2022-04-30

Keli žodžiai apie „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą 2022“

Balandžio 29 dieną buvo su pompa pristatytas GRĖSMIŲ NACIONALINIAM SAUGUMUI VERTINIMAS 2022kurį parengė Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas.

Susipažinus su šio dokumento turiniu, kyla nerimo jausmas: ar šito rašinėlio autoriai turi parengę kažką rimto, ko mums neskelbia, arba šiose žinybose dirba kompetencijos neturintys žmonės, kurie tik imituoja veiklą, o valstybė ir jos saugumas yra ne jų pasaulio dimensija?

Kiekvienos valstybės pamatas, leidžiantis jai vystytis ir klestėti, yra jos ekonomika. Ant šio pamato stūkso politikos antstatas, kurio funkcija yra užtikrinti, kad sklandžiai funkcionuotų valstybės institutai. Jei šis antstatas kenkia šalies ekonomikai – skandalas!

Jeigu valdžia griauna valstybės ekonomiką, naikina socialinės apsaugos sistemą, naikina šeimą, švietimą, praskolina valstybę, narkotizuoja visuomenę, naikina lietuvių kalbą, vykdo lietuvių tautos pakeitimą išeiviais iš kitų valstybių ar net kontinentų, griauna šalies justiciją, suprantama, kad būtent tokia valdžia, atėjusi abejotino skaidrumo rinkimų keliu, ir yra grėsmė nacionaliniam saugumui Nr.1.

Kai kurie iš valdančiosios koalicijos partijų vadovų yra 100Lietuvos valstybės priešai. Toks yra Gabrielius Landsbergis, kurio Taivanio afera atnešė valstybei daugelio milijardų eurų nuostolius, tokia yra A.Armonaitė, kuri galimai pavogė iš valstybės 19 milijonų eurų per „Novaturo“ aferą.

Kreivų veidrodžių karalystėje, kurioje, mano nuomone, pasiklydo ataskaitos kūrėjai, valstybės naikinimas, kurį jau dveji metai vykdo valdantieji, nėra, jų nuomone, valstybės pamatų griovimas, nėra grėsmė nacionaliniam saugumui.

Šitoje paralelinėje kognityvinio disonanso karalystėje priešais padaryti valstybės patriotai,  Konstitucijos gynėjai, tarp kurių - Šeimų sąjūdis, jo aktyvistai, keli liaudies žurnalistikos atstovai.

Šioje iškrypusioje koordinačių sistemoje pavojumi įvardijami dešinieji, jie prilyginami IVIL ir kitoms teroristinėms islamistų organizacijoms!

Esu Sąjūdžio steigiamojo suvažiavimo delegatas, daug jėgų atidavęs tam, kad Lietuva taptų nepriklausoma. Prisipažinsiu, net baisiausiame sapne tuomet nesapnavau, kad 32-siais Nepriklausomybės metais mano mylima Tėvynė turės valdžioje atvirus valstybės priešus, jos duobkasius, o saugumo tarnybos tarnaus šitiems Lietuvos naikintojams.

https://www.vsd.lt/wp-content/uploads/2022/04/LT-el-_.pdf

2022-04-29

"Ifo" vadovas: "Esame viduryje stagfliacijos"Ifo instituto* prezidentas Clemensas Fuestas mano, kad Europa yra "viduryje stagfliacijos". "Ekonomika stagnuoja, o infliacija didėja", - sakė Fuestas. "Darbo užmokesčio ir kainų spiralė" yra neišvengiama. Pasak jo, dabar ECB turi keisti savo pinigų politiką.

Atsižvelgdamas į kylančias kainas, Ifo prezidentas Clemensas Fuestas įspėja apie stagfliaciją. "Esame stagfliacijos viduryje, bent jau Europoje", - sakė jis "t-online". Šiuo metu infliacija didėja, o ekonomika auga labai lėtai. Tačiau dabartiniai nedideli augimo tempai tik kompensuoja "Corona" uždarymo pasekmes, sakė Fuestas. "Įprasto ekonominio ciklo metu augimo tempai turėtų būti daug didesni. Tai reiškia, kad ekonomika stagnuoja, o infliacija didėja."

Todėl ekonomistas ragina Europos Centrinį Banką (ECB) nedelsiant sugriežtinti pinigų politiką. "ECB pinigų politika šiuo metu yra pernelyg ekspansyvi. ECB turėtų laipsniškai nutraukti obligacijų pirkimą anksčiau, nei planuota iki šiol. Geriausiu atveju ji turėtų nustoti spausdinti pinigus antrąjį ketvirtį, t. y. ne vėliau kaip iki liepos pabaigos", - tęsė jis. Po to ji turėtų greitai padidinti palūkanų normas. "Priklausomai nuo dabartinių ekonominių duomenų, jei įmanoma, tai turėtų įvykti rudenį. Tai vienintelis būdas suvaldyti infliaciją", - sakė M. Fuestas.

"Ifo" vadovas Fuestas: "Pinigų politika yra kritiniame etape"

"Pinigų politika išgyvena kritinį etapą, kai reikia apginti jos patikimumą", - sakė Ifo prezidentas.  "Dabar ECB turi duoti ženklą: Mes ginsime euro stabilumą, net jei tai kažkiek kainuos."

Fuestas kritiškai vertina naujausius profsąjungų reikalavimus didinti darbo užmokestį. "Žinoma, profesinių sąjungų užduotis yra reikalauti didesnio darbo užmokesčio savo nariams", - sakė jis. "Tačiau esame ant darbo užmokesčio ir kainų spiralės slenksčio. Jei didesnio darbo užmokesčio paklausa taps visuotinė, pinigų politika turės dar labiau stabdyti. Tai gali sukelti recesiją."

*„Ifo“ ekonominių tyrimų institutas yra Miunchene įsikūrusi tyrimų įstaiga. „Ifo“ yra „Information“ ir „Forschung“ trumpinys. Kaip vienas didžiausių Vokietijos ekonominių grupių, jis analizuoja ekonominę politiką ir yra plačiai žinomas dėl savo mėnesinio „Ifo“ verslo klimato indekso Vokietijai.

https://www.focus.de/finanzen/boerse/clemens-fuest-ifo-boss-wir-sind-mitten-in-der-stagflation_id_91212614.html

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Mane galima rasti VK https://vk.com/id460381786  ir Telegram  https://t.me/lebionka.

2022-04-28

Apie bukapročių valdžią rimtai kalbėti neįmanoma

 


Mano nuomone, geriausia žinių laida Lietuvoje šiandien tapo Arturo Orlausko jumoristinė laida „Iš kiemo pusės“. Taip, ji jumoristinė, bet ar įmanoma kaip kitaip kalbėti apie bukapročius valdžioje, jų daromas kvailystes, jų vykdomą valstybės naikinimą?

 Arturas Orlauskas, "Iš kiemo pusės" #166 informacinė satyros ir humoro laida, 2022 04 28

 


https://www.youtube.com/watch?v=Wf7sXj4FrLk
Lietuvos policijos bukumo perlas.

Kiekvienas mūsų gėlėtume pririnkti aibes šitos protiškai ir moraliai degradavusios valdžios kvailysčių perlų. Štai tokį perlą aš turiu ir savo lobyne.

Aš, Lietuvos Respublikos pensininkas dr.Algimantas Lebionka, 2015 metų pabaigoje Google platformoje pradėjau skelbti lietuvių kalba blogą http//lebionka.blogspot.com. Šių metų pradžioje aš sužinojau, kad mano blogas visą tą laiką yra skelbiamas rusų kalba. Normaliam žmogui, manau, būtų nesunku pasižiūrėti ir įsitikinti, kad blogas priklauso LR piliečiui, kad jame tarp 5 tūkstančių skelbtų publikacijų nebuvo nei vienos publikacijos rusų kalba.

Tenka tik apgailestauti, kad Policijos departamente prie LR VRM teisės skyriaus „specialistų“ neatsirado nei sąmoningo ir atsakingo žmogaus, kuris susipažintų su mano blogo turiniu, įsitikintų, kokia kalba jame rašoma.

Žemiau pateikiu ištrauką iš laiško, kurį POLICIJOS DEPARTAMENTAS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS TEISĖS SKYRIUS atsiuntė Vilniaus apygardos administraciniam teismui per UAB „Grėsmės nacionaliniam saugumui.“:

 

„...Policijos departamentas 2022-03-03 oficialiu raštu Nr. 5-S-4670 pagal adresatų sąrašą teikė raštą, kuriame nurodė, kad: „<...> vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. kovo 5 d. nutarimo Nr. 290 „Dėl Viešo naudojimo kompiuterių tinkluose neskelbtinos informacijos kontrolės ir ribojamos viešosios informacijos platinimo tvarkos patvirtinimo“ (toliau – Vyriausybės nutarimas) nuostatomis, atsižvelgdami į tinklo paslaugų teikėjui Vyriausybės nutarimo 14 punktu nustatytą pareigą, reikalaujame nedelsiant nutraukti prieigą Lietuvos Respublikoje prie konkrečių (rusiškų) interneto tinklalapių: https://lenta.ru/, https://ria.ru/, https://ria.ru/lenta/, https://www.rbc.ru/, https://www.rt.com, https://kremlin.ru/, https://en.kremlin.ru/, https://smotrim.ru/, https://tass.ru/, https://tvzvezda.ru/, https://vsoloviev.ru, https://ltv.ru/, https://www.vesti.ru/, https://online.sberbank.ru/, https://zakupki.gov.ru/, https://lt.sputniknews.ru, https://baltnews.ru/, https://sputniknews.ru/, https://regnum.ru/, https://iz.ru/, https://eadaily.com, http://lebionka.blogspot.com/, http://ausra.info/, https://www.rubaltic.ru/, https://politexpert.net/,https://tsargrad.tv/, https://rg.ru, https://vz.ru/, https://www.tvr.by/, https://dziennikpolityczny.com/, https://ru-aninfo.livejournal.com, https://cont.ws/@Chervonec001, https://cont.ws/@Colonel-Cassad, https://cont.ws/@who-who, https://cont.ws/@rustik8448, https://www.rbth.com/, https://vk.com/public77836574, https://nikolaiarhep.livejournal.com/, https://vk.com/againstthewest, https://vk.com/the_face_of_war, https://vk.com/evropy_net, https://bb.lv/, https://vk.com/opvnato, https://rusonline.org, https://vk.com/public172944148, 4 https://www.fondsk.ru, https://moderndiplomacy.eu, https://iarex.ru, https://www.ritmeurasia.org/tag--litva-1152, https://criticismoflife.wordpress.com/, https://vk.com/natowar.<...>“ (Rašto kopija pridedama prie atsiliepimo).

 

(A.L.pastaba: mano paryškintos atskiros teksto detalės)

Kas galėtų paneigti, gerbiami mano skaitytojai, kad policijos departamente dirba visiški durniai, nesugebantys atskirti, kuris tekstas yra rusų kalba, o kuris – lietuvių?

Anokia man garbė, kad bukapročiai policijos darbuotojai mane sulygino su rusų valstybinėmis žinių agentūromis, turinčiomis daugiamilijoninį Rusijos valstybės finansavimą. Man skaudu, kad 31-aisiais nepriklausomybės metais Lietuvoje įsigalėjo cenzūra, kad sutrypta demokratija, o „laisvos“ Lietuvos valstybės tarnautojų gretose dirba mūsų visų išlaikomi bukapročiai.

Tai ar įmanoma apie šitą bukapročių valdžią kalbėti be jumoro?

2022-04-27

ES nori uždrausti "Twitter"


Kritikos ir žodžio laisvės baimė verčia von der Leyen ir Co. panikuoti, rašoma vokiečių portale "Freie Welt".

Vos Elonas Muskas nusipirko trumpųjų žinučių sistemą "Twitter" ir paskelbė, kad dabar joje nori užtikrinti didesnę žodžio laisvę ir mažesnę cenzūrą, ES biurokratai puolė į paniką. Dabar jie nori visiškai uždrausti "Twitter".

Biurokratams prireikė daug laiko ir pastangų, kad įvairiuose socialiniuose tinkluose įdiegtų įvairiausius cenzorius, kuriais siekiama užkirsti kelią ES kritikai arba uždrausti kritišką nuomonę skelbti tinkle. Taip yra "Youtube", taip yra "Facebook", o štai Vokietijoje abejotina asociacija, vadovaujama labai prieštaringai vertinamo buvusio Valstybės saugumo ministerijos informatoriaus, atsidūrė pačiame cenzūruojančių, draudžiančių ir šalinančių kitokią nuomonę asmenų viršuje. Ši cenzūros manija, saviraiškos laisvės nepaisymas iki šiol buvo taikomas ir "Twitter". Kol buvo cenzūruojami kritiški balsai, blokuojamos ir net ištrinamos ES ir kitų vyriausybių kritikų naudotojų paskyros, senosios partijos ir ES Komisija buvo labai patenkintos.

Tačiau nuo šiol "Twitter" laikrodžiai tiksės visai kitaip. Bent jau taip žadėjo naujasis savininkas Elonas Muskas prieš perimdamas įmonę ir, atrodo, kad jis, kitaip nei daugelis šios šalies senosios partijos politikų, taip pat nori savo žodžius palydėti atitinkamais darbais. Kai kurie naudotojai, kuriuos provyriausybiniai "Twitter" operatoriai anksčiau užblokavo ar net ištrynė, jau sugrįžo. Muskas pažadėjo, kad leis reikšti bet kokią nuomonę. Vieninteliai apribojimai, kuriuos jis mato, yra raginimai atlikti sunkius nusikaltimus. Tačiau tai būtų teisėsaugos institucijų, o ne platformos operatorių užduotis.

Būtent šie žodžiai ir pranešimai von der Leyen ir jos bendražygiams sukėlė didžiausią nerimą. Be cenzūros kritikuoti ES ir valdančiuosius "Twitter" tinkle; von der Leyen nuomone, tai maždaug tas pats, kas Lauterbachui būtų visų "Corona" prievartos priemonių panaikinimas. Todėl ES Komisija jau imasi atsargumo priemonių ir atvirai grasina visoje ES uždrausti "Twitter". Pasak ES Komisijos nario Thierry Bretono, Musk turi laikytis žodžio laisvės taisyklių, kurias Europos Komisija nustato po to, kai praėjusią savaitę susitarė su Europos Parlamentu; priešingu atveju bus uždrausta "Twitter" veikla Europoje, sakė T. Bretonas.

https://www.freiewelt.net/nachricht/eu-will-twitter-verbieten-lassen-10088965/

P.S. Ursula fon der Layen - skandalinga korupcionierė, susitepusi covid "vakcinų" aferoje, todėl yra tiesiogiai suinteresuota užgniaužti kritiką, nuslėpti savo nusikaltimus.

https://viesulas22.blogspot.com/2022/04/ursulos-von-der-leyen-seimos-vakcinu.htmlŽaliųjų karaliavimo pabaiga

 


Tarptautinių rezervų dedolerizacija: neišvengiama tarptautinė tendencija


Apie JAV dolerio saulėlydį kalba pastaruosius du dešimtmečius, tai vertindami pagal mažėjimą amerikiečių valiutos dalies oficialiuose tarptautiniuose rezervuose, tarptautiniuose atsiskaitymuose tarptautinėje prekyboje ir kitose tarpvalstybinėse operacijoseaktyvuose ir pasyvuose bankų sistemų, valiutų keitimo operacijose FOREKS rinkoje.

Tačiau šie pokalbiai dar nesuteikė pagrindo kalbėti apie galutinį dolerio saulėlydį ir jo, kaip pagrindinės valiutos, statuso praradimą. 2022 m. vasario mėn. prasidėję įvykiai (sankcijų karas) dar kartą atgaivino diskusijas dėl "žaliųjų pinigų" ateities.

Dabar norėčiau atkreipti dėmesį į tokį rodiklį kaip JAV dolerio dalis oficialiose užsienio valiutos atsargose. Tai oficialiųjų tarptautinių atsargų dalis, atėmus SST (specialiąsias skolinimosi teises - specialiąją valiutą, esančią specialioje TVF šalies narės sąskaitoje), šalies poziciją TVF ir piniginį auksą. 2021 m. pabaigoje visų TVF šalių narių bendros oficialiosios užsienio valiutos atsargos sudarė 12,937 mlrd.

Dešimtojo ir dešimtojo dešimtmečių sandūroje JAV dolerio dalis visose TVF valstybių narių užsienio valiutos atsargose pasiekė rekordinę vertę - daugiau kaip 70 proc. Toliau pateikiame pagrindinių valiutų dalių TVF šalių narių bendrose užsienio valiutos atsargose pasiskirstymą (metų pabaigoje, %):


 

2001 m

2011m

2021 m

JAV doleris

70,7

62,3

58,8

Euras

19,8

24,7

20,6

Britų svaras sterlingų

2,7

3,8

4,8

Japonų jena

5,2

3,6

5,6

Šveicarų frankas

1,2

0,1

0,2

Šaltinis: TVF

Kaip matote, per du dešimtmečius (2001-2021 m.) JAV dolerio dalis sumažėjo iki 58,8 %, t. y. beveik 12 procentinių punktų. Euro ir Japonijos jenos dalis šiek tiek padidėjo, o Didžiosios Britanijos svaras sterlingų gerokai sustiprino savo pozicijas. Šveicarijos frankas prarado ankstesnę poziciją. JAV dolerį iš dalies pakeitė naujos rezervinės valiutos, pavyzdžiui, Kanados doleris (2,4 % 2021 m. pabaigoje) ir Australijos doleris (1,8 %). Kinijos juanis taip pat tapo rezervine valiuta, kurios dalis praėjusių metų pabaigoje sudarė 2,8 % (penkta vieta rezervinių valiutų reitinge).

Bet kuriuo atveju praėjusių metų pabaigoje JAV doleris ir toliau karaliavo rezervinių valiutų pasaulyje, nors jo pozicijos šiek tiek susilpnėjo. Iš viso TVF valstybių narių tarptautinės atsargos doleriais sudarė 7,087 mlrd. dolerių. Galima daryti prielaidą, kad didžioji jų dalis priklauso Kinijai.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos užsienio valiutos atsargos sudarė 3 250 mlrd. Tai visų valiutų, sudarančių rezervus, suma. Priešingai nei dauguma TVF šalių narių, Kinija dar neatskleidė savo atsargų valiutinės sudėties. Ji priskiriama įslaptintai informacijai. Vis dėlto kai kuri informacija kartais praslysta pro akis. Pavyzdžiui, 2019 m. liepos mėn. Kinijos valstybinė pinigų administracija paskelbė, kad 2014 m. pabaigoje turtas JAV doleriais sudarė 58 % visų Kinijos atsargų, palyginti su 79 % 2005 m. (2014 m. - 65 %). Darant prielaidą, kad iki 2021 m. pabaigos ši dalis sumažės perpus, absoliučiąja verte JAV valiuta sudarė apie 1600 mlrd. dolerių (apie 23 % visų JAV dolerio atsargų). (maždaug 23 % visų TVF valstybių narių dolerio atsargų).

Didžiąją dalį Kinijos dolerio atsargų sudaro JAV iždo obligacijos. JAV iždo duomenimis, 2021 m. vasario mėn. Kinija turėjo tokių vertybinių popierių portfelį, kurio vertė siekė 1 054,8 mlrd.
Likusi dalis buvo JAV valiuta užsienio bankų sąskaitose. Pastaraisiais metais Kinija atsargiai mažino savo JAV iždo vertybinių popierių portfelį. Pavyzdžiui, nuo praėjusių metų vasario mėn. iki šių metų vasario mėn. jis sumažėjo beveik 50 mlrd. Jei prieš kelerius metus Kinija buvo didžiausia JAV iždo vertybinių popierių turėtoja, tai dabar ji yra antroje vietoje po Japonijos. Japonija, Jungtinė Karalystė, Šveicarija, Belgija, Taivanas, Kaimanų salos ir kitos šalys palaipsniui keičia Kinijos dalį JAV iždo vertybinių popierių.

Kolektyvinis Vakarų sankcijų karas įtempė Vašingtono ir Pekino, kuris atsisakė aktyvios Vakarų paramos ekonominiam karui prieš Rusiją, santykius. Pekinas supranta, kad šiandien JAV ir jų sąjungininkės Rusijoje praktikuoja sankcijų spaudimo metodus, kurie rytoj bus taikomi Kinijai. Ir nesvarbu, kaip Pekinas manevruos, jam nepavyks išvengti sunkios konfrontacijos su kolektyviniais Vakarais.

Be to, Pekinas negali nepasiruošti savo tarptautinių atsargų galimoms JAV sankcijoms ir toliau kruopščiai mažinti JAV iždo vertybinių popierių portfelį. Yra pagrindo manyti, kad Pekino oficialiai skelbiami tarptautinių užsienio valiutos atsargų duomenys yra šiek tiek perdėti. Šie išpūsti skaičiai slepia sumažėjusią jos atsargų dalį, kurią sudaro doleriai užsienio bankuose laikomuose indėliuose. Dalį šios valiutos doleriais galima išleisti auksui pasaulinėje rinkoje pirkti. Kinijos valstybinė pinigų administracija ką tik pranešė, kad kovo mėn. šalies užsienio valiutos atsargos sumažėjo 25,8 mlrd. dolerių - iki 3,188 trln. dolerių. Galima daryti prielaidą, kad šis mažėjimas daugiausia (ar net išimtinai) vyko atsargų dolerinės dalies sąskaita.

Daugelio šalių užsienio valiutos atsargas tradiciškai sudarė beveik vien tik JAV doleriai. Puikus pavyzdys - Saudo Arabija ir kelios kitos OPEC šalys. Šios šalys beveik pusę amžiaus juodąjį auksą pardavinėjo tik JAV doleriais, tačiau tikimasi, kad artimiausiu metu jos taip pat diversifikuos savo atsargas kitomis valiutomis. Saudo Arabija jau beveik susitarė su Kinija, kad parduos jai naftą ne tik už JAV dolerius, bet ir už Kinijos juanius. Kai tai įvyks, Saudo Arabijos dolerio atsargas pradės mažinti Kinijos valiuta.

Sankcijų karas pakirto pasitikėjimą ne tik JAV doleriu, bet ir euru, Didžiosios Britanijos svarais, Japonijos jenomis, Kanados ir Australijos doleriais bei Šveicarijos frankais, nes kolektyviniai Vakarai visas šias valiutas įšaldė tarptautiniuose rezervuose. Visos šios valiutos tapo "toksiškos". Galima tikėtis, kad padidės pasitikėjimas ženminbi, taip pat gali padidėti aukso, tarptautinėse atsargose esančios valiutos, kuri yra visiškai apsaugota nuo sankcijų, paklausa.

Paprastai tarptautines atsargas valdantys centriniai bankai garsiai neskelbia, kad ketina keisti atsargų valiutinę struktūrą. Viskas vyksta tyliai. Išimtis - Izraelio centrinis bankas, kurio užsienio valiutos atsargos šiuo metu sudaro 206 mlrd. Balandžio 20 d. agentūra "Bloomberg", remdamasi Izraelio centrinio banko pirmininko pavaduotoju Andrew Abiru, pranešė, kad į Izraelio rezervų struktūrą įtraukta keletas naujų valiutų, įskaitant Kinijos juanį, Japonijos, Australijos ir Kanados valiutas. Ekspertai šį Izraelio pinigų institucijų sprendimą sieja su JAV sankcijomis, kuriomis siekiama įšaldyti Rusijos užsienio valiutos atsargas. "Neseniai pagal antirusiškas sankcijas areštuota dauguma Rusijos valiutos aktyvų gali paskatinti daugelį šalių toliau restruktūrizuoti savo atsargas", - mano "Bloomberg".
Kiek sankcijų karas prieš Rusiją paveikė JAV dolerio ir kitų pirmaujančių valiutų padėtį pasaulinėse užsienio valiutos atsargose, sužinosime iš TVF pirmojo šių metų ketvirčio statistikos.

Prof. Valentinas Katasonovas


https://www.fondsk.ru/news/2022/04/26/dedollarizacia-mezhdunarodnyh-rezervov-neumolimyj-mirovoj-trend-56052.html

2022-04-26

Pasaka apie Zelcą, Liusią ir auksinę žuvelę

 


Senai, labai senai, gyveno Paribio karalystės valdovas Zelcas. Turėjo jis patarėją Liusią Arestovičiūtę, kuri jį, gerai apsiuosčiusį kokso, įkvėpdavo dideliems žygiams.

Vieną dieną kilo Zelcui mintis pažvejoti Juodojoje jūroje. Čia, kaip ir priklauso, pavyko jam pagauti auksinę žuvelę.

Toliau viskas vyko chrestomatiškai: žuvelė paprašė, kad Zelcas ją paleistų, o ji, savo ruožtu, įsipareigojo išpildyti tris Zelco norus.

- Keturis! Užkimusiu balsu užriko ant jos Zelcas!

- Košerinė buvo toji žuvelė, todėl su košeriniu Zelcu jai nebuvo prasmės ginčytis. Ji sutiko.

Pirmasis Zelco noras buvo pasiųsti na... Vokietijos prezidentą Šteinmajerį, neįsileisti jo į Paribio sostinę.

Antras Zelco noras buvo išbarti Romos Popiežių, kam šis leidžia nešti dvi vėliavas, o ne vieną, to Paribio.

Trečias noras buvo išbarti JTO generalinį sekretorių Guterešą, kodėl šis pirma nuvyko į Rytų kaganatą, o tik vėliau žadėjo užsukti pas Zelcą.

Ketvirtas gi Zelco noras buvo tai, kad pats vyriausias iš vyriausių Amerikos kaganas Bidonas pas Zelcą atvyktų, o atvykęs visus jo norus vykdytų, kad kuo daugiau ginklų siųstų.

Štai čia košerinė žuvelė ėmė ir apsikiaulino. Vietoj Bidono atsiuntė iš Odesos kilusį Blinkiną ir dar juodą kaip smala didelį poną.
Užpyko Zelcas, trept kojele, eik Liusia pas žuvelę ir pareikalauk, kad mano norai būtų vykdomi be jokių išlygų, jokių Blinkinų vietoj Bidono!

Ilgai Liusia prie jūros šaukėsi žuvelės, bet ši nesirodė, o atplaukusi štai ką pasakė:

Keturis norus įvykdžiau. Jūs reikalaujate vis daugiau ginklų. Gerai, ginklų gausite tiek, kad jais galima būtų sunaikinti visus ukrainiečius, iki pačio paskutinio...

Apsidžiaugė Liusia, bet, kiek paėjusi nuo jūros, susimąstė.

- Zelcas – žydas, o paskutinis ukrainietis juk būsiu aš, Liusia Arestovičiūtė ...

Nusiminė tuomet Liusia Arestovičiūtė...


P.S.

JAV portalas Breitbart rašė:

Praėjusią savaitę J. Zelenskis išreiškė pageidavimą, kad J. Bidenas apsilankytų jo šalyje, tačiau Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Jen Psaki atsakė, kad J. Bidenas neplanuoja asmeniškai susitikti su J. Zelenskiu.

Priešingai, nuo dabartinio karo pradžios Kijeve lankėsi Lenkijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos prezidentai ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

Valstybės departamentas patvirtino Blinkeno ir Ostino buvimą Kijeve pirmadienį, jiems išvykus.“

https://www.breitbart.com/politics/2022/04/25/zelensky-asks-biden-visit-ukraine-blinken-austin-instead/2022-04-25

Rima Pocienė (1953-2022) in memoriam

 


Šiandien šuniukų mylėtojoms, kurios apie 10 val. ryto kiekvieną dieną susirenka Petro Vileišio gatvės pėsčiųjų-dviračių take (netoli labirinto ir šaltinėlio), pranešiau, kad šuniukų-mylėtojų bendruomenė neteko Betos (papilion veislės kalytės) šeimininkės Rimos Pocienės. 

Tai buvo nuostabi moteris: graži, protinga, draugiška, turinti subtilų humorą ir neeilinius nerealizuotus artistinius sugebėjimus parodijuojant pažįstamus žmones. 

Skildami radio nuklidai išpinduliuoja alfa, beta, gama daleles. Universitetinį fizikės išsilavinimą turinti Rima savo augintinei davė Beta dalelės vardą. 

Rima baigė Antano Vienuolio mokyklą. Čia ji susipažino su daugeliu ateityje garsių žmonių. Vienas jų buvo jos klasės draugas, "Mo" muziejaus steigėjas, prof.Viktoras Butkus. 

Daugelį metų, iki išėjimo į pensiją, Rima Pocienė dirbo "Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre". Žemiau pateikiu šios įstaigos paskelbtą nekrologą:

In memoriam

Balandžio 14-osios vakarą po sunkios ligos užgeso mūsų ilgametė kolegė Rima Pocienė.

Išėjo. Paliko energingo, pozityvaus, humoro nestokojančio žmogaus paveikslą. Ir atminimą.

Beveik prieš keturis dešimtmečius jauna fizikė prisijungė prie tuometinės Respublikinės jaunųjų technikų stoties pedagogų, iki 2018 metų ėjo direktoriaus pavaduotojos pareigas, inicijavo įvairias ugdymo programas, dalyvavo daugelio projektų įgyvendinime, vedė užsiėmimus mažiausiems modeliuotojams. Drauge šventėm, liūdėjom, diskutavom, tikėjom...

Užuojauta šeimai ir artimiesiems.

Tau ramybės, Rima.


Atsisveikinimas su Rima vyks šiandien, balandžio 25 d., nuo 16:15 iki 21 val. laidojimo namuose, esančiuose Paco g.4 (Petro ir Povilo bažnyčia), 2-je šarvojimo salėje. Mišios antradienį 7:30, išlydima 12:15, laidojama Rokantiškių kapinėse.

P.S.

Rima užpernai susirgo krūties vėžiu. Nesulaukusi tinkamo gydymo Lietuvoje, išvyko pas sūnų Paulių Pocių į Vokietiją (Šiaurės Reinas Vestfalija), čia buvo operuota, jai buvo atlikta chemoterapija. Pernai rugpjūčio-rugsėjo mėn. ji atvyko į Lietuvą tvarkyti turtinių reikalų. Tuo metu ES galiojo griežtas karantinas, todėl jai teko pasiskiepyti nuo koronaviruso, kad galėtų skristi lėktuvu. Vokietijos gydytojai Rimą perspėjo, kad skepijimas (skiepijo Pfizer vakcina) gali sukelti ligos readmisiją. Taip ir įvyko, todėl Rima buvo priversta anksčiau laiko grįžti į Vokietiją. Kovo 8 d. iš jos sužinojome, kad plaučiuose renkasi skystis, nusiurbia po 1,5 litro kas savaitę, o ji vartoja nuskausminimui morfijų...

P.P.S.

Gaila, kai iškeliauja tokie nuostabūs žmonės, kokia buvo Rima Pocienė. Sako, kad Dievas pasirenka geriausius? Gali būti, bet tuomet blogieji turėtų keliauti pas raguotąjį, kaip Dantės aprašyta, nes kažkur gi turėtų būti teisybė: jei ne šiame pasaulyje, tai bent Anapilyje.

Iki susitikimo, brangi Drauge Rima!

2022-04-24

Austrai ir vokiečiai prabilo apie Ukrainos prezidento V.Zelenskio keisto elgesio priežastį

 

Pastarosiomis dienomis Austrijos ir Vokietijos spaudoje pasirodė pranešimai apie keisto Ukrainos prezidento Volodimiro Zelenskio elgesio priažastį – jo priklausomybę nuo narkotiko kokaino.

Austrų Wochenblick straipsnyje „Visada kišate nosį į trečiąjį pasaulinį karą? Karo ištroškę ir apsvaigę nuo narkotikų? Triukšmas dėl "sniego, kuriuo Zelenskis važiuoja nuo kalno..." keliamas klausimas „Ar šis elitas vis dar yra sveiko proto?“ ir ironizuojama, kad „Karo propagandos sąveikoje reikia turėti gerą nosį, o abiejų pusių pareiškimai kartais verčia susimąstyti, kokią žolelę iš tikrųjų nuryja aktoriai. Ukrainos valdovas Volodymyras Zelenskis pats pakurstė šias spekuliacijas vaizdo įrašu, iš kurio susidarė įspūdis, kad jis yra apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų. Ar tai tik orveliškas pergalės džinas, kurį jis geria tikėdamas, kad jo tauta nugalėjo, kad atitrauktų dėmesį nuo žiaurios realybės? O gal jo nosis labiau mėgsta baltąjį auksą?.."

Nutraukoje: Stalo puošmena iš Kijevo kokamedžio?


Wochenblick rašoma:

Jei tikėsite sistemine žiniasklaida, balta detalė ant jo stalo yra tik stalo puošmena, o visa kita - "dezinformacija", net Rusijos propaganda. Nes, kaip žino blyškiai rožinė "kokybiška žiniasklaida", blogojo caro Putino šalyje "narkotikus jie suvokia kaip grėsmę savo gyventojams". Be to, prieš trejus metus Zelenskis jau buvo atlikęs savanorišką narkotikų testą pas draugišką ekspertą, kuris buvo neigiamas. Paaiškėjus, kad jis sukčiavo, jo varžovas P. Porošenka pareikalavo antro testo, kurį V.Zelenskis boikotavo.

Meinstrimui aišku viena: "Vakarų didvyris" negali meluoti. Vaizdo kokybė per prasta, kad būtų galima atpažinti kokainą. Kita vertus, kalbant apie "blogiukus", spauda nėra giežta: jei gandai apie Zelenskį yra bloga rusų propaganda, tai apie Putiną galima laisvai spėlioti. Jis yra "visiškai išsipūtęs", spėjama, kad jis gali sirgti įvairiomis ligomis, pavyzdžiui, vėžiu ar Parkinsono liga, arba perdozavimu steroidų.“

Wochenblick pažymima, kad „nesvarbu, ar Zelenskis išbalino nosį, ar ne, faktas lieka faktu, kad įtarimai dėl narkotikų vartojimo tarp politikų visada sukelia triukšmą. Vokietijoje aukščiausio rango politikai Volkeris Beckas (Žalieji) ir Michaelis Hartmannas (SPD) kadaise suklupo dėl savo pomėgio sunkiajam narkotikui kristaliniam metamfetaminui. Tačiau pernelyg dažnai politikai apsupa save stimuliuojančiu kokainu. Didžiosios Britanijos Bendruomenių rūmuose vieša paslaptis, kad išrinktieji atstovai vartoja kokainą. Šio narkotiko pėdsakų rasta 11 iš 12 parlamento tualetų. Pasak priklausomybių eksperto daktaro Berndo Sprengerio, kokainas yra "narciziškas narkotikas", kuris gali suteikti visagalybės jausmą, bet taip pat suteikia iškalbos ir (taip pat seksualinio) susilaikymo. Nuovargis ir alkis taip pat išnyksta. Dėl to jis ypač patraukli politikams, kurie daug keliauja, turi būti įtikinami retoriškai ir kurių susitikimai dažnai trunka iki nakties.

Tokie gandai jau ne vienerius metus sklando ir apie buvusį Austrijos kanclerį Sebastianą Kurzą - jam galioja nekaltumo prezumpcija. Apie JAV prezidento Bideno sūnaus narkomaniją sužinota iš jo sūnaus nešiojamojo kompiuterio pavogtos informacijos.

Zelenskio video:

https://twitter.com/i/status/1500501101166178309

https://twitter.com/i/status/1500114674381066243

https://twitter.com/i/status/1499835747247042562https://www.youtube.com/watch?v=l14DCDRL8co


Vokietijos žurnalistai įtaria Zelenskį vartojant kokainą

Vokiečių portale Report24.newsbalandžio 19d. rašoma, kad paskelbus vaizdo įrašą daugelis spėliojo, kad jo įrašymo metu buvęs komikas buvo apsvaigęs nuo psichotropinių medžiagų. Vokiečių žurnalistai vaizdo įraše pamatė nedidelį baltą gumulą, gulintį ant Ukrainos prezidento darbo stalo. Pasak jų, jis primena būdingą kokaino pakuotę, kurios galima įsigyti iš narkotikų prekeivių visoje Europoje.

Portale rašoma: „Vakar Ukrainos prezidentas paskelbė vaizdo įrašą, kuris netrukus vėl buvo ištrintas. Tačiau tuo metu žinia jau buvo pasklidusi po pasaulį, žala buvo padaryta ir nepataisoma.

Video užfiksuotas Zelenskis, „sėdintis savo biuro patalpose ant sukamosios kėdės su itin keista veido išraiška, murma šūkius ir linksmai sukasi aplink. Net jei jis nevartojo kokaino, o žymės ant jo stalo buvo tik kreida nupieštas juokingas žaidimo laukas, toks jo elgesys tikrai nėra tinkamas atsižvelgiant į tai, kad jis ką tik paliko 2 500 žmonių neabejotinai mirčiai Mariupolyje - tikriausiai beprasmiškai paaukojo mažiausiai 30 000 karių Rytų Ukrainoje. Tai turi suprasti ir tie, kurie Zelenskį laiko didvyriu, gelbėtoju ar net sekso simboliu.

https://twitter.com/i/status/1516130690584227842

Ar melas, nusinešęs tūkstančius gyvybių, skatina Zelenskį taip elgtis? O gal jis tiesiog jau taip atsiribojęs, kad ne tik jaučiasi neginčijamas, bet jam paprasčiausiai niekas nerūpi? Vakar Ukrainos prezidentas paskelbė vaizdo įrašą, kuris netrukus vėl buvo ištrintas. Tačiau tuo metu žinia jau buvo pasklidusi po pasaulį, žala buvo padaryta ir nepataisoma“.

Tai ne pirmas kartas, kai Zelenskio elgesys tampa žurnalistų ir visuomenės dėmesio objektu. Anksčiau Ukrainos prezidentas spaudos konferencijose pasižymėjo deviantinio elgesio požymiais, kuriuos daugelis siejo su jo psichiniu išsekimu ir narkotikų vartojimu.

Šią trumpą Zelenskio ligoto elgesio apžvalgą noriu pabaigti tokiais žodžiais:

Vaikai, neklausykite išprotėjusių armonaičių ir morganų, niekada nevartokite narkotikų, nes tapsite neadekvačiais idiotais, kaip „brolių“ šalies prezidentas.


Priedas.

2022 m. kovo 11 d. report24.mews buvo rašoma:

„Šis žmogus, kuris Vakaruose šlovinamas kaip didvyris, dar prieš kelis mėnesius buvo laikomas labai korumpuotu. Jis buvo išrinktas prezidentu per kelerius metus trukusią tikslinę žiniasklaidos kampaniją. Prieš tai jis vaidino "Ukrainos Böhmermanno" televizijos komiką. Jis taip pat daug svarbių postų valstybėje užėmė savo komedijų imperijos žmonėmis - nuo aktorių iki patarėjų ir teisininkų. 2021 m. pabaigoje laikraštis "Süddeutsche Zeitung" jį apibūdino kaip nesėkmingai kovojantį su korupcija. Jis nenustatė jokių priemonių prieš didelio masto korupciją.

Zelenskyj globėjas ir finansuotojas yra prieštaringai vertinamas oligarchas Ihoris Kolomojskis, kuris taip pat kaltinamas didžiule korupcija. Apie tai labai informatyvus straipsnis "Suprasti Ukrainą", kuris tuo tarpu pateiktas su išlyga, kad dėl puikių Selenskio rezultatų karo metu bet kokia jo politikos kritika yra beprasmė. Jūs galite tai matyti taip, bet neprivalote.

Į užsienį pervesti milijonai ir milijardai

Atlikus vadinamųjų Pandoros dokumentų, kuriais dar visai neseniai didžiavosi Vakarų žiniasklaida, tyrimą, paaiškėjo, kad Zelenskis daugybę milijonų pervedė į užsienį, kad jie būtų saugūs ofšorinėse sąskaitose. Ukrainos dalyvavimo Pandoros dokumentuose analizę, kurią parengė Brėmeno universiteto Rytų Europos tyrimų centro darbuotoja Yana Lyseko, galima rasti (vis dar) čia. Iš viso į korupcijos skandalą buvo įtraukti 38 Ukrainos politikai. Jei tikėti Rusijos propaganda, kurią reikia vertinti atsargiai, vien tik Zelenskyj esą pasisavino iki milijardo eurų ir pervedė juos į užsienį.

Taigi prieš nacionalizaciją iš "PrivatBanko" į Zelenskio gamybos bendrovės "Kwartal 95" sąskaitą buvo pervesta 41 mln. dolerių. Pervedimas buvo atliktas per "PrivatBank" Kipro filialą. Šis pervedimas buvo pažymėtas kaip "įnašas į kapitalą", o ne kaip mokėjimas už suteiktą paslaugą. Taigi bendrovė buvo atleista nuo mokesčio nuo šios sumos.

Likus vos dviem savaitėms iki pirmojo Ukrainos prezidento rinkimų turo, pasikeitė "Maltex" savininkas. Iki tol ji priklausė keturiems akcininkams: Volodymyrui / Elenai Zeleskij, Borisui Šefyrui, Serhijui Šefyrui ir Andriui Jakovlevui, kurių kiekvienas turėjo po 25 proc. akcijų.


Nuorodos:

2022-04-23

Ukrainos advokatė ir politikė Tatjan Montian apie padėtį jos gimtinėje


Su kuo iš tikrųjų reikia derėtis dėl Ukrainos, kad būtų galima išspręsti situaciją? Ar galima pasitikėti Vakarų politikais? Kodėl pabėgėliai iš Ukrainos žeminami ES šalyse ir kaip ten elgiamasi su rusakalbiais? Ką europiečiai mano apie sankcijas Rusijai? Ukrainos teisininkė ir tinklaraštininkė Tatjana Montian atsako į projekto "V Tema" klausimus. 


https://youtu.be/vnLKdj1SbUs

ŠIAME VIDEO. TRUMPAI:

00:00 Pranešimas.

00:55 "Kad šiek tiek atsikvėptumėte". Velykų paliaubos - kodėl Ukraina taip greitai susitarė?

02:22 Rusai yra bedieviai? "Būtent per ortodoksų šventes jie surengė didžiausio masto teroristinius išpuolius!" 

03:06 "Žmonės, iš esmės neturintys jokio kritinio mąstymo". Kodėl Zelenskis CNN interviu prieštarauja pats sau?

05:14 "Tai tik pirmasis šio karo etapas. Ar AFU netrukus laimės?

05:54 Rusijos užsienio reikalų ministerija teigia nepasitikinti Ukrainos derybininkais. Ar galima vykdyti procesą tokiomis sąlygomis?

07:07 Nėra NATO? Ar galima pasitikėti Europos politikais?

09:01 Su kuo iš tikrųjų reikėtų derėtis?

09:53 "Visi žino, kas iš tikrųjų ką sprendžia". J. Bideno vaidmuo konflikte Ukrainoje. 

10:52 Kalba JT Saugumo Taryboje. Kurie diplomatai palaikė Montianą?

12:31 "Kai visa tai įvyko Baltarusijoje, pradėjau brėžti paraleles. Ar Vakarai bando visus po vieną uždusinti?

13:51 "Karas turėjo prasidėti 2016-2017 m.". Kaip su tuo susijęs Trumpas?

15:26 "Nacistinė ideologija persmelkė visus Ukrainos visuomenės sluoksnius".

16:40 "Po to, kai jus įsuko, nusprendė vis dėlto pereiti prie tiesioginės karinės konfrontacijos." 

17:38 Jokie verslininkai neturėtų būti šalia jo. Koks lyderis turėtų būti Ukrainoje, kad išgelbėtų šalį? 

20:21 "Visi šoka pagal JAV karinio pramoninio komplekso melodiją! Kinai jau piešia karikatūras!"

20:53 "Verslininkus prarijo nepaprastai godžios farmacijos korporacijos". Apie gyvenimą su koronavirusu.

22:31 "Šalis Ukraina neišnyks. Tačiau ar valstybė išliks?

24:11 "Jei nesusivienysime, kolektyviniai Vakarai mus nužudys".

24:49 Apie Maya Sandu pareiškimą. Kodėl šalyse, kurios pačios kentėjo nuo fašizmo, draudžiami simboliai ir perrašoma istorija? 

27:41 "Šeštasis sankcijų paketas pateko į maišą kartu su ankstesnėmis sankcijomis. Ką dar jie gali sugalvoti?"

28:46 Vakarų politikai pripažįsta, kad ekonominės kovos priemonės yra nenaudingos. Ką mano paprasti žmonės?

30:19 "Aš maždaug žinau kontingentą, kuris pabėgo". Apie ES požiūrį į pabėgėlius.

33:07 "Atrodo, kad mūsų laukia didžiulis elito pasikeitimas į tikrąjį elitą". Apie padėtį Ukrainoje.

34:23 Pabėgėliai iš Artimųjų Rytų ir pabėgėliai iš Ukrainos - ar Europa lipa ant to paties grėblio? Kur sveikas protas?

36:50 Kodėl Lenkija neatidarė humanitarinio koridoriaus pabėgėliams iš Rytų?

39:08 "Tik tol, kol tai ne su Rusija". Ukrainiečiai leidžia europiečiams lyginti save su gyvūnais?

42:53 "Žvelgiant iš istorinės perspektyvos, atrodo, kad esame tik pačioje pradžioje." Kas turi įvykti, kad įsiviešpatautų taika? Kada tai gali įvykti?

47:42 "Jie turėjo užpulti mus, Baltarusiją, Rusiją ir Ukrainą per 20-30 metų". Ar tiesa, kad šis konfliktas yra JAV ir Kinijos karas?

49:17 "Visa adekvati Ukraina laiko kumščius už jus". Sąjungos valstybė, EAEB. Ar posovietinėje erdvėje gali atsirasti naujas integracijos klasteris?

53:33 "Mes neturime kitos išeities. Visais kitais atvejais mes visi mirsime kartu".

Rankraštis iš Šiaurės miestelio

  

Šiuo metu dalis sovietmečiu buvusio vadinamo „Šiaurės miestelio“, kartu su to meto Autotransporto įmonės teritorija, tapo privačiu „Autlet parku“, o kita dalis buvo patyliukais iš valstybės pagrobta ir išparceliuota.

Čia nūnai pastatyti namų kvartalai, buvę tankų angarai paversti J.Kubiliaus gatvės įvairiomis auto prekėmis prekiaujančiomis įmonėmis.

Prie šių vagysčių, vyresni pasakoja, prisidėjo tuometinis „kupriuko“ bendražygis „lakūnas“, vakar dažnai rodytas per TV. Lakūnas, su sėbrais, beje, anuomet tapęs Vilniaus meru, surinko iš žmonių investicinius čekius, prichvatizavo milžinišką turtą ir vėliau, kaip Lietuvoje buvo priimta, žmogeliams parodė špygą. Likusias Šiaurės miestelio erdves lakūnų ir jiems prijaučiančių eskadrilė įvairiai būdais pavogė iš valstybės. Gal kaip tik tada tarp jo ir kupriaus perbėgo juodasis katinas?

Galimai tas katinas buvo „Begemotas“ iš „Meistro ir Margaritos“, Michailo Bulgakovo aprašytas, nes autoriaus posakis „Rankraščiai nedega“, pilnai pasitvirtino šiame „Autlet“ chrestomatinių vagių parke, kuomet vakar aš užsukau čionais su bičiuliais.

Draugai užsuko išgerti kavos, o aš jų atsiprašiau, paaiškinau, kad nebegaliu šiandien kavos gerti, nes jau esu išgėręs kelis didelius puodelius. Išėjau pasivaikščioti. Apsukęs ratuką aplink kavinę, ant suoliuko pamačiau pageltusį sąsiuvinį. Še tau, kad nori. Gal tikrai rankraščiai nedega? Atverčiau ties viduriu vieną iš pageltusių lapų. Jame buvo rašoma:

 

Stasys Šedbaras, apie kurį jau prieš daugelį metų mano kolegos prasitarė: "Karjeros arkliukas - pagrindinis".

Buvęs aktyvus TSKP narys, Vilniaus miesto Lenino rajono teisėjas ir partinės organizacijos sekretorius 1985-1988 m. Lietuvos TSR Aukščiausiojo teismo narys, pagarsėjo teisininkų tarpe pirmojoje reketininkų byloje /Dubausko ir Grainio/ kurioje šeši čečėnai Šedbaro dėka amžinai dingo gimtojoje Čečėnijoje, nes Š. šioje baudžiamojoje byloje, nagrinėtoje 1990 metais, buvo puikiu pranešėju.

Š. 1988 metais TSRS KGB infiltruotas į Lietuvos teisininkų draugiją. Jo dėka ši Draugija buvo sunaikinta iš vidaus. Šiuo metu yra visiškai neveikli ir neturinti jokios įtakos Lietuvos valstybiniame, teisiniame, politiniame ir visuomeniniame gyvenime.

Š. buvęs Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo teisėjas. Po to - advokatas nesugebėjęs išgyventi iš savo praktikos, versdamasis advokato veikla. Pagarsėjo skandalinga byla dėl grąžinimo į darbą buvusio įtakingo TSKP nario V.K., o taip pat Adamkaus šlepečių advokatas. Po to sėkmingai įdarbintas LR Vyriausybėje valstybės konsultantu teisės klausimais, nes a le dešiniųjų Vyriausybėje ir Seime jau trisdešimt metų madinga skirti tokiais pareigūnais asmenis, praeityje buvusius įvairių lygių TSKP partinių organizacijų sekretoriais: Česlovas Stankevičius, Vidmantas Žiemelis, Juozas Gudutis, ir kt. Pastaruoju metu Š. - Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas. Todėl nieko nuostabaus, kad politinės korupcijos bylų Lietuvoje nėra ir negali būti nė kvapo. Teismo įsakymu,tarsi burtininko lazdelės mostelėjimu stambaus masto kyšis paverčiamas paskola. Viskas teisėta, nes visose reikalingose kėdėse sėdi savi. Tik kol kas tos kėdės ne kalėjime. Bet būkime optimistais, kaip sake senovės išminčiai, juk viskas kinta.

Reikės šitą sąsiuvinį atiduoti kokiam nors istorijos tyrinėtojui? Arba gal išmesti jį, vis tiek visa ši skraidanti ir šliaužiojanti publika įsislaptino 75 metams, kad spėtų sunaikinti Lietuvą.

Prieš 31 metus buvo geriau, žinojome, kad esame okupuoti, o dabar mus okupavo „savi“.

 

https://madeinvilnius.lt/vilniaus-istorija/neatrastas-vilnius/neatrastas-vilnius-karinis-siaures-miestelis/

2022-04-21

Jarzy Kwasniewski: Europinei supervalstybei sakome ne

 


Autorius yra Lenkijos teisinės kultūros instituto „Ordo Iuris“ pirmininkas.

Ponios ir ponai,

Kol Lenkija rūpinasi savo saugumu ir parama Ukrainos pabėgėliams, "Europos supervalstybės" šalininkai naudojasi proga paspartinti Europos Sąjungos federalizavimo projekto įgyvendinimą. Kovo pradžioje Briuselyje įvyko konferencija, skirta komunistų "Ventotene manifestui". Socialistai ir liberalai ragino kuo greičiau ir bekompromisiškiau kurti centralizuotą Europos supervalstybę. Vienas iš kalbėtojų buvo Europos Parlamento liberalų lyderis Guy Verhofstadtas, žinomas dėl savo šmeižto Lenkijos ir Lenkijos patriotų atžvilgiu.

Mūsų teisininkai įsikiša visur, kur federalistai bando nepastebimai įgyvendinti radikalius postulatus, pavojingus mūsų tėvynės suverenitetui. "Ordo Iuris" veikla tiek Lenkijoje, tiek Briuselyje siekiama atskleisti šiuos planus ir perspėti visus, kurie nepritaria naujiems ideologiniams eksperimentams Europoje.

Prieš trejus metus mūsų ekspertai parengė pirmąjį kritišką "Ventoteno manifesto" vertimą į lenkų kalbą. Tuomet įspėjome, kad manifeste pateikta italų komunisto Altiero Spinelli vizija yra įgyvendinama. Jo įkurtas "Krokodilų klubas" virto oficialia Europos Parlamento politine grupe, vadinama tiesiog "Spinelli grupe". Spinelli planas Europai yra paprastas. Tai visiškas nacionalinių valstybių panaikinimas, net jei tai įvyktų prieš pačių europiečių valią. Spinelli (sekdamas komunistiniu internacionalu) manė, kad žemyno nacionaliniai skirtumai ir etninė įvairovė yra nereikalingi konfliktų šaltiniai. Įdomu tai, kad tarp kairiųjų ir komunistų pažiūrų "Spinelli grupės" valdybos narių yra du Lenkijos europarlamentarai - Danuta Hübner, ilgametė Lenkijos jungtinės darbininkų partijos (PZPR) narė, ir Radoslawas Sikorskis, buvęs ministras, kuris nuolat puola "Ordo Iuris".

Šiandien ES supervalstybės kūrimo procesas spartėja. Todėl kartu su Collegium Intermarium parengėme išsamią ataskaitą, kurioje analizuojama, kaip įgyvendinamas Europos Sąjungos federalizavimo planas, kai ES institucijos, ypač Europos Sąjungos Teisingumo Teismas ir Europos Komisijos pareigūnai, perima vis daugiau nacionalinių kompetencijų. Todėl "teisinės valstybės" sąvoka labai dažnai pasitelkiama siekiant daryti spaudimą toms mūsų regiono šalims, kurios stengiasi gerbti savo suverenitetą.

Todėl pereiname į kontrataką. Balandžio 20 d., trečiadienį, Briuselyje organizuojame konferenciją apie teisinės valstybės principą ES ir šio termino naudojimą prieš valstybių narių suverenitetą. Kalbės "Ordo Iuris" ekspertai, mūsų pakviesti EP nariai iš Vengrijos, Vokietijos, Italijos ir Ispanijos bei žymiausi Europos intelektualai.

Mūsų konferencija bus itin svarbi ir dėl to, kad vasario mėnesį Europos Sąjungos Teisingumo Teismas atmetė Lenkijos ir Vengrijos skundą dėl sąlygiškumo mechanizmo, o kovo mėnesį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje Europos Parlamento nariai paragino Europos Komisiją sulaikyti Lenkijai priklausančius pinigus iš ES rekonstrukcijos fondo, motyvuodami tariamu "Europos vertybių" nepaisymu. Todėl konferencijos metu aiškiai ir tiksliai nurodysime, kas iš tikrųjų yra teisinė valstybė.

Ši rezoliucija nėra pirmas politinis ir ideologinis Europos Parlamento išpuolis prieš Lenkiją. 2020 ir 2021 m. lapkričio mėn. Europos Parlamentas priėmė rezoliucijas, kuriose pasmerkė Lenkijos Konstitucinio Tribunolo sprendimą, patvirtinusį, kad eugeniniai abortai yra nesuderinami su Lenkijos Konstitucija. EP nariai tiesiogiai paragino pažeisti konstitucines nuostatas ir Lenkijos vyriausybę savavališkai atsisakyti paskelbti sprendimą. Kadangi abi EP rezoliucijos taip pat pažeidė asmeninius Ordo Iuris interesus, nes jose esame apibūdinami kaip "fundamentalistinė organizacija", kuri yra "varomoji jėga kampanijų, kuriomis siekiama pakenkti žmogaus teisėms ir lyčių lygybei Lenkijoje", užginčijome jas ESTT, kuris gali jas pripažinti negaliojančiomis.

Vengrija taip pat tapo panašių išpuolių auka. Kai Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija neseniai bandė daryti įtaką Vengrijos parlamento rinkimams ir referendumui dėl lyčių ideologijos mokyklose, mes patys organizavome tarptautinę stebėjimo misiją. Galutinėje misijos ataskaitoje įrodėme, kad Vengrijoje vykę rinkimai nepažeidė nei nacionalinių, nei tarptautinių standartų. Ši svarbi patirtis parodė, kad mūsų koordinuojamos Viduržemio jūros regiono šalių pilietinės visuomenės organizacijos gali sėkmingai pasipriešinti tarptautinių organizacijų intervencinėms pagundoms ir spaudimui.

Mūsų ekspertai taip pat nuolat veikia Europos Žmogaus Teisių Teisme. Be kita ko, dalyvaujame byloje, kurią iškėlė grupė Lenkijos feminisčių, siekiančių pripažinti negaliojančiu svarbų Konstitucinio Teismo sprendimą, kuriuo Lenkijoje padidinta negimusių vaikų apsaugos apimtis. Teismo draugo nuomonėje, nusiųstoje EŽTT teisėjams, pabrėžiame, kad tarptautinės teisės nuostatos nesuteikia moterims teisės į abortą. Vietoj to jie kiekvienam žmogui suteikia teisę į gyvybę.

Taip pat reaguojame į rimtą grėsmę mūsų šalies suverenitetui - Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą pasaulinę kovos su pandemija sutartį. Rengiant sutarties turinį siekiama daryti spaudimą suverenioms valstybėms pandemijos metu įgyvendinti vieningas PSO rekomendacijas. Todėl svarbiausius Lenkijos ekonomikos sprendimus priimtų pareigūnai, visiškai nepriklausomi nuo mūsų šalies piliečių valios. Tokią grėsmę pirmieji numatėme dar praėjusių metų lapkritį - mūsų covidien ataskaitos teisinėje dalyje. Tuo metu atkreipėme dėmesį į pasaulinės sveikatos vadybos atsiradimo pavojus Kovid-19 pandemijos metu ir aprašėme absurdų, prie kurių privedė dažnai viena kitai prieštaraujančios PSO gairės, mastą.

Siekdami rūpintis lenkų interesais, iš PSO pareikalavome, kad mūsų ekspertai, kaip socialinė partija, galėtų dalyvauti sutarties, kurios priėmimas buvo numatytas 2024 m., kūrimo procese. Nepaisant to, mūsų ekspertai praėjusią savaitę dalyvavo viešose konsultacijose dėl šio dokumento. Be to, savo poziciją šiuo klausimu raštu perdavėme PSO. Taip pat parengėme teisinę analizę, kurioje nurodėme, kad pagal Lenkijos Konstituciją Lenkija sutartį turi ratifikuoti prieš tai gavusi piliečių sutikimą, išreikštą visos šalies referendume, arba priėmusi įstatymą, kuriam pritaria atitinkama deputatų ir senatorių dauguma.

Jei nesugebėsime apginti Lenkijos suvereniteto nuo tarptautinių organizacijų, kuriose dominuoja radikalių ideologijų šalininkai, bandymų, netrukus teisiniai sprendimai, nukreipti prieš gyvybę, šeimą ir santuoką, bus primesti virš mūsų galvų. Tačiau vis dar galime blokuoti šiuos projektus. Esu tikras, kad su jūsų pagalba šį tikslą pasieksime.

Eurokratai ragina sukurti Europos supervalstybę

Jau daugelį metų Briuselio pareigūnai siekia sukurti Europos federacinę valstybę, kurioje nacionalinės valstybės, jų kultūra ir tapatybė taptų tik linksmu folkloru. Visa tai, žinoma, daroma vardan taikos ir saugumo, kuriam grėsmę kelia nacionalinis egoizmas.

Kovo pradžioje konferencijoje dėl ES federalizacijos federalistai pabrėžė, kad reikia skubiai imtis veiksmų, kad būtų sukurta ES supervalstybė, ir priminė komunistų "Ventotene manifestą". Jų nuomone, karas Ukrainoje įrodo, kad Manifesto autorius - italų komunistas Altiero Spinell - buvo teisus teigdamas, jog visos krizės ir karai kyla dėl to, kad egzistuoja geografiškai, ekonomiškai ir kariniu požiūriu atskiros suverenios valstybės. Geriausias sprendimas šioje situacijoje būtų panaikinti visos Europos padalijimą į nacionalines valstybes.

Prieš trejus metus mūsų ekspertai perspėjo, kad Europos Sąjungos plėtra neturėtų būti grindžiama idėjomis, perimtomis iš "Ventoteno manifesto". Išsamioje dokumento analizėje atkreipėme visuomenės dėmesį į tai, kad manifestas parašytas radikaliojo marksizmo dvasia ir numato "tikros demokratijos" sukūrimą per "revoliucinės partijos diktatūrą". Tačiau ES pareigūnams būtent Spinelli yra tikrasis Europos integracijos tėvas, o tai puikiai įrodo faktas, kad jo pavardė puikuojasi ant vieno svarbiausių Europos Parlamento pastatų.

Radikalai nori pasinaudoti ES institucijų surengta konferencija dėl Europos ateities, kad federalizuotų Bendriją. Teoriškai visa ši iniciatyva turėtų būti savotiškos socialinės konsultacijos dėl Europos bendrijos vystymosi krypčių. Tačiau praktiškai šis įvykis bus panaudotas siekiant pateisinti tolesnius ES federalizavimo žingsnius. Konferenciją apibendrins trijų narių vykdomoji valdyba. Jos pirmininko pavaduotojas yra... Guy Verhofstadtas, kuris yra ne tik Europos Parlamento Spinelli frakcijos narys, dalyvavęs pirmiau aprašytoje konferencijoje, bet ir knygos "Jungtinės Europos Valstijos: Naujosios Europos manifestas" autorius.

Siekdami, kad diskusijose dėl Europos Sąjungos ateities skambėtų nacionalinių valstybių idėjos šalininkų balsas, Briuselyje organizuojame konferenciją apie teisinę valstybę ES. "Teisinės valstybės" sąvoka jau tapo nepriklausomų Vidurio Europos valstybių baubu. Konferencijoje kalbės "Ordo Iuris" ekspertai, Europos Parlamento nariai iš Vengrijos, Vokietijos, Italijos ir Ispanijos, taip pat žymūs ES teisės srities intelektualai, kurie atsakys į Europos bendrijos ateičiai svarbius klausimus.

Identiteto ir demokratijos Europos Parlamento narių kvietimu "Ordo Iuris" ekspertai taip pat kalbės gegužės 4 d. Strasbūre vyksiančioje konferencijoje, skirtoje federalistų siūlomų Lisabonos sutarties pakeitimų teisinėms, sociologinėms ir demokratinėms pasekmėms aptarti. Savo pranešime kritiškai analizuosime abejotinus teisinius sprendimus, tokius kaip tarptautinių rinkimų sąrašų įvedimas Europos Parlamento rinkimuose, kurie atitolintų Europos Parlamento narius nuo jų rinkėjų.

Kitas svarbus atspirties taškas diskusijose dėl Europos Sąjungos ateities yra mūsų praėjusiais metais paskelbta ataskaita dėl ES federalizavimo. Jame išsamiai nagrinėjome ES biurokratų kišimąsi į valstybių narių šeimos, socialinę, mokesčių, sveikatos ir migracijos politiką, atkreipdami dėmesį į pavojingą tendenciją, kai ES institucijos nepagrįstai ir nesilaikydamos sutarties plečia savo kompetenciją. Leidinys sulaukė didelio atgarsio ir, be kita ko, buvo pristatytas Europos konservatorių ir reformistų darbo grupės institucinės reformos klausimais posėdyje, kuriame jam pritarė Europos Parlamento nariai iš Nyderlandų, Rumunijos ir Kroatijos.

Viešindami ES federalistų planus ir nuolat ragindami Europos Parlamento narius bei Vidurio Europos vyriausybes aktyviai dalyvauti, galime sustabdyti komunistinę suvienytos ir federacinės Europos programą, kuri be nacionalinių valstybių liktų visiškai kontroliuojama Briuselio ir Berlyno.

Primename eurokratams, kas yra teisinė valstybė

Mūsų konferencija dėl teisinės valstybės principo yra svarbi ne tik paskelbus apie ES federalizaciją, bet ir dėl tolesnių išpuolių prieš Lenkiją ir Vengriją, kurias eurokratai kaltina pažeidus teisinės valstybės principą, kuris nėra tiksliai apibrėžtas jokioje ES sutartyje. Vasario viduryje Europos Sąjungos Teisingumo Teismas atmetė Lenkijos ir Vengrijos skundą dėl sąlygiškumo mechanizmo, kuriuo remdamiesi ES pareigūnai sulaikė Lenkijai priklausančius mokėjimus iš Atstatymo fondo. Per konferenciją išsamiai aptarsime šią problemą ir nurodysime, kas iš tikrųjų yra teisinė valstybė.

Taip pat priminsime, kad dešimtmečius "teisinė valstybė" visų pirma reiškė, kad valdžios institucijos, kurioms neleidžiama savarankiškai plėsti savo kompetencijos, laikosi įstatymų. Atsižvelgiant į tai, vienas po kito priimami ESTT sprendimai, kuriais ES šalims bandoma nurodyti, kokios sąjungos turėtų būti pripažįstamos santuokomis, yra akivaizdus teisinės valstybės principo pažeidimo pavyzdys.

Diskusija apie tikrąją teisinės valstybės reikšmę yra dar aktualesnė, nes kovo 10 d. Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje, atsižvelgdamas į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, reikalauja finansinių sankcijų Lenkijai ir Vengrijai, teigdamas, kad "vykstantis karas Ukrainoje priminė mūsų bendrą pareigą visomis įmanomomis priemonėmis veiksmingai ginti demokratiją, teisinę valstybę ir kitas vertybes". Europarlamentarai reikalauja, kad Europos Komisija "skubiai imtųsi veiksmų ir nedelsdama taikytų teisinės valstybės principo sąlygų mechanizmą" bei užtikrintų, kad "mokesčių mokėtojų pinigai niekada neatsidurtų tų, kurie kenkia bendroms ES vertybėms, kišenėse". Panaši pozicija buvo išsakyta ir balandžio mėn. vykusiame EP posėdyje, kuriame Europos liaudies partijos vardu kalbėjęs olandų europarlamentaras Jeroenas Lenaersas teigė, kad teisinės valstybės temos atidėjimas dėl karo Ukrainoje "nebūtų sąžiningas lenkų ir vengrų atžvilgiu".

Ši rezoliucija nėra vienintelė, kuria kėsinamasi į Lenkijos suverenitetą. 2020 ir 2021 m. lapkritį EP nariai, remdamiesi Lenkijos abortų šalininkų melu ir manipuliacijomis, priėmė rezoliucijas, kuriomis pasmerkė Lenkijos Konstitucinio Teismo sprendimą, kuriuo eugeniniai abortai pripažinti prieštaraujančiais Konstitucijai. EP nariai teigė, kad ETT sprendimas kelia pavojų lenkų sveikatai ir gyvybei. Kadangi abi rezoliucijos pažeidė gerą Ordo Iuris vardą, užginčijome jas ESTT. Jei laimėsime, abu prieš Lenkiją nukreipti dokumentai bus anuliuoti.

Balsuodami dėl rezoliucijų Europos Parlamento nariai puikiai suprato, kad Lenkijai mesti kaltinimai yra absurdiški. Mūsų ekspertai kiekvienam iš jų išsiuntė memorandumus anglų kalba, kuriuose išsamiai aptarėme teisinę padėtį Lenkijoje ir TK sprendimo reikšmę. Taip pat paneigėme radikalų skleidžiamas netikras naujienas. Mūsų veikla prisidėjo prie to, kad 2021 m. rezoliuciją palaikė daugiau nei 80 EP narių mažiau nei 2020 m. rezoliuciją, nors jos turinys buvo beveik identiškas. Nuolatinė "Ordo Iuris" rėmėjų ir draugų parama leidžia mūsų ekspertams rengti panašius memorandumus ir platinti juos Europos Parlamento nariams prieš kiekvieną svarbų balsavimą.

Giname mūsų regiono šalių suverenitetą.

Gindami Lenkijos suverenitetą turime aktyviai veikti ne tik Europos Sąjungos forume, bet ir atskirų valstybių narių lygmeniu. Todėl kovo pabaigoje ir balandžio pradžioje, reaguodami į nepriimtiną ESBO misijos stebėtojų elgesį, kurie, užuot objektyviai ir nešališkai vertinę Vengrijos parlamento rinkimų ir referendumo eigą, atvirai stojo į politinių lenktynių pusę, surengėme savo stebėjimo misiją. Tai buvo svarbus žingsnis, nes ateityje panašūs bandymai daryti įtaką rinkimų procesui gali paveikti ir Lenkiją.

Deja, viršvalstybinės institucijos, vertinančios teisinės valstybės ir demokratijos standartus, dažnai taiko skirtingus kriterijus, priklausomai nuo to, ką vertina. Tai matyti iš vis dar galiojančių Venecijos komisijos dokumentų, kuriuose Europos šalys skirstomos į vadinamąsias "senąsias" demokratijas, kurių nereikia taip atidžiai tikrinti, ir "jaunąsias" demokratijas, kurios turi atitikti aukščiausius standartus, kad nusipelnytų teigiamo įvertinimo.

Savo darbą Vengrijoje pradėjome paskelbdami pozicijos dokumentą, kuriame rėmėmės ESBO tarpine ataskaita. Jame atkreipėme dėmesį, kad dokumente yra požymių, jog pažeidžiami tarptautinių stebėjimo misijų principai, nes kaltinimai pateikiami remiantis anoniminiais šaltiniais arba atsižvelgus tik į vienos rinkimų varžybų pusės nuomonę, taip darant didelę žalą ESBO stebėjimo misijos reputacijai.

Dirbdami Vengrijoje įrodėme, kad stebėjimus galima atlikti laikantis nešališkumo, neutralumo, profesionalumo, išvadų tikrumo ir nacionalinių įstatymų bei kultūros principų. Per tą laiką nuodugniai išnagrinėjome klausimus, susijusius su Vengrijos rinkimų sistemos veikimu, kampanijų finansavimu, saviraiškos laisve ir galimybe naudotis žiniasklaida. Stebėjome rinkimų ir referendumų eigą 60 rinkimų komisijų, stebėjome Vengrijos pilietinės visuomenės dalyvavimą rinkimų procese.

Instituto teisininkų darbo rezultatas - galutinė ataskaita apie rinkimų ir referendumo eigą, kurioje padarėme išvadą, kad abu balsavimai atitiko nacionalinius ir tarptautinius standartus, nepažeidžiant tiesiogiškumo, visuotinumo, slaptumo, lygybės ir laisvės principų. Svarbu tai, kad po to, kai paskelbėme apie prisijungimą prie mūsų stebėjimo ir nurodėme ESBO klaidas, ESBO misija taip pat atsisakė šališkų pareiškimų ir paskelbė galutines išvadas, labai panašias į mūsų.

Stabdome radikalų puolimą Strasbūre

Lenkijos interesus taip pat giname Europos Žmogaus Teisių Teisme, kur susiduriame su radikalų iš visos Europos puolimu, kurie, naudodamiesi EŽTT sprendimais, privalomais visoms Europos Tarybos šalims, verčia suverenias valstybes į savo teisines sistemas įtraukti gyvybei pavojingus, santuoką ir šeimą pažeidžiančius sprendimus. Siekdami veiksmingai pasipriešinti jų kampanijai, įstojame į kiekvieną iš šių bylų ir pateikiame Teismo teisėjams išsamias analizes, kuriose ištaisome klaidingus lyčių lygybės aktyvistų teiginius.

Didžiosios Europos kairiųjų kampanijos Strasbūre dalis yra Lenkijos feminisčių skundai, kuriais jos ketina pripažinti negaliojančiu Lenkijos Konstitucinio Teismo sprendimą, remdamosi EŽTT sprendimais. Abortų šalininkų pergalė šioje byloje Lenkijai per piliečių galvas primestų eugeninių abortų pripažinimą.

Todėl, priešindamiesi feminisčių kampanijai, prisijungiame prie jų inicijuotos bylos ir siunčiame Tribunolo teisėjams "teismo draugo" nuomonę, kuri gali turėti realios įtakos galutiniam EŽTT sprendimui. Primename jiems, kad daugelyje tarptautinių sutarčių kiekvienam žmogui garantuojama besąlygiška teisė į gyvybę ir nė vienoje iš jų neužtikrinama teisė į abortą.

Ar PSO perims suverenių valstybių kompetenciją?

Didelę grėsmę mūsų tėvynės suverenumui kelia pranešimai, kad Pasaulio sveikatos organizacija priims "Sutartį dėl pandemijų prevencijos ir pasirengimo joms". Skelbiama, kad paskelbus pandemiją šis privalomas tarptautinės teisės aktas PSO pareigūnams suteiktų kompetenciją pasauliniu mastu valdyti pasaulio sveikatos priežiūrą. Todėl PSO pareigūnai, neatsižvelgdami į vietos poreikius, galėtų laisvai primesti šalims skiepijimo ar uždarymo sprendimus, kurie, galų gale, turi didžiulį poveikį kiekvienos šalies ekonomikai ir finansams. Todėl dokumento ratifikavimas labai apribotų jį pasirašiusių šalių suverenitetą.

Ordo Iuris ekspertai (pirmieji Lenkijoje) atkreipė dėmesį, kad Covid-19 epidemijos metu stebėjome, kaip viršvalstybinės organizacijos, tokios kaip PSO, palaipsniui kūrė pasaulinės sanitarinės politikos valdymo mechanizmus. Dar lapkričio mėn. pirmoje Covid ataskaitos dalyje įspėjome apie tarptautinės teisės konstitucionalizavimo proceso keliamą grėsmę Lenkijos suverenitetui. Tuo pat metu mes atskleidėme absurdiškumą, kuris atsiranda nereflektuotai įgyvendinant (dažnai prieštaringas) PSO rekomendacijas. Taip pat pabrėžėme, kad tarptautinių organizacijų sukurta viršvalstybinė pandeminė valdžia visiškai nepriklauso nuo demokratiniuose rinkimuose išreikštos piliečių valios.

Nuolat stebime, kaip vyksta darbas, susijęs su PSO sutartimi, kuri, kaip skelbiama, turi būti įgyvendinta 2024 m. Jau parengėme pirmąją teisinę analizę, kurioje aptariame sutarties priėmimo mūsų šalyje būdą. Jame primename, kad aukščiausias visuotinai privalomas teisės aktas Lenkijoje yra Lenkijos Respublikos Konstitucija, kurioje nustatyta, kad prieš priimant tokį dokumentą kaip PSO pandemijos sutartis turi būti gautas piliečių sutikimas, išreikštas nacionaliniame referendume, arba įstatymas, kuriam pritaria ne mažiau kaip 2/3 balsų atitinkamo skaičiaus deputatų ir ne mažiau kaip 2/3 balsų atitinkamo skaičiaus senatorių.

Siekdami užtikrinti, kad sutarties forma nekeltų grėsmės mūsų šalies suverenitetui, pateikėme prašymą leisti Ordo Iuris ekspertams dirbti prie dokumento projekto. Nepaisant to, prieš kelias dienas dalyvavome viešose konsultacijose dėl sutarties, kurios buvo surengtos viešų debatų forma. Savo poziciją taip pat pateikėme raštu.

Kartu ginsime Lenkijos suverenitetą

Briuselio pareigūnai atvirai pripažįsta, kad vienas iš jų tikslų - sukurti supervalstybę, pagrįstą radikalios marksizmo ideologijos principais. Kaip rodo praktika, su jos pagalba radikalai nori iš viršaus primesti lenkams ir kitiems Europos Sąjungos piliečiams lyčių reikalavimus, kurie demokratiniuose rinkimuose tikrai būtų atmesti. Nuolatinės "Ordo Iuris" rėmėjų ir draugų paramos dėka galime ginti savo tėvynės suverenitetą ir priešintis radikalų programai. Tačiau kiekviena mūsų veikla susijusi su tam tikromis išlaidomis.

Stebėdami Europos Parlamento ir Europos Komisijos darbą, mūsų analitikai dirba valandų valandas, o jų mėnesio išlaidos siekia ne mažiau kaip 8 000 PLN. Kiekvienas mūsų ekspertų parengtas memorandumas, kuriame išaiškiname radikalių aktyvistų melą ir manipuliacijas, kainuoja dar 4 000 zlotų. Taip galime veiksmingai paveikti EP balsavimo rezultatus, įtikindami EP narius nepritarti kraštutiniams postulatams.

Europos Parlamento rezoliucijos apskundimas Europos Sąjungos Teisingumo Teismui yra vienas didžiausių iki šiol mūsų prisiimtų įsipareigojimų. Nuosekliai kovai dėl dviejų Lenkijos ir Ordo Iuris gerą vardą pažeidžiančių nutarimų pripažinimo negaliojančiais reikia patyrusių ekspertų komandos. Vien už vieno rašytinio atsakymo parengimą šių metų balandžio mėn. turėjome sumokėti dar 4 000 PLN. Apskaičiavau, kad visos šios procedūros iš viso kainuos 50 000 PLN. Tačiau jei laimėsime šį precedentinį ginčą, parodysime, kad ES institucijos negali nebaudžiamai įžeidinėti mūsų tėvynės ir kad jų melas gali būti teisiškai tikrinamas.

PSO darbo, susijusio su pandemijos sutartimi, stebėsenai per mėnesį turime skirti ne mažiau kaip 3 000 PLN. Taip galėsime iš karto reaguoti, kai bus paskelbtas dokumento projektas. Vienai šios problemos analizei parengti reikia 4 000 PLN.

Todėl norėčiau paprašyti jūsų paremti Institutą 30, 50, 100 ar bet kokia kita suma, kad galėtume nuosekliai ginti savo tėvynės suverenitetą.


P.S. Radikalūs ideologai bando pasinaudoti tarptautinėmis organizacijomis, kad primestų savo anticivilizacinius reikalavimus visų pasaulio šalių piliečiams. Pasiduodama jų spaudimui Lenkija gali prarasti suverenitetą. Jei nereaguosime greitai ir ryžtingai, greitai prarasime galimybę pasipriešinti projektams, kurie kėsinasi į natūralią socialinę tvarką. Dar ne per vėlu. Tikiu, kad su jūsų pagalba mes veiksmingai apginsime savo tėvynės suverenumą ir tokias vertybes kaip gyvybė, santuoka ir šeima.


Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Techninės raketos "Sarmat" charakteristikos

 

Vakar Rusija išbandė naują tarpžemyninę raketą "Sarmat". Kuo ji išskirtinė? Komentuoja KP karinis apžvalgininkas Viktoras Baranec.

Ši raketa turi visą "puokštę" unikalių charakteristikų, kurios garantuoja, kad ji įveiks visas esamas ir būsimas priešraketinės gynybos sistemas. Tai galingiausia pasaulyje raketa, su hiper garso galvutėmis, turinti ilgiausią taikinio pasiekiamumo nuotolį ir gerokai padidinsianti Rusijos strateginių branduolinių pajėgų kovinius pajėgumus.

Dėl didesnės RS-28 variklių traukos ji skiriasi nuo ankstesnių skystąjį kurą naudojančių tarpžemyninių raketų tuo, kad turi trumpesnę pakilimo fazę. Šis faktas labai apsunkina priešo raketinės gynybos, kuri atakuoja taikinį greitėjimo fazėje, kai jis yra labiausiai matomas ir pažeidžiamas, darbą. Be to, "Sarmat" lieka saugioje zonoje, neprieinamoje priešo raketų gynybai, kai ji greitėja ir pasiekia savo trajektoriją. 

Kas šiandien žinoma apie "Sarmat" taktines ir technines charakteristikas?

Yra žinoma, kad tai penktosios kartos strateginis kompleksas, startuojantis iš šachtų. Ji buvo sukurta vietoj tarpžemyninės balistinės raketos R-36M "Voevoda", kuri Vakaruose vadinama "Šėtonu".

"Voyevoda-Satana" Sovietų Sąjungoje pradėtas eksploatuoti 1975 m., vadinasi, eksploatuojamas jau beveik pusę amžiaus. Jis turėtų tarnauti dar penkerius metus, kol jį visiškai pakeis "Sarmat". Šėtono veikimo nuotolis - 11 tūkst. kilometrų. Tačiau sakoma, kad Sarmatas turi neribotą veikimo spindulį. Tai reiškia, kad jis gali pasiekti bet kurį pasaulio tašką.

Jo masė - 208,1 tonos. Tuo pat metu naudingojo krovinio masė apie 10 tonų. RS-28 galės nešti mažiausiai 10 kovinių galvučių. Kiekvienos kovinės galvutės galingumas - mažiausiai 800 kilotonų.

RS-28 turi manevringą kovinę galvutę "Avangard“. Tai hipergarsinis sklandytuvas su savo kovine galvute. Anksčiau Rusijos raketų kompleksai nebuvo aprūpinti tokiais produktais. "Avangard" gali pasiekti iki 27 MAH greitį (1 MAH yra 343 metrai per sekundę). Tai pasaulio rekordas.

Greičiausios amerikiečių hipergarsinės raketos skrieja 8-10 MAH greičiu. Didžiuliu greičiu skrendantis "Avangard" taip pat yra manevringas, todėl jo neįmanoma perimti naudojant esamas priešo priešlėktuvinės gynybos ir priešraketinės gynybos sistemas. Kartu tai užtikrina didesnį taikinių taiklumą.

Raketos ilgis - 35,5 metro, skersmuo - 3 metrai. Kuro masė - 178 tonos.

"Sarmat" turi dalijamąją kovinę galvutę su atskirais nukreipimo įtaisais.

Naujasis kompleksas gali atakuoti taikinius tiek per Šiaurės, tiek per Pietų ašigalius.

"Sarmat" bus dislokuotos raketų bunkeriuose. Juos saugos „Mozyr“ apsaugos kompleksas. Tai savotiškas 100 artilerijos sviedinių "paketas", kuris virš šachtos sukuria "debesį" rutuliukų ir strėlių.


2022-04-20

Ursulos von der Leyen šeimos vakcinų aferos iš kurių siekia išsivaduoti Lenkija

 

Pastaruoju metu ES nesiseka. Ypač prasta Europos komisijos pirmininkų karma. Alkoholiką Žaną Klodą Junkerį pakeitė korupcijoje paskendusi Ursula fon der Layen, kartu su savo sutuoktiniu daranti verslą su nepatikrintomis vakcinomis nuo koronaviruso.

Ne visos ES valstybės yra valdomos tokių bukapročių ir savo valstybių naikintojų, kokiais yra Lietuvos vyriausybė.

Lenkijos valdžia pareiškė, kad atsisako pirkti naujas vakcinų partijas. Trečiadienį "Dziennik Gazeta Prawna" pranešė, kad Lenkija atsisako mokėti už "Pfizer" ir "Moderna" vakcinas. "Naujų injekcijų atšaukimas susijęs su tuo, kad iki šiol lenkai sunaudojo tik apie 56 mln. injekcijų. Sandėliuose jau guli 25 milijonai nepanaudotų preparatų, o skiepijimo apimtys smarkiai mažėja", - pažymi dienraštis. Sveikatos apsaugos ministerija patvirtina praėjusios savaitės laikraščių pranešimus, kad ji nori atšaukti 67 mln. preparato dozių tiekimą.

Jame taip pat pabrėžiama, kad atsisakymas mokėti ir priimti prekes gali būti susijęs su teisinėmis pasekmėmis. "Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad tokioje situacijoje bus rasti ikiteisminiai taikūs sprendimai, pvz., laiku paskirstyti atsargas. Pagal ES teisę bylą nagrinėtų Belgijos teismas", - rašoma "DGP" pranešime.

Apsidirbusi ES Komisijos pirmininkė

David Berger portale „Philosophia-perennis“ pasakoja apie ES Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen tekstinių žinučių skandalas. Kuriame pirmuoju smuiku groja jos vyras, kuris dirba JAV biofarmacijos bendrovės "Orgenesis Inc." medicinos direktoriumi. Ši bendrovė taip pat kuria ląstelines SARS-CoV-2 vakcinas. Ant kortos pastatyta 36 milijardai JAV dolerių.

Heiko Echter von der Leyen – gydytojas. Jis 2020 m. gruodį, t. y. tuo metu, kai buvo visiškai aišku, kad su "Corona" galima uždirbti daug pinigų, o jo žmona užėmė pagrindinę vietą verslo sandoriuose, jis staiga pasirodo kaip Amerikos biotechnologijų bendrovės "Orgenesis", kuri specializuojasi ląstelių ir genų terapijos srityje, medicinos direktorius.

Primenama, kad Ursula von der Leyen nuo 2019 m. gruodžio 1 d. Europos Komisijos pirmininkė, o jos mėnesinis atlyginimas - 32 500 eurų bruto; jos turtas vertinamas trimis milijonais eurų.

Ursulą von der Leyen yra nuolatinė Pasaulio ekonomikos forumo viešnia. 2021 m. balandžio mėn. Pasaulio ekonomikos forume vykusioje diskusijoje prisistatė kaip aistringa "didžiojo perkrovimo", kurį pernelyg daug žmonių vis dar atmeta kaip sąmokslo teoriją, šalininkė.

ES Komisijos pirmininkė - "įsimylėjusi didžiąją farmaciją" (kuriai atstovauja jos vyras). Ar tai nėra geriausias interesų konflikto pavyzdys?

"Pfizer", "Orgenesis" ir nuslėptos tekstinės žinutės

Apie "Pfizer" ir "Orgenesis" ryšį rašo Prancūzijos žiniasklaida: "Iš pradžių "Orgenesis" specialistai atliko eksperimentus vėžiui gydyti. Tačiau tada atsirado didžiulė galimybė: paskelbus "pandemiją" paskelbti nepaprastąją padėtį sveikatos apsaugos srityje! Taigi "geri vyrukai" iš "Pfizer" iš karto pajuto pasaulinį megaprojektą. Ir jie turėjo patirties! Dviejų JAV bendrovių "Pfizer" ir "Orgenesis" ryšys akivaizdus, be to, yra ir trečias veikėjas - laikraštis "New York Times" (NYT). "Pfizer", "Orgenesis" ir "NYT" sieja "Vanguard Company", kuri yra "Orgenesis" (3,77 %), "Pfizer" (7,78 %) ir "New York Times" (9,25 %) akcininkė. Nuo 2021 m. kovo mėn. "Vanguard" valdo didžiąją dalį kito milžiniško fondo "BlackRock" akcijų." (šaltinis)

Ir dar: "Sutuoktiniai Ursula ir Heiko von der Leyenai atliko svarbų vaidmenį, susijusį su 36 mlrd. JAV dolerių vertės "Pfizer" sandoriu." Įvairiose žiniasklaidos priemonėse netgi kalbama apie kyšininkavimą: "2021 m. pavasarį, iškart po to, kai Heiko atvyko į "Orgenesis", vyko intensyvios politinės derybos. Jo žmona keitėsi SMS žinutėmis ir skambino telefonu tiek su "Pfizer" vadovu, tiek su savo vyru, kuris buvo netoli "Pfizer" žmonių (praktiškai vos už kelių namų)." (Šaltinis)

Tai suteikia visiškai naują kontekstą von der Leyen atnaujintam skandalui dėl SMS žinučių. Netgi "Der Spiegel" rašo: "Kalbama, kad Ursula von der Leyen derėjosi dėl milijardinės vertės vakcinų sandorio SMS žinutėmis. Ji nenori atskleisti SMS žinučių - tai nėra teisiškai būtina. ES ombudsmeno tarnyba mano, kad tai "neįtikėtina"." "Bild" daro prielaidą, kad asmeniniai von der Leyen ir "Pfizer" vadovo Alberto Bourlos kontaktai buvo lemiami sudarant sandorį.

Tai ne pirmas kartas, kai von der Leyen sukėlė sumaištį dėl pusėtinų veiksmų, susijusių su mobiliųjų telefonų duomenimis. Jai dar einant gynybos ministrės pareigas "buvo ištrinti vieno iš jos mobiliųjų telefonų duomenys". 2019 m. Gynybos ministerija tai pateisino "saugumo incidentu". Kritikai skundėsi, kad dėl to buvo prarasti įrodymai patarėjų byloje, kurioje buvo pareikšti įvairūs įtarimai - nuo netinkamo sutarčių sudarymo iki nepotizmo." (Šaltinis)

Galiausiai belieka paminėti, kad L. von der Leyen iš "Biontech" iki 2023 m. užsakė 1,8 mlrd. vakcinos dozių. Neaišku, ką ji ketina su jais daryti po to, kai teigiamus pažadus apie skiepus jau seniai nustelbė šokiruojantys pranešimai apie akivaizdų šalutinį poveikį. Padėti žmonėms? Vienas tikrai ...

Europos Parlamento nariai ragina M. von der Leyen nedelsiant atsistatydinti

EP narių reikalavimas nedelsiant atsistatydinti von der Leyen yra visiškai nepagrįstas. Leyen "Pfizer" skandalas: EP nariai reikalauja, kad von der Leyen nedelsiant atsistatydintų. Vokietijos žiniasklaida visiškai nepastebėjo, kad grupė liberalių Europos Parlamento narių pareikalavo nedelsiant atsistatydinti ES Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen jau 2022 m. vasario 16 d. Strasbūre. Kalbama apie 35 mlrd. vertės sandorį su farmacijos milžine "Pfizer", apie kurį L. von der Leyen nenori atskleisti informacijos, kuria buvo keičiamasi.