2018-01-12

Kiaulių maras pasiekė Vokietiją ir sukels milžiniškus nuostolius


Afrikinis kiaulių maras pasiekė Vokietiją. Vokietijos ūkininkų asocijacija nori sunaikinti 70 procentų šernų populiacijos, kurie yra šios ligos pernešėjai, šiandien rašoma die Welt.

Vokietijos ūkininkams gresia katastrofa.


Liga visada pasibaigia mirtimi. Tai labai užkrečiama liga, nuo kurios nėra vakcinos, rašoma Berliner Zeitung. Nurodoma, kad kiaulių maras „ketina kirsti Vokietijos sienas“, o „Lenkijoje ir Čekijoje afrikinis kiaulių maras jau buvo aptiktas daugiau kaip pas 1000 gyvūnų.“ Friedricho-Loefflerio instituto duomenimis vien Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje 2017 m. buvo užfiksuoti 4000 šios ligos atvejai.


Epidemijos nepavyks sustabdyti.

Prognozės Vokietijai neigiamos. Epidemijos nepavyks sustabdyti. Ligą perneša šernai ir sulaukėjusios, su šernais besikryžminančios kiaulės. Vokietijoje didelė šernų populiaciją. Kitas ligos pernešėjas yra žmogus, kuris neserga šia liga, bet virusą perneša su savo apranga, instrumentais, technika, per kombinuotus pašarus, maisto atliekas, transporto priemones. To pakanka, kad pernešti užkratą dideliu atstumu.

Šiuo metu Vokietijoje yra 27,5 milijono kiaulių. Vokiečių fermerių asociacija savo nuostolius dėl kiaulių maro vertina 2 milijonais eurų.

Nuostoliai sieks dešimtis milijardų eurų.

Bus paliesti ir ekologiniai ūkiai, kuriuose laikomas nedidelis kiaulių skaičius. Čia „užsikrėtimo rizika taip pat didelė, kaip ir tradiciniame žemės ūkyje, ūkininkai sunerimę“, - sako Piter Röhrig, Ekologinės maisto ekonomikos sąjungos (BÖLW) vadovas. Nuostolį patirs ne tik kiaulių augintojai, bet ir maisto pramonė ir prekybininkai. Didelės išlaidos bus dėl kovos su epidemija priemonių. Visa nuostolių suma gali siekti dešimtis milijardų eurų.

Kris kiaulienos kainos.

Kiaulių maro epidemija turės ilgalaikes pasekmes. 1994 metais Vokietijoje buvo pagaminta 3,7 milijonai tonų kiaulienos, 2004 metais – 4,2 milijonai, 2,7 metais jau 5,5 milijonai tonų. 2,5 milijonai tonų buvo eksportuota. Eksporto sustabdymas sukels beprecedentinį kainų kritimą, nurodoma Berliner Zeitung.


Iš kur atėjo kiaulių maras?

Pagrindinė kiaulių maro kilmės versija – JAV karinės biologijos laboratorijos Gruzijos teritorijoje.
Iš jų apkrėstos kiaulės perkopė (jos Gruzijoje karstosi po kalnus it alpinistai, savo akimis mačiau) Kaukazo kalnus ir atsidūrė Šiaurės Kaukaze, Čečėnijoje. Tada nukeliavo jos į Krasnodaro sritį, Centrinę Rusiją, Baltarusiją su šernais besiporuodamos, šernakiaulėmis ar šernais jau spėjusios virsti…

Rusijos federacijos (RF) vyriausiasis sanitarijos gydytojas Genadijus Oniščenko 2013-06-02 pareiškė, kad „kiaulių maras RF yra Gruzijos ekonominė diversija”. Rusijos žemės ūkio ministerijos duomenimis vien 2007-2013 metais buvo sunaikinta daugiau nei 600000 tūkstančių kiaulių ir RF patyrė apie 1 milijardą JAV dolerių nuostolių. Oniščenka tvirtino, kad kiaulių maro sukėlėjas buvo užneštas į Rusiją 2007 metais šernų, migravusių iš Gruzijos.

2014 birželio 24, kaip pranešė INTERFAX.RU – Vyriausias RF sanitarijos gydytojas Anna Popova skaito ne be pagrindo versiją apie tai, kad kiaulių Afrikinio maro virusas buvo užneštas į Rusiją iš Gruzijos: “Palikim šį klausimą tiems, kas gali tai patvirtinti. Bet tai, kad yra tokia tikimybė, – tai be abejonės“. Popovos pirmtakas siejo Afrikinio kiaulių maro pasirodymą Rusijoje su Gruzijos teritorijoje esančia karinės JAV biologinės laboratorijos: „Gruzijos teritorijoje yra galinga karinė JAV karinio laivyno biologinė laboratorija. Po mūsų pareiškimų ją vos ne pajungė Gruzijos sveikatos ministerijai. Bet šis grubus darbas, kurį šiandien vykdo gruzinai, JAV teikimu, jis akivaizdus“. Oniščenko žodžiais, Rusijos specialistai lankė šią laboratoriją ir sunerimo dėl to ką ten pamatė.

Buvęs Gruzijos prezidento Saakašvilio patarėjas, amerikietis Džefri Silvermanas padarė sensacingą pranešimą.

Jo žiniomis, moksliniame centre, įsikūrusiame Tbilisio priemiestyje, sukurtame remiant JAV vyriausybei, mokslininkai kuria biologinį ginklą ir netgi bando jį ant vietos gyventojų: „Ši laboratorija buvo pastatyta už JAV karinės žinybos pinigus. Jos kaina – 50 milijonų dolerių. Tikslas – tirti biologinį ginklą. Ir ši laboratorija yra čia, nes ją pavojinga laikyti JAV. Ir jeigu ją pastatytų Amerikoje, tai žmonės išprotėtų ir ją sugriautų“.

Silvermano nuomone, „negalima atmesti, kad būtent eksperimentai su virusais sukėlė paplitimą tokių pavojingų susirgimų, kaip kiaulių gripas ir tymai. Rusijos vartojimo priežiūros tarnybos (Rospotrebnadzor) duomenimis Gruzijos teritorijoje yra dar viena karinė laboratorija, remiama Pentagono.

Šiuo metu JAV plečia slaptų karinių laboratorijų tinklą ir kitose buvusiose TSRS valstybėse, esančiose Rusijos pasienio ir interesu zonoje, kas kelia grėsmę šiai valstybei: 2005 metais JAV gynybos ministerija ir Ukrainos Sveikatos ministerija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dėl neplatinimo technologijų, patogenų ir žinių, kurios gali būti panaudotos kuriant biologinį ginklą. Šio susitarimo rėmuose penkiuose Ukrainos miestuose buvo atidarytos Centrinės standartizacijos-laboratorijos (CSL):

Odesos laboratorija, įsikūrusi „Apsaugos nuo maro institute“, specializuojasi žmogaus patogenų tyrimuose. Laboratorijos Dnepropetrovske, Lvove, Luhanske ir Merefe tiria gyvūnų patogenus. Marevo laboratorija yra tik už 30 km nuo Charkovo ir yra padidinto 3-jo saugumo laipsnio (dirbama su bakterijų ir virusų kamienais, kurie yra mirtinai pavojingi žmogui ir gali būti panaudoti kaip biologinis ginklas). Dar prieš valstybės perversmą, visuomenė buvo įelektrinta ir kėlė aliarmą dėl šių planų, rinko parašus, siuntė peticijas vyriausybei, nes buvo įsitikinusi, kad čia ne paprastos laboratorijos, tirsiančios patogenus ir įvairias vakcinas, o JAV biologinės krypties karinės bazės. Šiais metais numatoma atidaryti panašią biolaboratoriją Kazachstane.

Nuorodos:

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą