2018-05-12

Lenkijoje vidutinis atlyginimas yra 1100 eurų, Lietuvoje - 876,4 eurų


Lenkijos radijas pranešė, kad Vyriausios statistikos valdybos duomenimis pirmą šių metų ketvirtį vidutinis atlyginimas Lenkijoje buvo 4622 zlotai (beveik 1100 eurų). Prieš metus vidutinis atlyginimas Lenkijoje buvo 4516 zlotų.Sodros duomenimis, vidutinis užmokestis Lietuvoje yra 876,40 eurų, tai yra beveik ketvirtadaliu mažesnis negu Lenkijoje.

Dievas nubaudė Lietuvą. Tai Jis padarė nuolatos į valdžią atvesdamas užkietėjusius vagis. Šie gi vagimis padarė ir visus aplink save buvusius. Tai atsispindi žlugusios Lietuvos ekonomikos rodikliuose, juokingai mažuose atlyginimuose, pensijose, paramoje vaikams.

Gegužės 10 dieną Lenkijos Seimas priėmė įstatymą, kuriuo parlamento nariams algos bus sumažintos 20%. Šiuo sprendimu bandoma numalšinti visuomenės kritiką, kurią sukėlė ministrų piniginės premijos.

Šiuo metu Lenkijos parlamentarų atlyginimai kol kas siekia 10.000 PLN (2.351 eurų) per mėnesį. Palyginimui, Lietuvoje paprasto Seimo nario alga sudaro 2.570 eurų.

Dar sugalvotas įdomus priedas: Valstybės politikams mokamas priedas už ištarnautus Lietuvos valstybei metus nuo 1990 m. kovo 11 d. einant pareigas, nurodytas Valstybės tarnybos įstatyme. Priedą už ištarnautus valstybei metus sudaro 3 procentai valstybės politiko pareiginės algos už kiekvienus trejus metus, tačiau priedo dydis neturi viršyti 30 procentų pareiginės algos.

Tarytum, seimo nariai dirbtų kokioje nors akmenų skaldykloje ar cheminės pramonės įmonėje, kitoje sveikatai žalingoje aplinkoje. Šis priedas neturi jokios logikos, nes jį gali gauti nuolatos tik per sąrašus patenkantis asmuo, jis nesusietas su darbo rezultatais, pvz. parengtų ir patvirtintų įstatymų skaičiumi.

Aš manau, kad Lietuvoje seimo nario ir valstybės tarnautojų atlyginimai turi būti susieti su vidutiniu atlyginimu valstybėje, tuomet jiems būtų didesnis stimulas dirbti, o ne vogti.

Nuorodos:
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą