2018-06-25

Aquarius migrantai iš Afrikos Ispanijoje išmetė į šiukšlyną Raudonojo kryžiaus dovanotus drabužius ir rankšluosčiusBirželio 24 dieną Ispanijos spaudoje ir socialiniuose tinkluose Twitter ir Facebook pasirodė nuotraukos ir pasakojimai apie tai, kad afrikiečiai „pabėgėliai“ iš laivo Aquarius, kurio nepriėmė Italija ir Malta, Ispanijoje išmetė drabužius ir rankšluosčius, kuriuos jiems dovanojo Raudonasis kryžius.


Drabužiai buvo rasti mokymo komplekso Cheste konteineriuose. Čia, per prievartą išvarius ispanų studentus, iš anksto sumokėjusius už gyvenimą centre po 700 eurų per mėnesį, buvo apgyvendinti afrikiečiai. Jie čia gyvens tol, kol vyks jų prieglobsčio prašymų svarstymai. Be to, čia jiems bus mokama po 532 eurų per mėnesį pašalpos (Lietuvoje minimali alga yra 361 eurai, „pabėgėliams“ moka po 518 eurų), teikiamas nemokamas gydymas. Pranešama, kad keli „pabėgėliai“ jau pabėgo.

Kai kurie iš kelionės ir „ksenofobinės Italijos valdžios iškankintų“ afrikiečių jau pirmą vakarą buvo pastebėti Cheste restorane, kur naudojo 100 eurų kupiūras.

Net jaunesni „pabėgėliai“ nuvyko į vakarėlius, nepaisant Ispanijos liberalių komentatorių pareiškimų, kad visi jie „šoke“ ir „traumuoti“ dėl sunkios kelionės iš Libijos.

Nuotraukose matyti išmesti Raudonojo kryžiaus dovanoti daiktais, kai kurie dar įpakuoti. Paketuose yra sportinis kostiumas, džemperis, pora kojinių, apatiniai drabužiai.

Vietiniai gyventojai buvo pasipiktinę absoliučiu šių atėjūnų, melagingai vadinamų „pabėgėliais“, nedėkingumu.

Nuorodos:


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą