2023-11-30

Rusijos Aukščiausias Teismas pripažino LGBT judėjimą ekstremistine organizacija

 


MOSKVA, lapkričio 30 d.  Rusijos Federacijos Aukščiausiasis Teismas pripažino tarptautinį LGBT* socialinį judėjimą ekstremistine organizacija, pranešė "RIA Novosti" korespondentas.

"Ieškinio reikalavimai tenkinti: pripažinti tarptautinį visuomeninį judėjimą LGBT* ekstremistine organizacija ir uždrausti jo veiklą Rusijoje", - paskelbė teisėjas. Jis pridūrė, kad sprendimas turi būti "nedelsiant įvykdytas".

Kaip patikslino RIA Novosti teismo spaudos tarnyboje, posėdyje dalyvavo tik Teisingumo ministerijos atstovas. Atsakovas posėdyje nedalyvavo. Posėdis truko daugiau nei keturias valandas ir dėl "slaptumo" vyko uždaru režimu. Bylos medžiagą sudarė daugiau kaip 20 tomų.

Teisingumo ministerija pateikė ieškinį dėl LGBT* pripažinimo ekstremistine organizacija. Pasak ministerijos, šio judėjimo veikla Rusijoje turi "ekstremistinės orientacijos požymių ir apraiškų, įskaitant socialinės ir religinės nesantaikos kurstymą".

Italų "Il Giornale" apie Rusijos AT nutarimą:

"Sustabdykite LGBT propagandą" : štai naujausias Putino įstatymas

Šis sprendimas yra tik naujausia iš daugelio iniciatyvų, kuriomis Kremliaus valdžia vardan "tradicinių vertybių", kurios yra prezidento Vladimiro Putino darbinis arkliukas, taikosi į seksualines mažumas. Susidorojimas suaktyvėjo prasidėjus 2022 m. invazijai į Ukrainą. Per pastaruosius metus valdžia uždraudė "gėjų propagandą" ir lyties keitimą. Pasak caro kritikų, prieš LGBT nukreipta retorika yra bandymas sukurti Federacijos vidaus priešą, kuris būtų naudojamas kaip atpirkimo ožys siekiant pratęsti konfliktą prieš Kijevą. Rusijos Lgbt tinklo grupės vadovas Igoris Kočetkovas pareiškė, kad "bus neįmanoma vykdyti visos teisėtos LGBT organizacijų veiklos. Šiuo nutarimu siekiama sukurti įsivaizduojamus priešus jų ideologijos, propaguojančios tradicines vertybes, rėmuose. Ši ideologija tampa totalitarine."Lietuvių kultūros naikintojai gelbės už mūsų pinigus ukrainiečių kultūrą!?

 


https://www.youtube.com/watch?v=0ZU_ZKqwWk0

Gruodžio 30 d. "Arturas Orlauskas TV" laidoje "Ar grožis sustabdys valstybės naikinimą!" primena akivaizdžius faktus, kaip griaunama lietuvių Tautos kultūra. Ypač neapykanta lietuvių kultūrai pasižymi ši valdžia, suformuota iš nuteistų partijų ir daugelio apsivogusių veikėjų. Ryškiausi šitų mūsų kultūros griovėjų darbai - nutrauktas finansavimas tarptautinio folkloro festivalio "Skamba skamba kankliai", kuris vyko nuo 1973 m., M.K.Čiurlionio festivalio Druskininkuose. Aukščiau minėtoje A.Orlausko laidoje dėstoma visa puokštė faktų apie tai, kaip naikinama lietuvių Tautos kultūra, ypač šios nuteistų vagių valdžios. 

Ukrainos vaikams skirti dviratukai po pusmečio vis dar ilsėjosi prie E.Jakilaičio ofiso

Nepaisant to, prieš kelias dienas išgirdome apie naują senų, jau akcijomis pagarsėjusių (pvz. akcija "Dviratukai Ukrainos vaikams"), bet vis dar pinigus kaulijančių korupcionierių akciją:

 „Ukrainos kultūra neturi kuo gintis.“: nauja paramos akcija rinks lėšas rusų naikinamam paveldui išsaugoti


Gruodžio 28 d. LRT portale rašoma:

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namuose pristatyta nauja paramos Ukrainai akcija „Ukrainos kultūra neturi kuo gintis“. Ją organizuoja Lietuvos nacionalinis muziejus, LRT bei organizacija „Stiprūs kartu“, bendram tikslui sutelksiantys daugiau nei 100 įstaigų šalyje ir Lietuvos nacionalinę UNESCO komisiją. Planuojama, kad surinktos lėšos bus skirtos rusų naikinamam paveldui išsaugoti, restauravimo medžiagoms bei įrangai įsigyti.

Liepos mėn. NATO susitikimo Vilniuje išvakarėse, organizacija "Stiprūs kartu" jau pasižymėjo ne tik dviratukų, bet ir kvaila, mano nuomone, akcija „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO!“, kuomet už suaukotus žmonių pinigus buvo prigaminta begalė Ukrainos vėliavų. Gerai pamename, kad Vilniaus NATO samite nebuvo jokios kalbos apie Ukrainos priėmimą į NATO. Šioje akcijoje dalyvavo ir galimas labdaros vagis iš Švedijos. Buvo dar ir suktos Bairaktarų ir Radarų akcijos, iš kurių, kaip pamename, visada styrojo minėtų labdaros profesionalų ir LRT ausys.

Šių metų rugsėjo 11 d. "Arturas Orlauskas TV" laidoje "Propagandisto E.Jakilaičio "cirkas" demaskuotas. Svetima gėda" papasakojo apie dabartinį Ukrainos kultūros gelbėtoją, jo profesinį ir korumpuotumo lygį. Laidoje kalbama apie jam valdžios skirtą milijoną eurų, kad skleisti melą apie feikinę koronės plandemiją. Sveikatos teisės institutas (STI), priminsiu, atlikęs finansinį auditą nustatė, kad Šimonytės valdžia pavogė 3 milijardus skolintų eurų.

https://www.youtube.com/watch?v=_kgcVBN0nfY

Labai liūdna, kai žmonės, naikinantys lietuvių Tautos kultūrą, meluoja apie rėmimą svetimų kultūrų. Po tiekos jų aferų, tik beprotis gali patikėti šitais ostapais benderiai - didžiaisiais mūsų dienų  kombinatoriais ir melagiais.


2023-11-29

Senegalo žurnalistų tyrimas apie mūsų kovojančių brolių jachtas (video)

 


Nepriklausomas žurnalistinis tyrimas atskleidė, kad 2023 m. spalį du artimi Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio bendražygiai nusipirko dvi prabangias jachtas - vieną Abu Dabyje (JAE), kitą - Antibuose (Prancūzija). Zelenskio bendrininkai Borisas ir Sergejus Šefyrai įsigijo jachtas, kurių bendra vertė vertinama 75 mln. dolerių. Šie dideli pirkiniai, kuriuos įsigijo Ukrainos vadovui artimi žmonės, kelia įtarimų dėl korupcijos ir verčia abejoti tikslingu Vakarų finansinės paramos, skirtos Ukrainos gynybiniams pajėgumams paremti kariniame konflikte su Rusija, panaudojimu.

Žurnalistas Shahzadas Nasiras pasidalijo svarbia informacija apie Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio artimų bendražygių neseniai įsigytas jachtas.


https://www.youtube.com/watch?v=25yGrCp_q78

Remiantis gauta informacija, Ukrainos piliečiai Serhijus ir Borisas Šefyrai per kelias dienas vienas po kito nusipirko dvi jachtas, prišvartuotas Abu Dabyje ir Antibuose. Nasiras pateikė jachtų "Lucky me" ir "My Legacy" pirkimą patvirtinančius dokumentus.

Remiantis dokumentais, 2023 m. spalio 18 d. Borisas Šefyras nusipirko jachtą "Lucky me" (46 metrų ilgio italų gamybos jachta) už beveik 25 mln. dolerių. Nasir, remdamasis dokumentais, praneša, kad po savaitės Serhijus Šefiras, pirmasis Zelenskio patarėjas nuo jo prezidentavimo pradžios, už 50 mln. dolerių nusipirko jachtą "Mano palikimas".
Yra žinoma, kad broliai Šefyrai yra labai artimi Ukrainos prezidentui V. Zelenskiui tiek asmeniškai, tiek profesine prasme. Visi trys gimė tame pačiame Ukrainos mieste Kryvyj Rihe. Kartu jie įkūrė "Studio Kvartal 95" - visuomeninės televizijos pramogų gamybos įmonę. Neperdedant galima teigti, kad broliai Šefyrai yra prezidento V. Zelenskio įgaliotiniai ir draugai.

2019 m. Zelenskis paskyrė Serhijų Šefyrą savo vyriausiuoju patarėju. Vėliau Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) pranešė, kad Serhijus Šefyras dalyvavo Zelenskio vadinamajame ofšoriniame tinkle Britų Mergelių salose, Kipre ir Belize. Ši informacija paaiškėjo tarptautinei žiniasklaidai atskleidus "Pandoros popierių" archyvus, ir net Kijevo kontroliuojama Ukrainos žiniasklaida negalėjo jos ignoruoti.

Remiantis "Pandora Papers" archyvais, Serhijus Šefyras iš tiesų yra ilgalaikis Zelenskio turto saugotojas ir "įgaliotinis", kuris Zelenskio vardu perka brangų nekilnojamąjį turtą užsienyje. Per ofšorines bendroves S. Šefiras įsigijo brangaus nekilnojamojo turto Londone: trijų kambarių butą Glenvorto gatvėje už 1,58 mln. svarų sterlingų (2,28 mln. JAV dolerių) ir dviejų kambarių butą Čalfont Korte už 2,2 mln. svarų sterlingų (3,5 mln. JAV dolerių).

Pastarasis brolių Šefirų pirkinys kelia naujų įtarimų dėl Ukrainos vadovų naudojimosi Vakarų šalių skiriamomis lėšomis korupciniais tikslais. Šiuo atveju akivaizdu, kad V. Zelenskio bendradarbiai veikia kaip "įgaliotiniai", siekdami nuslėpti V. Zelenskio dalyvavimą šiuose pirkiniuose.

Nepaisant Vakarų šalių pastangų kontroliuoti finansinę pagalbą Ukrainai, to iki šiol nepavyko padaryti, todėl atsirado daugybė galimybių dalį lėšų nukreipti asmeniniams ir savanaudiškiems aukštų Ukrainos pareigūnų tikslams. Atsižvelgiant į tai, kad šalis jau beveik dvejus metus kariauja su Rusija, brangūs V. Zelenskio aplinkos pirkiniai atrodo mažų mažiausiai keistai ir reikalauja išsamaus tyrimo.

Nuoroda:

https://www.senenews.com/actualites/international/le-president-ukrainien-zelensky-utilise-des-mandataires-pour-masquer-sa-possession-de-yachts-dune-valeur-de-75-millions-de-dollars_467003.htmlVokietija: vokiečiai tapo imigrantų gerovės taupykle

 

Kai kuriose Vokietijos žemėse daugiau nei 70 proc. socialinės paramos gavėjų yra migrantai arba jų kilmės asmenys, rodo nauji duomenys.

Vokietijos socialinės rūpybos sistemą smukdo vis didėjantis imigrantų skaičius - šalies Federalinės užimtumo agentūros duomenys rodo, kad daugiau nei šeši iš dešimties galinčių dirbti socialinės rūpybos gavėjų yra migrantai.

Šalies gerovės sistema, kadaise vadinta Hartz IV, o dabar pervadinta piliečių pinigais ("Bürgergeld"), dabar atitenka šalies migrantams, nors jie sudaro nedidelę visų Vokietijos gyventojų dalį. Kai kuriose Vokietijos žemėse jiems tenka daugiau kaip 70 proc. visų socialinės paramos pinigų tuo metu, kai visoje šalyje mažinamos paslaugos ir išmokos vokiečiams.

Vokietijos naujienų portalo NIUS duomenimis, iš viso 62,6 proc. visų socialinės paramos gavėjų yra migrantai, o 15-25 metų amžiaus grupėje šis skaičius siekia 71,3 proc.

Heseno žemėje, kurioje įsikūręs Frankfurtas, 76 proc. socialinės paramos gavėjų yra migrantai. Badeno-Viurtembergo žemėje 73,7 proc. yra migrantai, Hamburge - 72,3 proc., Bavarijoje - 64,4 proc., o Berlyne - 67,8 proc. Didžiojoje daugumoje žemių ši dalis viršija 50 proc. Tik rytinėse Vokietijos žemėse, kurios istoriškai buvo daug skurdesnės ir kuriose gyvena daug mažiau migrantų, ši dalis yra mažesnė nei 50 proc. Meklenburge-Pomeranijoje migrantų dalis yra mažiausia - 29,2 proc.

Alternatyva Vokietijai, kuri ragino vykdyti masinius deportavimus, kad padėtų taupyti Vokietijos biudžetą, remdamasi šiais duomenimis rodo, kad dabartinės kairiųjų liberalų vyriausybės požiūris į migraciją yra nesėkmingas.

"Kelių pastarųjų dešimtmečių migracijos politika katastrofiškai žlugo", - sakė AfD parlamento narys Renė Špringeris (René Springer), kuris taip pat atlieka politikos atstovo spaudai pareigas. "Dabar reikia imtis griežtų priemonių, kad sustabdytume tolesnę imigraciją į mūsų socialines sistemas".

Pasak jo, tai reiškia, kad Vokietijai reikia "užtikrinti visišką sienų apsaugą ir nepriimti prie mūsų nacionalinių sienų, nuosekliai deportuoti ir nuo šiol prieglobsčio prašytojams ir pabėgėliams mokėti tik išmokas natūra, o ne grynaisiais pinigais".

Galbūt didžiausią nerimą kelia tai, kad dauguma šių migracijos kilmės pašalpų gavėjų iš tikrųjų gimė šalyje. Tai reiškia, kad jie gali būti Vokietijos piliečiai, kalbantys vokiškai, bet vis tiek negali arba nenori dirbti.

Šie duomenys dar labiau išsklaidys argumentus, kad migrantai reikalingi Vokietijos pensijų sistemai paremti ir šalies darbo vietoms užpildyti. Vietoj to migrantai renkasi tiesiog nedirbti ir gausiai renkasi socialines pašalpas.

Be to, beveik 60 proc. migrantų nedirba ilgiau nei metus, o tai yra blogas ženklas, kad ši gyventojų dalis ateityje integruosis į darbo rinką.

Ankstesni duomenys rodo, kad vien 2023 m. Vokietija migrantams turėtų išleisti milžinišką 36 mlrd. eurų sumą tuo metu, kai infliacija ir nedarbas auga.

Video:

https://rumble.com/v2r5j1i-germany-hits-recession-under-left-liberal-government.html

Šaltinis:

https://rmx.news/crime/germans-have-become-welfare-piggy-bank-for-immigrants-new-government-data-reveals/


2023-11-28

Airija ant migracijos "parako statinės". O Lietuva?

 


Godūs kapitalistai ir valdantieji, nuolankiai tarnaujantys Briuselio ponams, nepaiso lietuvių Tautos nacionalinių interesų ir naikina Lietuvą vakaruose aprobuotu būdu: skiesdami mus kitataučiai. Tik laiko klausimas, kada atėjūnai iš trečiųjų šalių ims pjauti lietuvius, kaip nesenai Prancūzijoje, kaimo šventėje, ar ims pjauti mūsų vaikus prie mokyklų, kaip Airijoje.

Tuckeris Carlsonas su Steve'u Bannonu aptaria praėjusios savaitės teroristinį incidentą Airijoje - kai imigrantas iš Alžyro ėmė pjauti vaikus. Po peilio dūrių visoje šalyje kilo prieš imigrantus nukreiptos riaušės dėl vyriausybės vykdomos imigrantams palankios politikos.

"Prieš kelias dienas penkiasdešimtmetis vyras dėl neaiškių priežasčių prie mokyklos Dubline, Airijoje, peiliu subadė penkis žmones, tarp jų tris vaikus, ir beveik iš karto po to kai kuriose miesto dalyse kilo riaušės", - sakė J. Carlsonas ir pridūrė, kad "The Washington Post" padėjo paaiškinti, štai "The Washington Post" išplatino pranešimą tviteryje, cituoju: "Internete sklando gandai, kad peiliu subadytas asmuo buvo imigrantas"."

"Iš tikrųjų tas vyras buvo imigrantas, - tęsė Carlsonas. "Jis buvo iš Alžyro ir, kaip paaiškėjo, 23 metus gyveno Airijoje valstybės lėšomis, niekada neturėjo darbo."

Airijos transformacija ir imigracijos vaidmuo

Pokalbis greitai pasisuko apie platesnes imigracijos pasekmes Airijoje, o Carlsonas kritikavo didelę šalies transformaciją dėl imigracijos, užsimindamas apie apgalvotą planą. "Šią šalį visiškai pakeitė imigracija", - teigė jis.

Bannonas antrino Karlsonui, kritikavo Airijos politinę klasę už tai, kad ji "pardavė" žmones, ir lygino Airijos padėtį su likusia Europos dalimi, ypač su Viktoro Orbano politika Vengrijoje ir bendra tendencija Vokietijoje.

"Airija tikriausiai yra viena iš blogiausių, jei ne pati blogiausia, nes politinė klasė visiškai pardavė žmones, - sakė Bannonas ir pridūrė: - Airija - tai parako statinė, ir manau, kad tai, ką matėte anądien, buvo Garda atsakas, valdžios institucijų atsakas - iš karto pradėti persekioti Conorą McGregorą ir kitus žmones, kurie sakė, kad mums reikia tai spręsti."

Be Airijos, Karlsonas ir Bannonas aptarė situaciją Jungtinėse Valstijose ir kitose Vakarų šalyse, o Bannonas išreiškė susirūpinimą dėl didėjančios imigracijos ir jos poveikio vietiniams gyventojams, išvesdamas paraleles su Airijos situacija. "Politinė klasė yra labai susijusi su Briuseliu", - pažymėjo Bannonas, užsimindamas apie valdančiojo elito ir gyventojų atotrūkį.

"Vokiečiai ir Briuselio žmonės, Davoso partija tiesiog nemano, kad darbininkų klasės Europos gyventojai yra labai kontroliuojami, jie mano, kad jie yra pavojingi", - sakė Bannonas.

Taip pat buvo kalbama apie ateities problemas, įskaitant didėjančią valstybės skolą ir galimus socialinius neramumus.

Bannonas ypač griežtai perspėjo dėl imigracijos politikos finansinių pasekmių: "Mes esame už bankroto ribos, šiuo metu techniškai esame bankrutavę."Valdantieji pavogė per 3 milijardus skolintų eurų. STI video

 


Vakar STI paviešino šokiruojančią informaciją: PIŠ "šaika" pavogė 3 milijardus 167 milijonų eurų iš 4 milijardų 714 milijonų 342 tūkstančių „kovidinių" eurų, išleistų per 2020-2022 m. "pandemiją".

STI puslapyje rašoma:

Generalinei prokuratūrai pateiktas skundas dėl Vyriausybės neskaidriai išnaudotų milijardų

Viešojo intereso gynimo fondas ir Sveikatos teisės institutas pateikė skundą Generalinei prokuratūrai dėl COVID-19 valdymui skirtų lėšų panaudojimo teisėtumo ir prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikalstamų veikų (didelio masto lėšų iššvaistymo ir piktnaudžiavimo valdžia) bei pradėti viešojo intereso gynimo procedūrą. Ar galimas Lietuvoje milijardinis „skandalas” dėl Vyriausybės veiklos, dabar turės atsakyti Prokuratūra.

STI suburtos teisės ir finansų ekspertų grupės atliktas tyrimas parodė, kad 2020-2022 metų laikotarpiu Vyriausybė be teisėto pagrindo ir neužtikrindama lėšų panaudojimo skaidrumo paskirstė apie 3 milijardus 294 milijonus 300 tūkstančių eurų Covid valdymui skolintų lėšų. Tokią išvadą iš esmės patvirtino ir Valstybės kontrolė.

Tyrime dalyvavusi auditorė Danguolė Kliucevičienė atskleidė atliktos analizės rezultatus: Vyriausybė pandemijos metu naudojo biudžeto lėšas neskaidriai, neturėdama teisinio pagrindo, kadangi skolintus pinigus skirstė ne taip, kaip nustatyta teisės aktuose, iš šio proceso eliminavusi Seimą. Taip buvo išleisti daugiau nei trys milijardai eurų.

“Papildomas skolinimasis ženkliai padidino valstybės skolą, kuri nuosekliai auga ir yra pusantro karto didesnė už metinį valstybės biudžetą. Be to, lėšos buvo skirstomos nenustačius konkrečių tikslų ir jų pasiekimų rodiklių, kas sudarė prielaidas tikslines lėšas naudoti kasdienėm reikmėm”, - tvirtino auditorė.

Tyrimą komentavo ir STI tarybos narys Andrius Gudaitis:

„Seimas yra itin svarbi valstybės finansų valdymo ir kontrolės institucija, tačiau jis buvo eliminuotas ir nedalyvavo milijardinės valstybės skolos skirstyme. Finansų ministerija teigė, kad lėšos buvo dalintos iš Vyriausybės rezervo, tačiau paaiškėjo, kad šis rezervas pagal įstatymo reikalavimus buvo daug mažesnis, negu buvo išdalinta lėšų. Taigi Vyriausybė milijardus dalino neskaidriai ir ne pagal teisės aktus.

Susidaro įspūdis, kad Vyriausybė tiesiog pasinaudojo pandemijos įtampa bei situacija, ir tai jai leido didžiulį pinigų kiekį išleisti nekontroliuojamai bei neatsiskaitomai, nors skolą turėsime grąžinti mes visi, mūsų vaikai ir anūkai.”

Finansiniame tyrime, kuris vadinasi „Lėšų, skirtų Lietuvos Respublikos Vyriausybės parengto Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano įgyvendinimui, skyrimo ir panaudojimo teisėtumas”, yra išnagrinėti įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios institucijų sprendimai, susiję su pandeminiu laikotarpiu (2020 - 2022 metais), ir tuo laikotarpiu parengti ir vykdyti teisės aktai. Tyrimu buvo siekiama nustatyti mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimo teisėtumą.

Viešojo intereso gynimo fondo vadovas advokatas Saulius Dambrauskas, komentuodamas Generalinei prokuratūrai pateiktą skundą, taip pat retoriškai klausė: „o ką mes turėjome daryti matydami tokio masto finansinės drausmės nesilaikymą - gal numesti jį į stalčių? Šiuo atveju atliktas tyrimas sudaro prielaidas pagerinti esamą teisinį reguliavimą užkertant kelią neteisėtam valdžios institucijų piktnaudžiavimui valstybės biudžeto lėšomis ir teisiniam nihilizmui mūsų valstybėje. Tokie precedentai neturi tapti paveldimi kitų vyriausybių, nes griežta valstybės lėšų finansinė drausmė yra viena iš svarbių prielaidų lemianti, kad mes nesame totalitarine valstybe, kuriose valdžia pinigus naudoja kaip nori. Todėl kreipdamiesi į Generalinę prokuratūrą mes siekiame esminio tikslo - viešai įvardinti ir konstatuoti šiuos pažeidimus, užkertant kelią tokiems pažeidimams ateityje”.

Vyriausybė 2020-03-16 parengė Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą ir numatė užtikrinti valstybės iždo likvidumą, suteikiant teisę Vyriausybei skolintis papildomai 5 mlrd. Eurų, iš kurių Vyriausybės priemonėms įgyvendinti suplanavo 4 mlrd. 335 mln. 200 tūkst. eurų; iš viso Vyriausybės priemonėms įgyvendinti – 6 mlrd. 240 mln. 500 tūkst. eurų.

Tyrime nustatyta, kad iš valstybės biudžeto asignavimų valdytojų 2020 - 2022 metais bendrai panaudotų 4 mlrd. 714 mln. 342 tūkst. eurų COVID-19 asignavimų Finansinių rodiklių įstatymu patvirtinta tik 1 mlrd. 676 mln. 841 tūkst. eurų, t.y. 36 % panaudotų arba 31 % skirtų lėšų.

Apibendrindama tyrimo išvadas auditorė Danguolė Kliucevičienė nurodė, kad lėšos COVID-19 pandemijos padariniams šalinti, nepatvirtinus jų Finansinių rodiklių įstatymu, buvo skirstomos ir naudojamos neturint teisinio pagrindo, o biudžeto vykdymo ataskaitose nepateikiant privalomos informacijos apie šių lėšų panaudojimą, kaip reikalauja įstatymai, neužtikrintas lėšų panaudojimo skaidrumas.

Viešas interesas ir neskaidriai išleisti #skolintimilijardai

Mūsų valstybė kovai su COVID pasiskolino milijardus, kuriuos skirstė be teisinio pagrindo, eliminavusi Seimą ir visuomenę, o be to - tinkamai neatsiskaitė už didžiają dalį šių lėšų.

Tos, už kurias atsiskaitė, irgi kelia klausimų. COVID valdymui ar įprastai kasdienybei priklauso vaikų stovyklos ir kitos neformalios veiklos, kurioms skirta daugiau kaip 4 milijonai? Architektūros, cirko, teatro ir fotografijos projektai, kuriems teko beveik 2,5 milijono?

Susidaro įspūdis, kad Vyriausybė tiesiog pasinaudojo pandemijos situacija ir išleido didžiulį pinigų kiekį nekontroliuojamai bei neatsiskaitomai, nors skolą turėsime grąžinti mes visi, mūsų vaikai ir anūkai.

Ar galėjome nustatę tokį COVID lėšų naudojimą nieko nedaryti? Pateikėme skundą Generalinei prokuratūrai dėl didelio masto lėšų iššvaistymo ir piktnaudžiavimo valdžia.

Apie tai ir kitus skandalingus tyrimo radinius - KitaipTV laidoje su Ekonomistu Sigitu Besagirsku, auditore Danguole Kliucevičienė ir advokatu Sauliumi Dambrausku.
https://www.youtube.com/watch?v=PQKZdkBj_B8

Video anonse rašoma:

Generalinei prokuratūrai pateiktas skundas dėl Vyriausybės neskaidriai išnaudotų milijardų 

Viešojo intereso gynimo fondas ir Sveikatos teisės institutas pateikė skundą Generalinei prokuratūrai dėl Covid valdymui skirtų lėšų panaudojimo teisėtumo ir prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikalstamų veikų (didelio masto lėšų iššvaistymo ir piktnaudžiavimo valdžia) bei pradėti viešojo intereso gynimo procedūrą. Ar galimas Lietuvoje milijardinis „skandalas” dėl Vyriausybės veiklos, dabar turės atsakyti Prokuratūra. STI suburtos teisės ir finansų ekspertų grupės atliktas tyrimas parodė, kad 2020-2022 metų laikotarpiu Vyriausybė be teisėto pagrindo ir neužtikrindama lėšų panaudojimo skaidrumo paskirstė apie 3 milijardus 294 milijonus 300 tūkstančių eurų Covid valdymui skolintų lėšų. Tokią išvadą iš esmės patvirtino ir Valstybės kontrolė.2023-11-27

"BlackRock" perima valstybių ir centrinių bankų kontrolę

 

Šiandien Rusijos ir užsienio žiniasklaidoje retkarčiais minima Amerikos bendrovė intriguojančiu pavadinimu "BlackRock", kuris išvertus reiškia "Juodoji uola". Daugumai piliečių ji yra daug mažiau žinoma nei, tarkime, Volstrito bankai ar Silicio slėnio IT korporacijos. 

Tuo tarpu pagal valdomą turtą "BlackRock" yra didžiausia pasaulyje bendrovė. Praėjusių metų pabaigoje "BlackRock" valdė 8,6 trilijono JAV dolerių vertės turtą. Tai investicinė bendrovė, kuri patikėjimo teise valdo klientų lėšas. Be "BlackRock", yra dar trys panašaus profilio ir maždaug tos pačios "svorio kategorijos" milžinės: Vanguard Group, Inc., Fidelity Investments (FMR LLC), State Street. Jie dar vadinami finansiniais holdingais. Tačiau "BlackRock" yra didžiausia "didžiojo ketverto" investicinė bendrovė. BlackRock ir kitos trys investicinės bendrovės, dalyvaudamos akciniame kapitale, kontroliuoja didelę JAV ekonomikos dalį. Visų pirma jos dalyvauja pirmaujančių Volstrito bankų, Silicio slėnio informacinių technologijų korporacijų, didžiųjų farmacijos bendrovių, karinio pramoninio komplekso (angl. MIC) bendrovių ir kitų bendrovių kapitale. Tačiau "BlackRock" ir kitos "Didžiojo ketverto" bendrovės taip pat veikia ir kitų šalių ekonomikose.

Tačiau dabar norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad vis glaudžiau jungiasi Didžiojo ketverto investicinės bendrovės ir Amerikos valstybė. Ypač sėkmingai tai daro "BlackRock". 2020 m. Joe Bidenas tapo Jungtinių Valstijų prezidentu. O 2021 m. pradžioje prezidento administracijoje ir vyriausybėje buvo suformuota nauja komanda. Joje matėme nemažai "BlackRock" žmonių. 

Svarbiausia figūra yra Brianas Deese'as. Jis buvo paskirtas Nacionalinės ekonomikos tarybos (NEC) direktoriumi. Brajanas Deizas turi daug patirties tiek valstybės tarnyboje, tiek stambiajame versle. Jis buvo prezidento Baracko Obamos vyresnysis patarėjas, Valdymo ir biudžeto biuro direktoriaus pavaduotojas ir direktorius. O Donaldo Trumpo prezidentavimo laikotarpiu dirbo bendrovėje "BlackRock", vadovavo Tvaraus investavimo skyriui ir vertino projektus pagal ESG (aplinkosaugos, socialinius ir valdymo) rodiklius.

O štai dar viena figūra - Wally Adeyemo. Jis yra Janet Yellen iždo sekretoriaus pavaduotojas. Kilęs iš Nigerijos. Buvo Obamos fondo prezidentas (nuo 2019 m.), JAV prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pavaduotojas tarptautiniais ekonomikos klausimais, Nacionalinės ekonomikos tarybos direktoriaus pavaduotojas. Anksčiau dirbo Iždo sekretoriaus padėjėju tarptautinių rinkų ir plėtros klausimais, dar anksčiau buvo "BlackRock" vyresnysis patarėjas.

Į galvą taip pat ateina Michaelas Pyle'as. Jis buvo paskirtas viceprezidentės Kamalos Harris vyriausiuoju patarėju ekonomikos klausimais. Jis turi patirties vyriausybinėse agentūrose. Barako Obamos laikais jis penkerius metus dirbo prezidento administracijoje. Vėliau jis perėjo į "BlackRock", kur ėjo vyriausiojo investicijų stratego pareigas.

Taigi matome, kad nemažai svarbių žmonių migruoja tarp "BlackRock" ir valstybės aparato (politiškai korektiška Vašingtono kalba tai vadinama "personalo rotacija"). Galime įvardyti nemažai žmonių, kurie vakar dirbo valstybės valdžioje, o šiandien dirba "BlackRock". Svarbiausia jų figūra yra Thomas E. Donilonas. Donilonas (Thomas E. Donilon). Jis dirbo Karterio, Klintono, Obamos vyriausybėse, taip pat buvo JAV valstybės departamento personalo vadovas. Vienu metu jis buvo įvardijamas kaip kandidatas į CŽV direktoriaus postą. Valdant B. Obamai 2010-2013 m. ėjo nacionalinio saugumo patarėjo pareigas, vėliau išvyko į bendrovę "BlackRock". Dešimt metų vadovavo "BlackRock Investment Institute", pagrindiniam finansų holdingo bendrovės analitiniam centrui.

Pastaraisiais metais "BlackRock" taip pat užmezgė glaudžius ryšius su Amerikos centriniu banku - JAV Federaliniu rezervų banku. Ypač paminėtini 2020 m., kai JAV ekonomiką buvo užblokavusi vadinamoji pandeminė kovida. Minėtų metų kovo mėnesį JAV pinigų institucijos (FED ir Finansų ministerija), derindamos veiksmus su Kongresu ir prezidentu, paskelbė kelių trilijonų dolerių vertės gelbėjimo programą. JAV Federalinis rezervų bankas pažadėjo per trumpą laiką išspausdinti apie 4 trilijonus JAV dolerių, o JAV finansų ministerija pažadėjo suteikti 2,2 trilijono JAV dolerių biudžetinę pagalbą. Buvo manoma, kad iš 4 trilijonų JAV federalinio rezervo spausdintų pinigų maždaug pusė bus paskolinta iždui, o kita pusė bus tiesiogiai skirta labiausiai nukentėjusioms pramonės šakoms ir bendrovėms paremti kreditais. 

Tradiciškai JAV Federalinė rezervų sistema skolino JAV ekonomikai pagal klasikinę schemą, t. y. skolino įmonėms ne tiesiogiai, o per komercinius bankus. Tačiau 2020 m. gimė nauja JAV centrinio banko paramos bendrovėms schema. Buvo sukurtos specialiosios paskirties įmonės (Special Purpose Vehicle – SPV). Tokių bendrovių steigėja buvo JAV finansų ministerija, kuri suformavo jų įstatinį kapitalą (iš valstybės iždo buvo skirta 454 mlrd. dolerių SPV kapitalizacijai). Tačiau įdomiausia yra tai, kad oficialios JAV pinigų institucijos nusprendė, jog SPV veiklą valdys investicinė bendrovė BlackRock.


Taigi "BlackRock" įgijo galimybę valdyti specialiosios paskirties įmones, per kurias buvo pumpuojami milijardai ir net trilijonai dolerių iš JAV Federalinės rezervų sistemos spausdinimo mašinos. Apie šią istoriją išsamiai rašiau prieš trejus metus. Straipsnyje "Didžioji transformacija: BLACKROCK - paslaptingas naujos pasaulio tvarkos kūrėjas" finansų holdingo bendrovės paskyrimą FED pinigų valdytoja apibūdinau taip: "BlackRock ne tik uždirbs didžiulius pinigus iš šių operacijų. Ji iš tikrųjų valdys pinigų srautus. O tai reiškia, kad bendrovė nėra tik tarpininkė, ji įgyja galią, tampa JAV pinigų institucijų dalimi. Pinigų duumviratas (FED ir Iždo departamentas) taps triumviratu (FED ir Iždo departamentas bei BlackRock). Kai kurie ekspertai neatmeta scenarijaus, pagal kurį JAV Federalinis rezervų bankas taps techniniu BlackRock priedėliu: pirmasis tik leis pinigus, o antrasis spręs, kam ir kokiomis sąlygomis juos skolinti".

Štai ką 2020 m. šia tema rašė tarptautinių finansų ekspertė Ellen Brown straipsnyje "Susipažinkite su "BlackRock", naujuoju didžiuoju vampyru kalmaru". "Tuo metu, kai visuomenės dėmesį blaškė protestai, riaušės ir lokautai, "BlackRock" staiga išniro iš šešėlio ir tapo "ketvirtąja valdžios šaka", valdančia centrinio banko popierinių pinigų kontrolės priemones". 

Pirmiau atkreipiau dėmesį į "BlackRock" dalyvavimą kitų šalių ekonomikoje. "BlackRoc" yra pasaulinė finansų milžinė, turinti klientų 100 šalių ir čiuptuvus pagrindinėse turto klasėse visame pasaulyje", - pažymėjo Ellen Brown. 

Dar visai neseniai finansų holdingo bendrovė veikė ir Rusijos ekonomikoje. Rusijoje "BlackRock" įsteigė didelį Rusijos vertybinių popierių biržoje prekiaujamą fondą "Russia ETF". Tačiau prasidėjus karinei operacijai Ukrainoje ir Vakarų ekonominėms sankcijoms Rusijai, Russia ETF pradėjo minėto fondo uždarymo procedūrą (iki šių metų pabaigos jis turėtų visiškai nustoti egzistuoti). BlackRock yra sukūrusi panašių fondų daugelyje kitų šalių, ir jie veikia. 

Svarbiausia "BlackRock" investicinės veiklos kryptis - kitų šalių vyriausybių obligacijų išpirkimas. Akivaizdu, kad kitų šalių monetarinės institucijos turi žvilgtelėti į finansų kontroliuojančiosios bendrovės vadovų lūpas. Tačiau tai yra nematoma BlackRock įtaka. Yra ir daugiau matomų dalykų. 

Nuo tam tikro laiko "BlackRock" pradėjo aktyviai kištis į kitų šalių pinigų institucijų ir finansų reguliavimo institucijų veiklą. Pirmiausia dėl ESG (angl. environmental, social, governance) standartų - tai aplinkosaugos, socialiniai ir įmonių valdymo standartai. Šių standartų atsiradimo istorija gana miglota. Rimti ekspertai mano, kad jie reikalingi pasaulio finansų elitui ("pinigų valdovams"), kad pasauliniu mastu perskirstytų turtą savo naudai ir veiksmingai kontroliuotų pasaulio ekonomiką.

Prof.Valentinas Katasonovas

https://www.fondsk.ru/news/2023/11/27/blackrock-beret-pod-svoy-kontrol-gosudarstva-i-centrobanki.html
Puiki laida, skirta Tautos poetui Justinui Marcinkevičiui

 


https://www.youtube.com/watch?v=9TMuKaOc3FY

Ko nežinojote apie Justiną Marcinkevičių? Ir kur Vilniuje galėtų atsirasti paminklas Tautos Poetui? Apie tai Komentaras TV laidoje kalbasi žurnalistė Giedrė Gorienė, buvusi Aukščiausiosios Tarybos (1990-1992) deputatė Zita Šličytė ir "Basos mamos" lyderė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.


Justino Marcinkevičiaus įamžinimui galite paaukoti čia:

VšĮ Basos mamos

LT863500010014967622

Paskirtis: parama J. Marcinkevičiaus paminklui


Vienas iš charakteringų atsiliepimų:

Ačiū, gerb. Giedre, už perliukų atradimą Lietuvos tamsybėje. Jūsų tiesos ir šviesos spinduliai džiugina širdį, suteikia viltį. Dėkingi ir gerb.Vitalijai už pastangas įamžinti Poetą. O parinkta vieta paminklui, atrodo, bus tikrai puiki. Stiprybės Jums! Šaunuolės!


2023-11-26

Bloomberg: Europos naftos chemijos pramonė atsidūrė ant žlugimo ribos

 

Bloomberg rašo, kad Europos naftos chemijos pramonė atsidūrė ant žlugimo ribos. Regiono gamintojai importuoja plastikams gaminti naudojamas žaliavas iš užsienio. Taip yra todėl, kad dėl energijos kainų vietinė gamyba tampa per brangi. Paskutinį kartą Europos naftos chemijos gamyklose taip mažai mėgstamos žaliavos buvo 1975 m., kai regionas dar tik laižėsi žaizdas po pirmosios naftos krizės. Praėjus beveik pusei amžiaus, pramonė miršta.

Regiono gamintojai importuoja plastiko gamybai reikalingas sudedamąsias dalis iš užsienio, nes dėl energijos kainų vietinė gamyba yra per brangi.

Naftos - naftos chemijos pramonės pagrindo - suvartojimas Europoje 2023 m. sumažės iki beveik 50 metų žemiausio lygio, t. y. 40 proc. nuo didžiausio kiekio.

Naftos chemijos produktai iš esmės reikalauja daug energijos. Europoje gamtinės dujos yra maždaug penkis kartus brangesnės nei JAV. Šiuo metu pigiau pirkti etileną, kuris yra plastikų sudedamoji dalis, Teksase ir gabenti jį per Atlantą tolimesniam perdirbimui į Europą, nei gaminti jį savo šalyje. Būtent taip naftos chemijos įmonės ir daro. Dėl to Europoje mažėja ekonominė veikla, blogėja bloko prekybos chemijos produktais balansas ir galiausiai prarandamos darbo vietos bei energetinis saugumas.

Europos aplinkos agentūros duomenimis, vienas europietis per metus vidutiniškai sunaudoja apie 150 kilogramų plastiko, t. y. daugiau nei du kartus daugiau nei vidutiniškai 60 kilogramų pasaulyje. Plastiko yra visur - nuo maisto pakuočių iki statybinių medžiagų, nuo mobiliųjų telefonų iki drabužių.

Naftos chemijos pramonėje daugiausia naudojamos dvi žaliavos: gamtinės dujos ir pirminis benzinas, pastarasis yra naftos perdirbimo šalutinis produktas, tam tikrais atžvilgiais panašus į benziną. Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis, šiais metais Europoje pirminio benzino suvartojimas sumažės iki 48 metų minimumo - 34,2 mln. metrinių tonų. Vartojimas yra 18,5 % mažesnis nei iki Kovid-19 ir beveik 40 % mažesnis už prieš du dešimtmečius pasiektą rekordinį lygį.

Kadangi perdirbimas toks mažas, pramonės darbiniai arkliai, vadinamieji garo krekingo įrenginiai, kuriuose pirminis benzinas ir dujos paverčiami cheminėmis sudedamosiomis dalimis, dirba neekonomiškai. Dėl milžiniškų pastoviųjų sąnaudų įmonės paprastai visus metus eksploatuoja garo krekingo įrenginius beveik visu pajėgumu. Bet kokia mažesnė nei 90 % riba kelia susirūpinimą, 85 % - blogai, o 80 % laikoma katastrofa. Tačiau pastaraisiais ketvirčiais įmonės dirbo nuostolingai, kai jų pajėgumai siekė 65-75 %.

Privačių įmonių vadovai teigia, kad jos negali tiek ilgai prarasti pinigus, todėl atrodo, kad 2024 m. tikrai bus uždarytos. Praėjusią savaitę TEA diplomatiškiau kalbėjo, kad "vis sunkiau įsivaizduoti, kaip žemyno naftos chemijos pramonė gali atgauti savo ankstesnį pajėgumą". Kelias pastarąsias savaites  pramonės vadovai teigė: "Neatsigaus - ir taškas".

Investicinio banko "Jefferies Financial Group Inc." skaičiavimais, per pastarąjį pusantro dešimtmečio Europos chemijos bendrovių išlaidų dalis naujiems projektams Azijoje išaugo apie 50 %.

Kaip tai atsiliepia ekonomikai? Iki pandemijos Europos prekybos cheminėmis medžiagomis balansas su likusiu pasauliu paprastai būdavo 40 mlrd. Praėjusiais metais perteklius sumažėjo iki 2,5 mlrd. dolerių. Nors tikėtina, kad 2023 m. jis šiek tiek atsigaus, 2024 m. prognozės niūrios.

Europos Sąjungos prekybos chemijos produktais perteklius gerokai sumažėjo, nes įmonės vidaus gamybą keičia importuojamais produktais.

Šiuo metu daugelis Europos valstybių yra užsiėmusios bandymais gelbėti jūrinių vėjo jėgainių pramonę, o ką daryti naftos chemijos bendrovėms, gaminančioms dervas ir plastiką, iš kurių gaminamos mentės?

Europa prarado ir kitas pramonės šakas, kurias perleido Azijai. Plienas, tekstilė ir laivų statyba persikėlė į Rytus. Šį kartą konkuruoja ne tik Kinija, bet ir JAV, nes ten gausu angliavandenilių. Vadovaujant prezidentui Joe Bidenui, šalyje sparčiai auga angliavandenilių gavyba.

Pramonės ir energetikos politika yra svarbi. Bloomberg nuomone, jei Europa nori išsaugoti dalį savo senosios pramonės galios, politikos formuotojai turi viešai remti naftos chemijos pramonę - net jei tai nepopuliaru tarp klimato kaita besirūpinančių rinkėjų. Pačiai pramonei taip pat reikia ieškoti savęs. Skubiai reikia konsolidacijos. Dabar vienai tonai pagaminto plastiko tenka per daug įmonių ir jų vadovų. Išlaidų mažinimas turėtų prasidėti nuo viršūnių.

Europos naftos chemijos pramonė atsidūrė ant išnykimo ribos: importas keičia vietinę plastikų gamybą. Europa ir toliau vartoja milžiniškus putų, dažiklių, dervų ir visų kitų naftos chemijos gamyklų gaminamų produktų kiekius. Tačiau vietinę gamybą ji keičia importuojamomis prekėmis.


Scott Ritter: "Hamas" laimi mūšį už Gazą

 

Neseniai paskelbtos paliaubos yra palaiminimas tiek palestiniečiams, tiek izraeliečiams - galimybė apsikeisti kaliniais, išdalyti humanitarinę pagalbą tiems, kuriems jos reikia, ir atvėsinti emocijas abiejose konflikto pusėse.

Nors dėl paliaubų, dėl kurių Izraelis ir "Hamas" derėjosi su Kataru, abi pusės susitarė abipusiu susitarimu, tegul niekas neapsigauna manydamas, kad tai buvo ne kas kita kaip "Hamas" pergalė. Izraelis laikėsi labai agresyvios pozicijos, kad, atsižvelgdamas į savo deklaruojamą tikslą sunaikinti "Hamas" kaip organizaciją, jis nesutiks nutraukti ugnies jokiomis sąlygomis.

Kita vertus, "Hamas", pradėdama dabartinį kovų su Izraeliu etapą, vienu iš pagrindinių savo tikslų buvo užsibrėžusi paleisti Izraelio laikomus palestiniečių kalinius, ypač moteris ir vaikus. Atsižvelgiant į tai, paliaubos yra svarbi Hamas pergalė ir žeminantis Izraelio pralaimėjimas.

Viena iš priežasčių, kodėl Izraelis vengė paliaubų, buvo ta, kad jis buvo įsitikinęs, jog jo pradėta puolamoji operacija šiaurinėje Gazos dalyje neutralizuos "Hamas" kaip karinę grėsmę ir kad bet kokios paliaubos, nepaisant humanitarinio pateisinimo, tik laimėtų laiko nugalėtam "Hamas" priešui pailsėti, atsigauti ir persigrupuoti. Tai, kad Izraelis pasirašė paliaubų susitarimą, yra pats tikriausias ženklas, kad su Izraelio puolimu prieš "Hamas" ne viskas gerai.

Toks rezultatas niekam neturėjo būti staigmena. Spalio 7 d. "Hamas" surengė išpuolį prieš Izraelį, pradėdama įgyvendinti daugelį metų rengtą planą. Kruopštus dėmesys detalėms, kuris buvo akivaizdus per "Hamas" operaciją, parodė, kad "Hamas" studijavo prieš ją nukreiptas Izraelio žvalgybos ir karines pajėgas, atskleisdama silpnąsias vietas, kuriomis vėliau pasinaudojo. "Hamas" veiksmai buvo ne tik geras taktinis ir operatyvinis planavimas ir vykdymas - tai buvo ir strateginės koncepcijos šedevras.

Viena iš pagrindinių Izraelio pralaimėjimo spalio 7 d. priežasčių buvo ta, kad Izraelio vyriausybė buvo įsitikinusi, jog "Hamas" niekada nepuls, nepaisant to, ką teigė žvalgybos analitikai, kuriems buvo pavesta stebėti "Hamas" veiklą Gazoje. Ši neįsivaizduojama klaida atsirado dėl to, kad "Hamas" identifikavo Izraelio politinius tikslus ir uždavinius ("Hamas", kaip pasipriešinimo organizacijos, panaikinimas, imantis politikos, paremtos "Hamas" "nupirkimu" per išplėstinę Izraelio išduodamų darbo leidimų Gazos ruože gyvenantiems palestiniečiams programą). Dalyvaudama darbo leidimų programoje, "Hamas" įtikino Izraelio vadovybę, kad ji jaučiasi patenkinta, ir leido "Hamas" pasiruošimą išpuoliui vykdyti visiems matomoje vietoje.

Spalio 7 d. "Hamas" išpuolis buvo ne atskira operacija, o strateginio plano dalis, turinti tris pagrindinius tikslus - sugrąžinti Palestinos valstybės klausimą į tarptautinį diskursą, išlaisvinti tūkstančius Izraelio kalinamų palestiniečių kalinių ir priversti Izraelį nutraukti Al Aksos mečetės, trečios švenčiausios islamo vietos, išniekinimą. Spalio 7 d. išpuolis pats savaime negalėjo pasiekti šių rezultatų. Veikiau spalio 7 d. išpuolis buvo skirtas sukelti Izraelio atsaką, kuris sudarytų sąlygas, būtinas "Hamas" tikslams įgyvendinti.

Spalio 7 d. išpuolis buvo skirtas pažeminti Izraelį iki iracionalumo ir užtikrinti, kad bet koks Izraelio atsakas būtų nulemtas emocinio keršto poreikio, o ne racionalaus atsako, skirto "Hamas" tikslams panaikinti. Šiuo atveju "Hamas" vadovavosi Izraelio nusistovėjusia kolektyvinės bausmės doktrina (vadinamąja Dahijos doktrina, pavadinta vakarinio Beiruto priemiesčio, kurį 2006 m. Izraelis smarkiai bombardavo, norėdamas nubausti Libano gyventojus už tai, kad Izraeliui nepavyko įveikti "Hezbollah" kovoje, vardu). Padariusi Izraeliui žeminantį pralaimėjimą, kuris sugriovė Izraelio nenugalimumo (Izraelio gynybos pajėgų) ir neklystamumo (Izraelio žvalgybos) mitą, ir paėmusi šimtus izraeliečių įkaitais prieš pasitraukdama į savo požeminį slėptuvę po Gazos Ruožu, "Hamas" paspendė Izraeliui spąstus, į kuriuos Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu vyriausybė, kaip ir buvo galima nuspėti, paspruko.

"Hamas" po Gazos ruožu yra parengusi tunelių tinklą, kurio bendras ilgis siekia daugiau kaip 500 km. Šiuos tunelius, pramintus "Gazos metro", sudaro tarpusavyje sujungti gilūs požeminiai bunkeriai, naudojami vadovavimui ir kontrolei, logistinei paramai, medicininiam gydymui ir apgyvendinimui, taip pat kiti tunelių tinklai, skirti gynybinėms ir puolamosioms operacijoms. Tuneliai įrengti pakankamai giliai, kad jų nesunaikintų dauguma Izraelio turimų bombų, ir yra pritaikyti atlaikyti iki trijų mėnesių (90 dienų) trunkančią apsiaustį.

"Hamas" žino, kad negali susidoroti su Izraeliu klasikiniu jėgos prieš jėgą principu. Vietoj to buvo siekiama įvilioti Izraelio pajėgas į Gazos ruožą, o paskui surengti nesibaigiančias atakas, kurias vykdytų mažos "Hamas" kovotojų grupės, išlendančios iš savo požeminių slėptuvių, atakuojančios pažeidžiamas Izraelio pajėgas ir vėl dingstančios po žeme. Trumpai tariant, Izraelio kariuomenė patyrė tai, kas prilygsta tūkstančiui mirčių.

Ir tai pavyko. Nors Izraelio pajėgoms pavyko prasiskverbti į mažiau urbanizuotas šiaurinės Gazos ruožo dalies vietoves, pasinaudojant savo šarvuotų pajėgų mobilumu ir ugnies galia, pažanga yra iliuzinė, nes "Hamas" pajėgos nuolat persekioja izraeliečius, naudodamos mirtinas raketas su dviem galvutėmis, kuriomis išjungia arba sunaikina Izraelio transporto priemones, nužudo dešimtis Izraelio karių ir dar šimtus sužeidžia. Nors Izraelis vengia skelbti duomenis apie tokiu būdu prarastas šarvuotas transporto priemones, "Hamas" teigia, kad jų skaičius siekia šimtus. "Hamas" teiginius sustiprina tai, kad Izraelis sustabdė senesnių tankų "Merkava 3" pardavimą ir vietoj to organizavo šių transporto priemonių atsargas į naujus rezervinius šarvuočių batalionus, kad kompensuotų didelius nuostolius, patiriamus tiek Gazoje, tiek prie šiaurinės sienos su Libanu, kur "Hezbollah" pajėgos dalyvauja mirtiname alinančiame kare su Izraeliu operacijose, skirtose "Hamas" remti Gazoje.

Tačiau pagrindinė iki šiol patirto Izraelio pralaimėjimo priežastis yra pats Izraelis. Užkibęs ant masalo ir patekęs į "Hamas" spąstus, Izraelis toliau vykdė savo Dahijos doktriną prieš Gazos palestiniečių gyventojus, vykdydamas beatodairiškas atakas prieš civilius objektus, akivaizdžiai ignoruodamas karo teisę. Skaičiuojama, kad per šias atakas žuvo apie 13 000 civilių palestiniečių, įskaitant daugiau kaip 5 000 vaikų. Dar daug tūkstančių aukų tebėra palaidoti po sugriautų būstų griuvėsiais.

Nors po spalio 7 d. "Hamas" išpuolio Izraelis galėjo užsitikrinti tarptautinės bendruomenės paramą, tačiau dėl pernelyg griežtos reakcijos pasaulio viešoji nuomonė tapo prieš jį nukreipta - to "Hamas" tikėjosi. Šiandien Izraelis vis labiau izoliuojamas, praranda paramą ne tik vadinamuosiuose pasaulio pietuose, bet ir tradicinėse proizraelietiškų nuotaikų tvirtovėse JAV, Jungtinėje Karalystėje ir Europoje. Ši izoliacija kartu su politiniu spaudimu, kurio Izraelis nėra įpratęs patirti, prisidėjo prie to, kad B. Netanyahu vyriausybė sutiko su paliaubomis ir vėlesniais apsikeitimais kaliniais.

Dar neaišku, ar paliaubos išsilaikys, ar ne. Taip pat lieka atviras klausimas, kaip paliaubas paversti ilgalaikiu karo veiksmų nutraukimu. Tačiau viena aišku - paskelbę, kad pergalė reiškia visišką "Hamas" pralaimėjimą, izraeliečiai sudarė prielaidas "Hamas" pergalei, kurią "Hamas" pasiekia tiesiog išlikdama.

Tačiau "Hamas" ne tik išgyvena, bet ir laimi. Mūšio lauke kovodama su Izraelio gynybos pajėgomis, "Hamas" pasiekė visus savo strateginius tikslus šiame konflikte. Pasaulis aktyviai kalba apie absoliučią dviejų valstybių sprendimo būtinybę, nes tai yra būtina sąlyga siekiant ilgalaikės taikos regione. Izraelio nelaisvėje laikomi palestiniečiai keičiami į izraeliečius, kuriuos "Hamas" paėmė įkaitais. Islamo pasaulis vieningai smerkia Izraelio vykdomą Al Aksos mečetės išniekinimą.

Spalio 6 d. nė vienas iš šių klausimų nebuvo svarstomas. Tai, kad jie sprendžiami dabar, liudija, kad spalio 7 d. ir po jos sekusiomis dienomis ir savaitėmis "Hamas" buvo pasiekta sėkmė, nes Izraelio pajėgos pralaimėjo dėl "Hamas" atkaklumo ir savo pomėgio beatodairiškai smurtauti prieš civilius gyventojus. Toli gražu nelikviduota kaip karinė ir politinė jėga, "Hamas" tapo bene svarbiausiu balsu ir autoritetu ginant Palestinos žmonių interesus.

Šaltinis.


2023-11-25

Šiandien vyko antikarinis mitingas ir demonstracija Berlyne "Ne karams..."

 


Šeštadienį 13 val. prie Brandenburgo vartų prasidėjo mitingas ir demonstracija "Ne karams - sustabdykite ginklavimosi beprotybę - kurkite taikią ir teisingą ateitį". Apie tai rašoma "Berliner Zeitung" (1, 2, 3).

Renginys prasidėjo šeštadienį 13 val. ir tęsėsi iki 17 val. Dalyvių skaičius, organizatorių duomenimis, siekė 20 000 žmonių.

Tarp žymių kalbėtojų buvo: Sahra Wagenknecht, Gabriele Krone-Schmalz ir Michael von der Schulenburg. 

Berlynas - Nepaisant šalčio ir šlapdribos, tūkstančiai žmonių Berlyne dalyvavo demonstracijoje už taiką Ukrainoje ir Gazos ruože. Šeštadienio popietę prie Brandenburgo vartų vykusiame atidarymo mitinge dalyvavo ir buvusi Kairiųjų partijos politikė Sahra Wagenknecht. Ji aštriai kritikavo šviesoforų koaliciją ir kaltino Izraelio vyriausybę negailestingai kariaujant Gazos ruože.
Nuotraukose Politikė Sahra Wagenknecht kalba taikos demonstracijoje. Kai kuriuose plakatuose buvo minimas karas Gazos ruože. Taip pat buvo daug plakatų su taikos balandžiais ir reikalavimais vesti taikos derybas.

Kritika SPD ir Žaliųjų partijai

Wagenknecht, kuri šiuo metu steigia savo partiją, be kita ko, kritikavo gynybos ministro Boriso Pistoriaus (SPD) pareiškimą, kad Vokietija turi tapti "pasirengusi karui". "Tai visiška beprotybė", - sakė politikė. Baisu, kad tokį kursą palaiko SPD kancleris. "Kas atsitiko Willy Brandto partijai, kad ji šiandien stumia tokį kursą?" Dar blogiau yra su žaliaisiais; sunku įsivaizduoti, kad ši partija kadaise kilo iš taikos judėjimo.

Wagenknecht griežtai kritikavo Izraelio ir Vokietijos vyriausybių elgesį Gazos kare. "Ypač mes, vokiečiai, esame ypač atsakingi už žydų gyvybę", - teigė 54 metų politikė. "Ir esame atsakingi už tai, kad gintume Izraelio teisę egzistuoti be jokių "jeigu" ir "bet"." Tačiau ši atsakomybė "neįpareigoja mūsų užglaistyti ir palaikyti negailestingą Netanyahu vyriausybės karą kaip savigyną".

Šis karo eskalavimas ne apsaugo žydų gyvybes, o kelia joms pavojų: "Absurdiška manyti, kad bombos susilpnina islamistų terorą. Jos jį stiprina." Wagenknecht priminė karus Afganistane ir Irake. "Ar iš visų pastarųjų metų karų nieko nepasimokėme?"

Berliner Zeitung pažymi, kad Federalinio konstitucinio teismo sprendimas dėl biudžeto tvyro kaip tamsus debesis virš valdančiosios šviesoforo koalicijos. Dėl šio sprendimo Berlyno biudžete lieka didžiulė 60 mlrd. eurų skylė ir kyla abejonių dėl skubiai reikalingų investicijų. Po jo kancleris kelioms dienoms pasislėpė, bet penktadienį grįžo į "YouTube" ir nuramino visuomenę. Jis paskelbė, kad kitą savaitę bus paskelbtas vyriausybės pareiškimas.

Vis dar neaišku, kaip bus užpildyta 60 mlrd. eurų skylė. SPD jau dabar priešinasi FDP planui dėl biudžeto krizės panaikinti elektros energijos ir dujų kainų stabdžius ne 2024 m. kovo mėnesį, o metų pabaigoje. Dėl to gyventojams pabrangtų dujos ir šildymas. Tai atstumtų dar daugiau rinkėjų. Taip pat sumažėtų investicijos į ekonomiką. Kita vertus, išlaidos gynybai išliks. Apie tai buvo kalbama mitinge.

Daug žmonių pavargo nuo šviesoforų politikos - padaryta per daug techninių klaidų. Kasdien atsiranda vis naujų. Nereikėtų nuvertinti dėl to kylančių neramumų ir nesaugumo jausmo. Krizės metu reikia stabilumo. Berlyne jau kurį laiką sklando naujų rinkimų scenarijus. Tačiau nagrinėjamos ir kitos galimybės, kaip būtų galima panaikinti šviesoforo koaliciją. 

Po mitingo tūkstančiai žmonių žygiavo per Berlyną. Berlyno policijos duomenimis, apie 5 000 demonstrantų taikiai žygiavo per vyriausybinį rajoną.
Galutinis mitingas prie Brandenburgo vartų baigėsi prieš pat 17 val.


P.Vileišio gatvės besmegenis mus pasveikino

 


Apie 10 val. P.Vileišio gatvėje pamatėme keistą senį-besmegenį. Mums priėjus, senis tarė:

"Esu LGBT senelis, laisvietis, todėl esu su moteriškais ir vyriškais išoriniais lytiniais organais, o burnoje - laisvės simbolis - narkotikų ampulė. Už suteiktą laisvę būti žmoga, esu dėkingas dabartinei Lietuvos valdžiai, o ypač anūkui ir seneliui, laisvės šaukliams ir simboliams. Dabar einu į paradą, o po to, jeigu neištirpsiu, vykstu kautis į Ukrainą, kad savo krūtimis apsaugočiau Europos LGBT nuo mirtino priešo, kuris ruošiasi uždrausti mūsų organizaciją Rusijoje.

Sveikinu Jus su kariuomenės diena! Valio!"

Stovėjome nuščiuvę, niekada nebuvome matę tokio keisto LGBT besmegenio-žmogos. O, be to, dar ir kalbančio. Labai mus sužavėjo besmegenio vertybinė pozicja.

- Tai tikras sniego laisvės karys, tariau, - su tokiais kariais Lietuvai nebaisūs jokie priešai!

P.S.

Prieš metus buvau sutikęs savo gatvėje kiek kitokį besmegenį:

Besmegenio pareiškimas: "Dalyvausiu mero ir prezidento rinkimuose"


Šiandien, eidamas P.Vileišio gatve, pamačiau Senį-besmegenį. Toks florescuojantis visas tas besmegenis, lūpas išsidažęs, su moteriškais batais, kaip koks V.Raskevičius prieš Seimo rinkimus.


Man priėjus arčiau, jis pasakė:
 
"Tavo žiniai, aš ne Senis-besmegenis, kaip mane vadini, o Sniegius, translytis, modernus. Įsmeigia morką - vyras, ištraukia - moteris, įsmeigia į antrą galą...  Sniegiumi, prašau, mane ateityje ir vadinti.
 
Esi mano potencialus rinkėjas, todėl informuoju: ketinu balotiruotis į Vilniaus mero postą. Pradžiai. Smegenų neturiu, kaip ir dabartinis meras, bet labai mėgstu eglutes, kaip ir jis, tik, skirtingai nuo jo, nesu vagis. Neturiu nei rankų, kad imti kišius, nei kišenių, į kurias galėčiau dėti iš vilniečių pavogtus pinigus. 
 


Ar matei LNK gruodžio 8d. laidą "Bučiuoju.Rūta"? Vaikinas iš Pakruojo dvaro pasakojo, kad už ketvirtį milijono pastatytų 8 štai tokias eglutes-tortus Vilniuje. Kaip jūs tokį vagį mero poste ir pakenčiate? O ką jis su miestu daro? Šaligatviai ištrupėję, gatvės kažkokiais mediniais gardais apkaltos, mirusių medžių prikaišiota, nors greta - pilna plotų, kur medžius galimas sodinti, bet jie tušti.
Apsidairyk, ar matai ką šitas idiotas su gatvėmis Vilniuje padarė...
 
Galvoju ir apie Prezidento postą. Parašiau laišką į Švediją, bankininkams Valenbergams, kad jie mane prezidentu Lietuvoje paskirtų. Mano privalumas - tvarumas. Esu iš H2O, kas gali būti Žemėje tvariau? Ir dar. Neturiu namo saugomose teritorijose, teismo su visuomene pagalba įteisinto, o kadangi Gitano Nausėdos paskirtis - rengti Prezidentūroje eglutes, nes nieko daugiau jis nesugeba, tai eglutėms Sniegius - gražiausia puošmena. Turiu ir kitų pliusų - neturiu CO2 pėdsako, nes nevalgau ir nesituštinu, todėl Prezidentūra atpigs  uždarius tualetus ir maitinimo įmonę..." 
 
Išsigandęs sprukau šalin, o namo grįžau kitu keliu, kad tas Sniegius ir vėl nepristotų. Duok Dieve, kad ištirptų iki rinkimų... Vilnius, o ir Lietuva, neatlaikys gi ilgai šitų besmegenių merų ir prezidentų. 


2023-11-24

Po vaikų pjautynių Dubline kilo prieš imigrantus nukreiptos riaušėsPo to, kai imigrantas iš Alžyro peiliu užpuolė tris moksleivius ir du suaugusiuosius ir kai kuriuos iš jų sunkiai sužeidė, įsiutę protestuotojai prieš kelias minutes padegė valstybinę imigracijos tarnybą ir tramvajų, rašoma telegram.

Ketvirtadienio vakarą Dublino centre kilo smurtiniai susirėmimai, per kuriuos buvo padegtos transporto priemonės ir užpulta riaušių policija, po to, kai anksčiau tą pačią dieną per išpuolį peiliu buvo sunkiai sužeista penkerių metų mergaitė ir į ligoninę paguldyta moteris bei dar du mažamečiai vaikai.

30-metė moteris taip pat patyrė sunkių sužalojimų per peilio užpuolimą netrukus po 13.30 val. Kiti du vaikai - 5 metų berniukas ir 6 metų mergaitė - patyrė lengvesnius sužalojimus, o berniukas buvo išrašytas iš ligoninės,

Airijos policija pranešė, kad po išpuolio prie mokyklos mergaitei buvo suteikta skubi medicinos pagalba Dublino ligoninėje. Netrukus po šio pranešimo į gatves išėjo mažiausiai 100 žmonių, kai kurie jų buvo ginkluoti metaliniais strypais ir dengėsi veidus.

Policija pranešė, kad Dublino centre buvo dislokuota daugiau kaip 400 pareigūnų, tarp kurių daugelis vilkėjo riaušių malšinimo ekipuotę, kad suvaldytų neramumus, kuriuos, anot jų, "sukėlė nedidelė banditų grupė". Policijos kordonas taip pat buvo įrengtas aplink Airijos parlamento pastatą Leinster House, o netoliese esančioje Graftono gatvėje dirbo raitosios paramos padalinio pareigūnai.

Įvyko susirėmimų su riaušių policija, nes kai kurie demonstrantai leido signalines raketas ir fejerverkus, o kiti griebė kėdes ir taburetes prie barų ir restoranų.

Per neramumus buvo apgadintos kelios policijos transporto priemonės ir tramvajus, o ant miesto O'Connell tilto buvo padegtas autobusas ir automobilis.

Buvo nuolat daužomi parduotuvių langai ir apiplėšiama "Foot Locker" parduotuvė. Mieste buvo sustabdytas visas viešasis transportas - tramvajai ir autobusai, o daugelis įmonių paragino savo darbuotojus penktadienį dirbti iš namų.

"Turime visišką beprotišką chuliganų grupuotę, kurią valdo kraštutinė dešinioji ideologija, taip pat tada ši destruktyvi tendencija įsitraukė į rimtą smurtą", - sakė Airijos vyriausiasis policijos pareigūnas Drew Harris.

Policija ir politikai ragino laikytis ramybės ir perspėjo dėl anksčiau dieną įvykusio išpuolio vengti dezinformacijos.

Vakare vykusiame spaudos brifinge Harrisas buvo paklaustas apie galimą ryšį su terorizmu, ir jis to neatmetė.

Pasak pranešimų, policija patvirtino, kad įtariamasis yra imigrantas, gyvenantis šalyje daugiau kaip du dešimtmečius. Policija neatmetė, kad išpuolis gali būti susijęs su terorizmu.


https://www.youtube.com/watch?v=jd62IppsGEs

https://www.youtube.com/watch?v=GzKKzYFDzFoGarda Siochana įvykio vietoje Dublino centre po to, kai per išpuolį buvo sužeisti penki žmonės, įskaitant tris mažamečius vaikus. Netoli išpuolio vietos Dublino centre, kur susirinko minios protestuotojų, vyko smurto scenos. Nuotraukos data: 2023 m. lapkričio 23 d., ketvirtadienis. (Brian Lawless/PA Images via Getty Images nuotr.)


Dublino miesto centre, O'Connell gatvėje, dega autobusas ir automobilis po smurto scenų, įvykusių po išpuolio Parnell aikštės rytuose, kai buvo sužeisti penki žmonės, įskaitant tris mažamečius vaikus. Nuotraukos data: 2023 m. lapkričio 23 d., ketvirtadienis. (Brian Lawless/PA Images via Getty Images nuotr.)

Šią savaitę tai jau antras šiurpus imigrantų teroro aktas prieš europiečius. Per Prancūzijos kaimo šventėje imigrantų surengtą teroro aktą, kurio motyvas - neapykanta baltiesiems, žuvo vienas žmogus, 16 buvo sužeista. Kai kurie sunkiai.


2023-11-23

Europa prarado nepriklausomybę, sako Vengrijos premjeras Orbanas


Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas trečiadienį Ciuriche per Šveicarijos savaitraščio "Weltwoche" 90-mečio minėjimą pareiškė, kad Europa nebesugeba pati apibrėžti savo interesų, jau nekalbant apie tai, kaip juos įgyvendinti.

Susirinkusiesiems jis sakė, kad Europa "prarado gebėjimą apsispręsti", ir pridūrė, kad žemynas nebeatpažįsta, kokie yra jo tikslai ir kokias priemones turi pasirinkti jiems pasiekti."

"Tai, ką šiandien matome Europoje, yra skausminga", - sakė Vengrijos vadovas, kuris tvirtino, kad Europos lyderiai turi galimybę formuoti žemyno likimą, tačiau to nedaro ir leidžia jėgoms iš išorės stiprinti Europą ir diktuoti jos vietą pasaulyje.

"Dėl to Europa nebevaldo savęs, ES ekonominis svoris nuolat mažėja, o ES akivaizdžiai nesugeba susidoroti su plėtra."

Premjeras taip pat pažymėjo, kad po dviejų pasaulinių karų Vakarų Europos pusė nekopijavo anglosaksų modelio, bet laikėsi krikščioniškojo-demokratinio modelio, kuris "sukūrė specifinę europietišką kokybę" ir išsaugojo krikščioniškąją tradiciją ekonomikoje.

 "Tuometiniai lyderiai galėjo atstovauti Europos interesams", - sakė jis.

"Priešingai, dabar Europoje dominuoja liberaliosios ir progresyviosios jėgos", - teigė V. Orbanas, pabrėždamas, kad po 1990 m. progresyviosios ir liberaliosios jėgos perėmė valdžią ir bandė eksportuoti savo principus į nevakarietiškąją pasaulio dalį.

Premjeras teigė, kad kai Europos politikas kalba apie europines vertybes, paprastai tai daroma atsižvelgiant į kurios nors didelės ES valstybės narės interesus.

"Šiandien Europoje trūksta politikų, visur yra biurokratų", - apgailestavo V. Orbanas.

Atsakydamas į klausimą apie migraciją, V. Orbanas sakė, kad pastatydama pasienio tvorą Vengrija sukūrė stiprią gynybą, kuri saugo ne tik Vengriją, bet ir Šengeno erdvę bei Vokietiją.

Vengrijos lyderis pridūrė, kad nėra geras sprendimas toliau priimti didelius migrantų srautus, todėl Europa turėtų sutelkti dėmesį į pagalbos siuntimą ten, kur jos reikia.

https://rmx.news/crime/europe-has-lost-its-independence-says-hungary-pm-orban/