2022-02-17

Vandalai ir vėl išniekino Lietuvos herbą

 Vasario 17 d. LRT pranešė, kad grupė feminisčių ant balkonėlio Pilies gatvėje surengė protestą prieš moterų diskriminaciją (valstybėje, kur 2 iš trijų aukščiausių postų užima moterys!!!), reikalvo ratifikuoti Stambulo konvenciją. 

Šie žmogai išsityčiojo iš Valstybės herbo, ant balkonėlio užkabino žalią audeklą, ant kurio buvo pavaizduotas Vyties surogatas (žiūr. nuotrauką). Tai daryti draudžia Baudžiamasis Kodeksas, kurio 127  straipsnis sako: 

Valstybės simbolių išniekinimas. Tas, kas viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, subjaurojo ar kitaip išniekino Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Vandalų, išsityčiojusių iš Lietuvos herbo, portale Manoteises.lt rašoma:


"Artėjant Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai grupė feminisčių kviečia minėti ne tik Vasario 16-ąją, bet ir vasario 17-ąją. Tą dieną prieš beveik šimtmetį surengta protesto akcija, reikalavusi įtraukti moteris į Lietuvos Tarybos sudėtį. Iniciatorės sako, kad tokios dienos minėjimas visuomenei primintų moterų indėlį atstatant valstybę bei padėtų suvokti, kad nepriklausomybės akto signatarėmis moterys netapo nesilaikant anksčiau duotų pažadų. Iniciatyvinė grupė vasario 17 dieną siūlo pavadinti Nacionaline emancipacijos diena...  

Kodėl keliant politinius klausimus šiems vandalams prireikė išsityčioti iš Lietuvos herbo? 

Ketinu kreiptis į Generalinį prokurorą, kad jis užkardytų šį vandalizmą.

Tai ne pirmas vandalų grupės išpuolis prieš valstybės simbolius. Panašų akibrokštą valstybės simbolių negerbiantys žmogai buvo iškrėtę 2018 metais, dėl ko tuomet aš irgi kreipiausi į Generalinę prokuratūrą.

Priedas: 2018 metais mano skelbtas pranešimas


Prokuratūra vandalams leido niekinti Lietuvos valstybės herbą Vytį


Spalio 20 dieną aš kreipiausi į Lietuvos generalinį prokurorą su prašymu nubausti vandalus, kurie vasario 17 dieną ant viešbučio „Narutis“ balkono išniekino Lietuvos valstybės herbą ir vėliavą.įrašas atstatytas 2022-02-17


Kovo 19 dieną aš gavau atsakymą į mano skundą iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato apie atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą.

2018 metų balandžio 5 dieną aš gavau registruotu laišku balandžio 27 dienos prokuroro raštą, kuriame pranešama, kad mano skundas yra atmestas, kadangi „nenustatyta nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos BK 127 str., požymių (Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p.).“Štai ir viskas, tyčiotis iš Lietuvos valstybės herbo prokurorai ir policija leidžia.

Tiesa, aš dar galiu šį nutarimą skusti Vilniaus m. apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjui.

Neskusiu. Neatiminėsiu duonos iš prokurorų ir policijos, juk tai jų darbas ginti valstybės simbolius. Juk tai jų darbas tarnauti Lietuvai.

O gal jie visi bijo, kad Sorošo finansuojamos feminisčių, sufražisčių ir lesbiečių gaujos sutrins visus juos į miltus, ims Sorošo ir Co. nupirktoje spaudoje persekioti, šmeižti?

O gal jie visi abejoja, ar tik nenutars šimašiniai liberalai valstybės herbe vietoj Vyties vaizduoti „bunkerį“- raudų sieną?

O kodėl ir ne, jei jie tokie galingi, jei sugebėjo išvyti valstybės simbolį iš centrinės sostinės Lukiškių aikštės! Kas juos visus, Sorošo ir Co. nupirktus, sustabdys panorus išmesti ir herbą? 

Lietuvos herbo išniekinimo iniciatorė, sprendžiant iš prokuratūros atlikto tyrimo apklausų, buvo Margarita Jankauskaitė, Lietuvos valstybės tarnautoja. Kaip rašoma Vikipedijoje, Margarita Jankauskaitė „nuo 2003 metų Lygių galimybių plėtros centro projektų ekspertė; kartu su kolegomis įgyvendina tarptautinius ir nacionalinius projektus, skirtus skatinti pagarbą įvairovei, socialinį dialogą, diskriminacijos prevenciją, kovoti su smurtu prieš moteris, homofobija, ksenofobija, rasizmu. Buvo 2012 metų Seimo rinkimų kandidatė Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše.

Per 2014 metų Europos Parlamento rinkimus buvo įrašyta į Lietuvos socialdemokratų partijos rezervinį sąrašą. Nuo1992 metų dėsto įvairiose aukštosiose mokyklose – Vytauto Didžiojo universitete, Vilniaus universitete, Vilniaus dailės akademijoje, Europos humanitariniame universitete.“


Ar gali išlikti valstybė, kurioje šios valstybės tarnautojai tyčiojasi iš valstybės herbo, o prokuratūra tai neskaito nusikaltimu? Aš manau, kad tokia valstybė yra pasmerkta! 

Aš siūlau Vytį vaizduoti su Margaritos Jankauskaitės veidu, nes ji pasiekė lemiamą pergalę prieš valstybės herbą! Dabar bet kas gali iš jo tyčiotis ir jį niekinti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą