2023-06-23

Lenkai referendume dėl nelegalių migrantų perkėlimo tars - Ne. Tai parodė apklausa

 


Lenkų "wPalytice" rašo, kad birželio viduryje partijos "Teisė ir teisingumas" pirmininkas, Ministro Pirmininko pavaduotojas Jaroslawas Kaczynskis paskelbė apie referendumo dėl migrantų perkėlimo organizavimą. Tai Lenkijos atsakas į Europos Komisijos pateiktą ir faktiškai jau priimtą priverstinio migrantų perkėlimo planą.

"Tai pasityčiojimas iš Lenkijos, tai diskriminacija, labai įžūli! Todėl mes su tuo nesutiksime, nesutinka su tuo ir Lenkijos žmonės. Dėl to turi būti surengtas referendumas." - Seime kalbėjo Jarosławas Kaczyńskis. 


Portalo wPolityce.pl užsakymu studijos "Socialiniai pokyčiai" atliktos apklausos duomenimis, referendumo surengimo idėją palaiko lygiai pusė lenkų - tiksliau, 50 proc. Prieš referendumą pasisako 35 proc. apklaustųjų. 15 proc. neturi nuomonės šiuo klausimu.


Idėją surengti referendumą palaiko 75 proc. "Teisės ir teisingumo" rinkėjų, 31 proc. Pilietinės koalicijos rinkėjų, 51 proc. "Lenkija 2050" rinkėjų ir 59 proc. Konfederacijos rinkėjų.

Apklausa taip pat rodo, kad daugiau nei trys ketvirtadaliai lenkų visuotiniame balsavime nepritartų priverstiniam perkėlimui.

Atsakydami į klausimą:

Kaip balsuotumėte referendume dėl imigrantų iš Azijos ir Afrikos priėmimo į Lenkiją pagal ES perkėlimo planą?

- net 76 proc. respondentų atsakė, kad jie būtų prieš perkėlimo ir priėmimo planą.Už planą pasisakytų 24 proc. respondentų.

Įdomu tai, kad ne tik 92 proc. PiS rinkėjų, bet ir 43 proc. Pilietinės koalicijos rinkėjų, 76 proc. "Lenkija 2050" rinkėjų ir - tai aukščiausias rezultatas - 93 proc. Konfederacijos rinkėjų pasisakytų prieš priverstinį perkėlimą.

Apklausa atlikta naudojant CAWI (Computer Assisted Web Interview) metodą 2023 m. birželio 16-19 d., internetinėje apklausoje, visoje šalyje, reprezentatyvioje (pagal: lytį, amžių, gyvenamosios vietos dydį) lenkų imtyje. Apklausoje dalyvavo N=1041 asmuo.

https://wpolityce.pl/polityka/651775-nasz-sondaz-wysokie-poparcie-dla-referendum-ws-relokacjiKomentarų nėra:

Rašyti komentarą