2017-10-08

Akcijoje "Różaniec Do Granic" (Rožinis iki sienų) dalyvavo milijonas lenkų


Praėjusį šeštadienį vykusioje lenkų krikščionių akcijoje už taiką ir prieš „Europos islamizaciją“, pavadintoje „Rožinis iki sienų“, dalyvavo milijonas Lenkijos katalikų. Akcija buvo skirta paminėti istorinei Europos pergalei prieš Osmanų imperiją.

1571 metų spalio 7 dieną įvyko mūšis prie Lepanto, per kurį krikščionių laivynas sumušė musulmonų armadą ir išgelbėjo Europą nuo islamizacijos.


Katalikų Švento Rožinio šventė buvo paskelbta Popiežiaus Pijau V 1571 metais po pergalės prieš turkus prie jų uosto Lepanto.


„The Solo Dios Basta foundation“, kuris organizavo renginį, dedikavo jį rožiniui „kuris apsaugojo Europą nuo islamizacijos.

Maldos vyko 4000 vietų prie visų Lenkijos sienų, dalyvavo 320 parapijų iš 22 vyskupijų.

Arkivyskupas Marek Jedraszewski pakvietė katalikus melstis „už kitas Europos valstybes, kad jas priversti suvokti, kad būtina sugrįžti prie krikščioniškų šaknų, kad Europa išliktų Europa“.

Katalikų aktyvistas Marcin Dybowski agentūrai AFP pasakė, kad Europoje „vėl vyksta karas tarp krikščionybės ir islamo“, o „Lenkijai iškilo pavojus. Mums reikia ginti mūsų šeimas, mūsų namus, mūsų šalį nuo pavojų, nuo mūsų visuomenės iškrikščioninimo, kurį ES liberalai nori primesti Europai“.


Pasaulio reakcija į Rožinio akciją socialiniuose tinkluose buvo dvejopa: vieni tai vertino, kaip „nesuprantamas užgaidas, archaišką egzotiką Europos cente, stebėjosi, kad iš viso tai galėjo įvykti; kiti reiškė pagarbą Lenkijai, kad tai suteikia viltį, kad tikėjimas dar nepražuvo“

Tačiau visu nuomonė buvo vieninga: tai galėjo įvykti tiktai Lenkijoje.


ES ir JAV globalistų ir liberastų gretose lenkų akcija sukėlė sąmyšį ir įniršį.

Dienraščio wPolytice apžvalgininko žodžiais, stebint lenkų ir tarptautinės spaudos reakciją į lenkų Švento rožinio akciją galima teigti, kad ji sukėlė krikščionybės priešų „šetonišką įtūžį“.

Šaltiniai:Komentarų nėra:

Rašyti komentarą