2018-02-28

Antisemitizmo kurstymas - Vilniaus mero Šimašiaus prioritetasVasario 16 dieną Gedimino prospekte pasirodė pamėklė, apsisiautusi Izraelio valstybės vėliavą, su judėjų religiniu atributu – jarmulke, kuri provokavo miestiečius, švenčiančius valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį.


Ši pamėklė ir provokatorius, antisemitizmo kurstytojas, Izraelio valstybės vėliavos niekintojas, buvo Vilniaus mero patarėjas Danielius Lupshitzas, išlaikomas už Vilniečių pinigus. Apie šią provokaciją yra išsamiai papasakojęs Arvydas Daunys portale Infa.lt.A.Daunys rašo: „Apsisiautęs Izraelio vėliava, mūsų valstybės tautinės šventės minėjimo eisenos metu, minėtas skandalingasis Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas, anksčiau jau spėjęs pasižymėti sukeltu skandalu sinagogoje, iš kur buvo išvežtas policijos, o prieš tai tapęs Vilniaus mero patarėju, kurį nuo M. Dargužaitės „puolimo“ netikėtai gynė žurnalistas A.Tapinas, – šis „šviesos riteriu“ pasivadinęs asmuo vakar tiesiog bandė išprovokuoti skandalą, stabdydamas eisenos dalyvius ir atkišdamas jiems savo žydra vėliava papuoštą nugarą. Lietuvių garbei reikia pasakyti – provokacijai jie nepasidavė ir tiesiog apėjo Danielio Lupshitzo sustojusią figūrą nieko jam nepasakę. Provokacija nepavyko, tačiau jos bandymą užfiksavo žmonės foto kameromis.“


Tai ne vienintelis Danieliaus Lupshitzo bandymas provokuoti susidūrimus su Lietuvos piliečiais.

Apie Vilniaus mero patarėjo provokaciją prieš Daukanto aikštėje protestuojančius piliečius rašiau 2017 metų rugsėjo 4 dieną straipsnyje „Vilniaus meropatarėjas kiršinimui ir antisemitinių nuotaikų kurstymui“.

Aš rašiau: Ar jau tiek degradavo Lietuvos žydai, kad ėmėsi lietuvių visuomenės kiršinimo, antisemitizmo nuotaikų kurstymo? Aš neprisimenu tokio precedento, nors Vilniuje gyvenu septintą dešimtį metų. Vilniaus žydai visada pasižymėjo aukšta kultūra.


Tai, ką pamačiau Daukanto aikštėje filmuotoje medžiagoje, mane labai nustebino ir šokiravo.
Čia, Vilniaus mero patarėjas, žydas ortodoksas, teatrališkais išsipuošęs jarmulke ir lietuviška simbolika papuoštais marškinėliais, tyčiojosi ir vaipėsi, kaip kokia beždžionė zoologijos sode, iš čia bado akcijoje dalyvaujančių pagyvenusių žmonių!

Koks tikslas šio judėjo? Aš manau, kad jo tikslas galėjo būti tik vienas - antisemitizmo kurstymas Lietuvoje. Tada bus galima rėkti ir taškytis seilėmis, kad lietuviai antisemitai, negrąžina turto it t.t.

Aš galiu suprasti tuos galvijus-statistus, už greta pastatyto stalo ėdusius picas. Kiekvienoje gi tautoje yra idiotų. Lietuvių tauta ne išimtis. Tik kam Vilniaus miesto merui prireikė išsikviesti žydą idiotą iš Izraelio?

Aš manau, kad tai todėl, kad meras irgi – idiotas. O rasti idiotą tarp žydų, gyvenančių Lietuvoje, nepavyko, čia tokių nebuvo.

Dar aš manau, kad Remigijus Šimašius patarėju pasirinko Izraelio pilietį Danielių Lupshitzą vieninteliu tikslu – kurstyti antisemitizmą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą