2021-06-03

Izraelio sveikatos apsaugos ministerija: covid vakcina kartais sukelia miokarditą

 


Izraelio sveikatos apsaugos ministerija paskelbė oficialią ataskaitą, kurioje teigiama, kad antroji „Pfizer“ kovido vakcinos dozė tam tikro amžiaus žmonėms su tam tikra tikimybe sukelia miokarditą. Miokarditas yra širdies raumens uždegimas.

Sveikatos apsaugos ministerijos tyrimo, kuriame dalyvavo trys medikų komandos - epidemiologai, visuomenės sveikatos gydytojai ir mokslininkai - duomenimis, nuo 2020 m. gruodžio iki 2021 m. gegužės Izraelyje užregistruoti 275 miokardito atvejai, iš kurių 148 - iš karto po "Covid" vakcinacijos. - 27 atvejai po pirmosios dozės ir 121 atvejis po antrosios dozės.Beveik visi "vakcinos sukelto" miokardito atvejai pasireiškė 16-19 metų amžiaus paaugliams, rečiau - 19-30 metų žmonėms. Kaip sako gydytojai, kuo vyresnis žmogus, tuo mažesnė tikimybė, kad jis patirs tokią komplikaciją.

Nors oficialioje Sveikatos apsaugos ministerijos išvadoje atsargiai kalbama apie "tikėtiną ryšį", už jos aiškiai slypi gydytojų įsitikinimas, kad toks didelis miokardito atvejų skaičius tarp paskiepytų žmonių tikrai nėra atsitiktinis.

Informacija apie šią komplikaciją ne naujiena. Įvairiose šalyse buvo pastebėti skiepytų žmonių širdies raumens uždegimo atvejai, o Izraelio gydytojai specialiai nagrinėjo šį klausimą. Kaip pranešė Nachmanas Ešas, "nacionalinis kovidų vadybininkas", Izraelyje kasmet pastebimi perimiokardito protrūkiai, kuriuos sukelia įvairios virusinės infekcijos, todėl šio reiškinio priežastinis ryšys su kovidų vakcina buvo abejotinas.

Dabar Sveikatos apsaugos ministerija oficialiai paskelbė apie "tikėtiną ryšį" tarp skiepų ir miokardito.

Tačiau, Izraelio gydytojų duomenimis, 95 % atvejų ši komplikacija paskiepytiems žmonėms pasireiškė lengva forma: dauguma jų buvo hospitalizuoti iki keturių dienų.

Be to, atsižvelgiant į bendrą Izraelyje paskiepytų žmonių skaičių (daugiau kaip penki milijonai) ir "skiepijimo miokardito" atvejų skaičių (148), akivaizdu, kad tokia tikimybė yra labai maža. Nors nėra žinoma, kokia dalis "skiepijimo miokardito" atvejų nustatoma ir apie juos pranešama, bet visus rimtus šios ligos atvejus paprastai užfiksuoja medikai.

https://www.9tv.co.il/item/30505Komentarų nėra:

Rašyti komentarą