2023-05-31

Exxpress: "Sunkus smūgis Zelenskio oro pajėgoms: viena raketa sunaikino penkis naikintuvus"

 


Kol ukrainiečių bepiločiai lėktuvai bandė pakenkti Rusijos sostinei, Rusijos sparnuotoji raketa smogė Starokostianiovo oro uostui už 300 km į vakarus nuo Kijevo: Penki iš septynių ant kilimo ir tūpimo tako stovėjusių naikintuvų bombonešių Su-24 buvo sunaikinti. Apie tai šiandien rašoma austrų dienraštyje Exxpress.at.Šia netikėta ataka prieš karinį aerodromą, esantį toli už fronto Vakarų Ukrainoje, Rusijos kariuomenei pavyko išvesti iš rikiuotės beveik pusę Ukrainoje vis dar veikiančių fronto bombonešių Su-24: Penki iš septynių naikintuvų-bombonešių, dislokuotų 7-osios taktinės brigados aikštelėje Starokostiantynive, buvo visiškai sunaikinti, kai į juos pataikė rusų sparnuotoji raketa - tai dabar rodo neseniai Rusijos karinių tinklaraštininkų "Telegram" kanaluose išplatinta palydovinė filmuota medžiaga.
Ukrainos kariuomenės vadovybė jau patvirtino pataikymą į karinį oro uostą - tačiau sunaikinimo mastas sumenkinamas. Turint omenyje jau gerai žinomą dramatišką Ukrainos karinių oro pajėgų menkumą, palyginti su Rusijos eskadrilėmis, sudarytomis iš ore esančių naikintuvų, naikintuvų-bombonešių ir strateginių bombonešių, šis pataikymas į Starokostiantyniovą yra ypač skaudus Volodymyro Selenskio vyriausybei: Tai, kad šie penki naikintuvai-bombonešiai Su-24 buvo sunaikinti iš karto per sekundę, įvyko galimai netinkamu metu - juk Kijevas šiuo metu derasi dėl naikintuvų F-16 pristatymo, kurie vėliau neturėtų iš karto degti Ukrainos aerodrome.

Rusijos perspėjimas dėl F-16 tiekimo?

Į vakarus nuo Kijevo esančio karinio aerodromo užpuolimas taip pat rodo, kad Rusijos kariuomenės šnipinėjimo departamentas, matyt, yra gerai informuotas apie dabartines Ukrainos naikintuvų buvimo vietas. Jei palydovinės nuotraukos ir Rusijos agentai taip pat atskleistų naujas F-16 reaktyvinių lėktuvų bazes Ukrainoje, kurios, kaip spėjama, bus pristatytos dar šių metų pabaigoje, tuomet šie brangūs JAV gaminami lėktuvai netrukus taip pat taptų sparnuotųjų raketų atakų taikiniais.

Dabartinis penkių fronto bombonešių Su-24 praradimas yra dar viena Ukrainos kariuomenės kontrpuolimo, apie kurį skelbiama jau keletą savaičių, problema: todėl besiveržiančių dalinių parama iš oro yra dar mažesnė - dabar Kijevas turi tik septynis fronto bombonešius Su-25 ir, kaip pranešama, 17 šturmo kovinių lėktuvų Su-25, kurie gali paremti puolimo operaciją. Manoma, kad Rusijos karinės oro pajėgos savo aerodromuose tebeturi iki 270 bombonešių Su-24 ir 190 naikintuvų-bombonešių Su-25.

https://exxpress.at/harter-schlag-gegen-selenskyjs-luftwaffe-eine-rakete-zerstoert-fuenf-kampfjets/


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą