2024-04-13

Netoli Ormūzo sąsiaurio Iranas užgrobė izraeliečio konteinerių laivą


Penktadienį Izraeliui ruošiantis sparnuotųjų raketų ir savižudžių dronų atakoms, šeštadienio rytą pasirodė naujų pranešimų, kad Irano komandosai užgrobė su Izraeliu susijusį konteinerių laivą, plaukusį link Ormūzo sąsiaurio.

AP naujienų agentūra teigia, kad Didžiosios Britanijos kariuomenės Jungtinės Karalystės jūrų prekybos operacijų tarnyba iš pradžių pranešė apie su Portugalijos vėliava plaukiojančio konteinerių laivo "MSC Aries", susijusio su Londone įsikūrusia bendrove "Zodiac Maritime", užgrobimą. Izraelio milijardierius Eyalas Oferas kontroliuoja tarptautinę laivų valdymo bendrovę, kuriai priklauso dideli laivai ir kuri juos nuomoja.


Užgrobimo vaizdo įrašas pastarąją valandą buvo platinamas X. Tačiau "AP negalėjo iš karto patikrinti vaizdo įrašo, jis atitiko žinomas įsilaipinimo detales, o jame dalyvavęs sraigtasparnis, atrodo, buvo naudojamas sukarintos Irano revoliucinės gvardijos, kuri praeityje yra vykdžiusi kitus laivų reidus", - teigė žiniasklaida.

"Bloomberg" duomenimis, ketvirtadienį laivas "MSC Aries" išplaukė iš Dubajaus uosto ir plaukė link Ormūzo sąsiaurio. Paskutinė žinoma laivo buvimo vieta buvo užfiksuota penktadienį apie 1256 val. vietos laiku prie Dubajaus krantų. AP pažymėjo, kad laivo atsakiklis buvo išjungtas.

"X" naudotojas Megatronas laivo užgrobimą Irane pavadino "dideliu žaidimo pokyčiu":

Tai dar kartą patvirtina, kad JAE, Saudo Arabija, Jordanija ir Kataras padeda Izraeliui apeiti husių blokadą sausumos keliu iš JAE uosto.

Dabar Iranas nutraukia ir šį maršrutą.

Jei "Hezbollah" savo bepiločiais lėktuvais nukirps Viduržemio jūros maršrutą, Izraelis gali patekti į visišką prekybos blokadą.


 

Incidentas Ormūzo sąsiauryje kelia didelį susirūpinimą, nes regione esančiuose jūros užkardose vyksta konfliktai. Prie Jemeno, Bab-El Mandebo sąsiauryje, Irano remiami husių grupuotės nariai kelis mėnesius rengė dronų ir raketų atakas prieš JAV, JK ir Izraelio laivus.

Neseniai klientams skirtame pranešime pasaulinė įmonių ir investicinės bankininkystės kapitalo rinkų strategijos komanda MUFG Bank įspėjo, kad pagrindinė 2024 m. tema bus "didesnės trinties geopolitika".


Sutelkęs dėmesį į Artimuosius Rytus, MUFG atstovas Tomas Džoisas (Tom Joyce) parodė, kad 25 proc. pasaulinės prekybos srautai teka per tris aklavietes: Sueco kanalas, Bab-El Mandebo sąsiauris ir Ormūzo sąsiauris. Pastarasis incidentas kelia didelį susirūpinimą pasaulinei prekybai ir prekių, pavyzdžiui, energetikos produktų, srautui per šį regioną.

Visa tai vyksta tuo metu, kai Izraelis ruošiasi Irano arba jo įgaliotinių dronų ir raketų atakoms, nes penktadienį pasigirdo įspėjimų apie atsakomuosius veiksmus dėl praėjusią savaitę šalies ambasadoje Damaske nužudytų aukštų Irano karinių pareigūnų.

https://www.zerohedge.com/geopolitical/middle-east-crisis-container-ship-hijacked-near-strait-hormuz-amid-soaring-iran

 


"Zerohedge": Zelenskis meluoja apie būsimą kontrpuolimą iš nevilties, kad gautų daugiau pagalbos


V. Zelenskio režimo išlikimas atsidūrė ant kortos pirmą kartą po to, kai 2022 m. pavasarį per taikos derybas Rusija "geros valios" gestu išvedė savo pajėgas iš Kijevo. Jei fronto linijos neišsilaikys ir nebus suteikta daugiau pagalbos, iki metų pabaigos jis gali būti nušalintas nuo valdžios.

Šią savaitę duodamas interviu Vokietijos žiniasklaidai V. Zelenskis sakė, kad Ukraina planuoja dar vieną kontrpuolimą prieš Rusiją, todėl iš savo partnerių reikalauja gamybos licencijų, kad prieš šį įvykį galėtų sukurti savo vidaus karinius-pramoninius pajėgumus. Jis taip pat paragino JAV išeiti iš Kongreso aklavietės dėl pagalbos Ukrainai, kad padėtų jo šaliai pasirengti šiai kitai kampanijai. Tačiau iš tikrųjų jokio kontrpuolimo neplanuojama, nes Ukrainai visiškai trūksta gyvosios jėgos ir ginkluotės.


Ji realiai negali sumažinti žiojėjančio atotrūkio tarp savęs ir Rusijos, kuris po dramatiškai žlugusio praėjusios vasaros kontrpuolimo tik dar labiau padidėjo. Rusija jau toli gražu laimėjo "logistikos lenktynes" / "nykimo karą"su NATO, ir tai per pastaruosius devynis mėnesius daugeliui Vakaruose tapo aišku, todėl kai kurie šio bloko atstovai vėl susidomėjo konflikto įšaldymu. Nepaisant to, politikos formuotojai vis dar nori tęsti NATO ir Rusijos karą, todėl taikos derybos dar neatnaujintos.

Toks požiūris vis labiau nepatinka masėms, kurios pavargo ir nusivylė šiuo konfliktu, ypač po to, kai praėjusią vasarą nepavykęs kontrpuolimas atskleidė, kad jų viltys patirti strateginį pralaimėjimą Rusijai yra klaidingos. Tai ypač aktualu patiems ukrainiečiams, kurių daugelis pažįsta ką nors, kas žuvo ar buvo suluošintas vienoje iš mėsmalės mašinų. Neįvertinus šių viešosios nuomonės tendencijų, jos gali labai apsunkinti politikos formuotojų planus, kaip įtvirtinti konfliktą.

Čia ir slypi Zelenskio melo apie būsimą kontrpuolimą, kuriuo siekiama kelių tikslų, pirmiausia suklaidinti savo žmones, priverčiant juos manyti, kad jo režimas turi planą, kaip užbaigti konfliktą jų sąlygomis, reikšmė. Tačiau mažai tikėtina, kad jie tuo patikės po to, kai savo akimis pamatė ir iš patikimų šaltinių išgirdo, kaip blogai viskas klostosi Ukrainai. Nepaisant to, V. Zelenskis yra tiek atitrūkęs nuo savo žmonių, kad vis dar mano, jog gali juos klaidinti šiuo klausimu.

Antrasis tikslas - suklaidinti užsienio visuomenę ir taip sumažinti spaudimą savo globėjų Vakarų šalių politikams, kurių žmonės šiandien reikalauja, kad politikai parengtų išeities planą, kaip išvesti savo šalis iš aklavietės, kuri, jų manymu, yra aklavietė. Jie mano, kad Zelenskis yra labai nedėkingas už visą pagalbą, kurią iki šiol gavo už mokesčių mokėtojų pinigus, ir neįsivaizduoja, kad šiuo metu kas nors daugiau galėtų pakeisti karinę ir strateginę padėtį.

Šie du suvokimo valdymo tikslai veda prie trečiojo, susijusio su desperatišku Zelenskio poreikiu kuo greičiau gauti kuo didesnę pagalbą, apgaudinėjant visus dėl savo pusės planų, kol Rusija nepasiekė karinio proveržio per fronto liniją. Ukrainos žvalgybos komitetas vasario pabaigoje įspėjo, kad tai gali įvykti jau vasarą, kuri, kaip jie taip pat prognozavo, gali sutapti su visoje šalyje vykstančiais protestais, kurie atneš jo režimo pabaigą.

Nėra jokios tikimybės, kad Ukraina sugebės surinkti žmones ir ginkluotę, reikalingus dar vienam kontrpuolimui iki to laiko, jau nekalbant apie tai, kad jis baigsis po to, kai, kaip pranešama, Rusija baigs puolimą (jei iki to laiko nebus nuverstas jos režimas), tačiau yra tikimybė, kad ji gali išgyventi puolimą. Vienintelis būdas padidinti savo šansus - apgauti ukrainiečius klaidingomis viltimis apie artėjantį kontrpuolimą, kad jie neprotestuotų, o užsieniečius apgauti, kad jie paremtų didesnę pagalbą.


Kitaip tariant, V. Zelenskio režimo išlikimas atsidūrė ant kortos pirmą kartą po Rusijos "geros valios" gesto - savo pajėgų atitraukimo iš Kijevo per 2022 m. pavasarį vykusias taikos derybas, kurį ji atliko naiviai tikėdamasi, kad to reikia siekiant sudaryti sandorį dėl greito specialiosios operacijos užbaigimo. Jis išsigandęs, bet negali to parodyti, todėl pasitelkia visus savo aktorinius įgūdžius, kad pateiktų netikrą pasitikėjimo savimi regimybę. Jei fronto linijos neišsilaikys ir nebus suteikta daugiau pagalbos, iki metų pabaigos jis gali netekti valdžios.

ANDREW KORYBKO

https://www.zerohedge.com/geopolitical/zelensky-lying-about-upcoming-counteroffensive-out-desperation-receive-more-aid


Kuriamas Rusijos ir Kinijos karinis aljansas?


Video buvęs JTO ginklų inspektorius Scott Ritter pasakoja apie Rusijos-Kinijos karinį aljansą, prie kurio šliejasi Iranas ir Šiaurės Korėja. Atkreipiamas dėmesys, kad Šiaurės Korėja stebėtinai greitai įsisavino hiper garso raketų gamybą. Video kalbama ir apie būsimą vokiečių brigadą Lietuvoje, apie 21 vokiečių karį atvykusį į mūsų šalį. Eksperto nuomone, intensyvaus karo atveju šios brigados pakaks 1-3 dienoms.

https://www.youtube.com/watch?v=03wiBXPx2dU

Šis video su vertimu į rusų kalbą:


https://www.youtube.com/watch?v=aLe9AkUfPv0


2024-04-12

Prof. John Mearsheimer: JAV į vieną lovą suguldė Rusiją su Kinija

 


Puiki Čikagos universiteto profesoriaus John Mearsheimer analitika. Jo nuomone, Ukraina neteks dar daugiau teritorijų, o konfliktas bus įšaldytas ir gali vėliau atgimti  Ukrainoje, Juodojoje ar Baltijos jūrose, Moldovoje ar Arktyje.

https://www.youtube.com/watch?v=2WLd5Ko1WwI

Pokalbio vertimas į rusų kalbą:

https://www.youtube.com/watch?v=7FGHdMnLdAE


2024-04-11

Viktoras Orbanas: Vengrija nepasiduos migracijos beprotybei

 

Vengrijos ministras pirmininkas teigė, kad migracijos paktas yra dar viena vinis į ES karstą.

Viktoras Orbanas savo nuomonę apie vakar priimtą migracijos paktą išsakė socialinės žiniasklaidos platformoje X.


Migracijos paktas - dar viena vinis į Europos Sąjungos karstą. Vienybė mirė, saugių sienų nebėra. Vengrija niekada nepasiduos masinės migracijos siautuliui! Mums reikia permainų Briuselyje, kad #SustabdytumeMigraciją!

"Magyar Nemzet" rašoma, kad vakar Europos Parlamentas balsavo dėl migracijos ir prieglobsčio dokumentų rinkinio, į kurį įtraukta dešimt pasiūlymų. Du iš jų, pavadinti "Prieglobsčio ir migracijos valdymas" ir "Migracijos ir prieglobsčio krizių valdymas", pasirodė esantys labai opūs, nes į juos įtraukti tokie elementai kaip migrantų perkėlimas. Dauguma Vengrijos opozicinėms partijoms priklausančių EP narių balsavo už šiuos punktus.

Vakar Europos Parlamentas patvirtino prieštaringai vertinamą ES prieglobsčio ir migracijos paktą, pagal kurį šalys bus priverstos priimti atitinkamą dalį atvykstančiųjų į bloką arba mokėti baudą už kiekvieną atmestą migrantą.


Naujasis prieglobsčio ir migracijos paktas buvo priimtas daugiausia Europos liaudies partijai, Socialistų ir demokratų partijai (S&D) ir "Atnaujinkime Europą" priklausančių įstatymų leidėjų balsais, o europarlamentarai buvo raginami nurimti dėl šios schemos kritikos ir balsuoti už kompromisinį teisės aktą.

"Istorija tapo istorija", - tviteryje parašė Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola, gyrė tai, ką ji pavadino "tvirta teisine sistema, kaip spręsti migracijos ir prieglobsčio klausimus", pažymėdama, kad tai buvo "10 metų", tačiau ES laikėsi duoto žodžio.

Kai kurie kairiųjų ir centro dešiniųjų Europos Parlamento nariai atskleidė, kad balsavo už paktą, nepaisant daugybės jo trūkumų.

"Naujasis teisės aktas nėra tobulas, tačiau migraciją galime padaryti valdomą ir humanišką tik turėdami vieną europinį sprendimą", - sakė "Renew Europe" užsienio reikalų koordinatorė Hilde Vautmans.

Visoje Europoje nacionalistiškai nusiteikę politikai išreiškė pyktį dėl priimto pakto, kuris, jų teigimu, atiduoda suverenitetą vis labiau centralizuotai Europos Sąjungai.

"Migracijos paktas organizuoja tautų globą ir kontrolę, teisinį nevyriausybinių organizacijų, bendradarbiaujančių su kontrabandininkais, nebaudžiamumą", - tviteryje rašė Marine Le Pen iš Prancūzijos Nacionalinio ralio. Ji taip pat pažadėjo "nutraukti spartesnį masinę imigraciją skatinančios ir organizuojančios politikos vykdymą", birželio 9 d. vyksiančiuose ES rinkimuose, kuriuose, kaip tikimasi, jos partija laimės daugiausiai vietų Prancūzijoje.


 

Prieš balsavimą vykusiuose parlamento debatuose M. Le Pen partijos lyderis Jordanas Bardella patvirtino, kad Identiteto ir demokratijos (ID) frakcijos nariai balsuos prieš šį teisės aktą.

 

"Šalys bus priverstos priimti tūkstančius migrantų į savo miestus ir kaimus arba brangiai sumokėti, kad būtų išgelbėtos!" Bardella sakė rūmams, įspėdamas, kad Briuselis nori perskirstyti atvykėlius, o nacionalistai politikai nori juos "išsiųsti atgal".


Po balsavimo Bardella socialiniuose tinkluose pasmerkė "siaubingą Europos migracijos paktą", kuriuo siekiama "įpareigoti paskirstyti migrantus mūsų savivaldybėse baudžiant finansinėmis sankcijomis".

Trečiadienį vakare balsavimas buvo trumpam sustabdytas dėl salės viduje vykusio kairiųjų aktyvistų protesto, kurie ragino savo politinių pažiūrų atstovus balsuoti prieš įstatymo projektą dėl humanitarinių priežasčių.

"Šis paktas žudo, balsuokite "Ne!" - skandavo jie iš stebėjimo kambarių, mėtydami į salę popierinius lėktuvėlius.

 

Po balsavimo Vengrijos vyriausybė dar kartą pareiškė nepritarianti paktui, o jos atstovas spaudai Zoltanas Kovacsas citavo užsienio reikalų ministrą Péterį Szijjártó, kuris "pareiškė, kad nepriklausomai nuo to, kokį migracijos paktą priims Europos Parlamentas, Vengrija išlaikys savo teisines ir fizines sienos užtvaras ir neleis atvykti nelegaliems imigrantams, prieštaraudama Briuselio vadovybės prokarinei ir proimigracinei pozicijai".

Dauguma įstatymų leidėjų, kurie priėmė paktą, jo turinį vertino vangiai, tačiau manė, kad tai yra kompromisas, kuriuo siekiama užbaigti status quo, egzistuojantį nelegalios imigracijos kamuojamoje Europoje. Kairieji argumentavo, kad paktas pernelyg toli žengia nukreiptas prieš nelegalius migrantus, o dešinieji manė, kad tai dar vienas suvereniteto užgrobimas, kuris mažai padės išspręsti krizę. 


2024-04-10

Paukščių gripas: baimės kurstymas ir pasaulinis karas prieš maistą?

Paukščių gripas (H5N1) įgijo naują mutaciją, susijusią su viruso prisitaikymu prie žinduolių šeimininkų ir leidžiančią jam lengviau plisti. Apie tai rašė " Daily Mail". Mutavęs virusas buvo rastas vieno Teksaso ūkio darbuotojo organizme. Ši viruso forma nebuvo aptikta pas galvijus ar laukinius paukščius. Vietos valdžios institucijų teigimu, vyras galėjo užsikrėsti vystantis akių infekcijai. Buvo baiminamasi, kad H5N1 kamienas, kuris jau sukėlė pandemiją gyvūnų pasaulyje, netrukus gali sukelti pandemiją ir tarp žmonių. ES maisto saugos tarnyba (EFSA) įspėjo, kad, virusui plintant tarp žmonių, galima didelė paukščių gripo pandemija. EFSA priminė, kad žmonės neturi imuninės apsaugos nuo H5 (H5N8, H5N5, H5N1) virusų.

PSO duomenimis, nuo 2003 m. sausio mėn. iki 2024 m. vasario 26 d. pasaulyje užregistruoti apie 887 žmonių užsikrėtimo H5N1 paukščių gripu atvejai. Iš jų 462 atvejai buvo mirtini, t. y. daugiau nei pusė - 52 proc.


2024 m. sausį Davose (Šveicarija) vykusio 54-ojo Pasaulio ekonomikos forumo dalyviai diskutavo apie vadinamąją "X ligą " - epidemiją, kurią, kaip teigiama, sukėlė mokslui nežinomas patogenas. 

Ekspertų teigimu, grėsmė yra daugiau nei reali, o nauja pandemija esą "jau pakeliui". Teigiama, kad tai H5N1 paukščių gripo virusas, kurį pavyko sukurti taip, kad jis gali būti perduodamas ne tik tarp gyvūnų ar iš paukščių žmonėms, bet ir iš žmogaus žmogui. Todėl infekcija gali tapti masinė ir sukelti pandemiją.


Portalo "Off-Guardian" autorius Kit Knightly skeptiškai ir su humoru žiūri į  kalbas apie paukščių gripą. Visa šitą švabistų keliamą isteriją jis sieja su "baimės kurstymu ir pasauliniu karu prieš maistą". Autorius rašo: "Laikraštis "The Washington Post" domisi, kaip JAV pasirengusios paukščių gripo pandemijai. Matyt, mokslininkai atidžiai stebi migruojančius paukščius ir ruoniusLaikraštis "Mirror" pasirinko dar didesnį nei įprastai nerimą keliančią antraštę: "Žemėlapis rodo, kaip paukščių gripas plinta JAV, nes tik dvi valstijos išvengė protrūkio". Dar vieni metai, dar vienas ligos protrūkis, tiesa?"

Autorius atkreipia dėmesį, kad jau "Teigiama, kad šis naujausias paukščių gripo protrūkis gali būti siejamas su galvijais. Nes kam tarnauti vienai globalistų programai, jei galima tarnauti dviem?


Prieš kelias dienas "New York Times" pranešė, kad: "Teksase bent vienam asmeniui, turėjusiam kontaktą su pieninėmis karvėmis, kurios, kaip įtariama, buvo užsikrėtusios paukščių gripu, buvo diagnozuotas paukščių gripas.

"Telegraph" pranešė, kad: "JAV karvėms šeriamos sumaltos vištienos atliekos gali būti paukščių gripo protrūkio priežastis".

Ekspertai įspėja, kad dėl nepakankamai griežtų taisyklių virusas gali išplisti ir JAV kiaulių ūkiuose.

"Daily Mail" rašė: Ką galima ir ko negalima valgyti Amerikoje kilus paukščių gripo protrūkiui Dar vieni metai, dar viena "priežastis", dėl kurios turėtume nustoti valgyti raudoną mėsą. Tai dar viena priežastis, dėl kurios kyla maisto kainos.

"New York Times" klausė: "Ar paukščių gripas ateis pas žmones? Ar esame pasiruošę?", o "Daily Mail" įspėja : "Būkite pasiruošę: CDC sušaukė paukščių gripo protrūkio susirinkimą, kuriame nurodė valstijų sveikatos apsaugos pareigūnams pasiruošti, kad gali padaugėti žmonių susirgimų".

Kit Knightly mano, kad "ateityje jie gali nuspręsti paukščių gripą paskelbti "kita pandemija" ir išleisti garuojančią šviežią vakciną."

Popiežius dar kartą apliejo nuodėmių gyvatyną Tiesos rūgštimi: Dignitas infinita ("Begalinis orumas")


Popiežius Bergoglio - ištikimas globalistų tarnas, daug pakenkęs Kristaus Bažnyčiai. Apie tai rašiau ne kartą (1, 2, 3, 4 , ). Vis tiktai, blogėjant jo sveikatai ir artėjant Dieviškojo Teismo valandai, jis jau antrą kartą papila rūgšties ant globalizmo šetonų. Pirmas jo išpuolis prieš raguotuosius buvo jo žodžiai dėl karo Ukrainoje. Duodamas interviu Šveicarijos transliuotojui RSI, popiežius Pranciškus, atsakydamas į klausimą apie karą Ukrainoje, sakė, kad tie, kurie pralaimi, turėtų "turėti drąsos derėtis". Interviu buvo įrašytas vasario mėnesį, o jo fragmentas paskelbtas kovo 9 d. 


Balandžio 8 d. blogio jėgos sulaukė dar didesnio Popiežiaus smūgio, kai Vatikanas paskelbė deklaraciją " Dignitas Infinita", kurioje pakartojo, kad Katalikų Bažnyčia jau seniai atmeta surogatinę motinystę, abortus ir lyčių kaitą. 

Dokumente teigiama, kad Katalikų Bažnyčia lyties teoriją, lyties keitimo operacijas ir surogatinę motinystę laiko "žmogaus orumo įžeidimu." "Sunkiais šio orumo pažeidimais" Bažnyčia taip pat laiko abortus, eutanaziją, mirties bausmę, žmonių išnaudojimą ir prekybą žmonėmis, seksualinę prievartą ir smurtą prieš moteris bei terorizmą. Dokumente taip pat teigiama, kad Bažnyčia nepritaria surogatinei motinystei, nepaisant to, ar moteris, nešiojanti vaiką, yra "verčiama tai daryti, ar pasirenka savanoriškai". Pažymima, kad surogatinė motinystė paverčia vaiką "tik priemone, priklausančia nuo kitų asmenų savavališkos naudos ar troškimų".Popiežius Pranciškus pasisakė prieš lyčių teorijos dėstymą mokyklose, pagal kurį žmonės gali save priskirti vienai ar kitai lyčiai, abiem vienu metu arba apskritai atsisakyti apibrėžimų. Pontifikas šią teoriją pavadino nenatūralia, o bandymus jos mokyti - "ideologine kolonizacija". Dokumente teigiama, kad žmogui gimstant priskirta lytis yra"neatšaukiama Dievodovana" ir bet koks kišimasis" kelia grėsmę unikaliam orumui, kurį žmogus gavo nuo pat pradėjimo momento". Žmonės, norintys "asmeninio apsisprendimo, kurį numato lyčių teorija", rizikuoja pasiduoti "amžinajai pagundai padaryti save Dievu".

"Asmeninio apsisprendimo siekis, kaip nurodo lyčių teorija, atmetus šią pamatinę tiesą, kad žmogaus gyvybė yra dovana, prilygsta pasidavimui senajai pagundai padaryti save Dievu, pradėjus konkuruoti su tikruoju meilės Dievu, apreikštu mums Evangelijoje", - rašoma dokumente.

Vatikano deklaracijoje pakartojamas nepritarimas lyties keitimo operacijoms: "Iš to išplaukia, kad bet kokia lyties keitimo intervencija kelia grėsmę unikaliam orumui, kurį žmogus gavo nuo pat pradėjimo momento."

Šventasis Sostas atskyrė tokio pobūdžio operacijas nuo procedūrų, kuriomis siekiama ištaisyti "lytinių organų anomalijas", atsiradusias gimimo metu arba išsivysčiusias vėliau. Dokumente teigiama, kad šios anomalijos gali būti gydomos padedant medikams.

Nors popiežius anksčiau ragino katalikų kunigus priimti LGBT asmenis į bažnyčią, jis taip pat išreiškė susirūpinimą dėl to, ką vadina "ideologine kolonizacija". Popiežius Pranciškus nepritaria tam, kad turtingos šalys primestų likusiam pasauliui savo pažiūras - nesvarbu, ar tai būtų lyčių teorija, ar surogatinė motinystė - ir religines tradicijas.

Plačiau šia tema: