2017-09-25

Palapinės Maidane ir Daukanto aikštėje: dvi demokratijos pamokos


2014 metų sausio 16 dieną Ukrainos prezidentas jėga išardė palapinių miestelį Kijeve, 2017 metų rugsėjo 25 dieną Lietuvos prezidentė išardė palapinių miestelį Daukanto aikštėje. Dvidešimt kartų mažesnė valstybė, dvidešimt kartų mažesnis palapinių miestelis, o kitkas labai panašu – žmonės norėjo teisingumo. Daugiau panašumų nėra. Už Kijevo protestuotojus užsistojo JAV, ES. JAV atstovė dalino pyragėlius, dolerius, kai kas pilstė molotovo kokteilius, ir visi gvoltu rėkė apie pažeistas žmonių teises, kad demokratinis pasaulis nepakęs, kad griaunamos protestuotojų palapinės, o protestuojantys išvaikomi. Ukrainos prezidentas labai išsigando tų grasinimų ir pakluso „demokratijos balsui.“Praėjo beveik trys metai, „bet balsas prikimo“, iš JAV ambasados niekas protestuotojams Daukanto aikštėje neatvežė nei pyragėlių, nei dolerių, niekas nepilstė molotovo kokteilių, iš gretimo viešbučio niekas nešaudė su snaiperiniais šautuvais, nei „Laisvoji Europa“, nei „Amerikos balsas“ nepranešė, kad Vilniuje sutrypta demokratija, žmogaus ir visos kitos įmanomos teisės...

Net neatėjo išklausyti, ko gi tie badaujantys nori. Karūna gi gali nukristi cholopų klausant, ar stora rūra gali suplonėti paėjėjus 50 metrų.

Balsas, tik ne Amerikos, o siauras balsas iš elektros skydinės, kaip įpratęs, pamelavo: "iš NATO ir ES jie, mat, norėjo išeiti."

Koks valstietis nuo Balbieriškio apylinkių tikriausiai pagalvojo: rusai tuoj tuoj užpuls Grybauskaitę, o šitie, mat, pačiu sunkiausiu momentu, prieš pat puolimą, iš NATO sumanė išeiti! Gerai, kad išvaikė...Apie demokratijos pamoką Vilniuje Infa parašė:

Šį rytą apie 5 val. policija („Aras“) sulaikė protesto akcijos Daukanto aikštėje Vilniuje organizatorius ir dalyvius. po 8 val. paleido. Aikštė išvalyta. Tai padaryta nežiūrint į tai, kad suderinau laiką su Respublikos Prezidento kanceliarijos kancleriu Giedriu Krasausku, kad trečiadienį ryte mane priims su akcijos organizatoriumi Donatu Šulcu dėl protesto akcijos „Už teisingumą Lietuvoje“. Tikėjomės aptarti, kaip turėtų prasidėti konstruktyvus darbas,kuriam prasidėjus akcija būtų nutraukta. Ponios Respublikos Prezidentės nervai silpnesni nei kanclerio Giedriaus Krasausko. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila P.S. kaip pranešė skaitytojas, per radijo žinias buvo pranešta, jog išvaikymo priežastis – „badavimas po 22.00 valandos“.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą