Visi teroristai ir žmogžudžiai iš migrantų tarpo, lyg šiol ES žudę europiečius, buvo vaizduojami psichikos ligoniais. Suprask: migrantai Europoje yra vargšeliai, nuskriaustieji, bet tarp jų pasitaiko psichikos ligonių. Kilo, žinoma, įtarimų, kad labai jau didelis procentas psichikos ligonių tarp nusikaltėlių iš nelegalių migrantų tarpo.
Teroro aktas Magdeburge gruodžio 20 d. pakeitė teroristų amplua. Nusikaltėlį nutarta pristatyti ne kaip psichiškai nesveiką islamo teroristą. Jis ši kartą tapo ultra dešiniosios partijos "Altenatyva Vokietijai" rėmėju. Tokį naratyvą transliuoja ir LRT. Apie šį "Kalėdų stebuklą" įtaigiai pasakoja Arturas Orlauskas laidoje "Kodėl "komunistai" nori sukiršinti tautas ir prisikviesti čia islamo teroristus? "O jei rimtai"" .
https://www.youtube.com/watch?v=iBViYaAha-o
Kalėdų mugėms kyla grėsmė? Europoje paskelbtas didelis pavojus
Europos šalys ėmėsi įvairių sugriežtintų saugumo priemonių, kad šventinis laikotarpis būtų kupinas šviesų ir bendrumo. Nors atsargumo priemonėmis siekiama apsaugoti žmones, kyla klausimas, kiek ilgai pavyks išlaikyti padidintą budrumą ir nepakenkti šventinėms tradicijoms. Magdeburgo tragedija pakeitė Kalėdų mugių veidą visame žemyne. Daugelis Europos šalių įvedė išsamias saugumo priemones, kad užtikrintų lankytojų saugumą ir apsaugą.
Vokietijoje, kur įvyko tragedija, buvo iš esmės pakeista mugių apsauga. Nuo 2016 m. Berlyne įvykdyto išpuolio šalyje plačiai naudojamos betoninės užtvaros, tačiau Magdeburgo incidentas dar kartą atkreipė dėmesį į saugumo spragas. Aplink muges buvo įrengti betoniniai blokai ir sugriežtintos įvažiavimo sistemos.
Prancūzija: olimpinio lygio patikrinimai
Prancūzijoje saugumo priemonės buvo griežtos dar prieš Magdeburgo tragediją, ypač Kalėdų mugėje Strasbūre, kur 2018 m. per panašų išpuolį žuvo penki žmonės.
Šiemet priemonės primena olimpinių žaidynių saugumo lygį: sustiprintas policijos dalyvavimas, sugriežtinti įvažiavimo punktai ir stebima daugiau kaip 500 žmonių.
Žmogaus teisių grupės ir teisininkai taip pat išsakė kritikos, teigdami, kad šios priemonės dažnai neproporcingai apriboja asmens laisves, ir abejodami, ar jos iš tikrųjų padeda užtikrinti saugumą. Įtampą tarp valstybės ir piliečių dar labiau didina tai, kad pagal 2017 m. kovos su terorizmu įstatymą ribojamosios priemonės buvo taikomos ir daugeliui teistumo neturinčių asmenų.
Jungtinė Karalystė: bendruomenės vaidmuo
Didžiosios Britanijos policija, siekdama užtikrinti kalėdinių mugių saugumą, pasikliauja aktyviu visuomenės dalyvavimu. Lankytojų prašoma būti budriems ir nedelsiant pranešti apie bet ką įtartino.
Metropoliteno policija aplink didžiąsias muges dislokavo ginkluotus patrulius, o mugių organizatoriai, bendradarbiaudami su teisėsaugos institucijomis, rengia saugumo protokolus.
Italija ir Vidurio Europa: padidinta parengtis
Italijoje policijos pajėgos taip pat sustiprintos kalėdinėse mugėse, ypač populiariose Bolzano ir Trento mugėse. Vietos valdžios institucijos įrengė betoninius blokus ir sustiprino kontrolę, kad būtų išvengta panašių incidentų kaip Magdeburge.
https://www.youtube.com/watch?v=hKlvLDZRSfE
Čekijoje ir Šveicarijoje valdžios institucijos įspėjo gyventojus išlikti ramius, tačiau buvo imtasi griežtų priemonių.
Prahoje pastatytos papildomos betoninės užtvaros, o Šveicarijoje mugės organizatoriai glaudžiai bendradarbiauja su policija.
Šiais metais įdiegtos saugumo priemonės aiškiai rodo, kad budrumas būtinas ir šventiniu laikotarpiu. Tačiau lieka klausimas: kaip išsaugoti švenčių magiją, kad baimė neužgožtų laimingų akimirkų?
https://www.youtube.com/watch?v=rmpSt9A0Z-U
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą