2019-10-26

Europos parlamente centro-dešinės atstovams pavyko užblokuoti liberalų ir socialistų planą atidaryti ES uostus žmonių kontrabandistų laivamsLenkų Europos parlamento (EP) deputatė Izabela Kloc, priklausanti partijai „Tvarka ir teisingumas“ (PiS), vakar portale „wPolytice“ parašė, kad dėl migrantų krizės „Europos Parlamentas pagaliau pasielgė taip, kaip reikia lenkams. Dėka skubiai surinktos centro dešiniųjų koalicijos pavyko užblokuoti liberalų ir socialistų planą, kurie nori atidaryti uostus laivams su migrantais.“


Deputatės nuomone, ketvirtadienį įvykęs balsavimas buvo svarbus ir novatoriškas mažiausiai dėl dviejų priežasčių.

„Visų pirma, diskusijoje dėl migrantų krizės pirmą kartą laimėjo sveikas protas ir rūpestis dėl Europos saugumo ir gerovės. Paskaičiuota, kad pajamas iš žmonių kontrabandos, vykdomos prisidengiant humanitarine pagalba, galima nesunkiai sulyginti su prekyba narkotikais. Mes kalbame ne apie milijonus, o apie milijardus purvinų dolerių, apmokėtų krauju ir žmonių kančiomis. Šia praktika užsiima tarptautinės nusikaltėlių grupuotės, ir negalima atmesti, taip pat ir teroristinės organizacijos. Tenka apgailestauti, netiesiogiai šioje veikloje dalyvauja ir Europos Sąjunga. Beprotiškas, masinis ir nekontroliuojamas priėmimas laivų su migrantais padėjo paleisti ir legalizuoti ypač pavojingą kontrabandos per jūra maršrutą. JTO vertinimu, vien šiais metais Viduržemio jūroje jau nuskendo virš tūkstančio žmonių. Tokia klaidingai suprantamos „atvirų durų“ politikos kaina, kuri iki šiol veikia Europos sąjungoje,“ - rašo Izabela Kloc.


Deputatė pažymi, kad pabėgėlių problemą galima spręsti kitaip. Tokiu pavyzdžiu yra Lenkija. Ši šalis skiria pinigus, materialines priemones ir apmokytus savanorius šalims, kovojančioms su skurdu ir karu. Tokios pagalbos laukia taip pat valstybės, nukentėjusios nuo šių nelaimių.

Izabela Kloc pažymi:

„Išvykimas jaunų, verslių žmonių, tik paaštrina šių šalių sudėtingą ekonominę ir demografinę padėtį. Gaila, kad tai ne argumentai, kurie būtų priimtini liberalioms kairės elitoms, kurios dėka MIP palankumo turi didžiulį poveikį visuomenės nuomonei ir ES politiniams sprendimams. Šiems sluoksniams masinis pabėgėlių priėmimas, kartų su šlovinimu seksualinių mažumų ir demagogišku artikuliavimu kovos už klimatą, pagrindiniai frontai ideologinio karo, kurį jie kariauja Europoje. Dar vienas mūšis vyko ketvirtadienį. Liberalai, socialistai ir žalieji bandė prastumti parlamente rezoliucijas, priverčiančias šalis-nares priiminėti laivus su migrantais. Laimei, jie sugrįžo su tuščiomis rankomis. Tai buvo svarbus momentas šioje Europos parlamento kadencijoje. Gana nelauktai centro ir dešiniosioms frakcijoms pavyko surinkti koaliciją, kuri dviejų balsų persvara užblokavo idėjas, kurių su viltimi laukė taip pat banditai, užsiimantys žmonių kontrabanda.“

Deputatė pažymėjo, kad balsavimą lėmusią centro dešines koaliciją sudarė „Europos liaudies partija“, kuriai priklauso lenkų „PiS“ ir „PSL“ ir grupė „Asmenybė ir demokratija“, kurią sukūrė Matteo Salvini ir Mari Le Pen. „PiS“ atstovė mano, kad ir ateityje šios jėgos bendradarbiaus sprendžiant aktualias ES piliečių saugumo ir gerovės problemas.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą