2020-03-15

Covid-19 padėtis Italijos ligoninėse, plaučių ventiliacijos aparatų stygius ir melą skleidžiantis parazitinis portalas 15min.lt
Užsienio kapitalo portalą www.15min.lt aš vadinu parazitiniu todėl, kad jis užsiima visuomenės dezinformavimu ir klaidina visuomenę pasinaudodamas tuo, kad yra paskirtas FB cenzoriumi.

15min.lt „melagingomis naujienomis“ buvo įvardintas mano straipsnis „Italija: vyresni nei 60 metųligoniai paliekami mirti. Širdies ligos - rizikos faktorius(papildyta).“ 

Šis straipsnis buvo paremtas italų dienraščio „Il Gornale“ publikacija, kurioje pasakojama, kad Italijoje ligoninės yra perkrautos, kritiškai trūksta plaučių ventiliacijos aparatų, o gydytojai skundėsi, kad jie priversti užsiimti tik jaunesniais negu 60 metų pacientais.


Gal parazitinis portalas 15min.lt paskelbs melagingomis naujienomis ir „Die Welt“ kovo 14 dienos straipsnį „Jūs jaučiate, kada mirštate. Tai tas pats kaip paskęsti. Tik lėčiau“ („Sie spüren, wenn sie sterben. Es ist wie ertrinken. Nur langsamer“)???


Žemiau aš pacituosiu šio vieno iš pagrindinių Vokietijos dienraščių publikaciją, kurioje pasakojama lygiai tas pats, ką 15min.lt parazitiniai cenzoriai pavadino „melagingomis naujienomis“.

„Die Welt“ rašoma:


„Italijos gydytojai praneša apie dramatišką padėtį klinikose. Žmonės miršta nuo koronaviruso infekcijos vienatvėje ir sąmoningi, ligoninėse trūksta aparatų plaučių ventiliacijai ir vietų.


Jokia kita Europos valstybė taip stipriai nenukentėjo nuo koronaviruso epidemijos, kaip Italija. Ten infekuota virš 17 000 žmonių, mažiausiai 1200 jau numirė nuo pasekmių ir ligoninės pilnai perkrautos.


Italijos MIP praneša apie dramatišką padėtį krizės apimto rajono klinikose. Žmonės nuo infekcijos pasekmių mirė vieniši, gydytojai nespėjo gydyti. Laikraštis „Il Giornale“ cituoja San-Karlo-Borromeo ligoninės netoli Milano skubios pagalbos skyriaus vedėją Frančeską Kartellaro: „pacientas Covid-19 ateina vienas, nes jokie giminės negali jų lydėti. Jei jūs mirštate, tai jūs tai jaučiate, jums tai visiškai aišku. Tarytum skęstate. Tiktai lėčiau. Taip, kad jie viską supranta“. (...)

Klinika mėgina įrengti naujas patalpas ir suteikti papildomas lovas susirgusiems. Perprofiliavimas ligoninės vietų, faktiškai skirtų sergantiems širdies ligomis, iš tikrųjų užimtų mėnesius, bet klinika susitvarkė su tuo per penkias dienas. Bet ir tų dvylikos papildomų vietų nepakako. Ligoninė prie Milano „kovoja su laiku rašo Il Giornale“.

Toliau rašoma, kad „dvipusė pneumonija“ „pažeidžia ne tik pagyvenusius gyventojus, bet ir jaunus žmones, kurie gulėjo reanimacijoje ir buvo intubuoti ar prijungti prie mašinų, aprūpinančių kraują deguonimi.“ (...)

„Tuo metu ir Vokietijos ligoninės praneša apie trūkumą plaučių ventiliatorių, kurie taip būtini gydymui pacientų, sergančių koronavirusu. Vokietija ir Italija norėjo gauti bendrai 15000 šių gyvybiškai svarbių gaminių. „Egzistuoja didžiulis neatitikimas tarp ventiliatorių tiekimo galimybių ir poreikio“, - pasakė amerikiečių kompanijos Hamilton direktorius Andreas Wieland. Tai jau pasireiškia Italijoje, bet, tikriausiai tinka. „Žmonės, kurie turi iš tikrųjų būti reanimacijoje, negali būti aptarnauti“.

Šiuo metu ekspertai mano, kad nuo penkių iki dešimties procentų užregistruotų atvejų yra sunkūs, todėl užsikrėtusius reikia prijungti prie plaučių ventiliacijos aparatų. Vokietija užsakė pas pas medicinos technikos koncerną Lübecker 10.000 reanimacijos įrengimų. Pastaruoju metu kompanija ženkliai padidino kai kurių ventiliatorių gamybą, pranešė atstovė spaudai. Aparatų, dažniausiai naudojamų pacientams su koronavirusu, tiekimas padidintas 50 procentų. Dabar, atsižvelgiant į globalų poreikį, yra būgštavimu, kad vyriausybės gali įvesti apribojimus tokių įrengimų eksportui.

„Gydytojai turi spręsti, kaip per karą“


„Sveikatos apsaugos sistemos nėra skirtos ekstremaliems atvejams, tokiems kaip pandemija“, - paaiškina Stefan Blum, Medtech в Bellevue Asset Management ekspertas. Stipriai nukentėjusiuose rajonuose dabar trūksta visko: kvalifikuoto personalo, įrengimų, naudojamų medžiagų. Italijoje gydytojai, matomai, turi daryti atranką, kaip per karą, ir spręsti, kas bus prijungtas prie potencialiai galinčio išgelbėti įrenginio, o kas ne“.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą