2017-09-28

Balsavimas per rinkimus paštu – užprogramuotas rinkimų falsifikavimas? Nauji įrodymai


Rugsėjo 24 dieną įvyko federaliniai rinkimai Vokietijoje. Paprastai daugelyje Pasaulio valstybių  „Exit Poll“ rezultatai sutinka su baigtiniais rinkimų rezultatais. Vokietijoje įvyko kiek kitaip, paskaičiavus balsus į rinkimus atėjusių ir tų, kurie balsavo paštu“, balsų už AfD sumažėjo 0.5 procentinio punkto, už Merkel koaliciją jų padidėjo. Kodėl? Galima įtarti, kad per balsavimą paštu yra falsifikuojami rinkimai. (Nuotraukoje viršuje - kūriama "Jamaikos" koalicija Bundestage.)Balsavimo paštu „specifiką“ Vokietijos rinkimuose pastebėjo ir signataras Rolandas Paulauskas (žiūr. video). 
Rinkimų falsifikavimas paštu Austrijoje

Pernai gegužę prezidento rinkimai Austrijoje buvo suklastoti būtent per rinkimus paštu.
Daugiau negu 80% didžiausio Austrijos dienraščio Krone skaitytojų gegužės 28 dieną manė, kad rinkimus laimėjo Horstas Hoferis, o ne van der Bellenas. Gegužės 19 dieną 73 procentai Krone skaitytojų manė, kad prezidentu bus Hoferis.

Austrijos prezidento rinkimų pirmame ture balandžio 24 dieną laimėjo Horstas Hoferis, aplenkęs Van der Belleną 14%. Ši diena Austrijai jau buvo istorinė, nes pirmą kartą per visą pokario laikmetį į antrą turą nepateko nei vienas valdančiųjų centristinių, socialdemokratų ir liaudininkų atstovas.
Antrame rinkimų ture dalyvavo 72% rinkėjų, į rinkimų punktus atvyko 60,7%. Likę 885 tūkstančiai balsavusių savo biuletenius išsiuntė paštu.
Prieš balsų paštu skaičiavimą rinkimuose į Austrijos prezidento postą pirmavo Austrijos laisvės partijos (ALP) atstovas Norbertas Hoferis 51,9%, o buvęs žaliųjų pirmininkas Alexander Van der Bellen turėjo 48,1%.
Balsavimas paštu pakeitė situacija, laimėjo Bellenas, bet… Austrijos prokuratūra „Laisvės“ partijos skyriams pareikalavus pradėjo tyrimą dėl prezidento rinkimų rezultatų falsifikavimo. Konkrečiai, dėl rezultatų falsifikavimo balsuojant paštu.
Pažeidimai buvo užfiksuoti keturiose rinkimų apylinkėse Karintija iš Štirija žemėse.
Tyrimo metu paaiškėjo kiti įdomūs faktai. Waidhofene, žemutinė Austrija, Vidaus reikalų ministeriją (jos puslapyje fiksuojami rinkimų rezultatai). Nesutapo duomenys ir iš rinkimų apylinkių. Be to, paaiškėjo, kad keturių miestų Villach rinkimų apylinkėje balsai, balsavusių paštu, vyko anksčiau, negu buvo numatyta rinkimų instrukcijoje – po 9:00 ryto pirmadienį.
Labiausiai stebėtojai buvo sugluminti tuo, kad jau sekmadienį vakare VRM puslapyje pasirodė visuotinių rinkimų rezultatai, įskaitant balsavusius paštu. Pranešimas greitai buvo pašalintas. VRM atstovai tai paaiškino „techniniais nesklandumais“. „Techniniai nesklandumai“ rinkimų metu įvyko ir su Herberto Hoferio interneto puslapiu “norberthofer.at” , elektroniniu paštu: jis neveikė, jis buvo užblokuotas!
Laisvės“ partijos atstovai įtaria, kad balsavimas paštu galėjo būti panaudotas manipuliacijoms Van der Beleno naudai. Jie reikalauja anuliuoti rezultatus visuose rinkimų apylinkėse. Iki 8 birželio Hoferio šalininkai gali užprotestuoti rinkimų rezultatus konstituciniame teisme.
Krenta į akis ir tas faktas, kad 2016 metai paštu balsavo rekordinis rinkėjų skaičius – 641975. tuo tarpu 2010 metais, tiktai 376197. Neaiškus ir pakvietimų balsuoti talonų likimas, jie dėl neaiškių aplinkybių nepasiekė adresatų.
Interviu dienraščiui Krone Austrijos laisvės partijos pirmininkas Heinz-Christian Strache į klausimą, ar jo nuomone „rinkimų rezultatai buvo sufalsifikuoti“, atsakė, kad „įstatymas viską tiksliai suformuluoja“, viską tirs „neutralūs kontrolės organai, o tada priimsime sprendimą“.
Signataras Audrius Butkevičius taip pakomentavo prezidento rinkimus Austrijoje: „Prisiminkime, kaip gražiai ir akimirksniu buvo suėstas toje pačioje Austrijoje išrinktas Jorgas Haideris… Austrija nuo seno garsėjo kaip finansine bei politine prostitucija užsiimanti šalis.“
„Tai yra valstybėlė, kuri pardavinėja save į kairę ir į dešinę, nuolat sukčiaudama ir manipuliuodama. Taigi, visas šis puikiai veikiantis finansinių svertų mechanizmas buvo mestas išspręsti neprognozuojamai politinei situacijai ir per šiuos rinkimus.“
„…suveikė pasipriešinimo mechanizmai – tiesiog dar kartą buvo sumanipuliuota rinkėjų balsais. Galimybės balsuoti paštu ar internetu tokius fokusus leidžia padaryti…“
„Tol, kol Europos visuomenės nesiims tokių drastiškų veiksmų, siekdamos sukontroliuoti sukčius valdžioje, austriškos situacijos tęsis ir toliau. Dar kartą prisiminkime nelaimingą J.Haiderio istoriją ir taps aišku, kaip yra manipuliuojama.“

Naujausi fokusai su balsavimu paštu Austrijoje
Spalio 15 dieną vyks Austrijos nacionaliniai rinkimai, bet jau rugsėjo 26 dieną dienraštis Krone paskelbė apie pirmą nesusipratimą – dviejuose vokuose balsavimui paštu buvo aptikta įdėta po du biuletenius! Tai atrasta vos patikrinu pirmą partiją vokų.
VRM kalba apie „vienetinius atvejus“, bet galėjo būti, rašoma Krone, tokie „vienetiniai atvejai“ buvo visuose ankstesniuose rinkimuose Austrijoje.
Vieni iš tokių rinkimų Austrijoje kaip tik buvo labai abejotini Prezidento rinkimai 2016 metais. Tada buvo surasta 77926 pažeidimai balsuojant paštu. O kiek jų nebuvo surasta.

Mano manymu, štai tokio tipo nesąžiningas balsavimas paštu į Vilniaus mero postą galėjo atvesti korumpuotos liberalų partijos atstovą R.Šimašių.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą