2020-09-06

„Kam skambina varpai?“ Vokietijoje migrantų asociacijos reikalauja ministerijos, rinkimų teisės į parlamentą, neturint pilietybės, kitų preferencijų


Apie 40 Vokietijos migrantų asociacijų pateikė programą „kovos su rasizmu“ švietime, darbo ir būsto rinkoje. Tam, migrantų nuomone, turėtų padėti nauja ministerija. Reikalaujama pataisos rinkimų įstatyme, kvotos valstybės tarnyboje. Migrantų organizacijos pateikė sąrašą reikalavimų, kurie padėtų kovoti su struktūriniu ir instituciniu rasizmu – pavyzdžiui, su migrantų diskriminaciją švietimo srityje.Rasizmas Vokietijoje turi gilias šaknis, - pasakė Marianne Ballé Moudoumbou, moterų organizacijos „Pan African Women's Empowerment and Liberation“ atstovė spaudai prezentacijoje veiklos programos iki 2025 metų Berlyne.

Ši organizacija reikalauja naujos ministerijos, atsakingos už imigrantų prieglobstį ir integraciją, o taip pat teisės dalyvauti rinkimuose į Bundestagą visiems žmonėms, gyvenantiems Vokietijoje ne mažiau penkių metų, net jei jie neturi Vokietijos pilietybės. Šiuo metu tai liečia 6,5 milijonus žmonių.

Mano nuomone, lietuviai yra per maža tauta, kad kviesti pas save vykti baltarusius ar kitas „skriaudžiamas“ dideles tautas, o juo labiau musulmonus ar afrikiečius. Paklausykim, ar ne mums skamba Vokietijos varpai?

https://www.spiegel.de/politik/deutschland/kampf-gegen-rassismus-migrantenverbaende-fordern-neues-ministerium-a-3034ad50-18a8-4e3b-bc4e-0cc978ec9817Komentarų nėra:

Rašyti komentarą