2018-06-29

Orbanas Briuselyje: europiečiai nenori imigrantų, bet Europos lyderiai ignoruoja tautų valią


Ketvirtadienį Briuselyje, atvykęs į ES lyderių susitikimą, Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas žurnalistams pasakė, kad „nori atstatyti demokratiją Europoje“, nes ji yra pažeidžiama ES lyderių.

Jo žodžiais, Europos lyderiai ignoruoja tautų valią. „Dviejų dalykų nori žmonės“, - pasakė Orbanas.

„Vienas iš jų yra tai, kad mes daugiau neįsileidžiame migrantų, užtikrindami labai stiprią sienų apsaugą. Iš kitos pusės, tas, kas jau įvažiavo į [Europą], sugrįžta [į savo šalis].”

Vengrijos premjeras pareiškė, kad europinės demokratijos atstatymo klausimas turi būti išspręstas per artimiausius mėnesius ir bus užbaigtas iki Europos parlamento rinkimų sekančiais metais.

Orbanas pasakė, kad sprendimas iškelti pabėgėlių stovyklas už ES ribų reikš, ar Europos lyderiai eina demokratijos link. Yra šansas, kad derybos Briuselyje kryps europinės demokratijos atkūrimo kryptimi, pabrėžė jis.

„Mes priklausome demokratų stovyklai“, - pasakė Orbanas. „Europos sprendimas reiškia problemos sprendimą svarbiausio Europos principo pagrindu... vertybė numeris vienas-demokratija. Tam, kad pasiekti Europos sprendimą, demokratija turi būti atstatyta Europos Sąjungoje, ir Vengrija pasiruošusi tame dalyvauti“, - pasakė premjeras.

Vengrijos pozicija migracijos klausimu yra vienareikšmė, bet vyriausybė atvira deryboms, pasakė Orbanas Briuselyje. Pareiškime sakoma, kad Vokietijos vyriausybė prašė Vengrijos vyriausybę pradėti dvišales derybas šiuo klausimu. Jis pažymėjo, Vengrijos vyriausybė yra pasirengusi tokioms deryboms.


Šaltinis:


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą