2019-02-18

V4 šalys nepritaria Izraelio rasistiniam išpuoliui prieš Lenkiją


Lenkijos premjeras Mateusz Morawiecki šiandien pranešė, kad perdavė Višegrado šalių partneriams savo sprendimą nevykti į Izraelį dėl šios šalies rasistinių išpuolių prieš lenkų tautą.

Morawiecki Twitter parašė: „Nėra tarp mūsų pritarimo rasistiniams išpuoliams prieš bet kurį iš partnerių“.

Morawiecki pasakė: „Šiandien iš ryto aš perdaviau Vengrijos, Čekijos ir Slovakijos premjerams mūsų poziciją dėl Višegrado grupės susitikimo. Svarbus sprendimas dėl perkėlimo susitikimo su Izraeliu parodo, kad V4 vieninga, ir nėra pritarimo rasistiniams išpuoliams prieš vieną iš partnerių“.


V4 susitikimo atšaukimas įvyko po to, kai laikinai einantis Izraelio užsienio reikalų ministro pareigas Izraelis Kacas apkaltino visą lenkų tautą antisemitizmu ir pasakė, kad daugelis lenkų bendradarbiavo nacistais ir naikino žydus holokausto metu. „Antisemitizmas buvo įgimtas pas lenkus, prieš holokaustą, ir po holokausto“...“"lenkai įsiurbė antisemitizmą su motinos pienu“, - pasakė Katzas.

Vasario 13-14 dienomis Varšuvoje vykusi Artimųjų Rytų taikos konferencija tapo scena JAV ir Izraelio sionistų išpuolių prieš lenkų tautą. Pačią pirmą konferencijos dieną JAV televizijos kanalo MSNBC korespondentė Andrea Mitchell pareiškė, kad 1943 metų žydų sukilimas vyko prieš „lenkų fašistinį režimą,“ o sekančią dieną JAV valstybės sekretorius Maiklas Pompeo pagyrė lenkų budelį Franką Bleichmaną už jo „lenkiškos dvasios tvirtybę“ ir priminė apie restituciją žydų turto, prarasto holokausto metu.

Tuo skandalai nesibaigė, jų tęsinio autoriumi tapo Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu. Jis pasakė, kad karo metais „lenkai bendradarbiavo su naciais“. Lenkijos URM iškvietė Izraelio pasiuntinį Anną Azari pasiaiškinti dėl publikacijos Jarusalem Post, kurioje cituojami Izraelio premjero žodžiai, kad lenkai bendradarbiavo su naciais Antrojo pasaulinio karo metais. Lenkijos žydų istorijos muziejuje „Polin“ korespondentai paprašė Netanyahu pakomentuoti tą faktą, kad Lenkijos teismai vis dar gauna ieškinius tų, kas kaltina lenkų tautą dalyvavus holokauste. „Lenkai bendradarbiavo su nacistais ir aš nežinau nieko, kad kas nors būtų teisiamas už tokius pareiškimus“, - Jerusalem Post citavo premjerą.

Vasario 17 dieną Lenkijos premjeras Mateusz Morawiecki pranešė, kad neskris į Višegrado šalių grupės susitikimą Izraelyje, prasidedantį vasario 18 dieną. Apie tai Lenkijos premjeras informavo Izraelio premjerą Benjaminą Netanyahu telefoniniame pokalbyje. Buvo pranešta, kad Lenkiją atstovaus užsienio reikalų ministras Jacek Czaputowicz. Izraelio ministro Izraelio Katzo rasistinis pareiškimas padėjo tašką Lenkijos dalyvavimui V4 susitikime.

Reikia pažymėti, kad Lenkija tapo pirmąja Rytų Europos valstybe, kuri pasipriešino Izraelio ir tarptautinių sionistų organizacijų rasistiniams išpuoliams.

Izraelio rasistų įžūlumas senai peržengė sveiko proto ribas. Vakar Izraelio generolas Jakovas Kedmi, ilgą laiką vadovavęs šios šalies žvalgybai Nativ, apie Izraelio incidentą su Lenkija pasakė: „Jeigu Amerika pasakys, cholopai iš Lenkijos šoks hopaką“(žiūr. video). https://www.youtube.com/watch?v=QI5Yp3IUwXw

Nuorodos:Komentarų nėra:

Rašyti komentarą