2022-11-28

Turtingiausias pasaulio žmogus. Larry Romanoff

 


Šios esse tikslas yra trejopas: (1) atkreipti skaitytojų dėmesį į tai, kad egzistuoja ilgalaikis sąmokslas dėl "turtingiausio pasaulio žmogaus" nustatymo, (2) atmesti dabartinį kandidatų sąrašą ir (3) įrodyti, kad nedidelė dalis žydų bankininkų šeimų, veikiančių Londono Sityje, jau ištisas kartas yra šių turtų rekordininkės, o jų turtai daug kartų viršija viską, ką galėtume įsivaizduoti. Šiuos klausimus nagrinėsiu atvirkštine tvarka, o dabartinius vunderkindus aptarsiu pabaigoje.

Nepretenduoju neginčijamai dokumentais pagrįsti visų šioje esse pateiktų teiginių ir galutinai pagrįsti visų daromų išvadų. Ši tema yra tokia, kad pernelyg daug būtinų teisinių įrodymų yra negrįžtamai paslėpti nuo visuomenės akių ir prieinamumo, todėl daugeliu atvejų turime remtis logika ir netiesioginiais įrodymais, kad pagrįstume savo teiginius ir išvadas. Nors įrodymai nėra tokie išsamūs, kaip norėtųsi, tokio lygio įrodomosios paramos dažnai pakanka, ypač kai mūsų bylos vyksta pagal nusistovėjusį modelį ir tokių samprotavimų ir įrodymų turime daug. Šiame rašinyje pateikti aprašymai ir įrodymai pasitarnaus bent jau tam, kad suteiktų pakankamą pagrindą supratimui ir "atkreiptų dėmesį į kai kurias didžiules jėgas, kurios formavo mūsų pasaulį". Šiame rašinyje pateikti skaičiai nėra tikslių apskaičiavimų tikslas, bet jais siekiama skaitytojams parodyti skaičių ir sumų, su kuriomis susiduriame, dydį.


Sudėtinių palūkanų galia

Didžioji šios esse dalis pirmiausia priklauso tik nuo vienos paprastos tezės: turintieji didžiulius turtus nepalieka jų be darbo, bet nuolat juos naudoja; pinigai visada yra naudojami. Jie skolinami karams ir kolonizacijai finansuoti, teisėtam verslui pirkti, vyriausybėms ir šalių ekonomikoms kontroliuoti ir kita. 

Kalbant apie ilgalaikio kaupimo palūkanų normas, esame linkę manyti, kad istorinės palūkanų normos buvo labai mažos, galbūt tik 1 ar 2 %, tačiau taip būdavo retai. Abraomas Linkolnas ėmėsi spausdinti savo "žalias kupiūras" kaip valiutą todėl, kad Rotšildas reikalavo 24 % palūkanų normos, kad galėtų finansuoti Sąjungą JAV pilietinio karo metu. Tokių pavyzdžių yra ir daugiau, nes ypač karo finansavimui buvo taikomos didelės palūkanų normos. Žydų išleistos Nyderlandų neterminuotos obligacijos 1500 ir 1600 m. buvo su 10 ir 12 % palūkanų norma; XVI a. Genujos didžioji dalis skolos 1600 m. buvo išleista už 9 % palūkanų normą. Šiame esse skaičiuodamas sudėtines palūkanas naudojau 5 % palūkanų normą, kuri, tiesa, pasirinkta savavališkai, tačiau bendrame kontekste atrodo pagrįsta ir konservatyvi. Anglijos banko pateiktos diagramos šį pasirinkimą pateisina[1][2].

Kai kurios korporacijų aplinkybės

Labai daug didžiausių pasaulio korporacijų priklauso žydams ir yra jų kontroliuojamos, daugelis iš jų - išrinktųjų Londono Sityje, tačiau labai daug jų nepriklauso šiai nedidelei grupei. Didžiausios pasaulio naftos kompanijos yra kontroliuojamos žydų, taip pat didžiausios farmacijos kompanijos, daugelis ginklų gamintojų ir pasaulio oro linijų bendrovių, didžioji dalis pasaulio laivybos pajėgumų ir daugelis kitų pramonės šakų, apie kurias paprastai negalėtume pagalvoti. Neįmanoma gauti visos reikiamos informacijos, kad būtų galima net numanyti, kokia yra šių žmonių valdomų įmonių turto vertė, tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad beveik visa žiniasklaida Vakaruose ir didžioji dalis pagrindinių žiniasklaidos priemonių likusiame pasaulyje, įskaitant filmus ir knygų leidybą, priklauso žydams arba yra jų kontroliuojamos. Yra tarptautinių bendrovių, kurių bendra vertė siekia ne vieną trilijoną dolerių ir kurios visos priklauso žydams; Nestle, Sanofi, Monsanto - tai tik kelios iš šimtų tokių bendrovių. Negalime lengvai sužinoti, kokia dalis iš to grįžta mūsų saujelei žydų bankininkų Londono Sityje, kiek iš to centro buvo finansuojama ir yra kontroliuojama, bet ji nėra nereikšminga.


Dalykai ne visada yra tokie, kokie atrodo. Daugelį didžiųjų pasaulio turtų finansavo Rotšildai ar kiti iš to rato, todėl yra paslėpta nuosavybė, kuri niekada nebus atskleista. Naršydami po istorinius įrašus kartais sužinome, kad labai turtingas žmogus paliko tik kelių milijonų dolerių turtą. Ne paslaptis, nors, matyt, nėra plačiai žinoma, kad vienas iš Rotšildų finansavo Rokfelerio "Standard Oil" sukūrimą, tą patį padarė ir su Endriu Karnegio plieno imperija bei Harrimano geležinkelių turtu JAV ir kt. Finansavimas dažniausiai buvo vykdomas per J. P. Morganą, kuris visą savo karjerą buvo Rotšildų agentas, ir iš tikrųjų patys Morgano bankiniai interesai buvo labiau Europos žydų nei Amerikos. Verta į tai atkreipti skaitytojų dėmesį, nes paaiškėja, kad didelė dalis garsių Amerikos ir Europos šeimų turtų iš tikrųjų galėjo būti ne jų, o priklausyti pagrindiniams žydų finansininkams, esantiems užnugaryje. Šiandien "Google", "Facebook", "Tesla", "Amazon", "Starbucks" ir daugelis kitų įmonių priklauso šiai kategorijai, t. y. įmonės, kurios nebūtų galėjusios pasiekti savo rinkos kontrolės masto be didelio finansavimo ir intensyvaus planavimo, kilusio iš kitur.

Atlikta daugybė įmonių nuosavybės ir kontrolės sąsajų tyrimų, kurių išvados sutampa: tik 400 bendrovių, o gal net tik 250 bendrovių tiesiogiai valdo arba bent jau kontroliuoja daugiau kaip 40 proc. visos vertės, įtrauktos į visų pasaulio biržų sąrašus[3][4][5].  Tačiau už tų 400 ar 250 bendrovių slypi toks pat skaičius vyrų, kontroliuojančių tas bendroves. Nors dauguma didelių korporacijų yra įtrauktos į biržos prekybos sąrašus, o jų apyvartoje kartais būna šimtai milijonų akcijų, mes negalime žinoti, kur slypi tikroji kontrolė. Vis daugiau akcijų valdo įgaliotiniai, tokie kaip Blackrock, Blackstone ar kitos investicinės grupės, ir mes neturime informacijos apie akcijų klasifikaciją ar kitus balsavimo ir kontrolės apribojimus.

Plačioji visuomenė taip pat neturi informacijos apie tarpusavyje susijusius direktorius, kurie visiškai kontroliuoja kasdienę veiklą, įskaitant visus finansinius sprendimus. Dar svarbiau yra tai, kad nebūtina turėti daugumą akcijų, jei kontroliuojate direktorių valdybą arba jei jie skaito tą patį scenarijų. Šie žmonės gali ištuštinti bendrovės iždą ir per mokesčių rojų išmokėti neribotus dividendus be jokių mokesčių, ir tai padaryti net nesukeldami paprastų akcininkų, kurie retai kada turi daug supratimo apie šiuos dalykus, nerimo.

Daugelis Europos bankų priklauso šiai kategorijai, dauguma jų priklauso žydams ir yra griežtai kontroliuojami. Kelių dešimčių didžiausių Europos bankų, tokių kaip HSBC, BNP Paribas, Lloyd's, rinkos kapitalizacija siekia trilijonus, o turto vertė - daugiau kaip 30 trilijonų eurų. Didžiausių Šiaurės Amerikos bankų, tokių kaip Goldman Sachs, Citigroup, Wells Fargo, kurių savininkai vėlgi yra žydai, rinkos vertė gerokai viršija 1,5 trilijono JAV dolerių, o jų turtas - 1,5 trilijono JAV dolerių. Be to, Šveicarijoje ir kitose šalyse yra šimtai žydams priklausančių bankų, kurie nėra įtraukti į jokius sąrašus.

Daugelis didžiausių pasaulio draudimo ir perdraudimo bendrovių priklauso žydams, o jų bendra rinkos kapitalizacija siekia trilijonus, be to, niekaip neįmanoma įvertinti Londono Lloyd's, pasaulinės draudimo platformos, kuri yra beveik neįkainojama. Dar yra naftos kompanijos; vien "Royal Dutch Shell" rinkos kapitalizacija viršija 200 milijardų JAV dolerių, o jų, kontroliuojamų žydų, yra daug, ir, kaip pamatysime, jų pakanka pasaulinei naftos kainai kontroliuoti.

Dviejų didžiųjų plataus vartojimo prekių kompanijų (FMCG) "Unilever" ir P&G, kurios abi yra žydų kilmės, bendra rinkos vertė viršija pusę trilijono dolerių. Su internetu susijusių įmonių, tokių kaip "Google", "Meta", "Amazon", "Dell", "Oracle", kurios visos yra žydų kilmės, bendra rinkos vertė siekia beveik 5 trilijonus dolerių. Pasaulinių mados namų ir juvelyrinių įmonių, daugiausia priklausančių žydams arba jų kontroliuojamų, tokių kaip Swarovski, YSL, LVMH, Cartier, Hermès, Estee Lauder, L'Oréal, rinkos vertė viršija 1 trilijoną dolerių, o užkulisiuose veikia šimtai juvelyrinių įmonių, deimantų šlifuotojų ir prekybininkų, aukso prekeivių, kurie taip pat priklauso žydams ir kurių bendra vertė siekia trilijonus dolerių.

Didžiausių ginkluotės ir ginklų gamintojų, kurių savininkų ir kontroliuojančių asmenų procentą visada sudarė žydai,  rinkos vertė siekia apie 1 trilijoną JAV dolerių. Kitas pavyzdys - didžiausios pasaulio maisto pramonės įmonės, kurių dauguma savininkų vėlgi yra žydai. Vien tik žydų bendrovei "Nestlé" priklauso daugiau kaip 2 000 maisto prekių ženklų, o jos rinkos kapitalizacija sudaro apie 1/3 trilijono dolerių. Antroji pagal dydį pasaulyje maisto produktų bendrovė "Pepsico" valdo šimtus svarbiausių prekės ženklų, o daugelio kitų, tokių kaip "Kraft Heinz", "Mondelez", "Danone", "Anheuser-Busch Inbev", "Coca-Cola", "Diageo", "Starbucks", bendra rinkos vertė siekia bent 1,5 trilijono JAV dolerių. Visos didžiausios pasaulyje farmacijos bendrovės priklauso žydams, o jų bendra rinkos vertė siekia apie 4 trilijonus JAV dolerių.

Pagrindinių Šiaurės Amerikos žiniasklaidos bendrovių (visos jos priklauso žydams) rinkos vertė viršija 1 trilijoną JAV dolerių, o Europos žiniasklaidos, kuri taip pat daugiausia priklauso žydams ir beveik visa yra kontroliuojama žydų, rinkos vertė dar didesnė. Be to, neįtraukiamos Lotynų Amerikoje, Azijoje ir Afrikoje jų valdomos žiniasklaidos priemonės. Be to, yra šimtai žydams priklausančių bendrovių, kurių negalima lengvai priskirti pirmiau minėtoms kategorijoms, įskaitant visas bendroves, pradedant "H&R Block" ir baigiant "Mattel" ir "Hasbro", "Monsanto", "Ben and Jerry's". Sąrašas beveik begalinis. Jų bendra vertė ir įtaka yra milžiniška.

Reali galia: Šeimos dinastijos

Kai skaitome apie Billą Gatesą ar Warreną Buffettą, paprastai galvojame apie žmogų, kuris, turėdamas gerą idėją, įkūrė kompaniją ir per visą gyvenimą sukūrė didžiulį koncerną, kurio vertė šiandien siekia daugybę milijardų. Tačiau toks samprotavimas yra supaprastintas, nes apsiribojame tik viena karta. Žmonės, apie kuriuos kalbame, yra šeimos dinastijos, kurios savo turtus kaupia galbūt dešimt ar net dvidešimt kartų. Kalbant apie Rotšildus, Sasonus ir daugelį kitų, mes grįžtame į 1600 ir 1700 m., į šeimų dinastijas, kurios per šimtmečius nepaprastai išsiplėtė ir išlaikė savo vis didėjančių turtų kontrolę vengdamos paveldėjimo mokesčių, griežtai laikydamosi santuokų ir dalydamosi bendrais ketinimais.

Didžiausios iš visų šeimos dinastijų yra paslėptos, ištrintos iš žiniasklaidos, išbrauktos iš istorijos vadovėlių ir beveik niekada nesulaukia visuomenės dėmesio. Visos jos yra žydų kilmės - Rotšildai, Sassonai, Sebagai-Montefioriai, Varburgai, Lehmanai, Goldmanai ir daugybė vardų, kurių galbūt niekada negirdėjote. Čia pateikiame kelių žydų bankininkų sąrašą, kuris atspindi gal tik 25 % jų, dauguma jų bankininkystės, finansavimo ir pramonės veiklą pradėjo XIX a. pradžioje ar viduryje, taigi vidutiniškai beveik prieš 200 metų, ir daugelis jų sukūrė žydų šeimos dinastijas, kurios tęsiasi iki šių dienų, visiškai nepastebimos visuomenės.

Rothschild, Sassoon, Warburg, Moses Montefiori, Sebag-Montefiori, Kadoorie, Lehman, Israel Moses Seif, Kuhn Loeb, Goldman Sachs, Salomon, Schiff, Joseph Hambro, J. Henry Schroder, Samuel Montagu, Emile ir Isaac Péreire, Lazard Brothers, Speyer Brothers, Seligman Brothers, Stern Brothers, Barnato Brothers, Ernest Oppenheimer, Abraham Oppenheim, Carl Fuerstenberg, Jacob Goldschmidt, Oskar Wassermann, Hirsch, Raphael Jonathan Bischoffsheim, Hambro, Isaac Glückstadt, Levy Martin, Markus Rubin, Goldsmid, Rosenthal, A. Dunkelsbueler, Eugen Gutmann, Herbert Gutman, Wagg and Co, Mèdici family, Speyer, Speyer-Elissen, Emile Erlanger, S. Japhet, Ernest Cassel, Carl Meyer, Achille Fould, Luigi Luzzatti, Wertheimer and Gompertz, Lippman[6][7][8].


Kompiuteryje turiu grafiką, kuriame pavaizduotos Rotšildų dinastijos valdos, panašiai kaip organizacinėje schemoje, kur maži langeliai žymi valdas, o visur esančios linijos - nuosavybę ir kontrolę. Ji tokia didelė, kad norint ją atspausdinti mažiausiu įskaitomu šriftu, reikėtų pusės metro dydžio popieriaus lapo. Neseniai Rotšildas sukūrė naują banką, skirtą tik jo žemės valdoms, konfiskuotoms iš neturtingų šalių, valdyti. Sunku gauti tikslią informaciją, nes daug kas daroma per neįvardytus bankus, agentus, susijusias bendroves ir per nesuskaičiuojamą daugybę mokesčių rojų. Rotšildams, be kita ko, priklauso "Sanofi Pharma", kurios kapitalizacija siekia 125 mlrd. dolerių, žurnalas "The Economist" ir IHS, kuri yra didžiausia mobiliojo ryšio bokštų operatorė Afrikoje[9].

Bendrovę "Anglo American" įkūrė Vokietijos žydas Ernestas Oppenheimeris. Ši bendrovė, kurios būstinė yra Londono Sityje, yra viena iš 250 didžiausių pasaulio bendrovių, gaminanti auksą, deimantus, kitus metalus ir beveik pusę visos pasaulio platinos. Jos dukterinių įmonių ir investicijų yra per daug, kad jas būtų galima išvardyti. Ernestui mirus, jį pakeitė sūnus Haris, kuris taip pat tapo "De Beers" valdybos pirmininku, todėl galima matyti, kaip šeimos integruoja ir racionalizuoja savo valdas.

Švedijoje žydų Wallenbergų šeima veikia jau 200 metų ir šiandien jiems priklauso dauguma stambių Švedijos pramonės grupių, tokių kaip Enskilda Bank, Ericsson, Electrolux, ABB, SAAB, SAS Group, SKF, Atlas Copco ir Nasdaq. Dar prieš 50 metų Wallenbergų šeimos įmonėse dirbo 40 % Švedijos pramonės darbuotojų ir jos sudarė 40 % visos Stokholmo vertybinių popierių rinkos vertės. Vos dešimties jų įmonių rinkos kapitalizacija siekia beveik 350 mlrd. JAV dolerių, o didžioji dalis jų yra paslėpta patikos fonduose ir mokesčių rojuose. Svarovskiai su savo netikrais "krištolu" yra dar viena 150 metų gyvuojanti žydų dinastija.

Šiame esse nekreipsiu dėmesio į didžiąją dalį šių žydų šeimų praeities istorijos ir pradėsiu nuo XIX a. pradžios, tačiau reikėtų pažymėti, kad šių chazarų "šeimų turtai" prasidėjo šimtmečiais anksčiau. Turėjome (žydų) Olandijos tulpių burbulą, (žydų) Pietų jūrų burbulą, (žydų) britų ir olandų Rytų Indijos bendroves ir daug panašių. Buvo šimtmečiai prekybos vergais, mokesčių ūkininkavimo ir daugybė kitų dalykų. Visa tai praleisiu.

Kadaise Indija buvo beveik neabejotinai turtingiausia pasaulio valstybė, turėjusi pasakų ir legendų vertų aukso, sidabro ir brangakmenių atsargų. Britų Rytų Indijos kompanija, kuriai galiausiai vadovavo vienas iš Rotšildų, neabejotinai buvo didžiausia nusikalstama įmonė pasaulio istorijoje ir priemonė, kuria Indija buvo plėšiama iki kaulų smegenų.

Sasunas ben Salihas buvo vyriausiasis Bagdado pašų iždininkas[10].  XIX a. pradžioje demaskuotas milžiniškame sukčiavime, kuris turėjo apimti šimtus milijardų dabartiniais doleriais, jis laimingai išsigelbėjo išsaugodamas gyvybę (ir pinigus). Jis su dviem sūnumis Dovydu ir Džozefu pabėgo į Indiją, kur susivienijo su vienu iš Rotšildų ir parengė velnišką planą priversti Indijos valstiečius auginti opiumą pardavimui Kinijoje[11].  Nuo pat pirmųjų dienų jie jau tvirtai laikė savo rankose jaunąją karalienę Viktoriją. Ji ne tik rėmė jų pastangas tiek, kad skyrė britų kariuomenę žydų opiumo egzekutoriais, bet ir suteikė Deividui Sassonui išskirtinę frančizę prekiauti opiumu visoje Kinijoje, užgrobė Honkongą jo platinimo bazei ir suteikė jam įstatus HSBC steigti. Pasakyti, kad Didžiosios Britanijos karališkoji šeima iš to asmeniškai turėjo didelės naudos, būtų labai maža. Būtent čia ir pradėsime savo pasakojimą.

Patikimai apskaičiuota, kad Rotšildas ir Sasunas, plėšdami Indiją ir vogdami iš Irako, o vėliau augindami ir pardavinėdami opiumą Kinijoje, iki 1835 m. sukaupė daugiau kaip po 5 mlrd. dolerių turto. Tiesą sakant, man teko matyti 6 ir 7 mlrd. dolerių apskaičiavimus[12]. Tokie buvo ir mano skaičiavimai. Norėdamas būti konservatyvus, sumažinau juos iki 5 mlrd. dolerių, tačiau sumos vis tiek stulbinančios. 5 mlrd. dolerių, sukauptų tik 5 % per 185 metus, 2022 m. iš viso sudaro daugiau kaip 40 trilijonų dolerių Rotšildų ir Sasuno turto. Ir buvo bent tuzinas ar daugiau žydų bankininkų šeimų, kurios ne taip jau daug atsiliko nuo Rotšildų ir Sasulonų, taip pat dar daugybė dešimčių kitų, kurios buvo labai turtingos, bet ne toje pačioje lygoje. Tie 40 trilijonų JAV dolerių gali atrodyti šokiruojantys ir pernelyg fantastiški, kad būtų tikri, tačiau pasilikite savo nuomonę iki pabaigos. Kaip pamatysite, tie 40 trilijonų JAV dolerių yra beveik nesvarbūs bendrame paveiksle.Notes

[1] Visualizing the 200-Year History of U.S. Interest Rates
https://advisor.visualcapitalist.com/us-interest-rates/

[2] 800 years of interest rates. Did high interest rates set off the Wars of the Roses or even Game of Thrones?
https://boscobelandpartners.com/politics/800-years-interest-rates-high-interest-rates-set-off-wars-roses-even-game-thrones/


[3] Who owns the world? Tracing half the corporate giants’ shares to 30 owners
https://theconversation.com/who-owns-the-world-tracing-half-the-corporate-giants-shares-to-30-owners-59963

[4] Who owns the world
https://thethrivinginvestor.com/who-owns-the-world/

[5] Who owns the world’s largest corporations?
https://www.smartcompany.com.au/finance/owns-worlds-largest-corporations/


[6] Ancient Jewish History: Banking & Bankers
https://www.jewishvirtuallibrary.org/banking-and-bankers

[7] The History of Jewish Banking
https://www.manfredlehmann.com/news/news_detail.cgi/173/0

[8] Jews and Finance
https://www.myjewishlearning.com/article/usury-and-moneylending-in-judaism/


[9] The History of the House of Rothschild
https://rense.com/general88/hist.htm

[10] SASSOON: By: Joseph Jacobs, Goodman Lipkind, J. Hyams
https://jewishencyclopedia.com/articles/13218-sassoon

[11] Precursor To The Global Crime Syndicate: The 19th-Century Opium Trade
https://www.winterwatch.net/2022/08/precursor-to-the-global-crime-syndicate-the-19th-century-opium-trade/

      [12] Currency Wars, Song Hongbing


Pastaba: Mano nuomonė žydų turto klausimu nebūtinai sutampa su straipsnio autoriaus nuomone.

(bus vertimo tęsinys)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą