2020-06-05

Užsieniečio užpultas plakatą prieš ANTIFA laikęs pilietis


Šiandien Vilniuje vykusio paramos Black lives matter judėjimui mitingo metu jo dalyvis smūgiais užpuolė oponuojantį plakatą laikiusį Lietuvos pilietį. Nukentėjusysis Kęstutis Tamašauskas išvežtas sveikatos patikrinimui, užsienietis užpuolikas sulaikytas policijos. 

Išpuolį esą išprovokavo K. Tamašausko laikytas plakatas prieš JAV teroristiniu pripažintą ANTIFA judėjimą. Kitatautis užpuolikas fizinės prievartos ėmėsi be jokių klausimų ar įspėjimų.

„Agresyviai buvo nuplėšyti plakatai, pasisakan-tys už Lietuvą ir JAV, kaip Lietuvos partnerę, tai stojau tarp tų plakatų ir to asmens, rankose turėjau savo plakatą, tada jis kažką pradėjo rėkti ant manęs, nuleidau plakatą žemiau ir tada jis pradėjo smūgiuoti. Nežinau, kiek buvo smūgių. Pargriuvau ant žemės. Bičiuliai, buvę šalia, padėjo atsikelti. Protestuoti galima ir būtina, bet įrodinėti savo tiesą smurtu yra gyvuliška. Įstatymai tokius žmones turi bausti“, - komentavo pats Kęstutis Tamašauskas.„Tai nebuvo vienintelis susirėmimas eitynėse. Renginį aprašiusi Indrė Jurčenkaitė matė, kaip vienas akcijos šalininkas griebė už plakato priešininkui, o šis krito ir trenkėsi pakaušiu į asfaltą. Pareigūnai konflikto dalyvius išskyrė, nukentėjusysis atsistojo ir protestavo toliau“, - skelbia ir 15min.lt.

Leidimą riaušes JAV ir kovą prieš rasizmą palaikančiai akcijai išdavė ir saugumą dalyvių užtikrinti įsipareigojo Vilniaus miesto savivaldybė. Renginio dalyviai laikė plakatus su užrašais „Mes, baltieji, visi esame kalti“, „rasė nėra nusikaltimas“, „rasė neegzistuoja“ ir kitais. 

Informacija bus nuolat atnaujinama.   


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą