2019-09-07

Merkel energetinė politika tampa košmaru Vokietijos piliečiams


Vokietijos Bundestago AfD partijos frakcijos bendrapirmininkė Alice Weidel rugsėjo 5 dieną partijos portale aptaria Vikietijos energetikos problemas. Ji remiasi pasaulyje garsios konsaltingo firmos McKinsey išvadomis, kuriose konstatuojama, kad Vokietija ritasi į „energetinę katastrofą“.

Dėl Merkel valdžios neatsakingos energetikos politikos saugumas energijos šaltinių tiekimo staigiai krenta. McKinsey prognozuoja, kad jau sekantį dešimtmetį Vokietija susidurs su elektros tiekimo problemomis. Ši situacija taps kritine atjungus visas atomines ir anglimi kūrenamas elektrines.

Weidel žodžiais, jau šią vasarą buvo kelios kritinės situacijos, kurios „atvedė Vokietijos energijos sistemą ties kracho riba. Tokiai pirmaujančiai industrinei nacijai, kaip Vokietija, tai neramūs požymiai, gresiantys mūsų klestėjimui.“


„Nepaisant į šį lemtingą kursą, federalinei vyriausybei net nepavyksta pasiekti užsibrėžtų tikslų dėl CO2 sumažinimo su pagalba energetinės pertvarkos“, - pažymi politikė. Ji tęsia: 

„Kokia katastrofa. Ir net finansiniu požiūriu perėjimas prie atsinaujinančių šaltinių tapo košmaru piliečiams: jau šiandien biudžetinė elektros energijos kaina šioje šalyje 45 procentais didesnė už vidutinę kainą Europoje. Tuo pat metu 54% vokiškos kainos už elektros energiją tenka mokesčiams. Energetika aukščiausiu laipsniu neteisinga. Todėl mes turime radikaliai pakeisti energetikos politiką: nuo ideologija motyvuotos politikos, grasinančios mūsų klestėjimui, pereiti prie protingos politikos, kuri tolimoje perspektyvoje garantuoja saugumą tiekimo Vokietijoje, kuri gyvybiškai būtina ne tik mūsų ekonomikai. Lemtingą energetikos pakeitimą reikia sustabdyti kaip galima greičiau!“

Vokietijoje gyvenantis žydų kilmės publicistas Olegas Veksleris yra daug dėmesio skyręs Angelos Merkel politikai, jos biografijai. Kelis jo darbus esu išvertęs ir aš. Vienas įdomiausių – „Angela Merkel kaip Štazi gyvatės kiaušinis“. Šio straipsnio pirmos dalies vertimas yra čia ir čia. Antroje šio straipsnio dalyje autorius daug dėmesio skirė Angelos Merkel nuopelnams griaunant Vokietijos branduolinę energetiką.

Veksleris pažymi, kad Vokietijos branduolinę energetiką Angela Merkel ėmė griauti nuo pat atėjimo į kanclerės postą 2005 metais. Didelė dovana Merkel ir Vokietijos žaliesiems buvo 2011 metų Fokušimos avarija Japonijoje. Ji padėjo žaliesiems laimėti rinkimuose vienoje iš stambiausių Vokietijos žemių Baden-Viurtemberge. Šios žemės premjeru tapo buvęs maoistas ir komunistas Winfried Kretschmann.

Vokietijoje raudonai-žali, Olego Vekslerio nuomone, kontroliuoja apie 80% spaudos ir 100 procentų televizijos. Jie ištisus mėnesius melavo apie Fokušimoje žuvusių skaičių, bet nutylėdavo, kad jie žuvo nuo cunamio ir žemės drebėjimo. Tuo tarpu nuo AE avarijos nežuvo nei vienas žmogus (!). Vokietijoje nebūna nei žemės drebėjimų, nei cunamių, o Japonija, kur tai nuolatos vyksta, toliau stato branduolinius reaktorius.

Tuojau po Fokušimos avarijos Merkel susidorojo su atomine energetika, nutarusi uždaryti dalį AE tuojau pat, o dalį iki 2022 metų, „pasodinant šalį ant rusiškų dujų ir padariusi šalį priklausomą nuo Putino ir Gaspromo.

Veksleris rašo: „Jeigu tikėti biografiniams žinynams, tai Merkel praeityje buvo fiziku. Ir pas ją turi būti pakankamai žinių šioje fizikos srityje, kad apskaičiuoti pasekmes“. Vokietija prarado dėl to beprotišką sumą — trilijoną eurų.“

Energetikos kompanijų RWE ir E.ON akcijų vertė drastiškai nukrito ir jos atsidūrė ties bankroto riba.

„Kaip ne paradoksalu, bet, uždariusi AE, Merkel laidoja dabar ir atsinaujinančius energijos šaltinius – vėjo ir saulės. Milžiniškos dotacijos vėjo ir saulės energetikai Vokietijai taps nepakeliamos", - mano Veksleris.

Saulės ir vėjo energetika normaliai gali funkcionuoti tik tuomet, jei tinkle yra energijos generacijos pajėgumų, kuriuos galima paleisti per labai trumpą laiką, kuomet nėra saulės ar vėjo. Tai didelė problema, kurią galimą išspręsti sukuriant specialias dujomis kūrenamas elektrines. Tokios elektrinės, kurių veikimas nereguliarus, yra nerentabilios, tuščias lėšų ir resursų švaistymas. Tai deda kryžių ant atsinaujinančių elektros šaltinių Europoje. Šiai temai skirtas video pateikiamas žemiau.

Nuorodos:Komentarų nėra:

Rašyti komentarą