvalgybos bendruomenės žodžiais tariant, agentūra turėjo pateikti versiją, siekdama sumenkinti teiginį, kad J. Bidenas įsakė sunaikinti dujotiekius.

Šaltinis: https://seymourhersh.substack.com/p/the-cover-upKomentarų nėra:

Rašyti komentarą