2018-06-23

Salvini „daugiau nei vieno pabėgėlio“. Italija nori konfiskuoti du vokiškus NVO laivus, pažeidusius jūrų teisę


Italija pranešė apie ketinimą konfiskuoti du kontrabanda žmonėmis užsiimančius Vokietijos NVO laivus „Lifeline“ ir „Seefuchs.“ Šios NVO -„migrantų taksi“ pavadinimas – „Mission Lifeline“.

Laivus Italija ketina konfiskuoti, nes jie neturėjo juridinio pagrindo naudoti Olandijos vėliavą. Šiuo metu laive „Lifeline“ yra 226 nelegalių imigrantų, kuriuos šie NVO kontrabandistai pažeisdami jūrų teisę perima prie Libijos krantų ir veža į Italiją. Tai bandoma pavaizduoti, kaip žmonių gelbėjimą.


Dar 2016 metais buvo išaiškinta, kad Viduržemio jūroje veikiančios NVO yra žmonių kontrabandininkai. Apie tai mano straipsnyje „Pasaulinė afera: Afrikiečių nelegalų pervežimą iš Libijos į Europą organizuoja kontrabandistai, JAV, NVO, Malta, ES“ (žiūr. priede).

Priminsiu, kad pasikeitus vyriausybei Italijoje, ši šalis nustojo priiminėti žmonių kontrabanda užsiimančius laivus.

Italijos prekybos ministras Danilo Toninelli pareiškė, kad paėmęs migrantus, laivas pažeidė įstatymą, nes į pagalbą skęstantiems jau vyko Libijos pasienio tarnybos laivai, todėl laivai „Seefuchs“ ir „Lifeline“ bus konfiskuoti, kad nustatyti jų juridinį statusą. Sukėlė įtarimą tai, kad abu laivai veikė po Olandijos vėliava, nors nėra registruoti šioje šalyje, o tai reiškia, kad neturi teisės iškelti Olandijos vėliavos.Iki EK organizuoto susitikimo Briuselyje išvakarėse, kurį boikotuoja Vyšegrado šalys, Italija tęsia afrikiečių nepriėmimo liniją. Vicepremjeras ir VRM vadovas Matteo Salvini atsisako priimti migrantus, kurie atvyko į Vokietiją, nors prieš tai buvo registruoti Italijoje, rašoma Krone.

Penktadienį Salvini pareikalavo iš Maltos įleisti į savo uostą laivą „Lifeline“ su 239 nelegaliais imigrantais į uostą La-Valettą, o tada konfiskuoti šį laivą.„Ekipažas turi būti sulaikytas“, - pareikalavo Salvini. Malta atsisakė įsileisti laivą.

ES ateitis miglota

Salvini pasakė: „per metus išsispręs, ar bus vieninga Europa dar ar ne“. „Ar viskas tapo beprasmiška“, paaiškės derybose dėl ES biudžeto ir rinkimuose į ES parlamentą sekančiais metais.

NVO užsiima prekyba žmonėmis

Hagos vyriausybės teigimu, laivai "nelegaliai ir neteisėtai" plaukiojo su Olandijos vėliava, transporto ministras apkaltino nevyriausybines organizacijas "Lifeline" ir "Sea-eye". Hagos delegacija Europos Sąjungoje trumpųjų pranešimų tarnyboje Twitter sakė, kad šie du laivai nebuvo užregistruoti Olandijos registruose. Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas paaiškino dėl dviejų laivų, kad Vokietija palaikė ryšius su visomis susijusiomis šalimis ir pasisakė už greitus sprendimus.Tuo tarpu ES Parlamento Pirmininkas Antonio Tajani paragino atlikti nevyriausybinių organizacijų, dalyvaujančių pabėgėlių gelbėjimo darbe Viduržemio jūros regione, apklausą. "Tik Europos jūrų gelbėjimo leidimus turinčios organizacijos gali veikti Viduržemio jūros regione. Laivuose turi būti Italijos laivyno, pakrančių apsaugos arba ES pasienio agentūros Frontex atstovai", - sakė Tajani penktadienis Romoje.

"Negalima toleruoti nelegalių migrantų, besiverčiančių prekyba", teigė Tajani, kuris dalyvavo pabėgėlių diskusijose Romoje. Pagalbos organizacijoms turėtų būti kvalifikuotas personalas. "Mes negalime leisti nevyriausybinėms organizacijoms, kurios tarnauja taksi migrantams tarp Afrikos ir Europos", - sakė Europos Parlamento pirmininkas.

Tajani taip pat palankiai įvertino Austrijos remiamą pasiūlymą įsteigti vadinamuosius taškus Afrikoje ir Balkanuose. Pasak Europos Parlamento Pirmininko, kuris paragino ES lyderius kovoti mažiau ir rasti sprendimų, kaip apsaugoti ES išorės sienas, Europa gali priimti tikruosius pabėgėlius, o ne ekonominius migrantus. Libano stabilizavimas yra labai svarbus, sakė Tajani. Jis planuoja kelionę į Libiją ir Nigerį prieš vasaros pertrauką, paskelbė italų kalbą.

https://www.welt.de/politik/ausland/article178031660/Matteo-Salvini-Wir-koennen-keinen-Einzigen-mehr-aufnehmen.html

Prieš susitikimą Briuselyje Salvini pasakė:

„Mes net tik toli vieni nuo kitų pabėgėlių klausimu“. Pozicijos skiriasi dėl ekonomikos politikos, bankų reformos, dėl proficito Vokietijos užsienio prekybos. Skirtumai yra esminiai, rašoma die Welt.

Dėl Merkel ir Makrono siūlymų Salvini pasakė: „projektai, kuria buvo iš anksto parašyti ir išsiųsti paštu, neatitinka mūsų darbo stilių. „Be to Prancūzijos vyriausybė turi, pagaliau, liautis „teikti pamokas“ Italijai.

Nuorodos:


Priedas:

Mūsų valstybė, kuri nesirūpina savo piliečiais ir todėl yra greičiausiai išbėgiojanti ir išmirštanti pasaulyje (greičiau už pilietinio karo alinamą Siriją), pasišovė po savo sparnu priglausti apie pusantro tūkstančio „pabėgėlių“ iš Italijos ir Graikijos: išnuomoti jiems sostinėje būtus, maitinti, teikti nemokamas juridines, medicinos, švietimo ir kitokias paslaugas (kas dažnai lietuviui yra neprieinama). Bet kas per „pabėgėliai“ toje Italijoje? Vis daugiau pasirodo duomenų, kad taip vadinami „pabėgėliai“ yra už didelius pinigus į Europą vežami nelegalai, sienos pažeidėjai, kuriuos reikia ne vežioti, integruoti, o bausti už nelegalų sienos perėjimą ir deportuoti, o nusikaltėlius visą tai organizuojančius - sodinti į kalėjimą.

Žemiau pateikiamas italų tyrimas atskleidžia visą melą apie kažkokius tai „nelaimingus pabėgėlius Italijoje“. Tiesiog šokiruoja pateikiami faktai, kad kontrabandininkams padeda ir šį juodaodžių vergų vežimą į Europą vykdo pati ES, su JAV vyriausybe susijusios NVO.

Via Gefira, Italija

Kažkas keisto vyksta Viduržemio jūroje

Du mėnesius, naudodami marinetraffic.com, mes sekėme laivų, priklausančių NVO, judėjimą ir naudojomės data.unhcr.org. duomenimis. Mes sekėme kiekvieną dieną į Italiją atvykstančius imigrantus. Paaiškėjo, kad mes tapome stambios aferos ir nelegalių žmonių pervežimo operacijų liudininkais.

NVO, kontrabandistai ir mafija, esanti suokalbyje su Europos Sąjunga, gelbėjimo pretekstu perkėlinėjo laivais į Europą tūkstančius nelegalių migrantų, jiems padėjo Italijos pakrantės apsauga, su kuria jie koordinavo savo veiksmus.

Prekeiviai žmonėmis iš anksto susisiekdavo su Italijos pakrantės apsauga, kad tie suteiktų pagalbą ir perimtų įtartinus laivus. NVO laivai vykdavo į „gelbėjimo tašką“ net tada kada tie, ką reikėjo gelbėti, dar buvo Libijoje, krante. 15 laivų, kuriuos mes stebėjome, priklausė arba buvo paimti NVO į lizingą, reguliariai išvykdavo iš Italijos uostų, vyko į pietus, neilgam sustodavo Libijos pakrantėje, paimdavo žmones ir plaukdavo į Italiją, esančią už 260 mylių Italiją, nors Tuniso uostas Zarzis yra viso už 60 mylių nuo gelbėjimo taško.

Šios įtartinos organizacijos yra: MOAS, Jugend Rettet, Stichting Bootvluchting, Médecins Sans Frontières, Save the Children, Proactiva Open Arms, Sea-Watch.org, Sea-Eye ir Life Boat.

Realūs kėslai žmonių, stovinčių už šių NVO, neaiškūs. Jų motyvais gali būti pinigai, ir mes nenustebtume, jeigu tai būtų būtent taip. Jie gali būti taip pat nukreipiami politiniais sumetimais; veiksmai įsikūrusios Maltoje organizacijos MOAS, vežančios kontrabanda žmones į Italiją — geriausia garantija to, kad migrantų nebus Maltos pakrantėje. MOAS vadovauja maltietis jūrų karininkas, gerai žinomas už blogą elgesį su pabėgėliais (The Americans from MOAS ferry migrants to Europe Source Gefira). Gali būti taip pat, kad šios organizacijos yra valdomos naivių „geranorių“, nesuprantančių, kad, siūlydami savo pagalbą, jie veikia kaip magnetas afrikiečiams, tokiu būdu, to nenorėdami didina aukų skaičių, nekalbant jau apie tai, kad jų veiksmai destabilizuoja Europą.

Kiek bebūtų aukštinami šių organizacijų ketinimai, jų veiksmai yra nusikalstami, nes didžioji dalis migrantų neturi politinio prieglobsčio teisės ir to pasekoje jie atsidurs Romos ir Paryžiaus gatvėse ir susprogdins Europos stabilumą, stiprindami rasiniu pagrindu motyvuotą įtampą.

Briuselis sukūrė ypatingus įstatymus, kad apsaugoti prekiautojus gyvomis prekėmis nuo bausmės. Tam skirtame ES rezoliucijos skyriuje, pavadintame „Paieška ir gelbėjimas“, pasakyta, kad „privačių laivų savininkai ir nevyriausybinės organizacijos, padedančios gelbėjimui Viduržemio jūroje neturi bijoti bausmės už tokios pagalbos teikimą“ (European Parliament votes to protect ship masters during Mediterranean rescues Source Fairplay).

Per du mėnesius stebėjimų mes susekėme minimum 39 000 afrikiečių nelegaliai kontrabanda perkeltų į Italiją, kas buvo padaryta su sutikimu Italijos ir Europos valdžių.

<...> (nelegalus vežančių laivų aprašymai ir nuotraukos)

Papildymas:

Spalį mes aptikome, kad laivai keturių NVO rinko žmones Libijos teritoriniuose vandenyse. Mes turime įrodymus, kad šie kontrabandininkai iš anksto derino savo veiksmus su Italijos valdžiomis. Dešimt valandų iki to, kaip migrantai paliko Libiją, Italijos pakrantės apsauga nukreipė NVO į „gelbėjimo“ tašką; pilna ataskaita „Pagautos nusikaltimo vietoje: NVO užsiima kontrabanda ir prekyba žmonėmis“.


Organizacija MOAS glaudžiai susieta su žinoma amerikiečių privačia karine kompanija Blackwater, amerikiečių armija ir Maltos laivynu.

Pilna ataskaita: „Amerikiečiai iš MOAS perveža migrantus į Europą“.


Yra pilna ataskaita apie naudojamus laivus: „Armada NVO laivų, veikianti prie Libijos krantų“ ir apie tai, kaip žmones skatina pervažiuoti į Europą: „Mirties kelia į Europą palaiko internetas“.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą