2018-05-28

Nelegalai veržiasi per Balkanus. Austrijos vyriausybė svarsto apsisaugojimo galimybesBalkanuose susiformavo naujas nelegalių migrantų maršrutas į Vakarų Europą. Austrijos liaudies partija ÖVP ir Austrijos liaudies partija FPÖ planuoja valstybės apsaugojimo priemones.

Šiuo metu Vakarų Balkanuose susikaupė 30-40 tūkstančių pabėgėlių.

„Vyriausybė padarys viską, kad išvengti 2015 metų situacijos“, - pasakė Austrijos kancleris Sebastian Kurz. Jo nuomone, ES pasieniečiai turi vykti į Šiaurės Afriką. Europos pasienio kontrolės agentūra Frontex, jo nuomone, turi gauti mandatą vykti „į trečiąsias šalis sutikus jų vyriausybėms“.
Austrijos valdžia numato mažinti išmokas „pabėgėliams,“ reikalauti iš jų vokiečių kalbos žinių minimumo, mokant išmokas tiems, kas kalba vokiškai, kad pilnas minimalias pajamas gautų tik tie, kurie kalbą B1 lygmeniu (aukštesnis vidurinis lygis). ÖVP ir FPÖ partijų lyderiai yra įsitikinę, kad šis reglamentas bus priimtas.

Austrijos vidaus reikalų ministras buvo įpareigotas pirmadienį susisiekti su kolegomis iš Graikijos ir Slovėnijos. Austrijos Kancleris šią savaitę planuoja kalbėtis su Albanijos premjeru, kad sustabdyti „pabėgėlius“ prie išorinė ES sienos. Jeigu pabėgėlių prie ES išorės sienų sustabdyti nepavyks, tuomet Austrijos valdžia planuoja uždaryti savo sienas.Nelegali imigracija per Graikiją šiais metai išaugo 150%. Iš Slovėnijos, Bosnijos ir Hercogovinos yra pranešama apie galimą „pabėgėlių“ atvykimą.

Šaktinis:Komentarų nėra:

Rašyti komentarą