2016-09-30

Lavrovas: Mes negalime atmesti JAV bendradarbiavimo su teroristais SirijojeRusijos užsienio reikalų ministras Sergėjus Lavrovas pareiškė, kad Maskva neatmeta JAV bendradarbiavimo su teroristais galimybės. Jo nuomone, Vašingtonas gali turėti planą B, kuris numato tolesnį teroristų dalyvavimą nuverčiant Sirijos prezidentą Bašrą Asadą.

„Tarptautinėje Sirijos palaikymo grupėje JAV įsipareigojo atskirti opoziciją nuo teroristų, bet iki šiol JAV neįvykdė šių savo įsipareigojimų. Mes turime vis daugiau ir daugiau pagrindo galvoti, kad nuo pat pradžių jų planas buvo tame, kad apsaugoti „Frontą an-Nusra“ nuo smūgio ir palikti ją dėl viso pikto, planui B, kada ateis laikas pakeisti režimą“, — pasakė Lavrovas BBC.

Rusijos Gynybos ministerijos atstovas generolas-majoras Igoris Konašenkovas, komentuodamas JAV Valstybės departamento pareiškimą dėl teroro aktų galimybės ir situacijos Sirijoje, pasakė, kad panašūs tvirtinimai yra pripažinimas to, kad JAV turi globalų poveikį į teroristus.

„Jo (Džono Kirbi) žodžiai — pats atviriausias amerikiečių pusės pripažinimas, kad neva visa pilietiniame kare dalyvaujanti „opozicija“ — yra JAV kontroliuojamas tarptautinis teroristų „internaconalas“. Ypatingai sukrečia Džono Kirbi pripasižinime, kad amerikiečių poveikio į teroristus mastai, — globalūs. Ir siekia Rusiją“, — pasakė generolas Konašenkovas.

Jo žodžiais, Rusijoje gerai žinoma, kur būtent ir kiek Sirijoje, tame skaičiuje ir Alepo provincijoje, yra neafišuojami „specialistai“, užsiimantys planavimu ir vadovavimu teroristams.

Atsakydamas į BBC žurnalisto pareiškimą, kad „kad Rusijos URM nelabai laimingi ryšium su tuo, kas vyksta Alepo“, Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad į jo darbą neįeina patirti emocijas dėl to kas vyksta.

„Mano darbas nėra būti laimingu arba nelaimingu dėl ko nors. Aš galiu jums tik pateikti faktus“, — pareiškė Lavrovas BBC.

Toliau atsakydamas į žurnalisto žodžius dėl Sirijos prezidento Bašaro Asado likimo jis paaiškino, kad jo pasitraukimas niekada nebuvo kokių nors susitarimų objektu.

„Pradedant pirmuoju dokumentu dėl Sirijos — 2012 metų Ženevos kommiunike, — mes padarėme viską, kad įsitikinti tuo, kad vyriausybė bendradarbiaus. Jie pasirašė šį dokumentą po kelių dienų po jo priėmimo... Tiktai po metų ir kelių mėnesių sirų opozicija su nenoru pareiškė, kad jie pasirengę palaikyti šį dokumentą, jeigu Asadas pasitrauks, kas nebuvo sąlyga šio dokumento“, — reziumavo Lavrovas.

Tokiu būdu jis dar kartą pabrėžė, kad Maskva veikia pagal susitarimus dėl Sirijos, tuo tarpu JAV iki šiol neįvykdė savo įsipareigojimų dėl atskyrimo opozicijos ir teroristų grupuočių.

Lavrovo nuomone, retorika JAV atstovų, konkrečiai, nuolatinės JAV atstovės prie SNO Samantos Pauer, kas liečia Sirijos klausimą, Rusijos atžvilgiu nepriimtina. Rusijos URM vadovas pareiškė, kad Pauer elgiasi agresyviai.

„Aš manau, ji kiek agresyvi kaip JAV atstovė. Mes skaitom, kad visiškai nepriimtina naudoti tokią retoriką, tokią kalbą... Aš nenoriu aptarinėti mūsų partnerių manieras ir linkęs koncentruotis ties faktais, o ne tie isteriškais žmonių pasisakymais, kurie praranda savikontrolę“, — pareiškė Lavrovas.

Izraelio eksžvalgo (buvęs žvalgybos NATIV vadovas) Jakovo Kedmi ir Rusijos filosofo prof. Aleksandro Dugino nuomonės dėl situacijos Sirijoje:


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą