2016-10-31

Italui šunys nugraužė kojas, linkiu, kad Vilniaus merui Šimašiui šunys nugraužtų kiaušinius


Liberalas - ne politinės pažiūros, tai psichinė negalia. Netikite, pasidairykite po Vilnių. Į ką pavirto sostinė, valdoma visokio plauko liberalų. Nebeliko čia baseinų, stadionų, ištrupėjo šaligatvių plyteles, duobėti keliai, naikinami želdiniai, miestas „puošiamas“ surūdijusiais vamzdžiais, skulptūromis vyriškam organui, užsienio narkomanams-muzikantams, šunims ir pan.

Net žmogui neliko vietos kur vaikščioti. Ne tam liberalui, kuris už vogtus pinigus pirktu poršu ar mazeračiu važiuoja į golfo laukus, o eiliniam vilniečiui, kuris tais sudaužytais Vilniaus šaligatviais vaikšto.

Nebegali pėsčias žmogus Vilniaus gatvėmis vaikščioti. Jis čia, kaip koks zuikis, turi nuolatos dairytis, kad ant jo dviratininkas neužlėktų. Dviratininkui čia viskas leidžiama: savo takais jis važiuoja, šaligatviais, keliais, gerai kad neskraido. Jam, kaip Fiodoro Dostojevskio „Šetonuose“ „vsio dozvoleno“ (viskas leidžiama). O štai jei pėstysis užsižiopsojęs į dviračių taką įžengia... jis turi visus šansus būti nuteistas, jei pusglušis dviratininkas į jį atsitrenkia (visiems žinomas falktas).

„Vsio dozvoleno“ valdant liberalams ne tik dviratininkams, bet ir šunų augintojams. Net už ES pinigus sutvarkytame Sereikiškių parke žmonėms per dviračius ir palaidus šunis nebėra vietos, ne tik čia vaikų maitinamoms antims.

„Socializuoti“, teigia liberalai, Vilniaus šunys. Gali vaikščioti kur nori ir graužti ką nori.

Štai ir priėjome prie „socializuotų“ šunų ir jų italui nugraužtų kojų.

Kuo pasibaigia šunų „socializacija“ šiandien rašo Italijos repubblica.it. Čia Bario mieste keturi rotveilleriai nugraužė 43 metų vyrui abi kojas. Gydytojai šunų sugraužtų kojų nepajėgė išgelbėti, jas amputavo. Rotveleriai buvo nukentėjusiojo žento (56 metų), kuris po šio incidento buvo nuteistas už žmogaus netyčinį sužalojimą. Šunys konfiskuoti.

Aš nesu nei prieš šunis, esu pats jų turėjęs ne vieną, aš ne prieš dviračius ir dviratininkus, esu suvažinėjęs ne vieną dviratį, aš už tvarką Vilniuje, kurios nebeliko čia įsigalėjus išprotėjusiems ir apsivogusiems liberalams.

Todėl aš linkiu, kad Vilniaus merui palaidi Vilniaus šunys nugraužtų kiaušinius, gal tada jis suvoktų, kad jei vienam „vsio dozvoleno“, tai kitam „nieko nedozvoleno“?

Pakanka jums šetonais būti, Vilniaus pseudoliberalai, žmonėmis pagaliau pabūkite, piliečiais!
Lietuvos sėkmės formulėSprendžiant iš skaičiaus Mazerati ir Porše automobilių, pravažiuojančių mano gatve, Lietuva – stipriausias ekonomika pasaulyje.

Land Roveriai, kurie prieš kelis metus dar pritraukdavo praeivių žvilgsnius, jau praeitis, ne trendas, per daug prasti Lietuvos milijardieriams, pačios stipriausios pasaulio ekonomikos elitui.

Lietuva per 26 nepriklausomybės metus iš pramoninės valstybės virto „ekonomikos tigru“. Pas mus sukurtas pats efektyviausias pasaulyje ekonomikos modelis.

Pasirodo, kad tam nereikia nieko gaminti, kurti kažkokią pridėtinę vertę, investuoti į gamybos priemones, mokėti žmogaus gyvastį garantuojančius atlyginimus.

Jeigu užrašyti Lietuvos sėkmės formulę, tai ji atrodo maždaug taip:

Vagių gauja (partija) + nupirkta teisėsauga + vieši pirkimai + grobstomas biudžetas + ES parama = poršai- mazeračiai + dvarai priemiesčiuose ir paežerėse + 99% lietuvių nuogi užpakaliai + 1 milijonas ekonominių pabėgėlių.


Jeigu žinote kitą Lietuvos sėkmės formulę, tai užrašykite.

Afrika išgirdo nusikaltėlės Merkel kvietimą atvykti ir atvyko (video)Atvykusi Afrika jau baigia sunaikinti Prancūziją, rytoj ji sunaikins ir Lietuvą. Nereikia tuo abejoti, nes valdžioje pas mus vaigauskų dėka išrinkti žmonės, kurie yra be stuburo, be principų, o svarbiausia – be patriotizmo ir meilės Lietuvai. Tarp nelegalių migrantų iš Afrikos pabėgėlių yra vos 1% , bet Merkel veislės globalistams tai nerūpi, tai nerūpi ir vos 4% prancūzų palaikymą tirunčiam politiniam gnomui (moraliniam irgi) Pranzūzijos prezidentui Fransua Olandui. Jų tikslas – sunaikinti Europą.
2016-10-30

Australija nelegaliems migrantams uždaro duris

Tiems, kas nelegaliai bando patekti į Australiją bus visam laikams uždrausta atvykti į šią šalį, net jeigu jie ir turės juridinę teisę pretenduoti į pabėgėlio statusą arba norės į šią šalį atvykti kaip turistai, pranešė Breitbart ir Politically in Corect.
Europos Sąjunga nelegalius migrantus veža į Europą pati. Tuo užsiima kontrabandistai, Frontex, Sorošo ir kitų JAV milijardierių finansuojamos NVO. Tokia kontrabandistų ir ES tarnybų simbiozė tik skatina nelegalių migrantų srautą. Visos šios organizacijos sugeba į Italiją per parą atplukdyti iki 6,5 tūkstančio nelegalų iš Afrikos.
Australijoje irgi vyko panašus idiotizas, bet pagaliau šios valstybės valdžia paskelbė, kad atsisako šios beprotiškos praktikos ir šiol visi laivai, transportuojantys nelegalius migrantus bus buksuojami lauk iš teritorinių Australijos vandenų, o į šalį nelegaliai prasiskverbti bandantys migrantai visiems laikams praras galimybę prašyti prieglobsčio ir net nebus įsileidžiami į šalį. Įstatymo projektas paruoštas ir bus svarstomas lapkričio pradžioje.
Ar užteks proto ES vadovams užsukti  nelegalios migracijos kraną? Vargu. Panašu, kad ES sunaikinimas yra šitų bepročių (nusikaltėlių?) tikslas.

Helovinas - kelias į satanizmą

Į krikščionišką Lietuvą, kaip ir į likusią postsovietinę erdvę, Helovinas įžengė kartu su pepsikola, snikersais ir su daugybe kitų vakarietiškų nuodų mūsų pilvui, protui, moralei. Helovino šventei, šiam žmogau sąmonės nuodui, yra skirtas stačiatikių psichologo Nikitos Janočkino straipsnis rusų portale Cargrad.

Helovino istorija. Autorius rašo, kad keltai, gyvenę šiandieninės Prancūzijos, Airijos ir Anglijos teritorijoje tikėjo, kad gyvybė atgimsta per mirtį. Jų naujieji metai prasidėdavo iš spalio 31 į lapkričio 1 dieną garbinant mirties dievą Samainą. Kitais žodžiais, jie meldėsi šetonui. Visai ne atsitiktinai amerikiečių satanistų bažnyčia, kurią remia Kongresas, ir kurią legalizavo JAV prezidentas Barakas Obama, viešai švenčia šią šventę.

Rusijoje vyksta aktyvi visuomenės satanizacija. Autoriaus nuomone, prie to prisideda įvairiausi „Ekstrasensų mūšiai“, kurie skatina burtų, magijos ir spiritizmo plitimą, paverčia šias bažnyčios smerkiamas praktikas leistinu reiškiniu.

Vaikai ir jaunimas, autoriaus nuomone, turi potraukį misticizmui ir tampa religinio-mistinio fastfudo aukomis. Tai vyksta dėl atotrūkio nuo savo tradicijų, kultūros ir jų pakeitimo vartotojų visuomenės vertybėmis.

Moksliniai tyrimai rodo, kad Helovino šventimas, dalyvavimas „zombių paraduose“, turi neigiamą įtaką į jaunų žmonių psichofiziologiją. Žmogus praranda vidinę cenzūrą, tuomet galima juoktis iš invalidų ir numirėlių, gulėti karste apsikabinus „numirėlį“, gerti „kraują“ iš taurių ir t.t.

Autorius pažymi, kad žmogus su „išplautais doroviniais orientyrais tampa lengvu manipuliatorių grobiu. Kaip žinoma, lengviau manipuliuoti išsigimėliais ir cinikais. Visai nenuostabu, kad panašūs karnavalai tampa jaunų žmonių verbavimo aikštelėmis, kad juos vėliau įtraukti į satanistų susivienijimus.

Nėra jokių abejonių, kad už okultizmo ir satanizmo diegimo slepiasi tikslas griauti tradicinę šeimą, kultūrą ir dorovę. Plačiai švenčiamas Helovinas – visuomenės dvasinės, dorovinės ir psichinės ligos liudijimas, teigia autorius.

Sąmonės demonizavimas ypač pavojingas vaikams ir jaunimui. Žmonės su jautresne psichika, prisižiūrėję į vilkolakius, vampyrus, zombius suserga neurozėmis, fobijomis, nakties košmarais ir nemiga. Vampyrai ir vilkolakiai ima žmogaus psichikoje gyventi kaip fantomai. Šie simptomai fiksuojami ir pas siaubo filmų mėgėjus.

Šiandien gyvybiškai būtina aktyviai atkurti tradicinę kultūrą ir dvasines-dorovines vertybes, sako autorius. Jis kviečia boikotuoti Helovino šventimą.

Algimantas Lebionka
Idėja sukurti europinį islamo variantą nesuveiks

Valid al-Huseinas 27 metų arabas ateistas, kilęs iš Palestinos autonomijos, gyvenantis šiuo metu Paryžiuje. Jo žodžiais, jis kovoja už pasaulietiškos visuomenės principus, kuriems Prancūzijoje yra iškilęs pavojus. Didžiausias pavojus jiems, sako Huseinas, kyla iš islamo pusės, rašoma Danijos „Berlingske.“

„Hidžabas, ypač Prancūzijoje, tapo politinio islamo instrumentu, kad parodyti, kiek jis turi šalininkų. Kaip ir namazai, kurie vyksta gatvėje“.

Huseinas aiškindamas Hidžabo esmę sako, kad „Hidžabo reikšmė tame, kad moteris turi pridengti save, kad negundyti vyro. Ji vyro atžvilgiu — antros rūšies pilietis. Negalima siekti lygybės ir ginti hidžabą. Net laisvės vardan. Jei norite, tai laisvė nereiškia, kad žmonėms leidžiama gyventi kaip vergams.

Valid al-Huseinas mano, kad arabų valstybės tapo labiau konservatyviomis religijos prasme, negu anksčiau. Idėja sukurti europinį islamo variantą neveikia, nes satelitinės televizijos ir interneto dėka Europoje plinta ta islamo forma, kuri yra išplitusi Artimuosiuose Rytuose.

Aš nematau jokių nuosaikių musulmonų. Net tie, kurie taip save vadina, nėra nuosaikūs musulmonai.

Aš ne prieš tai, kad žmonės tiki, bet prieš islamo etiką. Todėl aš gyvenu Prancūzijoje.

Be to, kad Europoje leidžia kultūriškai izoliuotus anklavus, kurie išauga vis labiau, politinis islamas ima vaidinti vis didesnę rolę, mano Huseinas.

„Mes gyvename ekstremaliu laiku. Prancūzija, Vokietija ir Švedija — pačios pavojingiausios šalys Europoje, nes jos leidžia egzistuoti paralelinėms visuomenėms, kurios sukuria mitybinę terpę ekstremizmui.

„Europoje naudoja tokias sąvokas, kaip rasistas ir islamofobas. Artimuosiuose Rytuose sako „išdavikas“, „sionistas“ arba „netikėlis“. Šie žodžiai naudojami tam, kad priversti žmones, kurie į tave įsiklauso, nuo tavęs nusigręžti. Tai viena ir ta pati strategija, tik žodžiai kiti“. — sako Valid al-Huseinas.

„Islamas — tai idėjos. Turi būti galimybė jas kritikuoti. Taip pat karikatūrų pavidalu. Jeigu kažkam nepatinka karikatūra, pilnai galima į tai atsakyti, bet ne su Kalašnikovo automato pagalba. Musulmonai mielai kritikuoja kitas religijas, bet jiems nepatinka, kai kritikuoja juos pačius.

Huseinas mano, kad reikia sustabdyti religijos naudojimą, kaip politinį instrumentą, kol dar nevėlu.

„Aš manau, kad po 15 metų Danijoje viskas bus taip pat blogai, kaip ir Prancūzijoje. Tikiuosi, kad aš klystu, bet aš taip galvoju“. - pasakė Huseinas.   

2016-10-29

Sirų kilmės Slovakijos verslininkas vogė PVM ir pinigus siuntė Islamo valstybės teroristams


Bratislava, Sirų kilmės Slovakijos verslininkas įtariamas tuo, kad pervedė pinigus teroristinei organizacijai Islamo valstybė (IV). Apie tai šiandien pranešė Slovakijos portalas aktuality.sk.

Nusikaltimą tiria Slovakijos Finansų valdybos nusikaltimų ofisas, kuris užfiksavo neproporcingai dideles PVM nepriemokas. Iš valstybės pagrobti mokesčiai buvo pervedami teroristams. Apie tai informavo Finansų ministerijos sekretorė Dana Meagerová.

Dana Meagerová pasakė, kad tai gali būti konkrečiu pavyzdžiu, kaip mokesčių vogimas gali būti surištas su terorizmu. Dalis šių pinigų nukeliavo tiesiogiai teroristinei organizacijai Islamo valstybei. Ministerijos sekretorė atsisakė atskleisti daugiau bylos smulkmenų, nes tyrimas tęsiamas.Bašaro Asado patarėja: Vakarai nekovoja su teroristais (video)Busein Šaaban, Sirijos prezidento Bašaro Asado patarėja, interviu RT komentuoja Rusijos, Sirijos ir Irano URM vadovų derybas, kurios įvyko Maskvoje. Šaabat žodžiais šios trys šalys realiai kovoja su terorizmu, tuo metu kai vakarų šalys tik naudoja teroristus savo tikslams. Ji pabrėžė, kad augindami radikalus, Vakarai nesupranta iš to kylančio terorizmo pavojaus, kuris yra XXI amžiaus nacizmas.   

Mes norime Armani ir Hugo Boss: Migrantai iš Afrikos Italijoje reikalauja dizainerių drabužių


Kiekvieną dieną į Italiją perkeliami tūkstančiai nelegalių migrantų iš Afrikos. Kontrabandininkai juos valtimis transportuoja į neutralius vandenis, tada iškviečia „gelbėtojus“, kurie juos perveža į Italiją. Šis organizuotas nusikaltimas tęsiasi jau ne pirmi metai. Italija dūsta nuo masės įžūlių laukinių negrų, kurie kaip skėriai niokoja šią valstybę. Nekviestų svečių apetitai auga, dabar jie jau reikalauja geriausių Italijos dizainerių drabužių, batų, masažisčių ir t.t. Apie tai rašo portalas Breitbart. Sardinijos gyventojai jau neapsikenčia tų socialinių parazitų, ir sako „ar ne laikas juos pakrauti į laivus ir vežti atgal į Afriką?“

Breitbart rašo, kad šią savaitę migrantai iš Afrikos išėjo į protesto demonstraciją, blokavo gatvę, ir reikalavo, kad Italija juos aprengtų žinomų dizainerių drabužiais, o ne tuo ką jiems siūlo Caritas. Šie drabužiai jiems netinka, nes nėra žinomų brendų etikečių.

Lorenzo Chinalleto, kurio viešbutyje „Hotel Byron“ Venecijos provincijoje gyvena afrikiečiai pasakė, kad jie „nori dizainerių Armani ir Boss drabužių, ir Pirelli batų“. „Kai jie atvyko, pas visus juos buvo smartfonai“, - pasakė Chinalleto.

Viešbutyje „Hotel Byron“ gyventojai, užtvėrę gatvę, piktinosi ir maistu. Jiems netinka italų pasta. Atvykėliai daugiausiai iš Senegalo, Nigerijos, Somalio, Mali ir Ganos, pranešė vietos laiktraštis Il Gazetino.

Šie nelegalūs ekonominiai migrantai, nieko bendro neturintys su pabėgėlais, dažnai patenka į pirmus Italijos laikraščių puslapius, kai jie protestuoja prieš gyvenimo sąlygas šalyje, kuri pastaruoju metu ir taip stipriai nukentėjo nuo kelių stiprių žemės drebėjimų.
Breitbart pasakoja, kad gegužės mėnesį grupė „nepilnamečių vaikų“ protestavo, nes „mieste per mažai pramogų“. Po to, kai jie pilnai sunaikino apgyvendinimo centrą, juo jau nebuvo įmanoma panaudoti, VRM pervežė migrantus į ištaigingą viešbutį.

Birželio mėnesį, migrantai gyvenantys mažame Sardinijos miestelyje protestavo kelias dienas, reikalaudami geresnio maisto, televizoriaus kiekviename numeryje, o taip pat autobuso kiekvieną dieną, kad juos vežtų į salos sostinę Kaljari. Įtampa miestelyje išaugo, negrai mosavo pagaliais ir sudaužė daiktus viešbutyje. Politikas iš Marčello miestelio Sardinijoje taip komentavo šį incidentą. „Tai neleistina mums, kad toliau priimti šituos žmones, kurie nevertina vaišingumo, gyvenimo veltui viešbutyje, maitinimo“.

Tai labai paprasta, kad apkaltinti mus rasizmu ar ksenofobija, bet mes atsisakome kęsti šitą neteisybę Sardinijos žmonių atžvilgiu,“ - pasakė politikas ir pažymėjo, kad tai raumeningi vaikinai ir visi turi paskutinio modelio aifonus.

Aš sakau, jeigu jie nori, kad būtų televizoriai kiekviename kambaryje ir netgi masažistės, jie turi būti pakrauti į laivą ir išsiųsti nedelsiant atgal į Afriką. Su „one-way ticket”.

Italijos premjeras Matteo Renzi yra pasakęs, kad nelegalūs ekonominiai migrantai yra nepakeliama našta Italijai. Pernai jie kainavo šaliai 1 milijardą eurų, šiemet jie kainuos 1,5 milijardus.

Kyla klausimas, kam tarnauja Europos Elitas, kad jis tiesiog paranojiškai nori pribaigti Senąjį kontinentą ir nuolatos veža šituos socialinius parazitus.
Kadyrovas: raikinai nori valstybę paversti nutekamuoju grioviu


Prieš keturis metus (2012) Lietuvoje kilo diskusija, ar Dievo drabstymas teatre išmatomis – menas, ar tai pasityčiojimas iš tikinčiųjų jausmų. Drabstytojai, su tuometiniu kultūros ministru Arūnu Gelūnu priešakyje, tuo, kuris dabar Lietuvą atstovauja Unesco, skaitė, kad tai menas, o neišprotėjusi (dar neišprotinta) visuomenės dalis – kad tai pasityčiojimas iš krikščionių. Tą kartą nugalėjo gelūnai – drabstytojai. Siūlau prisiminti tai ir dar kartą perskaityti Ferdinando Kauzono straipsnį „Vakarų Eksprese“: „Kristaus veidas bus drabstomas“.

Autorius apie Gelūno vykdoma „kultūrine revoliucija“ rašė:
Kristaus veidas bus drabstomas. Šiomis dienomis Lietuvos Respublikos transliuotojas (LRT), anonsuodamas festivalį, jau net parodė, kaip tai daroma. Artistai, atsinešę į sceną krepšius išmatų, suspaustų it sniego gniūžtės, ima svaidyti jas į Kristaus veidą, tokį didžiulį - nuo scenos grindų iki lubų. Gal, sakau, orientuojantis į lietuvių mentalitetą, kai kurie artistai - su krepšininkų kelnaitėmis. O gal paprasčiausiai kad rimtų kelnių nevaržomi tiksliau pataikytų.“

Kauzonas konstatuoja „..., kad sukišęs pirštus į tuos Kastelučio artistų krepšius ir jau niekada savo rankų nenusimazgosi. Niekaip nebūčiau pajėgęs užbaigti šių savo samprotavimų apie mūsų valstybėje Arūno Gelūno įvykdytą kultūros revoliuciją, jeigu staiga vietoj Kristaus nebūčiau ėmęs regėti mūsų valstybės prezidentės, „pabažnųjų“ premjero, Seimo pirmininkės, Parlamento Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto vadovo, labai oriai kūrybinės inteligentijos elitą Seime atstovaujančių poetės ir teatro režisieriaus veidų. Tokių didelių didelių - nuo scenos grindų iki lubų. Kad lengviau būtų pataikyti. Į visus. Į kiekvieną. Už tai, kad nesustabdė Gelūno revoliucijos.“

Autorius priminė šios gelūniškos revoliucijos žingsnius: „... kai visuomenei buvo rodomi pretenzingų vidutinybių performansai, kurių metu buvo viešai šlapinamasi į stiklinę, paskui jos turiniu užpildomas švirkštas ir visas tas turinys susileidžiamas po oda. Kai šimtams žmonių džiūgaujant, iš aukštai nuo bokšto buvo kakojama į taikinį. Ir kai tas taikinys buvo Lietuva. Kai Nacionaliniame dramos teatre imta svaidytis nuo scenos į publiką galybe rusiškų keiksmažodžių - kaip Kastelučio „gniūžtėmis“ į Kristaus veidą. Tylėjote visi. Kaip kad dabar tyli mūsų bažnyčios hierarchai. Mirusį Maironį jo vardu pavadintų metų proga išvyti iš bažnyčios lengviau nei sustabdyti Gelūno revoliuciją?“

„Per LRT kanalą „Sirenų“ festivalio meno vadovė Audra Žukaitytė, dešine ranka visą laiką tarsi nugarą besikasydama, nuoširdžiausia veido išraiška žiūrovui aiškino (kalba mano netaisyta ir nugara nekasyta): „Lietuvos realybėje yra, reiškia, turime keletą vardų, kuriais labai didžiuojamės, bet, man atrodo, didžiąją dalį teatro yra užtvindžiusi gana prastos kokybės produkcija. Ir todėl norime, kad būtų tokia teatrinė apykaita, ir bandome į Lietuvą atvežti tuos vardus, kurie kažką šiuo metu reiškia teatriniame pasaulyje“, - rašė Kauzonas

Savo straipsnį autorius baigė tokiais žodžiais: „Mieli mūsų valstybės vadovai, atplėškite keletą valandų nuo rinkimų kampanijos, nueikite į šį spektaklį. Nepasigailėsite. Juolab Europos teatro flagmanu tituluojamas režisierius R.Kastelučis apie savo kūrinį sako: „Šiame spektaklyje net išmatos tampa labai jautria meilės išraiška“. Būtinai nueikite. Suprasite, kas yra meilė. Ir kas yra Gelūno kultūrinė revoliucija, kurią jūs taip toleruojate. O jeigu kils noras keiktis, nesidrovėkite, žinokite, ten galima, beveik būtina - spektaklis bus rodomas Nacionaliniame dramos teatre.“

Sekantis gelūniškos „kultūrinės revoliucijos“ etapas buvo surūdijęs kanalizacijos vamzdis – kurį a.a. Leonidas Donskis pavertė Nacionalinės premijos laureatu.

Musulmono perspėjimas drabstytojams

Panaši diskusija, kaip tada 2012 metais Vilniuje, įsiplieskė šiomis dienomis ir Rusijoje. Šioje diskusijoje spalio 28 dieną sudalyvavo ir musulmoniškos Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas. Iš šio laiško turinio, kurį jis paskelbė Instagram, galima pilnai suprasti apie ką diskutuojama.

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas savo puslapyje Instagram parašė:
„Brangūs draugai! Aš labai įdėmiai stebiu MIP plačiai vykstančią viešą diskusiją, kuriai pradžią davė savo ugninga kalba „Satirikono“ meno vadovas Konstantinas Raikinas. Jį papiktino, kad teatras neva ne reikiamu mastu finasuojamas, kišamasi į kūrybos procesą, veikia griežta cenzūra. Į tai atitinkami pareigūnai davė išsamius atsakymus. Jų esmė – pinigai skiriami ir nėra jokios cenzūros. Bet aš sumišęs išgirdau apie tai, kad visuomeninėms organizacijoms nereikia „kovoti už dorovingumą mene“. Raikinas pavadino „grupėmis įžeistų žmonių“ tuos, kas išsako savo nuomonę apie foto parodą, kurioje eksponuojamos nuotraukos nuogų mergaičių ir berniukų, pasisako prieš rodymą spektaklio „Jėzus Kristus – Superžvaigždė“, piktinasi gyvulišku elgesiu Pussy Riot Zoologijos muziejuje ir stačiatikių šventykloje. Savo retoriką Konstantinas Arkadjevičius apvilko bauginančiais pavyzdžiais iš mūsų šalies praeities. Tuo pačiu jis kažkodėl nieko nekalba, kad teatras „Satirikon“ jam atiteko iš praeities. Aš pilnai palaikau šiuo klausimu Rusijos patriotą ir BROLĮ Aleksandrą Zaldostanovą, kuris pareiškė, kad „prisidengdami laisve raikinai nori paversti mūsų šalį į nuotėkų griovį, kuriuo tekėtų pušvarumai“. Chirurgas išsakė savo nuomonę sąžiningai ir maksimaliai nuoširdžiai. Ir aš ne visai suprantu, kaip galima reikalauti iš Zaldostanovo atsiprašinėti už nuomonę, kuri artima milijonams Rusijos gyventojų. Pas mus kažkokia kasta skaito galinti įžeidinėti religinius jausmus milijonų stačiatikių krikščionių ir musulmonų, pareikšdami, kad menui viskas leidžiama. Jėzus Kristus yra vienu iš labiausiai musulmonų šlovinamų Pranašų. Statydami apie jį spektaklius su iškreipta tikrove, įžeidžia ne tik krikščionis, bet visus musulmonus. Aš su pilna atsakomybe pareiškiu, kad nei valdžia, nei visuomenė neturi teisės tylėti, kada ant teatro scenos „Visi žydrumo atspalviai“, į Šventoves įbėga apsinuoginusios merginos, muziejuose kabo nuotraukos nuogų berniukų ir mergaičių... Aleksandras Sergejevičius davė labai tikslius vertinimus to, kas vyksta. Tai vertinimai visos sveikos Rusijos visuomenės!“

Ramzano Kadyrovo laiškas - labai rimtas perspėjimas „raikinams“, tiems, kurie Rusijoje nori tyčiotis iš religijos simbolių, iš žmogaus dorovės. Už Kadyrovo nugaros 40 tūkstančių geriausių pasaulyje specialiųjų dalinių kovotojų čečėnų. Tai labai rimta jėga, tai Kremliaus ramstis.

Krikščionys diskutuoja, prašo, o pas musulmonus šiuo klausimu trumpa diskusija – kulka į kaktą.

Vykstant planinei Europos islamizacijai „drabstytojai“ sulauks rimto pasipriešinimo ir čia. Jiems verta įsiklausyti į šio čečėno perspėjimus.


Algimantas Lebionka

2016-10-28

Vengrija ruošiasi teistis su Europos komisija dėl privalomų migrantų kvotų
Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas penktadienį pranešė, kad jo valstybė teiks ieškinį Europos komisijai ir priešinsis privalomoms pabėgėlių kvotoms, jeigu Briuselis neišims šio klausimo svarstymo iš dienotvarkės, pranešė Reuter.

Kiek anksčiau Vengrijoje buvo surengtas referendumas dėl pabėgėlių paskirstymo ES valstybėse. Referendumas nebuvo pripažintas įvykusiu, nes balsuoti atėjo apie 40% šalies piliečių, tuo metu kai jo patvirtinimui buvo būtina ne mažiau 50% rinkėjų. 98% atėjusių atsakė neigiamai į klausimą „Ar jūs norite, kad ES turėtų teisę privalomo perkėlimo žmonių, neturinčių Vengrijos pilietybės, be Vengrijos parlamento sutikimo?“

Orbanas pareiškė penktadienį, kad šalies vyriausybė naudos referendumo rezultatus, pagal kuriuos dauguma dalyvių pasisakė prieš ES kvotas.

Orbano žodžiais, jeigu Europos komisija neatsisakys kvotų idėjos, „tai mes priešinsimės“. „Mes nevykdysime (ES nutarimą)... mes pateiksime ieškinį Komisijai“, — Reuter cituoja premjero pareiškimą.

„Bus rimti teismo debatai dėl to, ar gali būti užsienio gyventojai primesti ES valstybės narės p tautai rieš jos valią. Tai bus didelis mūšis, tam reikalinga (patobulinta) konstitucija“, — pažymėjo jis.

Vengrijos premjeras pareiškė, kad migrantų priėmimas susietas su nacionalinio suvereniteto klausimu, jis ketina įnešti pataisą į valstybės konstituciją sekantį mėnesį, kad uždrausti migrantų apgyvendinimą šalyje.

Pagal Europos komisijos planą, Vengrija turėtų priimti 2,3 tūkstančius migrantų per ateinančius dvejus metus.

Orbanas ir anksčiau pasisakė prieš Europos migracijos politiką. Spalio 21 dieną jis pareiškė, kad klausimo svarstymas dėl privalomų pabėgėlių kvotų Europos valstybėms atsidūrė aklavietėje. Premjeras pasiūlė išmesti šį klausimą iš dienotvarkės, nes prieš kvotų įvedimą pasisako Rytų Europos valstybės, bet Europos komisijos vadovas Žanas Klodas Junkeris atmetė šią iniciatyvą.

Europa pergyvena stambiausią nuo Antrojo pasaulinio karo migracijos krizę, iššauktą, pirmiausiai, eilės karinių konfliktų ir ekonominių problemų Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos valstybėse. Frontex duomenimis, 2015 metais Europos Sąjungą atvyko 1,8 milijonai migrantų. Didelė dalis iš jų prasiskverbia pro Turkiją ir Graikiją, o toliau vyksta į kitas ES valstybes. Kitas nuolatos augantis migrantų srautas atvyksta iš Afrikos per Libiją ir Viduržemio jūra, kur nelegalų transportu į Europą užsiima kontrabandininkai, visuomeninės organizacijos ir NATO laivynas.Izraelis Šamiras: Kaip Rusijos opozicionieriai svetur pradeda savo Tėvynę mylėti


Rusų disidentai – naivūs, šventi žmonės. Buvo jie naivūs tarybiniais laikais, ką galima buvo paaiškinti nepatyrimu: liaudis į užsienį nevažinėjo, ir vakarietiškus papročius įsivaizdavo taip: ten neva, absoliuti žodžio laisvė – kalbėk, ką nori. Bet ir mūsų dienomis, naivumo nesumažėjo, kaip aš įrodysiu jums pasakojimu apie du realius rusų disidentus.
Aleksėjus Sachninas (Алексей Сахнин) pabėgo iš Maskvos į švedų valdovo prieglobstį po riaušių Bolotnoje aikštėje. Nusišypsojo jam sėkmė. Būtent tokį rusų disidentą norėjo pamatyti švedai: jaunas, išsilavinęs, kairiųjų pažiūrų žurnalistas, idėjinis Rusijos vadovybės priešininkas. Sutiko jį švedai širdingai, suteikė politinį prieglobstį.
Jis tapo dažnu tv svečiu, davė jam laikraštyje „Aftonbladet“ švediškoje „Komsomolkėje“ kolonėlę. Pinigus, uždarbį, butą, pagarbą. Gyvenk ir džiaukis, demaskuok sau pamažu Rusijos valdžią. Bet čia 2014 metų Ukrainos krizė.
O Aleksėjus, jeigu jūs nesupratote, kalba, ką galvoja. Ir vietoj to, kad pasmerkti Rusiją už Krymą, pasmerkė Aleksėjus visiems girdint – Kijevo chuntą už jos fašistines tendencijas, už jos meilę Banderai, už rusų persekiojimą. Ir bendrai: Krymas norėjo į Rusiją.
Ir sulig tuo pasibaigė jo lengvas linksmas gyvenimas. Išvarė jį iš TV ir iš laikraščio, uždarė visus kanalus.
O laikraštyje „Aftonbladet“ paskelbė apie jį didelę medžiagą. Kad antai, Aleksėjus Sachninas nėra politinis emigrantas, bet užmaskuotas Putino agentas. Jis apsimetinėjo Putino priešininku, bet čia atsiskleidė. Medžiagą apie Sachniną parašė kitas rusų emigrantas-disidentas Egoras Putilovas.
Ir tada korta krito Putilovui. Atsivėrė vakansija švedų radijuje rusų kalba – pretendentais tapo Sachninas ir Putilovas. Sachninui – Putino agentui – namolio, o Putilovui – sveiki atvykę. Paėmė Putilovą ir „Aftonbladed“ kolonėlę rašyti, kur anksčiau Sachninas rašė. Pasisako jis už Kijevą ir prieš Maskvą, ir visi patenkinti.
Praėjo dveji metai. Per tą laiką Švedija ėmė priiminėti milžiniškus pabėgėlių srautus iš Artimųjų Rytų. O Putilovas parašė straipsnį prieš pabėgėlius. Neva, tarp jų gali būti atsiųstų Islamo valstybės teroristų. Atnešė jis straipsnį į „Aftonbladet“, perskaitė vyriausias redaktorius ir atsakė: „Straipsnis įdomus, bet apgailestauju, laikraštyje nėra vietos. Ir artimiausiais metais nenusimato“.
Sugedo Putilovo nuotaika, sėdo jis už stalo, ir parašė straipsnį kita pavarde, su kvietimu priiminėti kuo daugiau pabėgėlių. Ir štai stebuklas – šiam straipsniui atsirado laikraštyje vietos. Čia Putilovas jau savo vardu pasisakė prieš šitą straipsnį – ir prieš laikraštį, kuris nepripažįsta nuomonių pliuralizmo. Kilo gyva polemika.
Šios polemikos metu susitiko Putilovas su vyriausiu redaktoriumi, ir tas jam rusiškam balamutui išaiškinti gyvenimo prasmę. Žinai, mes visi skaitom, kad pabėgėliai – tai dievo pirštas ir maras, bet rašyti apie tai negalima, yra nurodymas.
O Putilovo kišenėje buvo diktofonas, ir jis vyriausiojo redaktoriaus nuoširdžius žodžius įrašė, o po to paskelbė. Atsakydamas į tai laikraštis jį pavadino fašistu-rasistu, o tuo pačiu padarė ir Kremliaus agentu.
Mane nenustebino ši istorija. Pasaulyje senai pasibaigė žodžio laisvė. Visi laikraščiai – ir JAV, ir Švedijoje, ir Prancūzijoje rašo vieną ir tą patį su nedideliais skirtumais regimam laisvės pojūčiui. Visi (ir konkrečiai „Aftonbladet“) prieš Trampą ir už Klinton, visi už pabėgėlių ir migrantų priėmimą, ir kuo daugiau, kuo daugiau, visi už vienos lyties santuokas, visi už Kijevą ir už Sirijos teroristus, visi prieš krikščionių tikėjimą ir Rusiją. O kas su jais nesutinka, tas homofobas-rasistas-Kremliaus agentas.
Ir tiktai rusų disidentai to dar nesuprato. Jie vis dar galvoja, kad ką nors domina jų nuomonė. Ji domina, jeigu ji sutampa su užsakymu, o kitaip – kam ji reikalinga? Už laisvamanystę – nemaitina.
Aš pats buvau kvailiu-disidentu jaunystėje. Pasisakydavau už socializmą su žmogišku veidu, - ir Tarybų Rusijoje, ir dirbdamas Bi Bi Si Londone. Užstojau už diskriminuojamus – Rusijoje – žydus, o Izraelyje – palestiniečius. Ir, žinoma, įrašė mane į tarybinius/ arabiškus šnipus. Todėl kad rusiškas tiesumas užsienyje nesuprantamas, ir atrodo geriausiu atvejų pamišimu, jeigu ne priešišku aktu.

Todėl Rusijoje geriau. Čia, rusiškame šaltyje, dar išliko žodžio laisvė. Nori – girk, nori – peik. Bet čia ir mamutai vėliausiai išmirė.


Vertė Algimantas Lebionka


2016-10-27

Telefoną žinau - 8700 70007. Tai ką man dabar apskųsti?


Apskųsčiau savo tėvą, jis Vinco Kudirkos kūrybą tyrė, šito antiglobalisto, antiliberalo, ksenofobo, antisemito, rasisto … Jis, tas Kudirka, gi jokio dėmesio nerodė nei LGBT, nei transgenderiams, nei zoofilams, nei kitoms JAV pagrindinėms vertybėms, jis net paprastiems lietuviškiems pederastams neskyrė nei vienos eilutės!

Gaila, negaliu tėvo apskųsti, nes jau miręs, o juk išeitų, kad jis to antisemito ir ksenofobo bendrininkas. Nesulaukė jis atpildo telefono 8700 70007 pagalba. Gaila.

Galėčiau ir motiną apskųsti, nes jos pirmas vyras buvo lietuvis-nacionalistas, miškinis, Norilske tuoj po karo lageryje mirė. Nacionalistai, žinia, baisūs globalizmo priešai. Tuojau motiną apskųsčiau tuo 8700 70007 telefonu. Gaila, bet ji irgi mirusi, nepakaltinamą.

Dar žinau tokią rusų šnipę „Magnolija“, Lietuvoje šiuo metu gyvenančią, kuri viename universitete su Vladimiru Putinu studijavo, bet sprendžiant iš to, kad ji dabar tokias aukštas pareigas užima, geriau su ja neprasidėti.

Vokietijoje dar vieną iš „Štazi“ agentę Angelą žinau, gal ją apskųsti, bet gi ten savi šnipai ir šnipų gaudytojai.

Tai ką čia man apskundus?

O! Troleiso vairuotojas girdėjau „Ruskoje radio“ klausė. Bus kandidatas Nr.1.

Dar apskųsiu laikraščių kioską prie kryžkelės, dar NORFĄ, RIMI, IKI, MAXIMĄ, kad rusiškus laikraščius parduoda, dar Rusų dramos teatrą apskųsiu, rusų mokyklą kitoje gatvės pusėje, namo sieną apskųsiu, kad ten žodis iš trijų rusiškų raidžių parašytas.

Čaikovskį dar apskųsiu už Spragtuką, nes tas Spragtukas man, taip į „dėdulės“ anūką panašus. Gal nusižiūrėjo, sakau, gal pasityčioti norėjo iš šio mūsų „nusipelniusio valstybės veikėjo“.

Dostojevskį, Čechovą, apskųsiu, kad angliškai nerašė, o rusiškai, šitų agresorių kalba.
Čechovą, Bulgakovą ir Gogolį tai apskųsiu pirmoje vietoje, jie gi gyveno Ukrainoje, o rašė rusiškai. Tai juk tipiška Kremliaus agentūra!

Tuojau apskųsiu visus iš eilės tuo 8700 70007 pasitikėjimo telefonu, žinos jie man, kaip rusams šnipinėti.

O gal nereikia tokio ilgo numerio rinkti, juk jame užkoduotas 007, juk tai Džeimsas Bondas! Štai kas Lietuvoje visokias „magnolijas“ ir „dėdules“ išgaudys. Dabar supratau, kur čia šuo pakastas.

Šaunuoliai, tie mūsų saugumiečiai, apie tokius darbo metodus Šveiko nuotykiuose daug gero parašyta! Sveikinu!

Tarptautinio diskusijų klubo „Valdajus“ posėdis


Vladimiras Putinas dalyvavo baigiamojoje plenarinėje XIII Tarptautinio diskusijų klubo „Valdajus“ sesijoje. Šių metų posėdžio tema – „Ateitis prasideda šiandien: rytdienos pasaulio kontūrai“. Pranešimo tekstas ir video (rusų kalba). 
Už melą juk nepykstamaKarikatūra, kurioje ES vaizduojama, kaip tvora aptvertas gardas, papuoštas LGBT vėliava, kuriame laksto kiaulės-taupyklės, labai užpykdė globalizmo propagandos flagmaną Bild.

 „Tai provokacija“, - pareiškė Bild. 

O kaip su kasdien Vokietijoje piešiamu Rusijos prezidentu, panašiu į Buratiną? Tai ne provokacija? 

Tiesiog šį kartą rusams pavyko. 

Taip taiklu, taip į centrą, taip į dešimtuką, kaip kažkada Daina Gudzinevičiūtė Sidnėjaus Olimpiadoje.

Už melą juk nepykstama.

2016-10-26

Negalima kariauti ideologinį karą, neturint ideologijosDabar daugelis kalba apie informacinį karą ir apie ideologinį karą tarp Vakarų ir Rusijos. Pozicijos šiame kare ne taip vienareikšmiškai nustatytos, kaip tai turėtų būti.

Iškyla du principiniai momentai: kaip išrauti liberalizmą, suleidusį gilias šaknis, pradedant nuo 1990 jų metų, ekonomikoje, švietime, kultūroje, ir ką pasiūlyti mainais. Jeigu mes atmetame liberalizmą, tai priversti priešpastatyti jam arba marksizmą ir komunizmą, arba, fašizmą. Tegul šios ideologijos vadinasi skirtingai, ir mes jas pridengsime figos lapeliais, bet esmė nesikeičia. Ir štai čia tai kas svarbiausia: mūsų visuomenės tai aiškiai netenkina. Lieka viena - kurti Ketvirtą politinę teoriją už moderno kultūros sienų, tai yra trijų šimtmečių Vakarų Europos istorijos.

„Užsienis mums padės“: Britai permeta savo kariuomenę į Pabaltijį

Wall Street Journal pranešė, kad Didžioji Britanija į Rytų Europą permeta 800 karių kontingentą. Apie tai  informavo šios šalies gynybos žinybos vadovas Maiklas Fellonas.
Ministro žodžiais, britų daliniai, apginkluoti tankais ir nepilotuojamomis skraidyklėmis, bus dislokuoti Estijoje kitų metų pradžioje. Vėliau prie jų prisijungs Prancūzijos ir Danijos kariai. „Junginių veiksmai turės gynybinį charakterį“, — pabrėžė Fellonas.
Kiek anksčiau NATO priėmė nutarimą dislokuoti keturis batalionus Lenkijoje ir Pabaltijo valstybėse, kad sustiprinti gynybą nuo Rusijos.
„Užsienis mums padės“ (12 kėdžių)
Pagaliau Lietuva bus saugi, nes istorija parodė, kad Vakarų kariuomenės dislokavimas Lietuvoje, ar greta jos, visais amžiais turėjo teigiamą vaidmenį Lietuvos valstybingumo sustiprinimui. Kryžiuočių ir Kalavijuočių ordinai, Švedai, Napoleonas ir Hitleris įrodė, kad tik Vakarai gali apsaugoti Lietuvą nuo Rusijos grėsmės.

Trampas pareiškė apie kovą su pasaulio vyriausybe


Donaldas Trampas atvirai pareiškė apie kovą su pasaulio vyriausybe, transatlantinėmis korporacijomis, tarptautiniais bankais, korumpuotais politikais, kuriems atstovauja nusikaltėlių Klintonų klanas.


Mario Renci: Italija nemokės į ES biudžetą, jeigu nebus išspręsta migracijos problema

Italijos vyriausybė grasina nemokėti privalomų įmokų į Europos Sąjungos biudžetą, jeigu kitos valstybės-narės ir toliau nedalyvaus migrantų paskirstymo programoje. Apie tai Mario Renci pasakė televizijos pokalbių laidoje „Porta-a-porta“.

„Mes turime perduoti Europos Sąjungai 20 milijardų dolerių, o gauname 12 milijardų. O štai kitos Sąjungos valstybės, o būtent Vengrija ir Slovakija, mums pasakoja pasakėčias apie tai, kaip teisingai elgtis su migrantais, bet tuo pačiu niekaip nenori padėti juos priimant. Nežiūrint į tai, jie nori gauti mūsų pinigus. Mes nutarėme, kad 2017 metais svarstant Europos Sąjungos biudžetą mes pareikšime, kad sumokėsime šią sumą tiktai tuo atveju, jeigu pinigai įplauks ir iš kitų valstybių“, — pasakė Renci.

Italijos premjeras pripažino, kad tokie anomaliniai migrantų srautai gali sukelti tai, kad jo valstybė tiesiog „neatlaikys“.

Tiktai šiais metais į Italiją iš Libijos per Viduržemio jūrą atvyko virš 150 tūkstančių nelegalių migrantų. Didesnė jų dalis negali būti kvalifikuojama kaip pabėgėliai. Tai yra ekonominiai migrantai. 2015 metais valstybė išleido 1 milijardą eurų migrantų išlaikymui. Šiais metais, pagal ekspertų prognozes, Italija išleis apie 1,5 milijardus dolerių migrantams.

„Papildomos išlaidos migrantams, o taip pat išlaidos šalies atstatymui po žemės drebėjimo rugsėjo 24 dieną sąlygojo tai, kad Italijos biudžeto deficitas padidėjo iki 2,3%“, — reziumavo Italijos premjeras.

Kreivas Aleppo veidrodis: tai kas iš tikrųjų vyksta megapolyje pasakoja liudininkaiTeroristai, kuriuos Vakarų politikai ir MIP pristato, kaip „nuosaikią opoziciją“, nuolatos apšaudo Aleppo gyvenamuosius rajonus. Interviu RT apie realią situaciją šiame megapolyje pasakoja nepriklausoma žurnalistė Vanessa Bili ir Šv.Jokūbo vienuolyno Sirijoje motinėlė Agnes-Marija Delakrua. Jos nesenai pabuvojo Aleppo.

Interviu RT motinėlė Agnes-Marija Delakrua papasakojo, kas tarptautinė bendruomenė tęsia teroristų finansavimą ir jų gynimą.

„Pavojus iš teroristų ordų pusės išlieka. Kodėl tarptautinė bendruomenė žaidžia šitą žaidimą, kada „Al-Kaida“ tiesiog pakeitė pavadinimą ir staiga tapo „nuosaikia opozicine grupe“. Visa tai kelia grėsmę žmonių gyvybėms – Vakarų Aleppo gybena 1,5 milijonai žmonių, dauguma iš kurių pabėgo iš rytinių rajonų norėdami pasislėpti“, — pažymėjo motinėlė.

Nepriklausoma žurnalistė Vanessa Bili, šią vasarą apsilankiusi Aleppo, papasakojo, kad dauguma taikių gyventojų gyvena vakariniuose megapolio rajonuose, bet Vakarų MIP jų kančias tiesiog ignoruoja.

„Kada aš buvau mieste rugsėjo 14 dieną, mums pranešė, kad dėl teroristų apšaudymų žuvo 54 vaikai. Teroristai ima dujų balionus, vandens šildytuvus ir kitas talpas, užtaiso juos sprogmenimis, vinimis ir stiklais ir paleidžia juos į Vakarų Aleppo gyvenamuosius kvartalus“, — pareiškė Bili RT eteryje.

Žurnalistė pažymėjo, kad šie faktai ir liudijimai Vakarų MIP nepriimami domėn, nes jie kertasi su „nuosaikios opozicijos“ įvaizdžiu, kurios realiai nėra.

„Jeigu atidžiai išsiaiškinti, kas būtent sukuria tokį rytinio Aleppo įvaizdį, tai greitai paaiškėja, kad už to stovi organizacijos, kurias finansuoja Vakarai. Pavyzdžiui Aleppo media centras, kurį finansuoja Prancūzijos URM, ir, pagaliau, „Baltieji šalmai“.

Bili žodžiais, „Baltieji šalmai“ vadina save neutralia NVO, tačiau jie gauna daugiamilijoninį finansavimą iš JAV, Britanijos, Olandijos, Japonijos ir Prancūzijos.

„Šią organizaciją 2013 metais įkūrė britų samdinys Džeimsas Le Mezurje, jis juos ir treniruoja. Jis turi plačius ryšius apsaugos versle, įskaitant kompaniją Blackwater, kurios paslaugomis daug kartų naudojosi CŽV valdant Bušui ir Obamai“, — paaiškino Bili.

Jos žodžiais, apmokymai jos narių vyksta Turkijos mieste Gaziantepe, po to juos veža į rajonus, tokius kaip rytinis Aleppo. Daugelio liudininkų žodžiais, kuriuos apklausė žurnalistė, „Baltieji šalmai“ veikia kaip teroristų palaikymo grupė — tiekia teroristams įrangą ir ginklus, perduoda pinigus.

Vanessa Bili priminė, kad Sirijoje yra tikra civilinės gynybos organizacija, veikianti nuo 1953 metų, ir užregistruota tarptautinėje organizacijoje ICDO.

„Kada teroristai įsiveržė į rytinį Aleppo, jie užgrobė tikrosios civilinės gynybos organizacijos įrangą, įskaitant daugumą greitosios pagalbos mašinų ir tris gaisrinės sunkvežimius. Vienas iš gaisrininkų, kuriam pavyko pabėgti papasakojo, kad dauguma „Baltųjų šalmų“ šalininkų yra teroristinių grupuočių nariai. Jis taip pat pranešė, kad jie nevykdo jokios humanitarinės veiklos ir neturi patirties kaip gelbėtojai arba paramedikai, kas gerai matyti ir video įrašuose, kur jie dalyvauja“, — reziumavo žurnalistė.

Priminsime, kad būtent „Baltieji šalmai“ 2015 metais pranešė apie žuvimą taikių gyventojų, neva
žuvusius dėl Rusijos bombardavimų, pristatę suklastotus įrodymus. Organizaciją nominavo Nobelio taikos 2016 metų premijai gauti, o visa eilė amerikiečių MIP, įskaitant Time, The Economist, The Huffington Post ir kitas paskelbė eilę apybraižų, vadindami juos „tikrais Sirijos konflikto didvyriais“. Tokiame pačiame stiliuje buvo sukurtas dokumentinis filmas, pasirodęs šiais metais populiariame Netflix servize.

Anksčiau MIP pasirodė informacija apie tai, kad „Baltųjų šalmų“ atstovai gali turėti ryšį su teroristine organizacija „Frontas an-Nusra“, nes, kaip pranešama, dalyvavo egzekucijose, kurias teroristai filmavo video. Anksčiau interviu RT „Baltųjų šalmų“ atstovas Abdurachmanas al-Mavvas išsisuko nuo klausimo apie ryšį su teroristais, pareiškęs, kad jis atstovauja humanitarinę organizaciją. „Mes grupė savanorių iš Sirijos, yra duomenys apie išgelbėtų žmonių skaičių, aš manau, jūs matėte visus mūsų video“, — paaiškino jis.

vertė Algimantas Lebionka


2016-10-25

Armija krajova archyvo atradimo istorija


Taip jau likimo buvo lemta, kad mano draugas verslininkas Edvardas Ambrulevičius atrado Armijos krajovos Vilniaus apygardos archyvą, o man tarpininkaujant, jį perdavė mano tėvui dr. Juozui Lebionkai. „Vilnijos“ draugijos pirmininko Dr. Kazimiero Garšvos žodžiais, būtent šis archyvas paskatino parengti knygą „Armija Krajova Lietuvoje“ 2 dalį (1999).

Pirmoji knyga „Armija Krajova Lietuvoje“ (Redakcinė komisija: A.Bubnys, K.Garšva (pirmininkas), E.Gečiauskas, J.Lebionka, J.Saudargienė, R.Zizas) buvo paskelbta 1995 metais. Jos pratarmėje rašoma:

„Armija krajova kėsinosi į Lietuvos teritorinį vientisumą“, – tokia Lietuvos Respublikos Vyriausybinės komisijos Armijos krajovos veiklai Lietuvoje įvertinti svarbiausioji išvada. Lietuvos istorikų išvadose taip pat konstatuojama, jog Antrojo pasaulinio karo metais Armija Krajova (toliau – AK) buvo Lenkijos emigracinei vyriausybei Londone pavaldi partizaninė kariuomenė. Lietuvos teritorijoje 1942–1945 metais veikusių AK dalinių svarbiausias tikslas buvo dar kartą atplėšti nuo Lietuvos Vilnių ir Rytų Lietuvą, kurią Lenkija, sulaužiusi 1920 m. Suvalkų sutartį, buvo okupavusi ir aneksavusi 1920 – 1922 metais. Rytų Lietuvoje veikusi AK nevengė bendradarbiavimo su okupantais vokiečiais, lietuvių terorizavimo, žudymų.“

Maždaug tuo pačiu metu, kai buvo ruošiama ši pirmoji knyga, mano bičiulis verslininkas Edvardas Ambrulevičius savo įmonės daiktus laikė dar pokario metais sandėliu paverstoje Misionierių bažnyčioje. Būtent čia jis atrado nežinomus rankraščius, parašytus lenkų kalba. Jis žinojo, kad mano tėvas, tuo metu jau pensininkas, yra aršus kraštotyrininkas, literatas, prieš daugelį metų parašęs disertaciją skirtą Vinco Kudirkos kūrybos analizei, tyrinėjęs Vilniaus Universiteto rektorių brolių Sniadeckų palikimą ir t.t. Todėl mes abu pas jį ir nuvežėme šiuos Edvardo Ambrulevičiaus atrastus dokumentus. Archyvą Juozas Lebionka perdavė Lietuvos centriniam valstybiniam archyvui, kur jis šiuo metu ir yra saugomas.

 „Platonas mano draugas, bet tiesa man brangesnė"

Visuose spausdintuose šaltiniuose yra nurodoma, kad archyvas buvo rastas „ 1995 m. vasario 18 d. Vilniaus senamiestyje, Mažųjų brolių bernardinų vienuolyno sienoje“. Tai klaida. Negaliu dabar pasakyti, kaip ši klaida įsivėlė, bet tikroji archyvo radimvietė yra Misinierių vienuolyno bažnyčia, jos pastogė.

Keli žodžiai apie mano bičiulį Edvardą Ambrulevičių, šio nepaprastai svarbaus Armija krajovos archyvo atradėją ir visą arhyvo atradimo istoriją.

Ar daug Lietuvoje balistinių Raketų inžinierių? Ar daug jų, šios srities profesionalų? Tai štai, vienas iš jų, matyt vienintelis Lietuvoje – Maskvos Baumano vardo universiteto absolventas inžinierius Edvardas Ambrulevičius.

Nuo archyvo suradimo dienos praėjo jau daugiau negu 20 metų, į anapilį iškeliavo mano tėvas, kas žino, kada ką pas save pasišauks Dievulis.

Praeitą sekmadienį pas mane į svečius atvykus bičiuliui Edvardui, aš ir paprašiau jo papasakoti, kur ir kaip, vis tiktai, buvo atrastas šis Armijos krajovos Vilniaus apygardos archyvas.

Jo žodžiais, arhyvas buvo ne sienoje, kaip rašoma knygoje „Armija Krajova Lietuvoje“ (1999), o Misionierių bažnyčios pastogėje, įvyniotas į „skudurus“, ir pakištas po sėlenų ir smėlio izoliaciniu sluoksniu, supiltu ant perdangų. Be archyvo darbininkai dar surado ryšulį su nuotraukomis ir ryšulį su lenkų armijos medaliais. Ginklų ar šaudmenų pastogėje nebuvo atrasta.

Šių Edvardo Ambrulevičiaus surastų arhyvų pagridu, kaip minėjau aukščiau, buvo išleista antroji „Armija Krajova Lietuvoje“ knyga. Su šios knygos turiniu trumpai supažindina Kazio Blaževičiaus publikacija „ Apie knygą „Armija krajova Lietuvoje““.

Cituojama literatūra:

„Armija Krajova Lietuvoje“. 1995. Redakcinė komisija: A.Bubnys, K.Garšva (pirmininkas), E.Gečiauskas, J.Lebionka, J.Saudargienė, R.Zizas.


„Armija Krajova Lietuvoje“. 2 dalis.1999. Redakcinė komisija: A.Bubnys, K.Garšva (pirmininkas), E.Gečiauskas, J.Lebionka, J.Saudargienė, R.Zizas. Sudarė Kazimieras Garšva.

Vienas supuvęs obuolys supūdo visą krepšį, o 83 supuvę obuoliai supūdys 58 dar sveikus per kelias dienas

Laužom galvas, kada nebeliks Europos sąjungos. Vieni sako po 10 metų jos nebeliks, kiti sako, kad jos jau nebėra. Koks namas be durų ir, priedo, bankams įkeistas. Landynė kažkokia, bomžynas. Kas nori ateina, be jokių dokumentų, kas kokią nori tvarką atėjęs įvedinėja. 

O kiek Lietuvos kertei toje landynėje laiko liko? Į tai atsakymas visai paprastas – keturi metai, kada pagrindinė ES parama pasibaigs, kada iš tos ECB pinigų spausdinimo mašinėlės iš oro spausdinamų eurų nebegausime. Ne be reikalo senieji tekiai prie valdžios lovio net žviegdami supuolė!

Kai kas sako, kad gyvulių ūkyje permainos įvyko, tik 83 seni gyvuliai ten parinkti, matyt, to rinkimo skaičiavimą reikiamu metu jų sėbrui „nulaužus“.

Bet koks gi čia pasikeitimas? Vienas obuolys visą pintinę supūdo per kelias savaites, o 83 supuvę obuoliai...? Ką jiems reiškia supūdyti 58 naujus obuoliukus? Iki Naujųjų visi Seimo obuoliai vienodu puviniu pasidengs ir smirdės puvėsiais visi vienodai.

Aš pasakysiu, esu kažkiek tuo net patenkintas. Kuo greičiau tas bardakas pasibaigs, tuo bus geriau, nes jeigu jis užsitęs dar kiek ilgiau, tai paliks Lietuvoje tik 1 milijonas badaujančių pensininkų ir neprižiūrėti senolių kapai.

Nesubrendo mūsų tauta, tenka pripažinti, savo valstybę turėti. Nukrito nepriklausomybė, kaip tos varlės iš dangaus, o mes nežinome ką su ja daryti. Todėl ir daliname tą mūsų nepriklausomybę bet kokiam vietiniam šunsnukiui, apsidirbusio ožio anūkui, bet kokiam Briuselio ar užatlantės svoločiui.