2023-09-21

Vokietijos teismas išteisino karį, atsisakiusį koronės marmalų


Vokietijos Bad Kissingeno apygardos teismas išteisino Bundesvero karį dėl įsakymų nevykdymo. Karys atsisakė skiepytis nuo Corona, pažeisdamas 2021 m. lapkričio 24 d. priimtą įsakymą dėl ginkluotųjų pajėgų. Tuomet Šveinfurto prokuratūra pareikalavo skirti trijų mėnesių lygtinę bausmę, o paskelbus nuosprendį jį apskundė.

Teisėjas išteisinamąjį nuosprendį motyvavo proporcingumo stoka atsižvelgiant į mažėjantį užsikrėtimo atvejų skaičių ir per tą laiką paaiškėjusį šalutinį poveikį. Bad Kissingeno apygardos teismo atstovas spaudai antradienį sakė, kad raštiško motyvų pareiškimo dar nėra.


Kaltinamajame akte teigiama, kad 33 metų karys 2022 m. sausio mėn. dalyvavo mokymuose pėstininkų mokykloje Hammelburge, Žemutinėje Frankonijoje. Kadangi jis nebuvo paskiepytas nuo "Corona", jį apžiūrėjo Bundesvero gydytojas, siekdamas nustatyti, ar nėra sveikatos priežasčių, dėl kurių negalima skiepytis nuo "Corona". To nebuvo, tačiau karys ir toliau nebuvo skiepijamas - net ir savo kuopoje, į kurią buvo įsakyta jį grąžinti.

Bundesvero kariai laikomi ypač didelės rizikos grupe

2022 m. liepą Federalinis administracinis teismas nusprendė, kad reikalavimas kariams skiepytis nuo "Corona" lieka galioti. Šių metų gegužės mėn. federalinis gynybos ministras Borisas Pistorius (SPD) pritarė šiam sprendimui. "Neatmetu, kad anksčiau ar vėliau panaikinsime prievolę skiepytis, tačiau tam dar neatėjo laikas", - sakė B. Pistorius Bundestage. Tik 2023 m. liepą Miuncheno apygardos teismas buvo nuteisęs karį 900 eurų bauda po to, kai jis atsisakė skiepytis nuo Corona.

Bundesvere pareiga skiepytis kariams taikoma iki šiol. Tai reiškia, kad ginkluotųjų pajėgų nariai turi įrodyti, kad jie buvo tris kartus skiepyti arba du kartus skiepyti ir persirgo Corona liga. Be to, Bundesvero nariai turi būti paskiepyti nuo kitų infekcinių ligų, įskaitant kokliušą, stabligę ir hepatitą.

Atsakingos institucijos tai grindžia padidėjusia infekcijų rizika ginkluotosiose pajėgose. Kariai dažnai budi su keliais žmonėmis uždarose patalpose, tankuose, laivuose ir lėktuvuose, todėl dėl karinio tinkamumo svarbu apsisaugoti nuo ligų.

https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2023/ungeimpfter-bundeswehrsoldat/ 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą