2020-11-14

Kiaurų sienų Lietuva ir ES

 


Mūsų valstybės integracija į atvirų durų ES privertė ir mūsų šalį atverti valstybės sieną visiems svieto perėjūnams, geresnio gyvenimo ieškotojams, nusikaltėliams ir teroristams. Jiems mūsų valstybės ir ES siena neegzistuoja. Jie nėra baudžiami, bet skatinami, suteikiant sienos pažeidėjams prieglobstį.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM 2020-11-13 suvestinėje Nr. 318 nurodoma, kad „2020-11-12 20.00 val. į Varėnos pasienio rinktinės G. Žagūnio pasienio užkardą, prevencinių saugumo priemonių plano „Filtras-A“ metu, paskambino moteris teikdama, kad Dieveniškių miestelio centre pastebėjo apie 10 asmenų, kurie yra jai nepažįstami. Šalčininkų r. sav., Dieveniškių sen., Dieveniškių miestelio ribose sulaikyti 7 asmenys. Iš kurių 6 prisistatė kaip Afganistano piliečiai: Dž. Š., gim. 2010 m., H. Š., gim. 2013 m., G. Š., gim. 1984 m., P. Š., gim. 1990 m., H. K., gim. 1999 m., L. D., gim. 1972 m., ir 1 Pakistano pilietis J. K., gim. 1998 m., kurie raštu pateikė prašymus, dėl prieglobsčio suteikimo Lietuvos Respublikoje. Vietovės apžiūrai į pagalbą pasitelkti Varėnos SPS komandos pareigūnai. Patikrinus valstybės sieną su tarnybiniu šunimi, apie 3 metrus nuo VSŽ 0721 link VSŽ 0720, buvo aptiktas pėdsakų takelis vedantis iš Baltarusijos Respublikos į Lietuvos Respubliką teritoriją. Patikrinus vietovę daugiau asmenų ar daiktų nerasta. Užsieniečiai pristatyti į G. Žagūnio pasienio užkardą, kur bus atliktas COVID 19 ligos (korona viruso infekcijos) testas ir pradėta prieglobsčio priėmimo suteikimo procedūra. Informuota Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugija.“
Pietinėse ES valstybėse padėtis dar sudėtingesnė. Graikijos migracijos ministras Notis Mitarakis pripažino, kad nežino kur dingo 32574 nelegalūs imigrantai, kurių prašymai suteikti prieglobstį buvo atmesti.

Ministras nurodė, kad dalis iš šių žmonių užsiėmė nusikaltimais: vagystėmis, plėšimais, prekyba narkotikais. Jo žodžiais, prieglobsčio negavę imigrantai turėjo būti suimti ir patalpinti į uždaro tipo stovyklas, tačiau faktiškai jie buvo atvežti iš salų į žemyną ir paleisti „į laisvę“.

https://rua.gr/news/migrantskij-front/38471-ministr-mestonakhozhdenie-32-tysyach-migrantov-ostaetsya-neizvestnym.html
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą