2020-03-16

Koronaviruso pandemija – ne kliūtis Merkel į Vokietiją toliau vežti „pabėgėlius“
Vakar Vokietijos valdžia pranešė, kad nuo kovo 16 dienos 8 valandos ji uždaro savo sienas su Prancūzija, Austrija ir Šveicarija. Vokietijoje populiarus žurnalistas Eugen Prinz klausia, kokie bus valdžios veiksmai Covid-19 pandemijos ir „uždaromų sienų“ sienų situacijoje su į Vokietija Merkel vyriausybės vežamais „pabėgėliais“, kurių sveikatos būklės niekas lyg šiol rimtai netikrino?

Prince užduoda valdžiai šiuos klausimus:
Kas vyksta su tais, kas stovi prie šlagbaumo ir ištaria stebuklingą žodį „prieglobstis“?
Juos neįleidžia?
Ar juos įleidžia, nepaisant „sugriežtintos kontrolės“?
Ar bus pristabdytas šeimų susijungimas?
Ar bus vežami iš Graikijos nelydimi nepilnamečiai pabėgėliai (Mufl) iš Graikijos?
Ar toliau „pabėgėlius“ į Vokietiją veš lėktuvais?

Autoriaus nuomone, kad „išsigimęs sienų uždarymas“ turės tik kosmetinį charakterį, o „pabėgėliai“ ir toliau bus vežami į šalį. Jis labai nustebtų, jei tai vyktų kitaip.

Po kovo 15 dieną 19 valandą įvykusios vidaus reikalų ministro Horsto Zeehoferio spaudos konferencijos Eugen Prinz konstatuoja, kad „nepaisant į „sienų uždarymą“, asmenys, prašantys prieglobsčio, jų šeimų nariai ir „vidiniai pabėgėliai“ iš ES, nepriklausomai nuo jų sveikatos būklės, toliau gali atvykti į Vokietiją, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.“Eugen Prinz nuomone, „pačios blogiausios prielaidos pasitvirtino. Tuo pačiu pašalinti visi neaiškumai. Merkel ir Zeehoferio priimtos priemonės yra akių muilinimas gyventojams, nes nieko nedaroma su pagrindine problema, besitęsiančiu atvykimu didelio skaičiaus neidentifikuotų, nepriklausomai nuo jų sveikatos būklės.“

Nuorodos:
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą