2024-07-25

Usha Vance, senatoriaus J. D. Vance'o, D. Trumpo pasirinkto į viceprezidento postą, žmona

 

„Tai, kad mums su J. D. apskritai pavyko susitikti, jau nekalbant apie tai, kad įsimylėjome ir susituokėme, yra šios puikios šalies įrodymas“, - sakė Uša Vance, debiutuodama politinėje veikloje respublikonų suvažiavime Milvokyje. Aukštos kvalifikacijos teisininkė, turinti teisinį išsilavinimą, Usha Chilukuri Vance yra respublikonų senatoriaus J. D. Vance'o, Donaldo Trumpo pasirinkto viceprezidento posto, žmona. Aiškiai jaudindamasi dėl savo pirmojo politinio pasirodymo, Uša, kalbėdama džiūgaujančiai respublikonų miniai, skanduojančiai jos vyro vardą, sakė „Galima drąsiai sakyti, kad nei JD, nei aš nesitikėjome atsidurti tokioje padėtyje. Tačiau sunku įsivaizduoti ryškesnį amerikietiškos svajonės pavyzdį“.

Kaip ji teisingai pastebi, jų neįtikėtina meilės istorija galėjo būti įgyvendinta tik JAV. Usha Chilukuri Vance, „itin protinga indų imigrantų dukra“, kaip ją apibūdina Vance savo memuarų bestseleryje: Hillbilly Elegy“ (taip pat Rono Howardo filme, kuriame vaidina Frida Pinto, vaidinanti Ušą Čilukuri Vance), kilusi iš aukštesnės klasės namų San Diege, kur ji gimė karietą vairuojančioje šeimoje. Jos tėvas Radhakrišna dėsto San Diego valstybiniame universitete aerokosminės erdvės katedroje. Ušos motina ne mažiau talentinga, dirba jūrų molekuline biologe ir biochemike.



https://www.youtube.com/watch?v=AYnS7eFK_DU




https://www.youtube.com/watch?v=cYzXBA7zucI

Iš San Diego į Kentukio anglies šalį

Uša ir jos sesuo užaugo Rancho Penasquitos, pasiturinčiame San Diego priemiestyje. Tai atskleidė jos vaikystės draugė Lizzie Le. New York Times“, kad vidurinėje mokykloje Uša buvo ‚knygų maniakė‘. Visada ambicinga ir konkurencinga, ji rūpinosi, kad jos gyvenimo aprašyme visada būtų papildomų akademinių užsiėmimų. Vidurinėje mokykloje ji grojo fleita lankininkų grupėje, orkestre ir dalyvavo įvairiuose konkursuose. Pasaulinė indėnė Be to, ji žinojo, ką jai gali duoti Ivy lygos išsilavinimas, ir stengėsi įstoti į Jeilio universitetą. Kitas draugas, Gabrielis Winantas, kuris susipažino su Usha per jos istorijos studijų metus Kembridže ir kuris tuo metu bandė apsispręsti, kur stoti į teisės mokyklą, prisimena jos žodžius: „Jeilis yra geriausia vieta, ji pavers tavo karjerą tokia, kokios nori. kokia nori, kad ji būtų.“

Uša turėtų tai žinoti, nes ji jau praleido ten ketverius metus ir vėl grįš studijuoti teisės. Pirmaisiais metais Jeilio teisės mokykloje ji pirmą kartą sutiko vyrą, už kurio ketino ištekėti.

Kita vertus, J. D. Vance'o pradžia buvo kur kas kuklesnė. Jis gimė Džeksone, nedideliame maždaug 6 000 gyventojų turinčiame miestelyje Kentukio anglies šalyje. „Vadinti jį miestu būtų šiek tiek labdaringa: jame yra teismo pastatas, keli restoranai (beveik visi jie - greitojo maisto tinklai) ir dar kelios parduotuvės bei krautuvėlės“, - rašo J. D. Vance'as knygoje ‚Hillbilly Elegy‘. Jis kovojo su, atrodytų, neįmanomais dalykais, kad įveiktų labai traumuojančią vaikystę Apalačijoje, kur smurtas, skurdas ir gatvės teisingumas buvo gyvenimo būdas. Jeilio universitetas pakeitė jo gyvenimą daugeliu atžvilgių, nes, kaip jis netrukus sužinojo, socialinis mobilumas - tai ne tik geras išsilavinimas ar geras darbas. Tai buvo visiškas gyvenimo būdo pakeitimas, kurio jis net negalėjo įsivaizduoti.

„Kai iš darbininkų klasės pereini į profesionalų klasę, beveik viskas, kas buvo tavo senajame gyvenime, geriausiu atveju tampa nemadinga, o blogiausiu - nesveika“, - rašė jis. „Niekada tai nebuvo taip akivaizdu, kaip tada, kai pirmą (ir paskutinį) kartą nusivedžiau draugą iš Jeilio universiteto į „Cracker Barrel“. Mano jaunystėje tai buvo puikios virtuvės viršūnė - mėgstamiausias mano močiutės restoranas ir mano mėgstamiausias restoranas.

Mano draugams Jeilio universitete tai buvo didelė visuomenės sveikatos krizė.“Nors šis klausimas atrodo pakankamai nereikšmingas, dėl jo Vance'as jautėsi kaip kultūrinis svetimkūnis.Jis susimąstė apie savo paties praeitį, kodėl jis buvo vienintelis Bičių lygos narys iš savo senosios vidurinės mokyklos, kodėl jo draugams iš darbininkų klasės nebuvo atstovaujama elitinėse Amerikos institucijose ir „kodėl sėkmingi žmonės jautėsi tokie skirtingi?“.


Neįtikėtina meilės istorija

Taigi, kai pirmą kartą sutiko Ušą Vance, ambicingą, rafinuotą, išsilavinusią ir atvirai kalbančią indų imigrantų dukterį, jis ją „įsimylėjo“. „Ji atrodė tarsi kokia genetinė anomalija, visų teigiamų savybių, kuriomis turėtų pasižymėti žmogus, derinys: protinga, darbšti, aukšta ir graži“, - apibūdina ją jis.

„Su bičiuliu juokavau, kad jei ji būtų buvusi baisaus charakterio, būtų buvusi puiki Ayn Rand romano herojė, bet ji turėjo puikų humoro jausmą ir neįprastai tiesmuką kalbėjimo būdą.“

Paprasčiausiai, jis niekada nebuvo sutikęs tokio žmogaus kaip ji, o draugai, kaip jis prisimena, apibūdino jį kaip „sudaužytą širdį“.Kai jis įveikė šį naują sudėtingų socialinių normų sąrašą, Uša tapo jo „dvasine mokytoja Jeilyje“.Kadangi ji ten jau buvo praleidusi daug metų, žinojo, kaip orientuotis universitetų miesteliuose, pradedant šauniausiomis kavinėmis ir baigiant geriausiomis vietomis pavalgyti.
Dar svarbiau, kad ji jį išmokė, ko iš jo tikimasi Jeilyje. Jis rašo: „Vietoje, kuri visada atrodė šiek tiek svetima, Ušos buvimas leido man jaustis kaip namie.“ Kai jis dalyvavo savo pirmajame įdarbinime, savaitę, kupiną aukštos klasės vakarienių ir kokteilių, ji net pasakė, kokias šakutes naudoti - šios smulkmenos labai pakeitė jaunuolį, kuris paprašė „putojančio vandens“ ir ją išspjovė, jis grąžino tai, nes nežinojo kas tai.

Vienija jų skirtumai.

Ušą Čilukuri taip pat sužavėjo šis kaimiškas, amerikietiškas vyras.
Į jų skirtumus jis žvelgė smalsiai ir entuziastingai, sakė ji savo kalboje Milvokyje. „Jis norėjo viską apie mane sužinoti: iš kur esu kilusi, koks mano gyvenimas.

Nors jam labiau patinka mėsa ir bulvės, jis prisitaikė prie mano vegetariškos dietos ir išmoko gaminti maistą mano mamai.Jis tapo žmogumi, be kurio neįsivaizduoju savo gyvenimo“.Kalbant apie Vensą, Ušos šeima buvo viskas, kuo jis nebuvo - jie buvo išsilavinę, mylintys ir glaudžiai susiję, priešingai nei jo paties motina, kuri, jam augant, kovojo su priklausomybėmis ir pakeitė penkis vyrus, palikdama jį globoti. iš močiutės.

Uša ir Vansas abu studijavo sutarčių teisę pas Amy Chua, kuri tapo gabių jaunų studentų mentore. Vance'as pasinaudojo jos patarimu ir atsisakė tarnautojo praktikos, kad galėtų susitelkti į savo merginą. Vietoj to jie galiausiai nusprendė kartu tapti klerkais ir atsidūrė Šiaurės Kentukyje. Ši patirtis abiem buvo naudinga, ir jie taip gerai sutarė su savo vyresnybe, kad ši net paprašė jų vadovauti savo vestuvėms, kurios įvyko 2014 m., netrukus po studijų baigimo. Tačiau juos taip pat sutuokė kunigas hinduistinėje ceremonijoje, laikantis Ušos šeimos papročių.



Kol Vance dirbo prie savo memuarų, remiama Jeilio profesorės Amy Chua, kuri buvo Ushos ir JD mentorė, ji ir toliau daugiausia dėmesio skyrė savo darbui. 2015 m. Vance'ai persikėlė į San Franciską ir Uša pradėjo dirbti teisininke advokatų kontoroje „Munger, Tolles & Olson“, o JD dirbo bendrovėje „Mithril Capital“.


Politinis pasikeitimas


Įdomu tai, kad nors Uša Vance dirbo respublikono teisėjo Bretto Kavanaugh referente, ji visada buvo laikoma liberale.Kaip rašo „New York Times“, 2014 m. ištekėdama ji buvo registruota demokratė.
Mokydamasi Jeilio universitete ir Kembridže, ji išliko liberaliuose ir kairiųjų sluoksniuose. Munger, Tolles & Olson, kurioje ji pradėjo karjerą, yra garsi advokatų kontora, savo kultūrą apibūdinanti kaip „radikaliai progresyvią“.

Tačiau ji visada palaikė savo vyrą ir padėjo jam išreikšti socialinį nuosmukį Amerikos kaime, kuris tapo jo memuarų pagrindu. 2018 m. pora, kuri neabejotinai buvo socialiai mobili, nusipirko sau 5 000 kvadratinių pėdų namą prabangiame Sinsinatyje. 1,4 mln. dolerių kainavusį Viktorijos gotikos stiliaus namą supa keli hektarai žemės ir jis yra vienas iš Ohajo paveldo namų. Pora gyvena su trimis vaikais ir dviem šunimis Pipinu ir Kasperu. Uša Vance, kuri stengėsi vengti dėmesio, 2020 m. pradėjo išeiti iš savo kiauto ir prisijungė prie Sinsinačio simfoninio orkestro direktorių valdybos.


Metams bėgant pora susidūrė su rasistiniais išpuoliais tiek iš kraštutinių kairiųjų, tiek iš kraštutinių dešiniųjų, tačiau kartu atlaikė kiekvieną audrą.Vansas, kuris atvirai dievina savo žmoną, dar 2020 m. laidoje „The Megyn Kelly Show“ sakė: „Jei būnu per daug pasipūtęs ar per daug išdidus, tiesiog primenu sau, kad ji daug labiau patyrusi nei aš.“

Šiuo metu ji yra pakeliui tapti antrąja Jungtinių Valstijų ponia, o vieną dieną galbūt ir pati prisijungs prie politikos, tapdama elitinės indų kilmės amerikiečių eilės, įskaitant viceprezidentę Kamalą Harris, Nikki Haley ir Ro Khanną, kurie yra neatsiejama aukščiausių JAV politinės klasės ešelonų dalis, dalimi.

https://www.globalindian.com/ru/story/global-indian-exclusive/meet-usha-vance-yale-grad-and-wife-of-senator-jd-vance-trumps-pick-for-vice-president/

Žemiau pateikiu nuorodas į Vanso knygos "Hilbilio elegija" vertimo į rusų kalbą  ir šios knygos ekranizacijos puslapius:

https://www.rulit.me/books/elegiya-hillbilli-litres-read-603950-4.html

https://kinogo.biz/37793-jelegija-hillbilli.html

Jamesas Davidas Vance'as gimė 1984 m. rugpjūčio 2 d. Midltaune, Ohajo valstijoje. 2003 m. baigęs vidurinę mokyklą, įstojo į JAV jūrų pėstininkų korpusą ir iki 2007 m. tarnavo karo korespondentu, dalyvavo Irako kare kaip 2-ojo jūrų pėstininkų lėktuvų sparno narys.

2009 m. baigė Ohajo valstijos universitetą, įgijo menų bakalauro laipsnį, studijavo politikos mokslus ir filosofiją. Studijų metu dirbo Ohajo respublikonų valstijos senatoriaus Bobo Šulerio (Bob Shuler) štabe. 2013 m. Jeilio universitete įgijo teisės daktaro laipsnį. Dirbęs advokatu advokatų kontoroje „Sidley Austin LLP“ Ilinojaus valstijoje, 2016-2017 m. buvo verslininko Peterio Thielio investicinės įmonės „Mithril Capital“ direktorius.

2016 m. leidykla „Harper“ išleido J. D. Vance'o knygą „Hillbilly Elegy: A Memoir of Family and Culture in a Time of Crisis“. Joje Vance'as pasakoja apie savo šaknis, gyvenimą neturtingoje darbininkų šeimoje ir socialinius bei ekonominius Amerikos periferijos iššūkius. Knyga pateko į „The New York Times“ bestselerių sąrašą. 2020 m. režisierius Ronas Howardas sukūrė Vance'o knygos ekranizaciją, kurioje pagrindinius vaidmenis atliko Amy Adams ir Glenn Close („Hillbilly Elegy“).


P.S.

„Hillbilly Elegy“ istorija man priminė reklaminį serialą "Liaudies tarnas", kuriame vaidino Vladimiras Zelenskis, ir kuris labai pasitarnavo jo politinei karjerai.

https://www.youtube.com/watch?v=yM2ShzoJUWc

https://www.youtube.com/watch?v=MGGDYN-vRfQ


https://www.youtube.com/watch?v=QF0ijmYstbA


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą