2016-09-14

WADA – nešvarus JAV įrankisHakerių grupė Fancy Bear,  internete išplatino dokumentus, įrodančius, kad Pasaulinė antidopingo agentūra WADA slėpė duomenis apie tai, kad JAV tenisininkės Serena ir Vinus Viljams naudojo dopingą.

JAV gimnastė Simona Beilz irgi nebuvo diskvalifikuota, nepaisant į jos teigiamą dopingo testą. Dokumentuose nurodoma, kad Serena Viljams 2010, 2014 ir 2015 metais su WADA palaiminimu naudojo oksikodoną, hidromorfoną, prednizoną, prednizoloną ir metiprednizoloną. Jos seseriai Vinus 2010 – 2013 metais WADA leido vartoti prednizoną, prednizoloną, trimcinoloną ir formeterolą. Diagnozės, kurios buvo priežastimi tokio sprendimo, dokumentuose nėra nurodomos.

2016 rugpjūčio mėnesį Simonos Reilz dopingo mėginiuose buvo surastas metilfenidamas (psichostimuliatorius). Bet tai nesukliudė jai pasirodyti Rio Olimpijadoje ir laimėti keturis aukso medalius. 20123–2014 metais Beilz buvo leista vartoti amfetaminą/dekstroamfetaminą.

Amerikiečių krepšininkė Elena Delle Donn 2016 metų rugpjūčio mėnesį buvo pagauta naudojant amfetaminą. Bet, kaip paaiškėjo, jai irgi leido naudoti šį preparatą.

Visos aukščiau išvardintos medžiagos yra WADA draudžiamų preparatų sąraše.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą