2023-02-05

Transseksualumas - pasiekimas ar pažeminimas?

 


2010 m. vasario 12 d. (juoda diena kalendoriuje) laikraštis "Le Figaro" pirmosiose redakcinio straipsnio eilutėse paskelbė apie "istorinį proveržį".

Po antrašte "Transseksualumas nebėra psichikos liga" paryškintomis raidėmis rašoma: "Kaip gegužės mėnesį žadėjo sveikatos apsaugos ministrė Roslin Bachelot, praėjusį trečiadienį paskelbtas oficialus sprendimas. Prancūzija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, žengusia ryžtingą žingsnį."


Po to įprastu šriftu buvo pateiktas iškilmingų užkalbėjimų, kuriais buvo siekiama sukelti triumfuojančią euforiją garbingoje visuomenėje, sąrašas. Verbatim: "Istorinis proveržis. Prancūzijoje transseksualūs asmenys nebelaikomi psichikos ligoniais. Sveikatos apsaugos ministerijos dekretu ankstyvasis lytinės tapatybės sutrikimas neįtrauktas į oficialų psichikos ligų sąrašą. Žmogaus teisių asociacijų duomenimis, mūsų šalyje nuo šios problemos kenčia nuo 40 000 iki 60 000 žmonių. Prancūzija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, kurioje transseksualumas nebelaikomas psichikos patologija..."

Taigi, po iškilmingo Roslin Bachelot pažado, duoto 2010 m. gegužės 16 d., didžiosios "Tarptautinės kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dienos" (argi nežinojote?...) šventės išvakarėse, Prancūzija įveikė vieną psichikos ligą iš daugybės iki šiol neaiškių, padedama nepatikrinto, nepatikrinto žmogaus teisių asociacijų pareiškimo ir oficialaus Sveikatos apsaugos ministerijos dekreto.

Ar ją išgydė? Ar tiesiog ją panaikino?

Trumpai tariant, galima sakyti, kad jis atgaivino filosofo Michelio Foucault paranojiškas fobijas, kuris, būdamas homoseksualus, šeštajame dešimtmetyje, kai klasikinis konservatizmas vis dar buvo "žiaurus" mentalitetas, taip bijojo būti "uždarytas" į prieglaudą, kad jis sugalvojo ir fanatiškai pagrindė ištisą teoriją su srovėmis, pratęsimais ir pasekmėmis, kad būtent tokiose "represinėse institucijose" buvo uždaryti pagrindiniai žmonijos protai, o visi kiti neapsišvietę siautėjo lauke.

Užbėgdamas įvykiams už akių priminsiu, kad filosofo teorija Vakaruose labai skatino nuolatinio protų išlaisvinimo iš beprotnamių tendenciją. Su žinomomis pasekmėmis.


Turėčiau pridurti, kad, pavyzdžiui, Prancūzijoje, oficialiais duomenimis, šizofrenija serga daugiau kaip 600 000 žmonių. Tai, kaip galite įsivaizduoti, gerokai viršija skaičius, kuriuos be jokio patvirtinimo paskelbė žmogaus teisių asociacijos kaip argumentą, kad "lytinės tapatybės sutrikimai" nebūtų įtraukti į psichikos ligų sąrašą. Ir vis dėlto niekam sveiko proto žmogui (kol kas) neateina į galvą šizofrenikų būseną ir elgesį laikyti normaliu, jų negydyti, pavojingiausius iš jų izoliuoti nuo visuomenės, o jų kančias iškelti ant pjedestalo ir priversti likusius mus gerbti ir mėgautis asociacijų skelbiama jų kančia.

Galų gale, kodėl gi ne, jei jų yra daug, jei transseksualams yra leidžiama, jei užtenka sąžiningo asociacijų žodžio ir dekreto, kad psichikos sutrikimas iš moliūgo virstų pjedestalu...?

Šioje vietoje palikime retorinius klausimus ir pasipiktinimą keliančias diskusijas apie filosofą Foucault. Pereikime prie pirmųjų "istorinio proveržio" rezultatų - faktų, skaičių ir liudijimų.


2019 m. gegužę psichiatrų, politikų ir žurnalistų akiratyje atsiranda naujas ir nepatogus terminas "détransitionneur"(detranzicionierius).

Pirmą kartą šis terminas nuskambėjo Kanados radijo eteryje, kur žurnalistė Émilie Dubreuil informavo apstulbusią visuomenę apie naujas nemalonias transseksualų, neseniai šventusių pergalę prieš pasaulį ir save, kančias. Šis terminas rėžia ausį, bet tuoj pat patenka į žodynus. Jis susijęs su translyčiais ir transseksualiais asmenimis, nusprendusiais iš esmės pakeisti lytį, kurią nuo gimimo jiems taip beatodairiškai primetė gamta ir žmogus. Po labai trumpo laiko (kaip matote) šie žmonės staiga įsitikino, kad, deja, padarė nepataisomą klaidą.

Ir jie dėl to neapsakomai gailisi. Kai kurie iš jų nusprendė liudyti, kad įspėtų kitus apie jų laukiantį nusivylimą ir net tragediją. Kai kurie norėjo žalos atlyginimo, teigdami, kad pakeisti lytį juos privertė atkaklūs gerai apdorotos translyčių visuomenės raginimai. Kita dalis liudijo apie itin sunkią beviltišką psichinę būseną, kai norėjo ir bandė nusižudyti.

Visi kartu desperatiškai tikėjosi galimybės kaip nors atsigauti ir grįžti prie lyties, kuri jiems buvo suteikta gimstant.Jau tada buvo pradėti skelbti duomenys apie lytį pakeitusių asmenų savižudybes. Tačiau kovingos "asociacijos", ginančios visų lyčių teises, pasipiktinusios puolė eterį, reikalaudamos liautis šmeižti lyčių laisvę ir suteikti balsą visiems, kurie pasikeitė lytį ir nuo to laiko džiaugiasi gyvenimu kaip niekada. Ir tiems, kurie nesidžiaugia, kad jiems suteiktas žodis. Ne, tai ne perdėta, taip buvo iš tikrųjų.

Spauda reagavo supaprastintomis kalbomis apie "subtilų sąmokslą". Apie nestabilią psichiką žmonių, kurie nesupranta, ko iš tikrųjų nori: lyties pakeitimo ar garuose virtos žuvies su krapais. Daugelis lytinę tapatybę pakeitusių asmenų iš tikrųjų buvo "tiesiog homoseksualai", tačiau neapgalvotai pasidavė naujai tendencijai.

Kad tai nebuvo niekieno kaltė ir neturėtume daryti apibendrinimų.

Ir viskas būtų gerai, jei savižudybių ir naujų psichikos ligų, kurioms gydyti reikia naujų gydymo būdų, šį kartą vadinamosios "pooperacinės depresijos", skaičius nuolat nedidėtų.

Nemažėja ir naujų tragiškų liudijimų.

2022 m. vasarį Prancūzijos medicinos akademija oficialiai paskelbė, kad smarkiai padaugėjo "detransitioners" (žmonių, norinčių susigrąžinti savo lytį), ir paragino būti itin atsargiems, kai dirbama su pacientais, kuriems diagnozuota vadinamoji "lyties disforija". Kitaip tariant, labai kruopščiai patikrinti ir dar kartą patikrinti savo tikrą ar tariamą norą ar poreikį prieš darant nepataisomą dalyką.

Ypač tarp labai jaunų pacientų, kurių "polinkis" buvo miglotas, kurie prieš lyties keitimą sutiko su hormoniniu gydymu ir labai dėl to gailėjosi. Medicinos akademijos duomenimis, tokių pacientų buvo 20-40 %.

Nacionalinė spauda į šokiruojantį ministerijos pranešimą reagavo dar vienu įspėjimu, ragindama medicinos darbuotojus neskubėti diagnozuoti lyties disforijos ir atidžiau stebėti savo pacientus. Laikraštis "Le Parisien" griežtai citavo ne psichiatrę, o ginekologę daktarę Nicole Athea, kuri paaiškino, kad dažnai paauglystėje, prisidengus lyties disforija, slepiasi labai skirtingos psichiatrinės patologijos, tokios kaip anoreksija, bulimija ir net autizmas. 

"Ką penkiolikmetis gali nuspręsti pats, jei jis patiria psichologinę kančią ir dažnai yra spaudžiamas transideologijos?" - Gydytojas retoriškai paklausė. Ir nė vienas iš diskusijos dalyvių nė nemirktelėjo, nuolat ir net primygtinai vartodamas sąvokas "pacientas", "psichikos sutrikimai" ir "transideologinis spaudimas". Tai, kad trans ideologija egzistuoja ir akivaizdžiai spaudžia pažeidžiamiausių žmonių psichiką, o visi, kurie jai pasiduoda, vis dar vadinami "pacientais", nors jų problema kategoriškai išbraukta iš ligų sąrašo, kaip matote, nieko nebeįžeidė, nešokiruoja ir neskaudina. Tikriausiai todėl, kad realybės neigimo laipsnis jau buvo pradėjęs silpnėti.


O jei pasidomėsite giliau, pamatysite, kad kančios ir katastrofos prasidėjo daug anksčiau. Tačiau jie gėdingai tylėjo, nuleidę akis. Jie tylėjo dėl labai aiškių priežasčių.

Jau 2017 m. Filadelfijoje vykusioje "Translyčių asmenų sveikatos konferencijoje" organizatoriai buvo priversti atšaukti dvi apskritojo stalo diskusijas, skirtas "translyčiams asmenims", norintiems susigrąžinti savo lytį. Diskusija buvo atšaukta dėl "nevaldomų smurto protrūkių tarp diskutuojančiųjų rizikos". Buvo paskelbta, kad tokių žmonių skaičius a priori yra "labai mažas", ir ši tema iš tiesų buvo oficialiai paskelbta tabu.

Tuo metu Jungtinėje Karalystėje, pavyzdžiui, buvo pateikti duomenys, kad per dešimt metų translyčių operacijų skaičius išaugo 3 200 proc. (taigi!), iš kurių trys ketvirtadaliai buvo atliekamos jaunoms mergaitėms. Tačiau duomenų apie šių operacijų pasekmes nepateikta, nes, kaip teigiama oficialiame paaiškinime, "klinikos tokios informacijos nerenka". Ar reikia jums priminti, kad ir gydytojas, ir įskundėjas žino, kaip kruopščiai visose medicinos įstaigose tikrinami visi pooperaciniai duomenys...?

Kai 2017 m. britų psichoterapeutas Jamesas Caspianas pabandė ištirti šią problemą, universitetas, kuriame jis dirbo (Bath Spa universitetas), atmetė jo pasiūlymą kaip "politiškai nekorektišką transseksualų atžvilgiu". Net laikraštis "The Guardian" leido sau tokią nerimą keliančią antraštę.

Universitetas savo atsisakymą pagrindė tokia įsidėmėtina formuluote: "Universitetas nenori kelti problemų po lyties keitimo klausimo, nes kyla neigiamos kritikos socialiniuose tinkluose pavojus, kuris pakenktų universiteto įvaizdžiui.

Šį svarbų dalyką reikėtų nagrinėti ypač atidžiai, nes jis maždaug, bet konkrečiai reiškia štai ką: šioje "progresyvaus" pasaulio dalyje tikri moksliniai realių reiškinių tyrimai ne tik nereikalingi, bet ir bus žiauriai diskredituoti ir griežtai tabuizuoti, jei neatitiks svarbiausios ideologijos - politinio korektiškumo - principų. Tikruosius tikslus dar turi pagrįsti ir įrodyti istorikai ir filosofai.

Prie viso to pridėkime naują translyčių nepadorių skandalų pliūpsnį, įvykusį tais pačiais 2019 m., kai į sekso ir tragedijos kovą viešai įsitraukė 28 metų britė Charlie Evans, buvusi translyčių aktyvistė ir translytė moteris, kuri viena pirmųjų paskelbė nelaimę tarp tų, kurie puolė žudytis. Moteris pranešė, kad "šimtai 19-20 metų amžiaus žmonių", kuriems buvo atlikta lyties keitimo operacija, gailisi dėl to ir nori duoti parodymus, kad kiti išvengtų "siaubingos katastrofos".

Keletas liudijimų pateko į Didžiosios Britanijos spaudą ir net buvo nagrinėjami televizijos pokalbių laidose, o išvada buvo tokia: "jiems tiesiog nepasisekė" ir "jie patys nežinojo, ko nori".

Nei bendra tendencija, nei atitinkami teisės aktai, kaip žinome, cunamiškai gausėjančių įrodymų, kad gamta "apverkia" žmones, nepakeitė.

Čia nepateiksiu lyginamojo aprašymo apie nuo to laiko į įvairių šalių teisės aktus įtrauktas nuostatas, kurios palengvina visų norinčių pasikeisti lytį ir sumažina amžių, nuo kurio galima apsispręsti pakeisti lytį, net iki vaikų darželio lygio. Kiekvienas gali savarankiškai patikrinti šiuos duomenis apie bet kurią jį dominančią šalį.


Taip pat netrukdysiu jums iki ašarų jaudinančiais aprašymais apie tikrąsias visų susijusių asmenų kančias.

Baigsiu tiesiog lyginamąja to paties sluoksnio nuomonių raidos charakteristika - paklusnumu politinio korektiškumo dėsniams. Būtent tą, nuo kurio pradėjau (žr. pirmą pastraipą).

Praėjus dvylikai metų po deklaruojamo "istorinio proveržio", 2022 m. gegužės 30 d. laikraščio "Le Figaro" pirmajame puslapyje, papuoštame spalvingu geltonų, baltų, rausvų ir mėlynų balionų skendinčių žmonių paveikslėliu su užrašu "Mūsų vaikai yra transseksualai, gerbkite juos!", pasirodė nauja antraštė - "Jaunų žmonių, kurie gailisi pakeitę lytį, kančios".


Ir įprasta monotoniška išpažintinė spauda:

Medicinos akademija yra sunerimusi dėl beprecedenčio ir vis didėjančio jaunų translyčių asmenų, norinčių "detransliuoti", grįžti į ateitį, skaičiaus...

Naujasis terminas rėžia ausį, tačiau jau įtrauktas į žodynus.

Man tai viskas. Visa kita priklauso nuo jūsų. savarankiškai.

Elena Kondratjeva-Salguero, žurnalistė, almanacho vyriausioji redaktorė

https://publico.ru/articles/transseksualizm-dostizhenie-ili-degradaciya?fbclid=IwAR2KJot2w_ijZtKE5wxDkZexp4NyуфUUeL15LU8w5YGbyTCH_GWmnkozPp0

Aleksandro Valdmano (Alexander Waldman) interviu su straipsnio autore:

https://youtu.be/9lfi7b0DfZ0


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą