Laidos anonse rašoma:
Su Seimo nariu, profesoriumi Ignu Vėgėle kalbamės apie procesus, kurie, anot kritikų, kelia vis daugiau abejonių dėl tikrosios demokratijos būklės Lietuvoje. Ar rinkimai vis dar lemia realius politinius pokyčius, ar valdžia tik perduodama iš vienų rankų į kitas, išlaikant tą pačią sistemą?Ar Lietuvoje susiformavo uždara politinė sistema, kurioje dominuoja dvi pagrindinės jėgos – socialdemokratai ir konservatoriai? Ar žodžio laisvės ribojimas, teisminiai procesai prieš nepatogius asmenis, auganti cenzūra ir visuomenės skaldymas tampa naująja politine norma?Kodėl vis sunkiau girdėti kitokią nuomonę? Ar valstybės institucijos vis dažniau naudojamos ne tik teisingumui vykdyti, bet ir politinei kontrolei užtikrinti? Ir svarbiausias klausimas – ar Ignui Vėgėlei pavyks pralaužti nusistovėjusį politinį monopolį ir sugriauti sistemą, kurią kritikai jau vadina dvipartiniu valdžios karteliu?Apie demokratijos eroziją, valdžios koncentraciją ir kovą dėl politinės alternatyvos – atviras, aštrus ir nepatogus pokalbis su prof. Ignu Vėgėle.Laidą veda žurnalistė Giedrė Gorienė.
https://www.youtube.com/watch?v=Rw4LUaifIsk
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą