2024-11-21

Rusijos federacijos prezidento pareiškimas

 


V. Putinas: Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų personalą, mūsų šalies piliečius, mūsų draugus visame pasaulyje ir tuos, kurie ir toliau puoselėja iliuzijas dėl galimybės sukelti Rusijai strateginį pralaimėjimą, noriu informuoti apie įvykius, kurie šiandien vyksta zonoje, kurioje vykdoma specialioji karinė operacija, t. y. po to, kai mūsų teritorijoje buvo panaudoti Vakarų šalių pagaminti tolimojo nuotolio ginklai.

Tęsdamos Vakarų išprovokuoto konflikto Ukrainoje eskalavimo kursą, Jungtinės Valstijos ir jų NATO sąjungininkės jau anksčiau paskelbė, kad leidžia Rusijos Federacijos teritorijoje naudoti savo tolimojo nuotolio precizinės ginkluotės sistemas. Ekspertams gerai žinoma, ir Rusijos pusė ne kartą tai pabrėžė, kad tokių ginklų neįmanoma naudoti be tiesioginio tokius ginklus gaminančių šalių karinių specialistų dalyvavimo.


https://youtu.be/Ew2djARCbdY?si

Lapkričio 19 d. šešios JAV pagamintos operatyvinės-taktinės raketos ATACMS, o lapkričio 21 d. per bendrą raketų ataką Jungtinėje Karalystėje pagamintos sistemos „Storm Shadow“ ir JAV pagamintos sistemos HIMARS smogė kariniams objektams Rusijos Federacijos teritorijoje - Briansko ir Kursko srityse. Nuo to momento, kaip jau ne kartą esame pabrėžę ankstesnėmis progomis, Vakarų išprovokuotas regioninis konfliktas Ukrainoje įgavo pasaulinio pobūdžio elementų. Mūsų oro gynybos sistemos atrėmė šias atakas. Dėl to tikslai, kuriuos akivaizdžiai buvo užsibrėžęs priešas, nebuvo pasiekti.

Gaisras šaudmenų sandėlyje Briansko srityje, kilęs dėl nukritusių ATACMS raketų nuolaužų, užgesintas, aukų ir rimtų nuostolių nepadaryta. Kursko srityje buvo užpultas vienas iš mūsų grupės „Šiaurė“ vadaviečių. Dėl užpuolimo ir priešlėktuvinio mūšio, deja, yra aukų, žuvusiųjų ir sužeistųjų iš objekto išorinės apsaugos padalinių personalo ir aptarnaujančio personalo. Valdymo centro valdymo ir operatyvinis personalas aukų nepatyrė ir įprastu režimu vykdo mūsų karių veiksmų, skirtų sunaikinti ir išstumti priešo dalinius iš Kursko srities, valdymą.

Norėčiau dar kartą pabrėžti, kad tokių ginklų panaudojimas priešui negali turėti įtakos kovinių veiksmų eigai specialiosios karinės operacijos zonoje. Mūsų kariai sėkmingai žengia į priekį palei visą sąlyčio liniją. Visos mūsų iškeltos užduotys bus įvykdytos.


Atsakydamos į Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos tolimojo nuotolio ginklų panaudojimą, šių metų lapkričio 21 d. Rusijos ginkluotosios pajėgos sudavė bendrą smūgį vienam iš Ukrainos gynybos ir pramonės komplekso objektų. Kovinėmis sąlygomis jie taip pat išbandė vieną iš naujausių Rusijos vidutinio nuotolio raketų sistemų - šiuo atveju nebranduolinę hipergarsinę balistinę raketą. Mūsų raketų inžinieriai ją pavadino „Orešnik“. Bandymai buvo sėkmingi, o paleidimo tikslas pasiektas. Ukrainos teritorijoje, Dniepropetrovsko mieste, nukentėjo vienas didžiausių ir nuo Sovietų Sąjungos laikų gerai žinomų pramoninių kompleksų, kuriame ir šiandien gaminama raketinė įranga ir kiti ginklai.

Mes kuriame vidutinio ir mažesnio nuotolio raketas kaip atsaką į Jungtinių Valstijų planus gaminti ir dislokuoti vidutinio ir mažesnio nuotolio raketas Europoje ir Azijos-Ramiojo vandenyno regione. Manome, kad Jungtinės Valstijos padarė klaidą, vienašališkai sunaikindamos 2019 m. Sutartį dėl vidutinio ir mažesnio nuotolio raketų likvidavimo, remdamosi išgalvotomis dingstimis. Šiandien Jungtinės Valstijos ne tik gamina tokią įrangą, bet, kaip matome, per savo karių pratybas yra išsprendusios savo pažangių raketų sistemų dislokavimo įvairiuose pasaulio regionuose, įskaitant Europą, klausimus. Be to, pratybų metu vyksta jų naudojimo mokymai.

Norėčiau priminti, kad Rusija savanoriškai, vienašališkai įsipareigojo nedislokuoti vidutinio ir mažesnio nuotolio raketų tol, kol tokio tipo amerikiečių ginklai nepasirodys jokiame pasaulio regione.

Kartoju: mes atliekame tiesioginius raketų sistemos „Orešnik“ bandymus, reaguodami į agresyvius NATO šalių veiksmus prieš Rusiją. Vidutinio ir mažesnio nuotolio raketų tolesnio dislokavimo klausimą spręsime mes, atsižvelgdami į Jungtinių Valstijų ir jų palydovų veiksmus.

Tolesnių naujausių raketų sistemų bandymų taikinius nustatysime atsižvelgdami į grėsmes Rusijos Federacijos saugumui. Manome, kad turime teisę panaudoti savo ginklus prieš tų šalių karinius objektus, kurios leidžia naudoti savo ginklus prieš mūsų objektus, o agresyvių veiksmų eskalavimo atveju atsakysime tokiu pat ryžtingu ir veidrodiniu atsaku. Rekomenduoju valdančiajam elitui tų šalių, kurios kuria planus panaudoti savo karinius kontingentus prieš Rusiją, rimtai apie tai pagalvoti.

Savaime suprantama, kad prireikus ir kaip atsakomąją priemonę pasirinkę taikinius, į kuriuos Ukrainos teritorijoje smogs tokios sistemos kaip „Orešnik“, iš anksto pasiūlysime civiliams gyventojams, taip pat paprašysime ten esančių draugiškų valstybių piliečių palikti pavojingas zonas. Tai darysime dėl humanitarinių priežasčių - atvirai, viešai, nebijodami priešo, kuris taip pat gauna šią informaciją, pasipriešinimo.

Kodėl nėra baimės? Todėl, kad šiandien nėra jokių priemonių, kaip kovoti su tokiais ginklais. Raketos atakuoja taikinius 10 machų greičiu, t. y. 2,5-3 kilometrų per sekundę greičiu. Dabartinės pasaulyje turimos oro gynybos sistemos ir amerikiečių Europoje kuriamos priešraketinės gynybos sistemos negali perimti tokių raketų, tai neįmanoma.

Norėčiau dar kartą pabrėžti, kad ne Rusija, o Jungtinės Amerikos Valstijos sugriovė tarptautinio saugumo sistemą ir, toliau kovodamos bei laikydamosi savo hegemonijos, stumia visą pasaulį link pasaulinio konflikto.

Visada teikėme pirmenybę ir dabar esame pasirengę visus ginčus spręsti taikiomis priemonėmis. Tačiau taip pat esame pasirengę bet kokiai įvykių raidai.

Jei kas nors vis dar tuo abejoja, veltui - atsakymo visada bus.

http://kremlin.ru/events/president/news/75614


Prieš Ukrainą panaudota tarpkontinentinė balistinė raketa

 


Lapkričio 21 d. Rusija surengė balistinės raketos smūgį prieš „Južmaš“ gamyklą Dnepro mieste, panaudodama, įvairiais duomenimis, tarpžemynines balistinę raketą R-26 „Rubež“, Smūgio vaizdo įraše matyti mažiausiai 6 blyksniai. Raketa turėjo atskiras kovines galvutes, kurių kiekviena smogė į iš anksto numatytą taikinį.



Manoma, kad tai atsakas į lapkričio 19 d. ukrainiečių surengtą ataką prieš Rusiją JAV raketomis ATACAMS. Atakuotas karinis objektas Briansko srityje.

Dnepro "Južmašo" gamykla buvo pasirinkta kaip taikinys neatsitiktinai. Sovietmečiu šioje gamykloje buvo gaminamos tarpžemyninės raketos (kai kuriais metais po vieną raketą per tris darbo dienas), kosminiai laivai, šnipinėjimo palydovai ir Žemės nuotolinio stebėjimo palydovai, elektroninės kovos įranga ir daug kitų dalykų. 

Rusų nuomone, Ukraina gali bandyti atnaujinti šios įrangos gamybą (arba jau pradėjo tai daryti), kad galėtų ją panaudoti prieš Rusiją. Todėl Rusijos raketų smūgis „Južmaš“ skirtas tokiems darbams sustabdyti arba sunaikinti.

Nepaisant ankstesnių smūgių „Južmaš“ šiais metais - liepos 15 d. ir lapkričio 17 d., ji ir toliau tęsė savo darbą. Ši sovietinė „gamykla buvo pastatyta, suprojektuota ir eksploatuojama tikintis tiesioginio branduolinio smūgio. Galima buvo sugriauti cechus iš viršaus, o apačioje veiktų elektros energijos gamyba ir ventiliacija“.

Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, „Južmaš“ jau pagamino rusiškos raketų sistemos „Iskander“ raketos su branduoliniu užtaisu maketą, kurį Kijevo valdžia planuoja panaudoti Černobylio zonos teritorijoje ir tada apkaltinti Rusiją branduolinio ginklo panaudojimu prieš Ukrainą. 

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pasakė: „Šiandien buvo nauja Rusijos raketa. Visos charakteristikos - greitis, aukštis - tarpžemyninės balistinės raketos. Šiuo metu vyksta tyrimas. Akivaizdu, kad Putinas naudojasi Ukraina kaip bandymų poligonu“. 

Manoma, kad panaudotos 6 raketos po 6 galvutes: https://t.me/c/2217512571/917




Valdas Anelauskas: Mes čia Amerikoje vis dar džiūgaujame dėl Trampo pergalės

 

Jau praėjo daugiau nei dvi savaitės, o mes čia Amerikoje vis dar džiūgaujame dėl Trampo pergalės. Išties ligi šiol sunku patikėti, kad jis vis gi laimėjo. Aš juk buvau beveik 100 procentų įsitikinęs, kad rinkimus laimės ne Trampas, o Kamala. Aš čia pas mus gatvėse šiemet, kaip ir prieš ketverius metus, vėl gal kokį šimtą už ją agitavusių plakatų pats savo rankomis nuo stulpų nuplėšiau. Privačiose teritorijose, kiemuose prie namų, tokių ir išvis buvo tiesiog nesuskaičiuojama daugybė, beveik prie kiekvieno namo. Vaikščiodavau čia mūsų rajono gatvėmis, mėgaudamasis rudeniškų medžių grožiu, bet nuotaiką visada sugadindavo būtent daugybė tokių plakatų. Jeigu agitacinis plakatas priklijuotas prie kokio nors stulpo, kuris stovi gatvėje, o ne privačioje teritorijoje, tai aš visada, praeidamas, būtinai juos nuplėšiu. Bet kada tokie plakatai pakabinti šalia privačių namų, žinoma, tada negaliu nieko padaryti. Na o jie juk, kartoju, prie vos ne šalia kiekvieno namo! Visi už Kamalą, nė vieno už Trampą!.. Gadino tad ne tik nuotaiką, bet ir apskritai rudens grožį...

Štai todėl ir maniau, kad būtent Kamala laimės. Na taip, rezultate čia juk, galima sakyt, būtent taip ir buvo. Pas mus Oregone už ją prabalsavo 55 procentai rinkėjų, kai tuo tarpu už Trampą — tik 41 procentas. Taigi todėl aš visada visiems ir sakau, kad gyvename mes čia priešų apsuptyje...

Ką gi, Trampo pergale mes, žinoma, džiaugiamės, net labai džiaugiamės, tačiau tikrai nesitikime iš jo kažkokių stebuklų. Juk čia, Amerikoje, toli gražu ne viskas priklauso tik nuo vien prezidento. Trampo ketinimai gali būti geri, net labai geri, bet jis mažai ką galės realiai padaryti, kada jo rankos surištos šėtoniškosios Sistemos, kuri trukdys jam dabar tiesiog kiekviename žingsnyje. Amerikoje juk, kaip žinia, yra dar ir vadinamoji „giluminė valstybė“ („deep state“), kur čia valdo daugmaž viską ir visus, įskaitant ir prezidentą...


Beje, nors aš ir sakau, kad Trampas buvo pats geriausias prezidentas iš visų, buvusių čia per daugiau nei 30 metų, man gyvenant Amerikoje, tačiau tikrai nepasakyčiau, jog jis man taip jau labai patinka. Ypatingai po to, kai labai nusivyliau jo neveiklumu „blekmaterių“ ir „antifų“, kur čia siautėjo, kėlė riaušes 2020 metais, atžvilgiu.

Pagrindinė priežastis, dėl kurios balsavau aš už jį trečią kartą, yra ta, kad aš balsuoju visų pirmiausia prieš jo priešus, kurie taip pat yra ir mano paties priešai. Turiu omenyje ir demokratus ir apskritai visokius leftistus, liberalus, globalistus, iškrypėlius, na ir taip toliau. Spektras labai platus. Visiems jiems aš ir jaučiu vienodą neapykantą. Lygiai taip pat, kaip jie visi nekenčia Trampo. Kadangi jo priešai ir mano priešai yra tie patys, todėl jis ir aš esame toje pačioje barikadų pusėje...

Dabar tad ir svarbiausia yra tai, kad jis ištesėjo savo pažadą sugriauti Amerikos status quo ir antrą kartą laimėjo prezidento rinkimus. Išgyvenęs teismus, visokius kvailus kaltinimus, žudiko kulką, beprecedentį oponento rinkimuose pasikeitimą, Trampas vėl triumfališkai sugrįžo į valdžią. Pasiekė tiesiog fantastišką pergalę!..

Tai juk yra pirmasis toks JAV prezidentas nuo XIX amžiaus pabaigos, kada Gruveris Klyvlendas, pralaimėjęs rinkimus antrajai kadencijai, paskui sėkmingai pasirodė kituose rinkimuose ir vėl sugrįžo į Baltuosius rūmus. Dėl to Trampas  neabejotinai irgi yra viena svarbiausių figūrų Jungtinių Amerikos Valstijų istorijoje. Tai, beje, aiškiai parodo ir įrodo, kad jo pergalė 2016 metais nebuvo kažkoks tik neva atsitiktinumas.

Prieš ketverius metus Trampas irgi atsisakė pripažinti pralaimėjimą ir iki šiol tvirtina, kad antroji kadencija 2020 metais iš jo buvo tiesiog pavogta. Esu įsitikinęs, jog būtent taip ir buvo.

Mano nuomone, jo pergalę šįkart lėmė du pagrindiniai veiksniai. Pirmasis — didžiulis darbas, kurį atliko pagrindinis Trampo rinkimų kampanijos padėjėjas Ilonas Maskas. Ne be reikalo Trampas pavadino jį „supergenijumi“. Rinkimų dieną Maskas naudojosi savo socialiniu tinklu „X“, kad paraginti milijonus sekėjų balsuoti už Trampą. Tai buvo paskutinis akordas. Prieš tai jis, naudodamasis naujosiomis technologijomis, vykdė visą programą priemonių, kad paskatintų amerikiečius balsuoti už būtent Trampą. Aš visa tai atidžiai nuolat sekiau ir esu įsitikinęs, jog būtent Masko vaidmuo buvo išties didžiulis.

Antrasis veiksnys yra persekiojamo asmens įvaizdis. Ne pirmą kartą istorijoje, ir ne tik Amerikoje, persekiojamas politikas tampa nugalėtoju. Juk ir pas jus Lietuvoje partija „Nemuno aušra“, kurios lyderis Remigijus Žemaitaitis kaltinamas antisemitizmu, neseniai iškovojo, reikia pripažinti, išties didelę pergalę Seimo rinkimuose. Na o dar anksčiau į Europos Parlamentą buvo išrinktas Petras Gražulis, kuris pernai neteko Seimo nario mandato dėl savo prieš iškrypėlius nukreiptos retorikos. Manau, kad jiems abiems būtent šios aplinkybės labai daug padėjo. Trampo atveju suveikė viskas — pasikėsinimai į jo gyvybę, krūva baudžiamųjų bylų ir nesibaigiantis purvo srautas. Jis buvo kaltinamas viskuo — nuo sąmokslo prieš Ameriką iki stambių sukčiavimų, nuo seksualinių nusikaltimų iki vos ne špionažo. Paprasti žmonės myli persekiojamus politikus, jaudinasi dėl jų — taip buvo visais laikais.

Taigi ir Trampo šalininkai ypatingai susibūrė aplink jį kaip „likimo kandidatą“ po to kada liepą, likus vos kelioms dienoms iki Respublikonų partijos nacionalinio suvažiavimo, per mitingą Pensilvanijoje teroristo kulka prašvilpė kelių milimetrų atstume pro jo galvą ir netgi šiek tiek sužeidė jo ausį. „Kovokime, kovokime, kovokime!“, — šaukė tada Trampas, mosuodamas kumščiu į orą, o jo veidu tekėjo kraujas... Ta jo nuotrauka tikrai išliks istorijoje.


Tikimės, kad dabar jis pagaliau gal bent jau atkeršys visiems savo priešams. Trampas gi pažadėjo radikaliai pertvarkyti Amerikos valdžią. Respublikonų partija perėmė Senato kontrolę ir išlaikė daugumą Atstovų rūmuose, o tai reiškia, kad išrinktasis prezidentas turės lojalų Kongresą ir gan didelę veiksmų laisvę, bent jau valstybės viduje. Taigi Trampas gali iš karto nedelsdamas ir pradėti kovoti su visais tais, kas jį tiek metų nuožmiai persekiojo. Būtent tas mane labiausiai ir džiugina.

Ką gi, teks palaukti ir pažiūrėti, kaip viskas klostysis toliau.

Vien jau tai kad žada Pietų Dakotos gubernatorę Kristę Noem paskirti vadovauti JAV Vidaus saugumo departamentui turi didžiulę reikšmę. Kitos jo nominacijos mane irgi daugmaž patenkina. Ilonas Maskas, kartu su Viveku Ramasvamiu, kaip žinia, užsiims būtent JAV valdžios „perestroika“, taip kad galima daug ko tikėtis. Robertą Kenedį, beje, lyg ir žada paskirti sveikatos ministru. Pagrindinį antivakserį!

Na o Tulsi Gabbard, kurią Trampas žada paskirti JAV nacionalinės žvalgybos vadove, yra juk net įtraukta Ukrainoje į skandalingąją interneto svetainę „Taikdarys“ (Миротворець), kur Kijevo režimas skelbia informaciją apie savo priešus. Ragina juos fiziškai sunaikinti teroristiniais metodais. Ten yra įtraukti, beje, ir daugelis kitų artimų Trampui žmonių, netgi jo sūnus Donaldas Trampas jaunesnysis

Pagaliau, užtenka juk vien jau palyginti Baltųjų rūmų spaudos sekretores — būsimąją su dabartine — ir iškart tampa aišku, kad Amerikoje gal būt bręsta  revoliucinės permainos. Nežinau, kaip bus viskas kitose srityse, bet dėl pokyčių vertybių srityje tai galima beveik garantuoti, jog kažkas turbūt vis gi keisis. Čia jau, manau, gal greičiau net ne tiek pats Trampas, kiek Ilonas Maskas tuo pasirūpins, kad už savo prarastą sūnų šėtonistams genderistams atkeršyti...

Šituos JAV rinkimus, aišku, galima vertinti įvairiai. Priklauso pagrindinai nuo to, kas vertina. Vieni džiaugiamės, o kiti (ypač, kiek suprantu, pas jus Lietuvoje) gal būt liūdi. Tačiau šių rinkimų rezultatas, nepriklausomai nuo požiūrio į juos, vis gi stipriai nulems pasaulio padėtį ateinančius ketverius metus.

Taigi, gali būti, kad esame ant dar vieno žmonijos istorijos posūkio slenksčio. Juk Trampo pergalę galima ir laikyti tradicinių vertybių, kurios šį kartą triumfavo prieš netradicines ir antitradicines, triumfu. Štai toks naujas lūžis...


Trampas juk nėra liberalas, jis nėra globalistas, jis prieštarauja tendencijoms, kuriomis šiandien vadovaujasi kolektyviniai Vakarai: LGBT, genderizmas, posthumanizmas, moralės stoka ir dažnai net visiška degeneracija. Šios tendencijos užvaldę dabar ne tik amerikiečių vadinamuosius demokratus, bet ir visų kitų Vakarų šalių globalistinį liberalųjį elitą. Todėl neatsitiktinai vienas iš jų, garsusis Izraelio futurologas Juvalas Hararis (beje, atviras pederastas, kuris, pasak Vikipedijos, 2002 metais „susituokė“ su savo „partneriu“, vardu Icikas, ir dabar „sutuoktiniai“ gyvena mošave Mesilat Tzion netoli Jeruzalės), pareiškė, kad Trampo pergalė reikštų „visko pabaigą“... Anot jo, tai bus pasaulinė katastrofa viso to, ką liberalai laiko „vieninteliu vystymosi keliu“... Ką gi, galima sakyt, kad ta katastrofa jau ir įvyko — šėtoniškojo kurso nešėjų katastrofa!

Nežinau, gal mano kadaise (labai tolimoje jaunystėje) bičiulis Aleksandras Duginas yra teisus, sakydamas, kad „Trampo pergalė yra pasaulinė revoliucija, konservatyvioji revoliucija“. Juk būtent tą kryptį patvirtino ir Trampo pasirinkimas Džeimsą Deividą Vensą savo kandidatu į viceprezidentus. Tai pirmas kartas tokio lygio Amerikos politikoje, kada kandidatas labai aiškiai pareiškė, kad jo ideologija yra „postliberalios“ dešinės. Kaip aiškina tas pats Duginas, tai ir yra šiandien vienintelė tikroji dešinė, tradicines vertybes puoselėjanti dešinė. Tikri dešinieji Amerikoje iš esmės yra dešinieji konservatoriai (ne tokie, kaip pas jus Lietuvoje landsbergistai), dešinieji neliberalai, ar gal net, kaip Vensas sako, „postliberalai“. O tai, kad Trampas laimėjo kartu su Vensu, kuris yra jaunas ir ideologiškai orientuotas į konservatyviąją revoliuciją, reiškia, jog šiai tendencijai laikas, matyt, jau iš tiesų atėjo. Tikėkimės, kad taip ir toliau viskas vystysis. Norėčiau, oi norėčiau tą pamatyt, kol dar esu gyvas!..

Beje, aš tai juk ir balsavau gal ne tiek už patį Trampą, kiek būtent už Dž. D. Vensą. Jis neabejotinai bus, dar po ketverių metų, sekančiu respublikonų kandidatu į prezidentus. Na o jeigu per tuos ateinančius keturis metus kas nors (neduok Dieve) nutiktų Trampui, tada viceprezidentas juk jau tiesiog automatiškai taptų JAV prezidentu...

Ši stulbinanti (netgi, sakyčiau, pribloškianti) Trampo pergalė yra juk išties pasaulinės reikšmės istorinis įvykis, prilygstantis 1917 metų ar 1945 metų įvykiams. Tai gali būti (ir gal net yra) esminių visos pasaulio tvarkos pokyčių pradžia. Vakarai yra supuvę. Ir tai jau nebėra tik kalbos figūra. Dėl to su manimi dabar jau mažai kas ginčijasi. Taigi čia būtinai turės ir įvykti revoliucija. Kaip kad kadaise sakė bolševikai —  viršūnės negali, apačios nenori...

Trampas buvo ne tik respublikonų kandidatas (jis apskritai juk nėra įprastas, eilinis kandidatas Amerikai, respublikonams ir pasaulio politikai). O tai, kad jam kartą jau pavyko pabūti JAV prezidentu, paskui, Baideno prezidentavimo metu, pavyko atlaikyti visus smūgius ir dabar pavyko vėl triumfališkai laimėti prezidento rinkimus, reiškia, jog jis išties nėra atsitiktinis... Ir dabar jau niekas negalės to užginčyti, sakydamas, kad tai neva tik „sistemos klaida“. Ne, tai yra, manau, vis gi jau kažkokia tam tikra tendencija, esminė linija, kryptis ateičiai...

Tai, kas įvyko, nėra atsitiktinumas, o lemtis, jau ir dėl to, kad Trumpas per tuos metus vis gi nebuvo įkalintas, nužudytas ar bent jau politiškai sunaikintas. Nepaisant to, kad jau aštuonerius metus visi kraugeriai maniakai jam nepaliaujamai klijuoja „fašisto“ ir „putinisto“ etiketes. Ir todėl šiandien galima tvirtai pasakyti, kad JAV ir laimėjo būtent vadinamasis „putinizmas“: Amerika balsavo už... „mes norime tokio prezidento kaip Putinas“.

Savo pergalės kalboje Trampas sakė, kad jis yra „didžiausio visų laikų politinio judėjimo lyderis“. „Mes įveikėme kliūtis, kurių niekas nemanė, kad galime įveikti“, — sakė jis ir pridūrė, kad pradės eiti pareigas gavęs „neturintį precedento galingą mandatą“. Taip, jis iš tikrųjų sumušė gi net ir savo paties 2016 metų rekordą, kai turėjo 304 rinkikų balsus, o dabar turi 312. Ir jis surinko juk dviem su puse milijonais daugiau rinkėjų balsų nei Kamala.

Trampas pažadėjo, kad jo valdymas bus „tikrai aukso amžius“ JAV istorijoje. Jis taip pat pavadino savo rezultatą prezidento rinkimuose „politine pergale, kokios JAV istorijoje dar nėra buvę“. Na ir, žinoma, nepamiršo priminti liepos mėnesį įvykdyto pasikėsinimo jį nužudyti: „Dievas ne veltui pasigailėjo mano gyvybės...“


Toje kalboje jis taip pat pareiškė, kad neketina pradėti jokių karų, o ketina juos nutraukti: „Per mano kadenciją daugiau nebus jokių karų“.

Na o jo pagrindinis padėjėjas Ilonas Maskas jau net ir paskelbė, kad kraujo liejimas Ukrainos konflikte atseit netrukus baigsis. Pasak jo, „beprasmės žudynės baigsis“, o „karo kurstytojų ir spekuliantų“ laikas apskritai baigėsi... Taip jis įvertino žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie Trampo planus greitai išspręsti Ukrainos problemą.

Na taip, visi turėjome tam tikrą pagundą, kad Trampas ateis ir taps tuo, kas klouną Zelią pagaliau nuvarys nuo scenos. Tačiau recepto, kaip „užbaigti karą per 24 valandas“ (citata iš jo pažado), neturi nė jis, nė niekas pasaulyje. Ypač po to kai Baidenas, davęs leidimą Ukrainai amerikietiškomis raketomis atakuoti Rusiją, situaciją dar labiau eskalavo. Todėl tikėtis, kad naujasis JAV prezidentas į Ovalųjį kabinetą įžengs su taikos balandžiu, būtų nepriimtinas naivumas...

Visų pirmiausia tam yra didžiulis pasipriešinimas čia iš vadinamosios „karo partijos“ pusės. Tai visa grupė JAV politikų, kurie nuolat ragina daryti spaudimą Rusijai ir peržengti visas „raudonąsias linijas“. Karui juk pritaria ne vien tik Demokratų partija, bet ir nemaža dalis Respublikonų partijos.

Pirmas jų argumentas yra tai, kad dabar juk JAV gauna neįtikėtiną pelną iš ginklų tiekimo. Europa vietoje senų ginklų, kuriuos dabar už dyką atiduoda Ukrainai, perka sau naujausią ir beprotiškai brangią ginkluotę iš JAV. Amerikos karinis-pramoninis kompleksas todėl tiesiogine prasme maudosi piniguose.

Antrasis argumentas: Nutrūkus Europos santykiams su Rusija ir susprogdinus dujotiekį „Šiaurės srautas“, į Europą plūstelėjo baisiai brangios amerikietiškos suskystintos dujos. Žinote gi, kiek tas pas jus Klaipėdoje stovintis laivas „Independence“ atsieina Lietuvai. Girdėjau, kad jį Lietuva net žada už 140 milijonų eurų visam laikui nusipirkti. Taigi galima sakyt, kad Europos dujų rinka kaip obuolys nukrito į Amerikos rankas.

Trečia, verslas iš Europos kraustosi į Jungtines Valstijas. Kartu su pinigais ir technologijomis. Nes ES tapo nekonkurencinga po to kai neteko pigių rusiškų dujų ir naftos.

Ketvirta, Europa tapo dar labiau priklausoma nuo Jungtinių Valstijų kariniu ir politiniu požiūriu. Dabar ji praktiškai yra tikrų tikriausia Amerikos kolonija.

Taigi tad Trampui ir sakys, kad konfliktas Ukrainoje yra išties labai naudingas Amerikai. Kam jį tada stabdyti?

Reikia nepamiršti, kad už Trampo juk stovi dvi labai skirtingos politinės jėgos. Vieni — realistai, kuriems vadovauja naujasis viceprezidentas Vensas. Jie nenori duoti pinigų Ukrainai. O svarbiausia, jie baiminasi, kad konfliktas peraugs į tiesioginį Rusijos ir JAV susidūrimą. Tačiau yra ir kita stovykla — tai būtent „karo partija“. Būtent jie ir bandys daryti rimtą spaudimą Trampui. Būtent siekdami įrodyti, kad karas JAV yra pelningas verslas. Trampas pats yra verslininkas, todėl jam bus sunku ginčytis su jų geležiniais argumentais.

Taigi manau, jog liūdnai pagarsėjusi „giluminė valstybė“ vis tiek galų gale privers jį daugmaž laikytis Amerikai įprasto kurso. Valdantysis politinis „elitas“, nepriklausomai nuo partinės priklausomybės, čia juk visada laikosi antirusiškų nuostatų ir linijos „sulaikyti Maskvą“. Ši linija nepriklauso nuo JAV vidaus politikos barometro svyravimų, nesvarbu, ar kalbėtume apie „Pirmiausia – Amerika“ poziciją, kaip ją interpretuoja Trampas, ar apie „taisyklėmis grindžiamą pasaulio tvarką“, apie kurią nuolat kliedi demokratai.

Apskritai respublikonai ir demokratai, kaip kažkas gerai pasakė, skiriasi juk tik vienu niuansu: demokratai reikalauja sunaikinti Rusiją nedelsiant, o respublikonai tvirtina, kad reikia sukaupti jėgas ir sunaikinti Rusiją „su garantija“...

Tačiau, kaip ten bebūtų, Trampas vis gi turi didelį pranašumą prieš rinkimus pralaimėjusią Kamalą ir apskritai prieš demokratus. Jis bent jau pasirengęs deryboms akis į akį su Putinu. Ir tai nėra mažai.


Trampas juk daug kartų yra pakartojęs, kad su Putinu atseit gerai sutaria ir jiedu tikrai suras bendrą kalbą. Aišku, nesąmonė yra kada Trampą demokratai vadina Putino draugu, tačiau ir kažkokio ypatingai didelio priešiškumo tarp jų irgi tikrai juk nėra. Bent jau man taip atrodo. Na ir Trampas juk yra realistas, jis labai aiškiai bent kelis kartus šiemet pasakė, kad Rusijos nė Napoleonas, nė Hitleris neįveikė. Nemanau, kad jis save laikytų už juos galingesniu...

Todėl esu beveik tikras, kad Trampas bent jau pabandys kaip nors sustabdyti konfliktą Ukrainoje. Juk ir pačiose JAV susikaupė daugybė problemų, pirmiausia vidinių, kurias Trampui dabar ir teks spręsti. Manau, kad jis neaukos savo šalies interesų dėl kokios tai ten Ukrainos. Juk rinkimus jis laimėjo žadėdamas pirmiausia pakeisti padėtį pačioje Amerikoje.

Labai daug kas čia dabar juk baisiausia piktinasi tuo, kad JAV valdžia Ukrainai skiria milijardus dolerių. Ypatingai po to kada tiek daug žmonių Amerikoje neteko darbo, daugybė verslų bankrutavo dėl kovido. Pinigai tad šiandien ir turėtų būti naudojami padėti skurstantiems amerikiečiams, atstatant ekonomiką, kuriant darbo vietas, o ne kad ginkluoti kažkokią tolimą Ukrainą, kuri daugumai amerikiečių visiškai nerūpi. Juk trys ketvirtadaliai amerikiečių tos Ukrainos net žemėlapyje negali rasti, kas buvo nustatyta kelių specialių apklausų keliu. Tačiau šiandien daugeliui žodis „Ukraina“ čia jau yra tapęs tiesiog ko ne keiksmažodžiu. Tuo pats įsitikinau, kada dirbau rugsėjo mėnesį kelias dienas šaudykloje, kur treniruojuosi pilietinio karo atvejui, ir turėjau progos pabendrauti su būtent tokiais amerikiečiais, kas ypač aistringai palaiko Trampą.

Prisiminkime, ką Trampas sakė apie valdžios „pagalbą“ nukentėjusiems nuo neseniai čia buvusių kelių baisių uraganų. Jis juk ypatingai pabrėžė, kad JAV taip aktyviai dabar remiant Ukrainą, eiliniai amerikiečiai lieka be deramo dėmesio. Nuo uraganų nukentėję, viską praradę žmonės iš JAV valdžios gavo tik vos po 750 dolerių! Todėl, Trampo nuomone, astronominių sumų skyrimas Ukrainai šitokių stichinių nelaimių, ištikusių pačią Ameriką, fone atrodo tiesiog absurdiškai. Taip elgdamiesi Baidenas ir Kamala pažemino milijonus amerikiečių. Kišti pinigus į Ukrainą, kada pačioje Amerikoje dabar šitokia sunki ekonominė padėtis, yra tiesiog įžūlus pasityčiojimas iš žmonių.

Beje, neseniai paaiškėjo, kad dvejus metus JAV siuntė elektros transformatorius Ukrainos energetikos sistemai atkurti, o dabar paprasčiausiai jų neužtenka pačios Amerikos nukentėjusiose valstijose atkurti elektros tiekimą. Reaguodami į tai, pasipiktinę Floridos gyventojai net ėmė siūlyti pervadinti valstiją... į Ukrainą.

Trampas per savo rinkiminę kampaniją nuolat kartojo, kad karas prieš Rusiją gali virsti trečiuoju pasauliniu, gal net branduoliniu karu. Todėl man ir atrodo, kad jis puikiai supranta, jog nereikia kurstyti toliau konflikto Ukrainoje, kuris gresia peraugti į būtent branduolinį karą. Jis juk ne kartą yra tai sakęs. Pagaliau, pats Trampas, kitaip nei Kamala, juk turi vaikų, anūkų, jis nenori, kad jie sudegtų branduolinio karo liepsnoje.

Žinoma, labai svarbu ir tai, kokias sąlygas Trampas pasiūlys Rusijai. Jis jau turi tam tikrą planą, bet, sprendžiant iš įvairių informacijos šaltinių, šis planas Rusijai kelia didelių abejonių... Putinas ne kartą yra sakęs, kad Rusija pasirengusi deryboms. Ir iš Vakarų jis reikalauja tik vieno —  atsižvelgti į Rusijos geopolitinius interesus.


Hipotetiškai Trampas galėtų, aišku, pateikti Rusijai griežtą ultimatumą, kad ši nedelsiant sustabdytų savo vadinamąją spec. operaciją. Tačiau tai mažai tikėtina, nes kaip realistas ir pragmatikas jis puikiai supranta, kad Putinas to nepadarys. O koks tada būtų rezultatas? Pažadėjo sustabdyti karą, bet nesustabdė?..

Verslininkas Trampas (o jis juk yra aukščiausio kalibro verslininkas) tikriausia pradės, aišku, nuo kietos ir net gal būt kategoriškos pozicijos, gal net ir nuo kažkokio ultimatumo. Iš pradžių jis tikriausia gąsdins ir grasins, bet paskui vis gi derėsis...

Beje, taip pat galime užduoti sau hipotetinį klausimą: Kas bus jeigu Trampas primygtinai reikalaus taikos Ukrainoje, o pati Ukraina jam pasakys „ne“? Arba Europa...

Akivaizdu, kad Europa viena pati negali tęsti šio konflikto su Rusija. Jeigu Amerika atsiribos, tai tada ir karo veiksmai Ukrainoje paprasčiausiai baigsis.

Tačiau vėlgi svarbu prisiminti, kad Amerika — tai būtent „giluminė valstybė“, didžiosios korporacijos ir karinis-pramoninis kompleksas, Volstrytas, bankai, vadinamieji „neokonai“, daugybė politikų „vanagų“, o ne vien tik prezidentas. Turime prisiminti, kad per pirmąjį prezidentavimo laikotarpį būtent kaip tik ta vadinamoji „giluminė valstybė“ juk ir nedavė Trampui nieko realiai nuveikti. Ji tiesiog tarsi surišo jam rankas ir kojas.

Taigi ir per antrąją kadenciją gali atsitikti taip, kad Trampas bus prezidentas, o „giluminė valstybė“ vis tiek reikalaus iš Europos: kariaukite toliau. Tuomet gal ES toliau rems Ukrainą ir be Trampo pritarimo. Taigi karas ten tęsis „iki paskutinio ukrainiečio“, ar gal būt net ir iki branduolinės apokalipsės...

Na o Zelenskis, tai jis, aišku, pats savaime ir išvis nėra subjektas. Jis tik marionetė. Yra jo lėlininkų  įsakymas „kovoti su Rusija iki paskutinio ukrainiečio“ — jis ir vykdo. Jei įsakymas pasikeistų, jei Trampas jam pasakys savo firminį „You're fired!“ („Tu atleistas!“) — Zelenskis neišdrįs nepaklusti...

Kad ir kaip ten būtų, kartoju, dabar vis tiek labiau tikėtina, kad Jungtinės Valstijos pradės derybas su Rusija dėl karo Ukrainoje nutraukimo sąlygų. Tačiau visų pirmiausia reikia suprasti, kad JAV prezidentas darys tai, kas naudinga ir palanku Amerikai, o ne Rusijai...

Pažiūrėsime, kas nutiks, bet esu įsitikinęs, kad niekas smarkiai nepasikeis. Kartoju, neturėtume iš jo tikėtis stebuklų. Rusija ir JAV yra amžini geopolitiniai priešininkai. Arba, paprasčiau tariant, yra priešai. Trampas visų pirma yra Amerikos valstybininkas, kuris ir toliau rems Amerikos geopolitiką, taigi ir konfliktą su Rusija. Nes juk „Rusijos sulaikymas“ ir yra Amerikos geopolitika.

Todėl tikėtis didelių pokyčių būtų daugiau nei kvaila. Nepriklausomai nuo to, kas kada nors buvo jos prezidentu, JAV visada buvo Rusijos priešas. O dabar ji ir išvis yra priešas Nr. 1. Nemanau, kad valdant Trampui tas pasikeis. Svarbiausia, kad gal nebus bent blogiau.

Bus, kas bus, pagyvensim – pamatysim, tačiau malonu dabar žiūrėti į triumfui besiruošusių demokratų verksmą...  „Gavome į užpakalį“, — sakė Džimas Messina, įtakingas demokratų politinis strategas, kadaise vadovavęs Obamos rinkimų kampanijos štabui.

Internete juk net yra paskelbtas sąrašas „žvaigždžių“, kur prisiekė išvykti iš JAV, jeigu rinkimus laimės Trampas. Tokių „režimo aukų“ yra 33, tarp jų Alekas Boldvinas, Tomas Hanksas, Džordžas Klunis, Robertas De Niro, Samuelis L. Džeksonas, Šeron Stoun, Lady Gaga, Teilor Svift... Internete taip pat primenama, kad dainininkė Šer, muzikantas Bono ir aktorius Robas Reineris grasino net...  nusižudyti, jeigu rinkimus laimės Trampas...

Beje, tokiems pabėgėliams nuo Trampo juk net pasiūlytas specialus kruizas aplink pasaulį, kuris truks visus ketverius jo kadencijos metus. Vienvietė kajutė, kur „viskas įskaičiuota“, kainuos mažiausiai 256 tūkstančius dolerių, o dvivietis kambarys — nuo 320 tūkstančių. Per ketverius metus truksiančią kelionę nepatenkintieji Trampu galės aplankyti 140 šalių visuose septyniuose žemynuose.

Bet reikia prisiminti, kad panašiai buvo juk ir 2016 metais. Tada irgi nemažai įžymybių taip pat skelbė, kad paliks JAV, tačiau galiausiai niekas niekur neišvyko...

Aš tai, nepriklausomai nuo mano požiūrio į Ameriką (mano požiūris visiems gerai žinomas, juk net storą knygą apie ją kadaise parašiau), kadangi čia gyvenu ir tikriausia savo žemiškąją kelionę būtent čia ir užbaigsiu, vis gi viliuosi, kad gal būt čia bent jau kažkas bent kažkiek pasikeis į gerąją pusę. Na ir, aišku, kaip ir bet kuriam sveiko proto žmogui, branduolinės apokalipsės tai man tikrai nesinori, bent jau kol pats esu dar gyvas...

Ruduo jau artėja prie pabaigos, grožio mažai belikę, bet užtat nuotaika tikrai kurkas nepalyginamai pakilesnė nei kad buvo prieš mėnesį. Dabar ir išties čia vilties laikotarpis, tikrai tikimės bent jau kažkokių realių permainų. Kaip kad kadaise Viktoras Cojus dainavo, пеpемен тpебyют наши сеpдца, пеpемен тpебyют наши глаза... Ką gi, viltis juk, kaip sakoma, durnių motina, ir ji, sako, numiršta paskutinė...








2024-11-20

Apie karo grėsmę su buvusiu JT ginlų inspektoriumi Scott Ritter

 


https://www.youtube.com/live/ezQ0aY-csFM

Scott Ritter : Bidenas staiga tapo svarbus, nes jis pradeda Trečiąjį pasaulinį karą.

Vertimas į rusų kalbą:https://www.youtube.com/watch?v=ACkfWNfh_Tk

Video minimas dokumentas:

Dekretas dėl Rusijos Federacijos valstybinės politikos branduolinio atgrasymo srityje pagrindų patvirtinimo

Valstybės vadovas pasirašė dekretą „Dėl Rusijos Federacijos valstybinės politikos branduolinio atgrasymo srityje pagrindų patvirtinimo“. 2024 m. lapkričio 19 d.

http://kremlin.ru/events/president/news/75598

http://static.kremlin.ru/media/events/files/ru/KrzVeeTCkT05CCvgIoY03xuvIdkVslkx.pdf





2024-11-19

Kaip atpažinti kvailą asmenį?


Straipsnyje "Kaip atpažinti protingą asmenį" buvo pasiremta prof.Jono Grigo stebėjimais ir prof. Sergejaus Saveljevo žmogaus smegenų tyrimais.

O kaip atpažinti kvailą asmenį? Paprasčiausias būdas - pažiūrėti į veidrodį. Tik kas iš mūsų prisipažins, kad yra kvailas?

Pastebėjau kelis Lietuvos visuomenės kvailėjimo požymius, kuriuos sumuojant, manau, ir gausime kvailo mūsų bendrapiliečio portretą.

Kvailio požymiai:

Kvailys nesugeba kontroliuoti savo kalbos ir periodiškai į ją įterpia klausimą "Ar ne?"   "Ar ne?" naudojimas tapo tikra kvailumo epidemija. Pasitaiko, kad kvailiai sakinį pradeda žodžiu "Žėkit", o baigia šiukšliniais žodžiais "Skant škes" ir pan. 

Kvailys lietuvių kalbą teršia svetimų kalbų žodžiais. Kvailys galvoja, kad įterpdamas svetimų kalbų žodžius jis aplinkiniams atrodo protingesnis. Nuotraukoje - skelbimų lenta Sapiegų rūmų parke Vilniuje.

Kvailys negalvoja apie savo Tėvynės ir Tautos ateitį. Jam lietuvis nėra vertybė ir jis renka svetimtaučius konkursų nugalėtojais (pvz. "Lietuvos balso") samdo žaisti už Lietuvos pasididžiavimu buvusią Kauno "Žalgirio" krepšinio komandą.

Kvailiui svarbiausia asmeninė nauda, o ne bendrasis gėris. Todėl kvailys samdo užsieniečius ir negalvoja apie pasekmes lietuvių Tautai, nuostolius valstybei. Antikinėje Graikijoje tokie žmonės buvo vadinami "Idiotos".

P.S. Pateikiau tik kelis Lietuvos kvailio požymius. Būsiu dėkingas, jei padėsite nupiešti spalvingesnį  kvailio portretą.


2024-11-18

Kaip atpažinti protingą asmenį?


Akademikas prof.Jonas Grigas savo FB paskyroje prieš kelias dienas paskelbė publikaciją "Kaip atpažinti protingą asmenį pagal jo elgesį". Profesorius rašo:

Visi žmonės yra protingi, bet intelektas ne visų vienodas, ne vienodai ir elgiasi. Protingais sąlyginai vadinu aukštesnio intelekto ar sąmoningumo žmones. Keliaudamas po pasaulį sutikau daug protingų žmonių ir pastebėjau, kad asmens elgesys daug atskleidžia apie jo intelektą. Pažiūrėkime, kokie yra aukštesnio intelekto žmonių elgesio bruožai.
Jie yra savarankiški
Daugelis protingų žmonių mėgsta leisti laiką vieni su savo mintimis. Jie naudoja šį laiką apmąstymams, mokymuisi ar kūrybiniams užsiėmimams. Nors jie gali būti socialūs, jie nejaučia nuolatinės išorinės stimuliacijos poreikio ir yra patenkinti savo kompanija.
Jie pasitiki savimi.
Jie nesigiria savo žiniomis ar pasiekimais ir pasitiki savo žinojimo galimybėmis. Šis pasitikėjimas savimi leidžia jiems pripažinti, kad klysta, ir mokytis iš kitų nejaučiant grėsmės.
Jie visada nori išmokti naujų dalykų
Protingi žmonės yra nepasotinamai smalsūs. Jie visada ieško naujos informacijos – skaitydami, užduodami klausimus ar bandydami naujus dalykus. Žinių troškimas palaiko jų protą aktyvų ir padeda jiems augti intelektualiai.
Jie suprantamai gali paaiškinti sudėtingas idėjas
Tikras intelekto požymis yra gebėjimas sudėtingas sąvokas suskaidyti į lengvai suprantamas dalis. Tai rodo, kad jie giliai supranta problemą.

Jie daugiau klausosi nei kalba
Jie išklauso prieš pateikdami savo nuomonę. Jie supranta kitų žmonių informacijos vertę ir ja nuoširdžiai domisi. Kalbant jų žodžiai būna apgalvoti.
Jie pripažįsta, kad visko žinoti neįmanoma, o pripažinimą apie nežinojimą mato kaip galimybę mokytis. Jų sąžiningumas apie savo žinių spragas rodo savimonę ir nuoširdų įsipareigojimą tiesai.
Jie yra atviri pakeisti savo nuomonę
Protingi žmonės mąsto lanksčiai ir pakeičia savo nuomonę, kai išgirsta įtikinamų argumentų. Jų atvirumas skirtingoms idėjoms ir gebėjimas pritaikyti savo požiūrį yra pažinimo lankstumo požymis.
Jie užduoda apgalvotus klausimus
Užduodami klausimai daug atskleidžia apie intelektą. Protingi žmonės dažnai užduoda tiriančius, įžvalgius klausimus apie problemos esmę. Jie stengiasi viską suprasti giliai.
Jie yra empatiški ir dėmesingi kitiems žmonėms
Emocinis intelektas yra svarbus bendro intelekto aspektas. Protingi žmonės dažnai sugeba suprasti kitų jausmus. Jie atsižvelgia į savo žodžių ir veiksmų poveikį kitiems žmonėms, parodydami aukštą tarpasmeninio intelekto lygį.
Jie priima netikrumą
Jie supranta pasaulio sudėtingumą ir kad į daugelį klausimų nėra paprastų atsakymų. Jiems tinka dviprasmiškumas ir jie nejaučia būtinybės turėti savo nuomonę apie viską. Tai rodo niuansų supratimą apie gyvenimo sudėtingumą.
Jie turi humoro jausmą
Daugelis protingų žmonių vertina sąmojį ir humorą. Jiems patinka žodžių žaismas, satyra ir juokeliai, kuriuos suprasti reikia šiek tiek pagalvoti. Jų humoro jausmas atspindi jų gebėjimą įžvelgti ryšius, kurių kiti žmonės gali nesuprasti.
Jie suvokia save ir mąsto
Jie galvoja apie savo mintis ir elgesį, svarsto, kodėl jaučiasi ar elgiasi taip, o ne kitaip. Jų aukštas savimonės lygis leidžia suprasti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, o tai lemia asmeninį augimą.
Jie moka sutelkti dėmesį
Jų gebėjimas giliai sutelkti dėmesį leidžia jiems įsigilinti į sudėtingas problemas ir pasiūlyti kūrybiškus sprendimus.
Jie geba prisitaikyti
Šiais laikais svarbu sugebėti prisitaikyti. Protingi žmonės greitai mokosi ir gali koreguoti savo požiūrį pagal naują informaciją ar besikeičiančias aplinkybes. Šis prisitaikymas yra pagrindinis intelekto komponentas.
Jiems patinka intelektualios diskusijos ir debatai
Jie džiaugiasi galimybe keistis idėjomis, mesti iššūkį savo mąstymui ir mokytis iš kitų. Jie diskutuoja apie idėjas, o ne žmones, ir sutelkia dėmesį į temą, o ne į asmeninius išpuolius.


Man kelis dešimtmečius teko dirbti Mokslų Akademijos institutuose ir galiu jus patikinti, kad tikrai protingų žmonių, kurie atitinka profesoriaus pateikiamus kriterijus, yra labai mažai net tarp mokslininkų. 


Prof. Sergejus Saveljevas, vadovaujantis Rusijos medicinos mokslų akademijos Žmogaus morfologijos mokslinio tyrimo instituto Nervų sistemos vystymosi laboratorijai ir daug dešimtmečių tiriantis žmogus smegenis, sukūrė unikalų gebėjimų nustatymo pagal smegenų struktūras metodą. Interviu laikraščiui "AiF" jis pasakė:

S. S.: - Gabūs žmonės nuo paprastų žmonių skiriasi smegenų struktūra. Ir tai yra pati baisiausia duotybė, kurią gauname iš tėvų. Galime naudotis tik jau turimomis smegenų savybėmis. Jei vieno žmogaus smegenyse yra 2,5 karto daugiau kalbos aparato valdymo centrų nei kito, jis turi daugiau galimybių tapti geru kalbėtoju. O neturint smegenyse išreikštų struktūrų, atsakingų už smulkius koordinuotus rankų, akių, galvos judesius, vargu ar galima tikėtis išskirtinių dailininko, juvelyro ar kišenvagio gebėjimų. Kad žmogus taptų genijumi, gebėjimų grandinė turi išsiskleisti iš karto, visa. Tai labai retas reiškinys.

„AiF": - Ar įmanoma daryti įtaką vaiko gebėjimams dar pastojimo etape?

S.S.: - Nieko negalima pakeisti. Dar ne. O ypač uolūs tėvai gali net pakenkti. Įsitikinę, kad jų vaikai turi kažkokių įsivaizduojamų išskirtinių gebėjimų, jie varo juos į visokius būrelius ir verčia groti smuiku. Ne todėl, kad juos myli, o todėl, kad taip sprendžia savo pranašumo problemą, stengdamiesi užauginti genijų. Ir dėl to jie vaikus labai sergsti nuo tų „pianinų“. Neįmanoma išugdyti gebėjimų, jei smegenyse nėra specializuotų sričių. Padaryti tam tikrą pažangą bet kokiame gebėjime galima tik tada, kai mobilizuojami kitoms užduotims skirti smegenų centrai. Bet tam reikėtų alinančio savęs įtempimo, milžiniškų pastangų.

„AiF": - Kaip tada ugdyti?

S. S.: - Nepastebimai siūlydami įvairius kūrybiškumo variantus. Nes jei smegenys struktūriškai linkusios į tam tikrą veiklos formą, jos mielai ja užsiims. Ateityje, sukaupus statistiką, kokios smegenys kam labiau tinka, bus galima tomografais (jie turėtų būti apie 10 kartų galingesni už šiuolaikinius, o tokie prietaisai jau yra ant sukūrimo slenksčio) įvertinti smegenų struktūrą ir surasti skirtingiems žmonėms tinkamą veiklą. Ir tada kiekvienas gaus dangišką malonumą iš to, ką daro. Be to, pagal smegenų struktūrų panašumą galima iš karto nustatyti profesiją, parinkti darnias poras.

„AiF": - Ar gabūs tėvai turės gabių vaikų?

S.S.: - Tikimybė didesnė, bet ne daug. Tikimybė, kad genijus atsiras ir atokioje taigoje, ir tarp oligarchų, yra maždaug vienoda. Kadangi formuojantis smegenims dalyvauja 350 struktūrų, genijų gimimas yra tikimybė, o ne dėsningumas.

Ar lyderiai yra netalentingi?

„AiF": - Kai kurie deputatai, regis, mano, kad ir pats kvailiausias dumos narys yra protingesnis už eilinį pilietį...

S. S.: - Beprasmiška ieškoti genijų tarp politikų ir valdininkų. Ir tai akivaizdžiai įrodo V. Lenino pavyzdys: pasaulinio proletariato lyderio smegenys, kurias tyrinėjo sovietų mokslininkai, turėjo pačią banaliausią struktūrą ir buvo artimos aukštesniųjų primatų smegenims. Politikų elgesys grindžiamas dominavimo principu, t. y. siekiu tapti pagrindiniu, kaip pavianų bandoje. Jie tam visiškai pajungia visą savo egzistenciją, visas savo smegenis.

„AiF": - Bet ne visi taip gali?

S. S.: - Ne. Dėl ilgos socialinės evoliucijos žmogaus smegenys prisitaikė vadovautis socialinėmis elgesio taisyklėmis, todėl pasiekti dominavimą yra nepaprastai sunku. O jei esi neprincipingas, amoralus, nesąžiningas, esi potencialus politikas. Toje pačioje Valstybės Dūmoje yra daugybė žmonių, buvusių visose partijose, kurie sugebėjo visiems pasiūlyti savo paslaugas.

„AiF": - Ar bolševikų mokslininkai rinko lyderių smegenis, kad įrodytų, jog jie buvo patys genialiausi?

S.S.: - Ir jie įrodė priešingai. Komunistai, atėję į valdžią, kaip materialistai, padarė išvadą: nėra sielos, nėra Dievo, todėl svarbiausia yra paslėpta smegenyse. Jie Maskvoje prie Visasąjunginės bolševikų komunistų partijos Centrinio komiteto įsteigė Smegenų institutą. Buvo sumanyta sukurti didžiųjų žmonių smegenų panteoną (kaip antikinėje dievų šventykloje) milžiniškoje Lenino statulos galvoje ant Tarybų rūmų stogo. Jie tyrinėjo įvairių rasių ir etninių grupių genijus, nusikaltėlius, filisterius.

Tačiau paaiškėjo, kad skirtingų žmonių smegenų skirtumai yra reikšmingesni nei net skirtingų rūšių gyvūnų. Smegenų struktūros pakeisti neįmanoma. Vadinasi, patys komunistai įrodė, kad sukurti idealią žmonių visuomenę nerealu dėl biologinių priežasčių. O kadangi pačiai utopistų Markso ir Engelso sugalvotai socialinės lygybės idėjai buvo padėtas riebus kryžius, iki 1940 m. visi tyrimai buvo sustabdyti, duomenys įslaptinti, o vėliau beveik visa informacija sunaikinta. Tai nulėmė mūsų šalies likimą.

„AiF“: Koks sprendimas?


S.S.: - Pradėkite rimtus šios srities tyrimus. Jei paskubėsime, po 3-4 metų jokia Amerika negalės mūsų pasivyti. Paskelbta technologija, leidžianti nustatyti genijus įvertinant smegenų struktūras. Belieka tik investuoti pinigus į jos kūrimą ir praktinį pritaikymą. Kas tai sugebės padaryti, galės valdyti pasaulį. Nes genijų atranka reiškia ne genijų kontrolę: daryk ką nori, niekas iki galo nesupras, kas vyksta. Vienas genialus ekonomistas bet kuriai ekonomikai gali padaryti daugiau žalos nei pats destruktyviausias ir kruviniausias karas. Manau, kad ramiai europiečiai ir amerikiečiai tokius darbus pradės ne šiandien, o rytoj, jei dar nepradėjo. Jei neskubėsime, niekas net nepastebės, kaip mus užkariaus.






2024-11-17

R.Sikorskis sieks Lenkijos prezidento posto. Ką apie jį mano lenkai?


Lapkričio 22 d. Pilietinė koalicija surengs pirminius rinkimus, kuriuose iš dviejų kandidatų - Varšuvos mero Rafal Trzaskowski ir užsienio reikalų ministro Radosław Sikorski - bus renkamas vienas kandidatas į 2025 m. prezidento postą.

Dabartinis Lenkijos užsienio ministras Rodoslavas Sikorskis - aršus antibaltas. Jis ne kartą šmeižė Lietuvą ir lietuvius.

„Noriu paauklėti lietuvius, kad negalvotų, jog ši**ti ant Lenkijos nieko nekainuos“, - "Twitter" yra rašęs Sikorskis.

Jo žodžiais, santykiai su Lietuva - blogiausi tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių narių. Tai R.Sikorskis tvirtino 2010 metais. Šio antibalto pozicija Lietuvos atžvilgiu ėmė švelnėti kilus karui Ukrainoje.  

Lenkijos spaudoje pasirodė daug publikacijų, kurių autoriai abejoja Rodoslavo Sikorskio tinkamumu užimti Lenkijos prezidento postą.

Žemiau - žinomos Lenkijos publicistės Elżbieta Królikowska-Avis mintys apie pretendentą į Lenkijos prezidento postą Rodoslavą Sikorskį, paskelbtos dienraštyje "w.Polytice".


Straipsnyje "Misteris Gafė, Nikodemas Dyzma iš Chobielino. Kodėl Radoslavas Sikorskis neturėtų kandidatuoti į Lenkijos prezidentus?" rašoma:

Ką tik buvo paskelbtos Pilietinės koalicijos kandidatų į prezidentus pavardės ir prasidėjo buldogų kova, ne, ne po kilimu, o ant kilimo. Radoslavas Sikorskis, nieko nelaukdamas, puolė savo varžovą Rafalą Trzaskowskį, dėl ko Donaldas Tuskas paragino būti santūriam, o iškart po to sukėlė muštynes, nes išėjo iš motininės TVN studijos neatsisveikinęs su vedėju.

Be nepatogaus ir beprasmiško Monikos Olejnik klausimo, kuri tikriausiai norėjo išgirsti ką nors apie lenkų antisemitizmą, R. Sikorskis dar kartą pademonstravo savo prastas manieras ir suteikė žiniasklaidai temą karštiems komentarams. Jau daugelį metų politikas garsėja savo nerangumu ir arogancija, o kartais - žr. įrašus Sowa - ir grubumo apraiškomis, todėl ne veltui yra vadinamas ponu Gaffe, ponu Gaffa. O prisistatymas „anglų džentelmenu“ šiais laikais - tiek Europoje, tiek Jungtinėse Valstijose - pasitinkamas tik sarkastiška šypsena. Šiaip ar taip, mažiau apie TVN, nors, kaip ten bebūtų, tai „Warner Bros. Discovery“ stotis. Žinant jo „blogą charakterį“, baisų temperamentą, ir „blogas manieras“, baisias šio politiko manieras, baisu pagalvoti, kas bus toliau. Jei jis nesusitvarko draugiškoje TVN, kaip jam seksis labiau įtemptoje situacijoje, pavyzdžiui, imant interviu iš viceprezidento J. D. Vince'o, žinančio jo antiamerikietiškumą, ir viešai išdykaujant tandemui Sikorskis-Applabaumas?

Jis taip pat nesugeba susidoroti, nes žino tik du būdus, kaip reaguoti stresinėse situacijose. Pirma, lozungai - atvejis, kai Sergejus Lavrovas buvo svečias Lenkijos ambasadorių susitikime ir jo akivaizdoje aptarinėjo Lenkijos užsienio politiką, arba „Prūsijos pagarbinimas“, kai jis paragino Vokietiją griebti ES šalis, tarp jų ir Lenkiją, už pakarpos. Antrasis būdas - įžeisti oponentą - kaip pranešime „ačiū, JAV“ arba pokalbyje su Jaceku Rostowskiu apie „paslaugų darymą“ Jungtinėms Valstijoms. Na, o kad būtum džentelmenas, neužtenka apsirengti „diplomatu“ su aksomine apykakle, jau vien dėl to, kad vienas iš pagrindinių anglų džentelmeno bruožų - valdyti emocijas, ypač neigiamas, o to jis nesugeba. Ir dar vienas nemenkas dalykas: Radoslavas Sikorskis, kaip Užsienio reikalų ministerijos vadovas, taip pat turėtų įvaldyti „diplomatinį kodeksą“, diplomato elgesio kodeksą, kuriame taip pat minima emocijų kontrolė. Nors jis antrą kartą tapo užsienio reikalų ministru, šio puikaus meno jam įvaldyti nepavyko. Dvi pravardės, kurias jis per tą laiką įgijo, daug ką apie jį pasako: Dyzma iš Chobielino. Abu jie buvo pataikaujantys.

O dabar keletas faktų. Dešimtajame dešimtmetyje, kai jis vedė Anne Applebaum, buvo kalbama apie nesantuokinius santykius. Ji, kilusi iš įtakingų Amerikos žydų iš Rytų pakrantės šeimos - tėvas buvo žinomas teisininkas ir energetikos kompanijų lobistas, motina vadovavo stambioms meno galerijoms - baigusi Jeilio, Sent Antonijaus koledžo Oksforde kursus ir Londono ekonomikos mokyklos magistro laipsnį, šiame tandeme buvo „aukštaūgė“. Sikorskis buvo kilęs iš kuklios intelektualų šeimos, politinio prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje prašytojas, Oksfordo bakalauras, ir mes kelis kartus susitikome POSK dešimtojo dešimtmečio pradžioje, 93-iųjų Lenkijos Seimo ir 95-ųjų Lenkijos prezidento rinkimų kampanijų proga. Konservatyvus, dėvintis padėvėtus kostiumus trumpomis rankovėmis, kuklus žmogus, geras kalbėtojas. Šiandien - arogantiškas kairysis liberalas, vilkintis Hugo Boss ar Gucci kostiumus, nuobodus ir nuspėjamas oratorius. Bet kokiu atveju į liberalius Rytų pakrantės salonus jis pateko žmonos dėka, išsiskyręs su „Teisė ir teisingumas“. Taip pat įdomu, kokį vaidmenį Applebaum suvaidino publikuojant jo straipsnius „Spectator“, kur, kiek pamenu, ji tuo metu buvo redaktoriaus pavaduotoja?

Iš karto po to jis padarė karjerą jį iškėlusioje konservatyvioje partijoje „Įstatymas ir teisingumas“. Dar vienas „gražus, didingas jaunuolis“, nepateisinęs partijos lūkesčių? Taigi, pirmasis valstybės sekretoriaus pavaduotojas Buzeko vyriausybėje, krašto apsaugos ministras hm, hm Marcinkiewicziaus kabinete, šeštosios kadencijos senatorius 2005-7 m. Tačiau kažkas nutiko ne taip, 2007 m. jo karjera žlunga ir jis palieka gynybos ministro postą kilus skandalui. Kas atsitiko. Žiniasklaida pranešė apie jo neoficialius ryšius su buvusiu WSI vadovu generolu Mareku Dukačevskiu (Marek Dukaczewski) ir jo įsikišimą į Baltarusijos šnipo Sergejaus Moničiaus naudą. Tada pagalbos ranką jam ištiesia D. Tuskas, ir R. Sikorskis noriai prisijungia prie savo žmonos, kairiųjų pažiūrų CNN, „New York Times“ ir „Washington Post“ sluoksnių. Pilietinė platforma jam atvėrė naujos karjeros galimybes: šeštos ir septintos kadencijos Seimo narys, Seimo pirmininkas ir užsienio reikalų ministras. Ar, turint omenyje potencialą, tai nėra Jerzy Kosinskio romano, o vėliau Halo Ashby'io filmo „Būti ten, pakankamai būti“ herojaus stiliaus karjera? O gal artimesnė nuoroda - Nikodemas Dyzma?


Po išsiskyrimo su „Įstatymu ir teisingumu“ išmintis kitame etape paskatino jį radikaliai pakeisti pažiūras - iš konservatyviųjų jis tapo kairiuoju liberalu. Su neofito užsidegimu jis puolė abiejų prezidentų Bušų Jungtines Valstijas, laurus rašė Barackui Obamai, vėliau - Bideno administracijai, nepalikdamas sauso siūlo Donaldui Trumpui. Jis visada rasdavo pretekstą pulti Teisės ir teisingumo partiją, kuri suteikė jam politinės karjeros galimybę. Ar tai Krylovo pasaka apie vijoklį, įkandusį valstiečiui, kuris išgelbėjo jai gyvybę? Buvo įsimintini žodžiai: „Aš mažiau bijau vokiečių galios nei vokiečių pasyvumo“, garsusis „Ačiū, JAV“ ir visiškos kvailystės, tokios kaip „Rusija vystosi ir žiūri į pasaulį, nors ir pagal kitokį kultūrinį kodą“, arba „Putinas, nėra žudikas; jei jis žudo, tai ne masiškai, o mažmenomis“. Norėtųsi paklausti, kvailys ar išdavikas? Na, vienas neatmeta kito. Bet kuriuo atveju viskas rodo, kad Radoslawas Sikorskis jau tada buvo antiamerikietiškas, provokiškas ir, kas iš dalies yra pasekmė, prosovietinis. O dabar: ar turėtų kandidatuoti į prezidentus kandidatas, kuris kartu su savo žmona, svarbia demokratinės žiniasklaidos figūra, daugelį metų įžeidinėjo didžiausią mūsų sąjungininką, prezidentą Donaldą Trumpą, kurio politika jau praėjusią kadenciją pasirodė esanti naudinga Lenkijai? Psichologai diagnozuoja: emociškai nesubrendusi, arogantiška asmenybė, turinti ego, aukštą kaip Timbuktu - meilės tėvynei įrodymų taip pat nėra, priešingai, o apie jo nuopelnus Lenkijai istorija nutyli. Be to, tai žmogus, turintis retą dovaną sukelti pašnekovo įniršį jau po pirmojo sakinio. Tokios nuomonės laikosi ir psichologai: tokie žmonės netinka valstybės tarnybai, nes jie blogai bendrauja su žmonėmis, ergo, yra neveiksmingi!

Ir tai dar ne viskas. Vos prieš metus įsiplieskė afera, iš kurios demokratinėje šalyje Sikorskis niekada nebūtų išsisukęs. Pirmiausia Nyderlandų „Amnesty International“ - tarsi šio politiko pasaulio sudedamoji dalis, - paskui nuomonę formuojantis „Politico“ ėmė domėtis, iš kur gaunama 40 000 eurų per mėnesį suma už neįvardytas „konsultacijas“. Tada olandų dienraštis „NRC“ pasiteiravo, kokie pinigai buvo gauti iš Arabų Emyratų už „konsultacijas“ forumo „Sir Bani Yas“ konferencijoje, o Belgijos dienraštis „De Staandard“ parašė: „Korupcija. Europarlamentaras Radoslavas Sikorskis tyli apie JAE pinigus“. Atsakydamas į šiuos rimtus kaltinimus politikas įvykdė paviršutinišką tviterio įrašą, o KO kolegos Donaldas Tuskas, Halickis ir, tiesą sakant, Slawomiras Neumannas stojo už jį ir reikalas nutilo. Jei Lenkija būtų demokratinė valstybė, R. Sikorskis bent kuriam laikui būtų dingęs iš politinės scenos. Kaip ir Bendruomenių rūmų parlamento narys Patrickas Merceris, kuris buvo pagautas priimantis pinigus už lobizmą Fidžio Respublikoje, kuri prieš kelerius metus buvo pašalinta iš Tautų Sandraugos ir turėjo būti vėl priimta. Iš pradžių Merceris buvo nušalintas nuo pareigų, o vėliau, spaudžiamas partijos kolegų, atsisakė parlamentaro mandato. Bendruomenių rūmuose ir Parlamente nėra vietos lobistams, ir Sikorskis turėjo pasielgti taip pat. Tačiau jis to nepadarė.

Grįžtant prie kandidato į aukščiausią valstybės postą - prezidento postą - atrankos kriterijų. Jis turi būti patriotas, atsidavęs Lenkijai ir lenkams, kurie už jį balsuoja tiesioginiuose rinkimuose, turi būti patikimas, skaidrus ir oriai atstovauti Respublikos didybei.

O Radoslavas Sikorskis su savo iškreipta biografija, radikalia pažiūrų kaita, keistais ryšiais, kompromituojančiu elgesiu ir verslo stiliumi - ne. Taip pat nesunku įsivaizduoti, kokie būtų Lenkijos ir JAV santykiai, jei prezidentu taptų toks antiamerikietiškas ir antitrumpiškas asmuo kaip ponas Gafa arba - taip jis vadinamas - ponas Applebaumas. Maža to, R. Sikorskis yra Altiero Spinelli grupės, kuri atstovauja kiečiausiai ir kairuoliškiausiai Europos Sąjungos daliai ir šiuo metu rengia „Supervalstybės Europa“ projektą, narys. Ir dar yra neseniai įvykusi byla kodiniu pavadinimu „Ponas Gafas TVN eteryje“. Manau, kad visi žinome, jog kalbama ne apie J. Applebaum kilmę, o apie jos antiamerikietišką ir antilenkišką elgesį pasaulio žiniasklaidoje. Dabartinę pirmąją ponią lenkai mėgsta, nes ji oriai atstovauja Respublikai, jos įvaizdžiui ir interesams. Ir ji nesivelia į kairiųjų CNN ar TVN, neįžeidinėja prezidentų ir tautų, nekovoja su konservatizmu ir nekovoja prieš krikščionybę. Tokios pirmosios ponios mes nenorime. Ne dėl jos kilmės, bet dėl jos profesinės veiklos, jos pasiekiamumo ir jos charakterio. Ji būtų rimta našta Lenkijai, taip pat koalicinei vyriausybei, sukeltų nesusipratimų ir krizių santykiuose su mūsų rimčiausia sąjungininke - Jungtinėmis Valstijomis. Sugadintų gerą Lenkijos vardą ir lenkų tautos kraują.

https://wpolityce.pl/polityka/713162-mister-gaffe-z-chobielinaaz-strach-pomyslecco-bedzie-dalej