2018-07-21

JAV politologas Daniel Pipes prognozuoja Vakarų Europai migracijos sukeltus pilietinius konfliktus ir ekonomikos nuosmukį


Interviu Lenkų žurnalui „Sieci” JAV politologas, Artimųjų Rytų mokslinio tyrimo centro „Forum“ prezidentas Daniel Pipes pasakė, kad „po kelis metus trūkusio multikultūriškos visuomenės kūrimo įvyko posūkis. Šią fazę simbolizuoja ne tiek Centrinės ir Rytų Europos šalys, kiek Austrija ir Italija“, kur į valdžią atėjo „euroskeptiškos ir antimigracinės vyriausybės. Tai pranašai rimtų pokyčių, kurių, mano požiūriu, laukia, Senasis kontinentas. Kuriasi naujas konsensusas, kuris kalba apie Europos „prisotinimą“ imigrantais, ypač iš islamo kraštų. Vis daugiau ES valstybių mano, kad negali jų priimti.“


Pipes nuomone, Lenkija gerai padarė, kad nesutiko priimti migrantus pagal privalomojo perkėlimo kvotas. Jis numato aplankyti visas Višegrado šalis.

Politologas pasakė: „Aš sužavėtas tuo, kad šios šalys pasakė tvirtą „ne“ musulmonų imigrantams. Tokias partijas, kaip PiS arba Fidez, Olandų PVV arba vokiečių AfD aš vadinu „civilizacinėmis“. Tai ne ultra-dešiniosios partijos, neš šios partijos, jeigu kabama apie ekonomiką, socialinę sritį, yra kairiosios. Nevadinu jų populistinėmis partijomis, nes populistų galima atrasti ir kraštutinėje kairėje (…) Tik civilizacinėmis, vakarų civilizacijos.“ Šios partijos „mokosi iš svetimų klaidų, kurių nenori kartoti. Ir tai labai išmintinga pozicija. Tai natūralu ir racionalu norėti kontroliuoti savo sienas ir išsaugoti savo civilizaciją. Mene tai nestebina. Kas mane stebina, tai kanclerės Angelos Merkel pakvietimas virš milijono imigrantų į Vokietiją, neturinčių jokių dokumentų, asmens pažymėjimų, be jokios kontrolės.“

Pipes žodžiais, Lenkija nėra uždara šalis, nes priėmė virš milijono ukrainiečių, Lenkijoje gyvena totoriai, iš islamo šalių atvykę musulmonai. „Galų gale, reikia kalbėti apie tai, kad Lenkija liktų tokia, kokia ji yra. Simpatizuoju iš šios pozicijos ir ne suprantu, kodėl Vakarų Europos šalys jai nepritaria ir nenori išsaugoti savo identiteto. Tai kažkaip surišta su kaltės jausmu, su jų istorija, ypač jei kalbama apie Vokietiją, bet taip pat su demografija, darbo rankų trūkumu“, - pasakė jis.

Teroro aktai, kurie įvyko Prancūzijoje, tai tik pradžia. Mūsų laukia blogesni dalykai. Ir aš šiuo požiūriu pesimistas“, - pasakė Pipes.

Analitiko nuomone, Lenkijos atsisakymas priimti nelegalius imigrantus turės teigiamas pasekmes valstybei.

„Kada-nors Lenkija priims pensininkus iš Vokietijos ir Prancūzijos, kada krizė įkais, kompanijos iš šitų šalių persikels prie Vyslos. Todėl, kad čia bus saugu. Ateityje Centrinės ir Rytų Europos šalių ekonomikos aplenks savo vakarų kaimynes, - pasakė Daniel Pipes.

Šaltinis:



Komentarų nėra:

Rašyti komentarą