2022-06-25

Ožio anūkui Briuselyje aplaužė ragus dėl Kaliningrado

 


Neadekvati URM ministro Gabrieliaus Landsbergio veikla, tarptautinių sutarčių dėl Rusijos Kaliningrado eksklavo sulaužymas, atvedė mūsų Tėvynę ant fizinio sunaikinimo slenksčio. Šiandien LRT žinių laidoje buvome informuoti, kad Briuselis nelinkęs prisidėti prie anūko Lietuvos charakiri seanso vardas "vertybių". Pagrindinė URM vertybė turėtų būti valstybės ir jos piliečių saugumas. Dabartinis URM vadovas elgiasi taip, kad kuo daugiau atnešti žalos savo valstybei. Beprotiškus incidentus su kaimyne Baltarusija lydėjo ne mažiau beprotiška Taivanio afera. Kodėl iki šiol tylėjo Prezidentas, matydamas, kad URM vadovauja nekompetentingas žmogus, kuris galimai gina net ne Lietuvos interesus, o tarnauja Rusijai. Juk jo pastangų dėka pasikeitė Baltarusijos politikos vektorius ir ši šalis buvo tiesiog įstumta į Rusijos glėbį. 

Šiandien Rusijos prezidentas pranešė, kad puolamoji šios šalies branduolinė triada pervesta į karinę parengtį. Ją papildys naujausios "Sarmat" raketos. Taip dar kartą buvo parodyta, kad Rusija labai rimtai reaguoja į neteisėtą Kaliningrado srities blokadą, kad neleis marinti šios savo teritorijos dalies.

Žemiau pateikiu OP TV video, kuriame reikalaujama apkaltos karo kurstytojams:


https://www.youtube.com/watch?v=-3sCDHnUSp4

Apie Gabrieliaus Landsbergio galimus nusikaltimus kalba ir signataras dr.Zigmas Vaišvila.


https://youtube.com/watch?v=hB9DdFFgj68

Nuotraukoje - oželis, daugalio lietuvių pasakų personažas. URM diletantas oželis, seno ožio anūkas, įšokęs į politikos darželį pridarė labai daug žalos Lietuvai, už ką, mano nuomone, jį nedelsiant reikia vyti lauk. Po Briuselio nutarimo netrukdyti Rusijos tranzitui į jos eksklavą, bus tvirtas pagrindas išvyti tą kvailą oželį iš URM darželio.

P.S. Petro Auštrevičiaus pranešimas FB

https://www.facebook.com/PetroAustreviciausbiuras


Lietuvoje Joninės, tuo tarpu Briuselyje yra labai karšta tranzito į Kalingrado klausimu. Ir atrodo, kad Rusija šiuo metu laimi.

Trumpa chronologija.

1. Šią savaitė ES koridoriuose vyko keli posėdžiai. Lietuva pareiškė nekompromisinę poziciją, kad reikia laikytis anksčiau suderintos pozicijos ir nepasiduoti Rusijos spaudimui. Dauguma valstybių atstovų Lietuvą palaikė. Deja, vienos valstybės atstovas vis dėlto pasiūlė, kad sankcijų įgyvendinimo reglamentas būtų peržiūrėtas.

2. #EK prasidėjo diskusijos, Komisija taip pat nebuvo vieninga. Gimė dokumentas, kuris leistų vežti sankcionuotas prekes per ES teritoriją iš "Rusijos į Rusiją". Ši informacija buvo perduota Lietuvai. Lietuva dokumente neminima, bet suprantama by default, kad tai liečia Lietuvą, jei Lietuva su tuo sutiks.

3. #Prezidentas G.Nausėda prieš susitikimą su EK prezidente žadėjo paskelbti savo poziciją. Deja, mes jos neišgirdome. Gali būti, kad jis pakliuvo į spąstus, ir jei Lietuvos Prezidentas aiškiai neprieštaravo EK Prezidentei , EK gali laikyti, kad bent neprieštaravimu tai suderinta. Tai būtų labai blogai, ir neįsivaizduojama, kaip Prezidentas galėtų paaiškinti tokią situaciją Lietuvai. Jeigu tai įvyko, reikėtų skubiai taisyti "nesusipratimą".

4. Tarp #ES valstybių tokia įvykių eiga kyla nepasitenkinimas. Daug kas laukia Lietuvos pozicijos, kurios iki šiol nesigirdi.

Neteisinga teigti, kaip nuskambėjo Lietuvoje, kad tai tik EK reikalas. Toks reglamento keitimas nėra "tobulinimas", kaip blogai išsireiškė Prezidentas, bet esminis dokumento keitimas. EK kompetencijoje yra sankcijų įgyvendinimas, bet ne sankcijų taisymas, padarant išimtį daliai ES teritorijos, tokiu būdu kuriant išimčių teisinį eksteritorialumą, arba "koridorių" palankų Rusijai. Neturėtume naudoti argumentus prieš Lietuvos interesus.

Jei toks dokumentas būtų priimtas, ir jis nebūtų reikiamai užprotestuotas, tai automatiškai nereikštų, kad būtent Lietuva būtų atsakinga už jo galutinį įgyvendinimą. Akivaizdu, kad tranzito taisyklių įgyvendinimo eigoje Rusija be abejonės savo grasinimus nukreiptų į Vilnių. Lietuva liktų viena be formalios EK priedangos. Kiltų rimta tarptautinė politinė krizė.

Dokumento paskelbimo laukiama kitą savaitę. .

Kokios išeitys? Reikia per šį savaitgalį atakuoti Berlyną, pirminikaujantį Paryžių ir EK Briuselyje. Prezidentas ar #Premjerė skambina ES valstybių vadovams? #Užsienio reikalų ministras ES ministrams? #Lietuva oficialiai pareiškia, kad nesutinka, ir bet kokie reglamento taisymai, be #COREPER (ES nuolatinių atstovų) ir ministrų tarybos pritarimo yra negaliojantys ir reikalauja svarstymą perduoti politinėms diskusijoms. Ten Lietuva turi veto teisę ir neabejotinai turės kitų ES šalių paramą prieš didelę ir įtakingą šalį.

Šiandien aš inicijavau ir išsiunčiau kokegų europarlamentarų laišką šiuo klausimu EK (laiško kopija teksto gale). Beje, jiems net nereikėjo ilgai aiškinti ir įtikinėti, viskas ir tsip akivaizdu.

Nenoriu tuo tikėti, bet jeigu Lietuvoje jau yra kapituliacijos nuotaikos, ir bus poilsiaujama savaitgalį, toliau bus tylima viešumoje, numetus visą atsakomybę EK, tai drįstu prognozuoti, kad kitą savaitę turėsime rimtą politinę ir konstitucinę krizę Lietuvoje.

Nejaugi ir #Seimo nacionalinio saugumo, užsienio reikalų ir Europos reikalų komitetai sutiks mandatuoti tokią poziciją? Neįsivaizduoju, kad Liberalų partija sutiktų pasiduoti Rusijos spaudimui ir dezinformacijai, nes niekas šiuo metu nestabdo ir nestabdys nesankcionuotų prekių tranzito per Lietuvą.

Dar turime savo eurokomisarą, kuris taip pat galėtų padėti Lietuvai.

Taigi, ar Lietuvą užliūliuos Joninių nuotaika? Ar užteks Lietuvai valios apginti savo interesus?

—————

President of the European Commission Ursula von der Leyen

High Representative for Foreign Affairs and Security Policy and Vice-President of the European Commission Josep Borrell

Brussels, 24 June 2022

Dear President Ursula von der Leyen,

Dear High Representative/Vice-President Josep Borrell,

Russia's unprovoked war of aggression against Ukraine has been met with justified sanctions by the European Union, which must be consistently implemented and further strengthened. The credibility and robustness of EU policy is inseparable from the full implementation of the sanctions, without exception for the Kaliningrad region, the Russian Federation.

Attempts by the Russian side, through information attacks and political pressure, to revise and reverse the implementation of the EU sanctions to its advantage, in particular for the transport of sanctioned goods through EU territory to Kaliningrad, are unacceptable. The EU cannot succumb to pressure from the aggressor and create extraterritorial exemptions and concessions through additional decisions.

We call on you, as leaders of the European Commission and the EEAS, to pursue a policy of solidarity and unified sanctions against Russia.

Sincerely,

Petras Auštrevičius, Renew Europe, Lithuania Riho Terras, EPP, Estonia

Miriam Lexmann, EPP, Slovakia

Anna Fotyga, ECR, Poland

Raphaël Glucksmann, S&D, France


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą