2020-04-23

Dvi katės Niujorke buvo užsikrėtusios COVID-19


JAV ligų kontrolės ir profilaktikos centro (CDC) duomenimis, dvi katės yra pirmieji naminiai gyvūnai JAV, užsikrėtę SARS-CoV-2. Katės sirgo lengva ligos forma. Manoma, kad jos užsikrėtė nuo savo šeimininkų.

Nėra duomenų apie naminių gyvūnų įtaką pandemijos plitimui JAV. CDC nerekomenduoja masinį jų testavimą. Kaip apsisaugojimo priemonė, augintinių šeimininkams nerekomenduojama sąveikauti su žmonėmis ir kitais gyvūnais už už namų ribų, katinus reikia laikyti tik namuose, o šunis vedžioti ant pavadėlio. PSO tiria, ar naminiai gyvūnai gali perduoti virusą žmonėms.

Kovo pradžioje Niujorko Bronkso zoologijos sode užfiksuotas pirmas atvejis perdavimo koronaviruso а SARS-CoV-2  nuo žmogaus laukiniam gyvūnui. Zoologijos sodo katininius apkrėtė COVID-19 sergantis jų prižiūrėtojas. Apie tai kovo 5 dieną pranešė zoologijos sodo administracija.

COVID-19 apsikrėtė dvi Malaizijos tigrės, du Amūro tigrai ir trys Afrikos liūtai. Pas žvėris atsirado sausas kosulys, būdingas žmonėms. Žvėrys yra aktyvūs, bet sumenko jų apetitas. Šiuo metu yra daug faktų, kad naminiai gyvūnai gali būti COVID-19 nešiotojai.

Kinijos mokslininkai, ištyrę kraujo pavyzdžius 100 valkataujančių Uhano miesto kačių, nustatė, kad maždaug 15% jų yra viruso nešiotojos ir turi antikūnus COVID-19.

Kovo 29 buvo pranešta apie katės užsikrėtimą COVID-19 nuo šeimininkės Belgijoje. Yra pranešimų apie tai, kad ir šunys gali būti COVUD-19 nešiotojai. Honkonge du šunys buvo užsikrėtę nuo šeimininko, o pietų Korėjoje koronavirusu buvo užsikrėtęs Pomeranijos špicas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą